Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kuba Superlight 200 - 2015
    Teşekkür ederim hafta içi yaptırayım ayarını o zaman

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    @mechanic ; ayar yaptırmaya gerek olmayabilir, jikle kapalı iken rölanti ayar vidasından motor sıcakken devri ayarla 1.800-1.900 RPM olarak, bir sorun çıkarsa ayar gerekli, çıkmazsa gazla gitsin
    Ayar vidası sağdaki metal kapağın altındadır.
    madlypxl bunu beğendi.

Cruiser İron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    @alper92 şu siteden alabilirsin http://www.dokuyucu.com.tr/asp/product/10322/SUPERLIGHT-ON-SIPER-CAMI

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Haftalık cuma toplantımızı bu hafta Kadıköy Vazgal kafede gerçekleştireceğiz.

https://www.facebook.com/events/425912777619759/

Chopper sever tüm arkadaşlarımızı bekliyoruz.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haftalık cuma toplantımızı bu hafta Kadıköy Vazgal kafede gerçekleştireceğiz.

https://www.facebook.com/events/425912777619759/

Chopper sever tüm arkadaşlarımızı bekliyoruz.
    Genelde cuma akşamları müsait olamıyorum ama ilk fırsatta gelmeye çalışacağım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Büyük oranda eşimin kullandığı motosiklet satılıktır arkadaşlar;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7914376/detay/

FredericB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Herkese merhaba bugün motosikletimi teslim aldım. Serviste son ayarları yapıldı. 10km anca yapabildim yol olarak. Ama ilk dikkatimi çeken stop etmeye çok meyilli boş viteste sık sık stop ediyor çözümü nedir bunun veya bu sorun rodaj döneminde olduğu içinmi oluyor. Bir de bir kere ikinci vitesten boşa attı. Makine daha yeni olduğunu biliyorum ama canımı sıktı bu. Birde jikle kelebeğini açmadan çok zor çalışıyor çalıştırdıktan sonra kapatıyorum ama anlam veremedim servisi motor soğukken böyle yapmalısın dedi. Bir sorayım dedim ona göre servisin başının etini yiyeceğim. Şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @FredericB ; hayırlı olsun
    Servislerin yanlış bilip doğru gibi tutturdukları konular ;
    1- 1500-1600 RPM rölantide ısrar ederler ve benzin tadarrufu derler. Yanlıştır ; rölanti 1800-1900 olmalı kış boyunca,
    2- Hiçbiri motor yeni olduğu için supap ayarları sıkı demez. Sıkıdır ve bu yüzden sabah / soğuk çalışmaları biraz daha zor olur, 1500-2000 km olunca daha rahat edecek motor,
    3- SL200 jikesi rölantiyi arttırmaz, gazı açmaz. Bunun bilincinde olmayan servisler de jikle tavsiye eder. Alakası yoktur 11.500 km'dir hiç jikle kullanmadım. Sabahları ilk çalıştırmada en fazla 2.kontakta çalışır motorum, ama ilk çalışınca gazı bırakmam, 2.500-3.000 RPM ile 60-90 sn gaz veririm. Bu manuel bir jikle işini görür, motordaki jikleden 1000 kat daha iyidir,
    4- Şanzıman yeni alışıyor. Boşa geçmemeler, boşa düşmeler, kemikleşmeler olur. Bunu 500 yağ değişimi ve yağ süzgeci temizliği sonrası konuşalım.
    5- Sokak söylemleri ve şehir efsanelerini aklına getirip motoruna pesimist yaklaşma. Ona sevgi göster, temiz tut, konuş, zorlama, nazik davran, her şey yoluna girecek. Bayram tatiline çıkarken bana tamircin de geliyor mu diye dalga geçenler oldu. 2.450 km gezi fotolarını görünce kimseden ses çıkmadı ...

Shadow yağmurlardan sonra bazı yerlerde pas oluştu, motulun antipas spreyinden aldım. Kargoda..hiç kullandınız mı antipas spreyden..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:12 ----------

Bir de böyle bişey buldum.. Alıp taktıran oldu mu
    http://www.motosikletsepeti.com/urun/arka-sirt-dayanak-sisi-bar-kuba-superlight/3682

FredericB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Sevgili @shadowmaster verdiğin iç rahatlatıcı bilgiler için teşekkür ederim. Üşenmeyip tek tek yazdığın için ayrı teşekkür ederim ilk motorum olduğu için zaten çok severek aldım. Bakımdan sonra seni tekrar rahatsız ederim

Frederic shadow haklı.. Güzel motor aldın emin ol, enseyi karartma.. Neredeyse hiç sorunu yok..2 metrelik 120 kiloluk arkadaşım 19000 km bindi motora..hep yazıyorum bunu .. Bir kez dahi yolda kalmadı

