Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KUBA Superlight 200
    Dostum aynisi banada oldu gidon ayari yapildi yağ değişti (ben motul istedim servis kagidina baktigimda 25 yazmislar aradim motul koyun demiştim diye motul koymusuzdur arkadaslar yanlis fiyat yazmislardir dendi) subap ayari yapilmiş buji ve piposu degistirilmiş ki ben alip goturmuştum. 80 tl para verdim. Bunun haricinde frenleri kontrol edin zinciri yaglayin gaz elciginde boşluk var onu halledin filtreyi temizleyin dedim ama yapildi mi bilmiyorum servis formunda yazmiyodu ve elcikde hala boşluk var zinciri kontrol edemedim.
    Subap ayari 20 tl
    Gidon ayari 20 tl
    Yağ degişimi 25 tl
    Buji degisimi 15 tl

Garanti kapsamina ne giriyo anlamadim herseye fiyat yazmislar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:17 ----------

Bu arada kubanin fabrikasini aradigimda 0 -800 km arasi ilk bakim yapilmazsa garanti kapsamindan cikacagini soylemislerdi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O çantadan topcase olmaz, bavul o...
    Artçıyı alınca nereye bağlayacaksınız? En pratik çözüm içine full face kask alacak bir topcase almak eğer artçılı sürüş olacaksa. Çünkü özellikle kadın artçı elinde çantası olan bir varlıktır

O sisy bar da SL200'e olmaz ...
    Mevcut sisybarlara da o çanta ya da top case bağlanmaz. Arkaya uzatma demiri gerekir. Hazır demirler çok paradır, ben malzeme alıp kendim ürettim ve ekonomik/pratik bir çözüm oldu. Bu başlıkta paylaşmıştım çanta ve demir bilgilerini...
    Sisi barı zaten örnek tarz olarak koymulştum ben,orjinal değildir o görsel.Artık alınacak çantaya göre bir sisi bar alıp yada dediğin üzere özel yaptırıp montaj olması lazım aksi halde benim vermiş olduğum linkdeki çanta büyük ve çok amaçlı bir seyehat çantasıdır.

Alıntı birol08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru aldığından beri 1200 km yaptım hiç servise götürmemistim dedim bi götüreyim komple bakımdan geçsin. Sabah okula giderken bıraktım dönüşte uğradım. Fiyatlar şöyle sizce uygunmu
    Hava filtresi değişmiş 20 tl
    Yağ değişmek zorundaymis ben motul koymuştum 800 km oldu değiştireli. Yağ değişmezse garanti karşılamıyormus hiçbir masrafı. Saçma geldi bana. Neyse onun fiyatıda 45
    Ön balatalar değişti onun fiyatıni söylemedi yarın öğrenecegim onuda. Ampule 15 çekti far ampulune onu iptal ettirdim dedim değiştirme kalsin. Internette 5 lira
    Bu arada motor yağına bravo gibi bişey dedi tam anlayamadim ınternetten baktım bulamadımda.
    Fiyatlar normal mi.
    Birde eski yağı ve filtreyi alabilirmiyim sizce.
    Ve garanti neyi karşılıyor onu anlayamadim ben servise götürdüm garanti diye. Yine en az 100 lira çıkacak cepten garanti olmasa malzemeleri ben alıp herhangi bir ustaya sadece işçilik parasına yaptırsam gerçekten çok daha uygun olurdu. Ilk ve son servise gidişim.
    Alıntı Victim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum aynisi banada oldu gidon ayari yapildi yağ değişti (ben motul istedim servis kagidina baktigimda 25 yazmislar aradim motul koyun demiştim diye motul koymusuzdur arkadaslar yanlis fiyat yazmislardir dendi) subap ayari yapilmiş buji ve piposu degistirilmiş ki ben alip goturmuştum. 80 tl para verdim. Bunun haricinde frenleri kontrol edin zinciri yaglayin gaz elciginde boşluk var onu halledin filtreyi temizleyin dedim ama yapildi mi bilmiyorum servis formunda yazmiyodu ve elcikde hala boşluk var zinciri kontrol edemedim.
    Subap ayari 20 tl
    Gidon ayari 20 tl
    Yağ degişimi 25 tl
    Buji degisimi 15 tl

