Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Derbi ETX 150

Motovento
    REKLAM ALANI

Derbi ETX Enduro tüm yol yüzeylerine uyum sağlayan çok karakterli bir motosiklettir. İlk görüşte etkileyen tasarımı, arazi tarzını vurgulayan pürüzlü tekerleri ve yüksek çamurluklarıyla segmentinde fark yaratacak bu model yüksek verimli bir motora da sahiptir. Optimal performansı ve düşük yakıt tüketimi ile bütçeye uygundur. Birinci sınıf kalitedeki parçalarıyla performans / fiyat oranı çok yüksek bir araçtır: Analog & dijital gösterge paneli, led arka lamba grubu ve göstergeler, her türlü araziye uygun gövde, geniş 17'' tekerler... Derbi ETX 150 en zor yolların bile parlayan yeni yıldızı olacak.
    Yüksek Kalitede Resimler İçin;
    1. Görsel - 2. Görsel - 3. Görsel

Temmuz ayında Derbi markası ile Ferco Motor distribütörlüğünde piyasaya sunulmuş bir model. Forumda kullanan veya marka ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar yorumlarını paylaşırlarsa sevinirim.

Satış Fiyatı : 1.800 €

Firma Sayfası

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motoron dergisinin eylül sayısında Etx ve Stx modelleriyle ilgili bir inceleme var dergi elime geçince alıntıları paylaşacağım, bilginize.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Motoron över över bırakır. Dergi incelemelerinden pek bir şey beklememek lazım.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hiç kullanan yok mu koskoca forumda bu motoru.
    hakanuygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Derbi ETX
    facebookta grup var ordan bakıyorum bende ,de pek bi teknik paylaşım yok.
    hakanuygun bunu beğendi.

dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    hakanuygun ve marlox bunu beğendiler.
    BİZ; KANINI VE CANINI BU VATAN İÇİN FEDA EDENLER VE GÖZÜ YAŞLI ANALAR İÇİN SAVAŞIRIZ...!

"AKINCILAR..."

NECDET ÖĞÜRT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    stmax e cub,suzuki address,crf 250 rally
    yıl 2015 oldu hala karbüratör ve bide az yakıyo

ARçİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton/Honda cbf150
    kullanan arkadaşlar kalite konusunda yorumlarınızı bekliyoz

Motosikleti
    DERBI ETX
    Merhabalar videodaki benim her turlu sorunuzu cevaplayabilirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:44 ----------

Merhabalar Facebook derbi etx stx grubu kurucularındanım kullanıyorum sorularınız varsa cevaplayabilirim.Yakıt konusunda rodajda 53 liraya 470 km kullandım 150 si sehir dışı,320 si şehir içi aksam dur kalklı trafikte

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Sorudan ziyade siz biraz anlatsanız çok iyi olur. Gidişi, titreşimi, amortisörleri, konforu nasıl ?

dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Evet, en azından artılarını ve eksilerini anlatırsanız alacak kişilere de ön bilgi olmuş olur.
    BİZ; KANINI VE CANINI BU VATAN İÇİN FEDA EDENLER VE GÖZÜ YAŞLI ANALAR İÇİN SAVAŞIRIZ...!

"AKINCILAR..."

Motosikleti
    DERBI ETX
    Merhabalar bazı arkadaşlar derbi etx i sormus

Eksileri
    -dişli lastik kuru asfallta iyi ıslakta iyi değil
    -hız duşkunu iseniz 105 dan sonra biraz tedirgin olabilirsiniz ama gezme aralıgınız 80-100 ise değme keyfime :D 120 yaptıgı soyleniyor denemedim 110 dan sonra yol musaıt değildi basmadım ama potansiyel vardı biraz daha hızlanırdı
    -titresim yok denecek kadar az şehir içinde dur kalk ayagınızı yere koydugunuzdan hissetmiyorsunuz uzun yolda durmadan 2 saatten sonra ve surekli 8 bin devirden fazla kullanırsanız 2 saat içersinde ufak bir rahatsızlık veriyor :D ama her saat mola verirseniz veya surekli tepegaz kullanmazsanız sorun yok
    -biraz alışınca içindeki trafik canavarı ortaya cıkıyor filmlerdeki kovalamaca sahnelerindeki gibi sanki altında supermoto varmış gibi kaldırımlardan inip cıkıyorsun :D merdiven inmeyi denemedim sizde denemeyin
    -el korumaları ilkten ayarsız eliniz rüzgar alıyor kendiniz ayarlamanız lazım