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Krom / nikel kaplamaların kalitesi düşük, mümkün olduğunca çamursuz, kuru tutmaya çalışın ve her fırsatta cila yapın

HaktanAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    @canneer - @alper92 Benimde cam (sanırım 2015 olduğu için) beyazdı. Önce şirinevlerde araba kaplama yapan bir yere siyah film çektirdim sonra çok silik bir şekilde siyah olduğu için beğenmedim. Daha sonra tesadüfen Mecidiyeköy Dereboyu caddesinde Küba yetkili servisi Prestij Motoru buldum ve oradan aldım. Prestij Motor:0212 356 97 14

Motosikleti
    Kuba Superlight 200 - 2015
    Bugün stop lambasına çakar ampul taktım ancak benim park lambaları sürekli yanar ve çakarın sürekli yandığını gördüm.
    Soruma gelirsek,
    1.Fren kullanımında yanması gerekmez mi?
    2.Parkları kapattığımda frene basınca hiç tepki yok, normalde parklar kapalıyken fren lambasının yanması gerekmez mi frenleme anında?

Opie Winston - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv250
    Alıntı drakyuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Shadow yağmurlardan sonra bazı yerlerde pas oluştu, motulun antipas spreyinden aldım. Kargoda..hiç kullandınız mı antipas spreyden..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:12 ----------

Bir de böyle bişey buldum.. Alıp taktıran oldu mu
    http://www.motosikletsepeti.com/urun/arka-sirt-dayanak-sisi-bar-kuba-superlight/3682
    Pas konusu benim de başıma geldi ve can sıkıcı. Kesin çözüm tavsiyesi olan var mı? (Pas sökücü olarak kullanılabilecek)

Tekrar merhaba. Daha onceden dedigim gibi bu haftasonu motorumu teslim alacagim. Ancak Kibrista oldugum icin aldiktan hemen sonra Adanadan buraya, 300km yol geleceğim ve artçim olacak.

Rodaj zamaninda surekli ayni devirde kalmamamiz gerektigini shadowmaster abimiz detaylica anlatmis sagolsun. Fakat otoyolda bu kurali nasil uygulayacagiz ? Sabit hizda gitsek ve 1 saatte 10 dakika mola versek yeterli olur mu ?

Motosikleti
    hızınızı sabit tutmassanız devirlerinizi ayarlarsınız sıkıntı olmaz,burda sabit gitmeden kasıt 4-5 dk sabit durmayın anlamındadır.Maksimum o kadar olmalı ama genel anlamda 2-3 dk arası hız düşürüp vites indirin ve aynı şekilde hız artırıp vites yükseltin böylece sabit bir devirde kalmamış olursunuz.Tabi hız anlamında da limitleri zorlamayın,70-100 km arası oynayın.
    saat başı 10dk mola makuldür,idealdir.

Pas sökücü anlamında ilgili vida ve komponentleri söküp yağ sökücü ile temizleyip kuruttukdan sonra takabilirsiniz tekrardan.Tavsiyem yağ sökücü ile temizlik yaptıkdan sonra wd40 ile üstünden geçip sonra montaj yapmanızdır.Bu arada wd40 da iyi pas sökücüdür,piyasada bir çok pas sökücü var ama motordaki manetler,pedallar gibi noktalara wd40 sıkılması ve öyle temizlik edilmesi tavsiye edilir.

Sisi bar uygulamasını nasıl hallettiniz..

Motosikleti
    Alıntı drakyuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sisi bar uygulamasını nasıl hallettiniz..
    shadow özel yaptırdı,bir demircide özel kestirip kaynak yaptırdı ve üstünü kılıfçıda kaplattırdı.
    Hazır olanlarda var tabi,sahibinden.com dada satanlar var.sisi bar olayı geniş ve keyif işi bir olay,ben şahsen kendi motorumda kullanmıyorum sisi bar sevmediğim için.

Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Arkadaşlar bi kaç gün önce 4 bin de br süperlight 200 aldım motor çok güzel benimde ilk motorum ama aldığım arkadaş egzozu açtırmış yada deldirmiş neyse artık çok aşırı bi ses çıkıyor yani 5 bin devire kadar felan fena değil kabul edilebilir ama sonrasında ben rahatsız oldum ki ben çok gürültü (en azından orjinalinde olmayan)sevmeyen birisiyim bu egzozu tekrar kapattırabilirmiyim ? bunun bir tedavisi varmıdır yani tekrar kapattırsa bi sorun olurmu çünkü kimileri az yakar çok yakar yada performans düşer vibrasyon artar tarzı şeyler söylüyo bu egzoz işlemlerinde bilgisi olan yanıtlarsa müteşekkir olurum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)