Garanti kapsamina ne giriyo anlamadim herseye fiyat yazmislar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:17 ----------

Bu arada kubanin fabrikasini aradigimda 0 -800 km arasi ilk bakim yapilmazsa garanti kapsamindan cikacagini soylemislerdi
    Valla arkadaşlar garanti olayını ben dahi çözemedim şu ana kadar,genel anlamda 800km sonrası ilk yağ değişimi ve diğer kontroller ücretsiz olması lazım ama maalesef iş güzar servisler öyle yapmıyor.Çinli motorların bu garanti anlayışını doğruda bulmuyorum dolayısı ile benim tavsiyem bildiğiniz ve güvendiğiniz bir ustanız var ise onda bu işleri yaptırın derim ben.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

hocam öyle ise güzel ortalama 3.5 yaksın yeter
    peki ilk defa motor kullanacak birisi için tavsiye eder misiniz? şekli şemali tam istediğim gibi, daha önce scooter bile sürmedim o derece, ama çabuk alışırım sanırım. elimden tamir vs gelir ufak tefek yerleri ile kendim tamir edebilirim sanırım.

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    Hayatımda iki tekerlekli olarak sadece bisiklet sürdüm. Motor hevesim biranda tavan yaptı ve bunu aldım. Vites geçişlerinide biliyorsaniz zorlanmazsiniz. He nedir ilk ay motorla virajlara hızlı girmeyin yoksa ne yapacağınızı bilemiyorsunuz o an panikten asfalta yapışirsiniz
    Onun dışında gereksiz hızlanmayin.
    Vitesi nerde düşüreceginizi iyi kavrayın. Çünkü araba gibi değil biranda sizi öne atabiliyor kompresörden dolayı. Baktınız virajlara 50-60 rahat girip çıkıyorsunuz ilk aşamayı geçtiniz demektir bana göre tabi onun dışında öğrenmemiz gereken çok şey var
    Benim artcilarim bana çok güzel sürüyorsun dediler ve iki buçuk aydır kullanıyorum. Ilk motorum.
    .brian. bunu beğendi.

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    @birol; Senin motor kaç binde ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:10 ----------

Benim motor 13.800'de buji dışında değişeni yok, servise mi gidiyorsunuz kasaba mı anlamadım bu nasıl bir üçkağıtçılıktır yaw !

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    8300 de
    Far ampulune 15 istedi
    Internette 5 lira
    Yarin okuldan önce almaya gideceğim eski parçaların hepsini isteyeceğim ampulude değiştirmicem zaten
    Ehliyette yeterince geçirdiler

Alıntı birol08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayatımda iki tekerlekli olarak sadece bisiklet sürdüm. Motor hevesim biranda tavan yaptı ve bunu aldım. Vites geçişlerinide biliyorsaniz zorlanmazsiniz. He nedir ilk ay motorla virajlara hızlı girmeyin yoksa ne yapacağınızı bilemiyorsunuz o an panikten asfalta yapışirsiniz
    Onun dışında gereksiz hızlanmayin.
    Vitesi nerde düşüreceginizi iyi kavrayın. Çünkü araba gibi değil biranda sizi öne atabiliyor kompresörden dolayı. Baktınız virajlara 50-60 rahat girip çıkıyorsunuz ilk aşamayı geçtiniz demektir bana göre tabi onun dışında öğrenmemiz gereken çok şey var
    Benim artcilarim bana çok güzel sürüyorsun dediler ve iki buçuk aydır kullanıyorum. Ilk motorum.
    saolun. aynen bende bisiklet hariç iki tekere binmedim. zaten oturuş pozisyonu rahat olduğu için çabuk alışırım gibime geliyor. teşekkürler

Motosikleti
    KUBA Superlight 200

Arkadaslar benim gidon depoya doğru yatirilmış sanirim diger superlight fotolarina baktim da benim ki yatık gibi geldi. Sizce ?

Bu arada vicdansız çok guzel görünüyo

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    harley davidson stickerini nerden aldın dostum?

BonezCrusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süperlight 200
    Arkadaşlar Merhaba;
    Uzun bir aradan sonra tekrar yazmaktayım , süreçte ve ilerleyen dönemde aklımda olanları ufak tefekte olsa muhtemel değişimleri toplu olarak paylaşacaktım ancak şuan bir konu hakkında fikirlerinize ihtiyacım var. Bugün aklımda olan açık hava filtre olayına el atayım dedim lastik değişiminden sonra sırada o vardı çünkü lastikleri değişeli epey bir zaman oldu ve bu arada değiştirmeyi düşünen arkadaşlar hiç kararsız kalmasın motorun üzerindeki orjinal lastikler lastik değilmiş , konumuza dönecek olursak hava filtresi aldım aşağıdaki gibi ,

görselide hoşuma gitti yarı kısmı nikelajlı , korumalı falan dedim alt kısma denk getiririm korumalı kısmı yağmur çamurda vs. illaki artısı olur , aldığım oto aksesuarcısıda elimde tek kaldı motorcu arklara bundan getirmiştim bir kaç taneydi zaten deyince aldım , tabi arada hortumda olcak , karbüratör boğazına göre hortumuda uydurdum , hortumda şöyle bir durum var hortum kağıt gibi içinde alüminyum parçalar var akordiyon gibi tabi üzerine bantla beraber , akşam oldu dur takayım dedim aradan çıksın , montajı gerçekleştirdim.

ama motor 30 saniye güzel çalıştı az turlayayım dedim hemen sonra gaz yemiyor motor , egzoz duman atıyor yani sonuç hüsran şuan için aldığım açık filtre çok büyük gelmedi gözüme ama şöyle bir durumda var daha önceki sayfalarda gördüğüm kadarıyla bir resimde filtrenin etrafına bant çekmişti bir arkadaş , motor şuan istirahatta bu durumdan dolayı,dört mevsim motora binen biri olarak çözüme kavuşturmam benim için önem teşkil etmekte , konu hakkında görüşlerinizi rica ediyorum,birde şöyle bir durum var eski orjinal filtre kutusunu hortum rahat geçsin diye biraz hırpaladım tekrar kullanımı mümkün değil.

Motosikleti
    KUBA Superlight 200
    @exhell dostum 2.el aldim motoru eleman yapıştirmis benim hoşuma gitmedi sökerim yakında. Ben radyasyon çıkartması ariyorum deponun sagi ve solu için

Motosikleti
    Alıntı BonezCrusher adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba;
    Uzun bir aradan sonra tekrar yazmaktayım , süreçte ve ilerleyen dönemde aklımda olanları ufak tefekte olsa muhtemel değişimleri toplu olarak paylaşacaktım ancak şuan bir konu hakkında fikirlerinize ihtiyacım var. Bugün aklımda olan açık hava filtre olayına el atayım dedim lastik değişiminden sonra sırada o vardı çünkü lastikleri değişeli epey bir zaman oldu ve bu arada değiştirmeyi düşünen arkadaşlar hiç kararsız kalmasın motorun üzerindeki orjinal lastikler lastik değilmiş , konumuza dönecek olursak hava filtresi aldım aşağıdaki gibi ,
    http://i.hizliresim.com/E8gl2v.jpg
    görselide hoşuma gitti yarı kısmı nikelajlı , korumalı falan dedim alt kısma denk getiririm korumalı kısmı yağmur çamurda vs. illaki artısı olur , aldığım oto aksesuarcısıda elimde tek kaldı motorcu arklara bundan getirmiştim bir kaç taneydi zaten deyince aldım , tabi arada hortumda olcak , karbüratör boğazına göre hortumuda uydurdum , hortumda şöyle bir durum var hortum kağıt gibi içinde alüminyum parçalar var akordiyon gibi tabi üzerine bantla beraber , akşam oldu dur takayım dedim aradan çıksın , montajı gerçekleştirdim.
    http://i.hizliresim.com/a3Lqlg.jpg
    ama motor 30 saniye güzel çalıştı az turlayayım dedim hemen sonra gaz yemiyor motor , egzoz duman atıyor yani sonuç hüsran şuan için aldığım açık filtre çok büyük gelmedi gözüme ama şöyle bir durumda var daha önceki sayfalarda gördüğüm kadarıyla bir resimde filtrenin etrafına bant çekmişti bir arkadaş , motor şuan istirahatta bu durumdan dolayı,dört mevsim motora binen biri olarak çözüme kavuşturmam benim için önem teşkil etmekte , konu hakkında görüşlerinizi rica ediyorum,birde şöyle bir durum var eski orjinal filtre kutusunu hortum rahat geçsin diye biraz hırpaladım tekrar kullanımı mümkün değil.
    Gaz kesmesi normal çünkü hava filitresi tek silindirli ve küçük hacimli bir motor için aşırı hava basıyor ancak bunu halletmekte mümkün

Senin burda yapacağın olay şu;

Hava filitresinin çevresini 4/3 oranında elektirik bandı sarman,böylece hava akışını kesmiş olursun.Aldığın hava filitresi büyük bu motorlar için,bendeki filitre bile sininkinden daha ufak olmasına rağmen yememişti.

hotruma gelince,kaliteli,kıvrılabilir bir hortum al,marka model farketmez.Madem böyle bir hava filitresi aldın onuda orjinal yerine monteleyip saklama,motora doğru kıvır ve montajla hem görüntü bakımından da güzel olur.

Motosikleti
    kuba süperlight 200
    Dün topspeedi denemek için boş bi yolda basmaya karar verdim öncesinde yağı buji ve buji piposunu önceki akşam değiştirdim gerekli tüm ayarları yaptım 1 günde öyle bindim topspeedi denemeden önceki gün yolda basmaya başladım 7 binde attım vitesleri 4. Vitese attım motordan traktör sesi gelmeye başladı direk durdum ilk egzos sandım diildi sonra farkettim ki bi kablo yarılmış böyle kumaş bi kablo motorcuma gittim dedi sıcak hava bişey bileyi iptal ettim bi zararı olmaz dedi sizlere sormak istedim bide tam deponun altındaki kablo

Motosikleti
    kablo değil o,emilsyon hortumu
    Artık işe yaramayan gereksiz bir parçadır,doğru söylenmiş.O hortumda her daim patlar insanı gıcık eder,sıkıntı yok yani kaldığınız yerden devam edin

Ve bu arada artık şu devir olaylarını çok kafanına takmayın rodajınızı bitirdiğiniz zaman,ufak ufak zorlayın yani üst viteslerde yüksek devirleri,zaten akıcı bir top speed için devirli gitmenizde şart,motorun tam olara açılması için de bu önemli bir ayrıntı ama kontrollü sürüş yapmayıda unutmayın.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Gerçekten bazen "9 saat uğraşıp şu PDF'i neden yaptım ki" diye düşünmeden edemiyorum ...
    Ofius bunu beğendi.

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    Az önce aldım motorumu.
    Daha servise gitmemiş veya giden arkadaşlar için örnek fiyat olarak fiyatları paylaşayım;
    Motor Yağı:45
    Hava Filtresi:20
    Far Ampulü:15
    Ön Balatalar:25
    İşçilik:50
    Toplam:155
    Ben 140 a anlaştım. Şöyleki ampulün normal fiyatı 5 lira. Yağ motul değildi motul bile 35 lirayken 45 liraya hangi servis motuldan iyi bir yağ koyabilir. Yani koyduklarıda yağda en fazla 30 liradır bana göre. Normal fiyat olan birtek balatalardı. İnternet fiyatıda o civarda çünkü 20-25 arası. Hava filtresinin fiyatınıda bilmiyorum. Ben ampulü bedava getirmiş gibi oldum. İşçilik 50 lira edermi tartışılır.
    Diyeceğim şu ki çok çok gerekmedikçe lütfen servise gidip dünyanın parasını ödemeyin. Bana 10000 de sübap ayarı yapılcak bize hatırlatırsın dedi. Ben birtek sübap ayarını yaptırmaya gideceğim. Onun dışında yapılan tüm işlemler buji değiştirme yağ değiştirme zincir temizleme yağlama hava filtresi temizliği zincir gergisi ayarı fren ayarı ve birçok şeyi bile kendimiz yapabiliyoruz. Ki bunların hepsi Shadowmaster'ın hazırladığı pdf de mevcut. İşçilik ve kendilerinin fazladan koyduğu fiyatı toplarsak 80 lira ediyor. 80 lira her serviste fazladan para vermek yerine 100-150 liraya tam takım toplayıp istediğimiz zaman bakımını yapmak bence daha mantıklı. 140 lira verdim öğrenci olduğum için ve parayıda babamdan aldığım için içime oturdu. Anlatmak istediğimi anlatabilmişimdir umarım.
    Vede son olarak bir sorum var. Ön balatalar değişti dediğim gibi. Değişmeden önce sürtünme sesi geliyordu şimdi o ses gitmiş fakat fren önceki gibi iyi ve sert tutmuyor. Çok yumuşak. Nerdeyse elciğe deydireceğim maneti. Önceden sıkmak hem daha zordu hem çok sıkı tutuyordu. Şimdi çok daha fazla sıkıyorum maneti sıkma işlemide yumuşamış fakat daha az tutuyor. Acaba balatar yeni değiştiği için mi. Zamanla düzelirmi ?

Motosikleti
    ön fren için hidrolik yağına bir bakın seviyesi ne durumda? hidrolik yağ seviyesi düşükse balata değişimi sırasında hidrolik yağı ile alakalı bir problem yaşanmış olabilir,manete değecek kadar yumuşak olmamalı.Evet yeni balatalardan sonra bir miktar yumuşaklık ve fren mesafesi uzaması olabilir bu geçici bir durumdur ancak manete değecek kadar bir esneme olmaz,ben şahsen görmedim öyle bi rön fren ayarı.

Ofius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Alıntı Victim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/0n1jGo.jpg

Arkadaslar benim gidon depoya doğru yatirilmış sanirim diger superlight fotolarina baktim da benim ki yatık gibi geldi. Sizce ?

Bu arada vicdansız çok guzel görünüyo
    Dostum bu aynalar gösteriyor mu? Gösteriyorsa nereden aldin acaba?

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @Birol ; balata yeniyken ayar düşük olabilir, fren hidrolik kutusundan bir de hidroliği kontrol et, sistemde hava kaldıysa da manet düşük olabilir.

Hava filtresi dediğin bir sünger, 20TL almaları çok çirkin bir şey...

Bizim motorlardan parça üstünden para kazanamadıkları için böyle şeyler yapıyor servisler. Bazı servisler minimum işçilik ücreti 50 TL yazmış mesela. Yarı sentetik yağ koysalar bile, ki hiç sanmam yağ fiyatı da pahalı. Bu arada fazla ön fren kullanıyor olabilirsin balatanın bitmesi de normal değil bu kilometrede.

@ofius ; onlar standart aynalar. Boyut iyi ama uzatma aparatı kullanmadan görüşü yetersizdir.

Motosikleti
    kuba süperlight 200
    Shadow abi benim bilgisayarım yok telefonda pdf dosyasımı desteklemiyo ondan çok soru soruyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:09 ----------

Bide eklemek istediğim ben motoru 7000 de aldım şu an 8200 1.5 ay da 1200 km yaptım aldıktan 300 km sonra castrol koydum ve gerçekten iyi sonuçaldım ama 2 gün önce motulu koyana kadar zinciri motulum zincir yağıyla yağladım ve motul 5100 10 40 w ile motorun yağını değiştirdim bi sürüş yaptım gerçekten castrolden 1 tık daha iyiydi vites geçişleti olsun motorun sesi olsun sizlere tavsiyem ilk castrol koyup sonra motul koymanız aradaki farkı anlamak sizinde hoşunuza gidicek forumun büyükleri yine haklı çıktı yani motul 1 tık daha iyi geldi motora :D
    omrustun bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)