Artıları
    -karburatorlu olmasına rağmen yakıt cok ekonomik
    -vites gostergesi acemiler için super bişi
    -kolay okunabilen her baktıgında 1 sn ye tum gostergeyi algılayabiliyorsun
    -farklı bir tasarımı var eger depoya iyice yaslanırsanız dizlere cok ruzgar vurmuyor
    -selesi diğer rakiplerene gore biraz daha rahat
    -bakımı ucuz bize 150-200 lira kazıklandınız demilerdi diğer markalarda 60-75 lira arası derbi de 40 lira
    -bi yere park ettiğinizde yanınıza cbf ybf apachi felan park etse bile bwm li endurocu gelip kardeş derbi nasıl buyukle sehir içi zor oluyor boyle ufak birsey alayım diyorum sen ne dusunuyorsun diye soruyor ;)
    ARçİL ve marlox bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı hakanuygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar bazı arkadaşlar derbi etx i sormus

Eksileri
    -dişli lastik kuru asfallta iyi ıslakta iyi değil
    -hız duşkunu iseniz 105 dan sonra biraz tedirgin olabilirsiniz ama gezme aralıgınız 80-100 ise değme keyfime :D 120 yaptıgı soyleniyor denemedim 110 dan sonra yol musaıt değildi basmadım ama potansiyel vardı biraz daha hızlanırdı
    -titresim yok denecek kadar az şehir içinde dur kalk ayagınızı yere koydugunuzdan hissetmiyorsunuz uzun yolda durmadan 2 saatten sonra ve surekli 8 bin devirden fazla kullanırsanız 2 saat içersinde ufak bir rahatsızlık veriyor :D ama her saat mola verirseniz veya surekli tepegaz kullanmazsanız sorun yok
    -biraz alışınca içindeki trafik canavarı ortaya cıkıyor filmlerdeki kovalamaca sahnelerindeki gibi sanki altında supermoto varmış gibi kaldırımlardan inip cıkıyorsun :D merdiven inmeyi denemedim sizde denemeyin
    -el korumaları ilkten ayarsız eliniz rüzgar alıyor kendiniz ayarlamanız lazım

Artıları
    -karburatorlu olmasına rağmen yakıt cok ekonomik
    -vites gostergesi acemiler için super bişi
    -kolay okunabilen her baktıgında 1 sn ye tum gostergeyi algılayabiliyorsun
    -farklı bir tasarımı var eger depoya iyice yaslanırsanız dizlere cok ruzgar vurmuyor
    -selesi diğer rakiplerene gore biraz daha rahat
    -bakımı ucuz bize 150-200 lira kazıklandınız demilerdi diğer markalarda 60-75 lira arası derbi de 40 lira
    -bi yere park ettiğinizde yanınıza cbf ybf apachi felan park etse bile bwm li endurocu gelip kardeş derbi nasıl buyukle sehir içi zor oluyor boyle ufak birsey alayım diyorum sen ne dusunuyorsun diye soruyor ;)
    Teşekkürler. Arka çanta katmak için demir yok, onu nasıl halletin ve maliyet ne

Motosikleti
    DERBI ETX
    Alıntı ARçİL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler. Arka çanta katmak için demir yok, onu nasıl halletin ve maliyet ne
    Merhabalar
    Henuz arka canta takmadım,aynı model mondial veya rks titatic mevcut oradan temin edilebilir veya motobest firması koruma demiri yaptırdıgını söylemişti canta demiride yaptırabılır ayrıca ben şöyle dusundum normal bir canta demiri alıp 50-60 liralık bişi demirin ucuna somun kaynattırıp o sonunlarıda el tutmayerinin altında takıp (motora hiçbir kaynak felan olmayacak)baglamayı dusunmustum. benim tahminim en fazla 70-80 liraya maal olur

Motosikleti
    çanta taktırırsan bir fotoğraf yüklersin artık, arazi de kullanma fırsatı buldunmu

Motosikleti
    DERBI ETX
    arazaide kullanma fırsatım olmadı ama biz 2 arkadaş almıstık arkadasımın kullanma fırsatı oldu belgrad ormanlarına gitti camur kır bayır felan biraz kullandı.ama o da yeni başladıgından fazla zorlamadı.detayları facebook ta derbi etx stx grubunda bulabilirsin

Motosikleti
    TVS Apache 150 Hyper Edge 2014
    Bu sene enduro severler için firmalar 150 ve 250cc hacimli enduro kasa motorları temin etmektedirler.Mesala Mondial 300cclik bir enduro getircek fakat bu 250cc olacak.Derbi etx 150cc getirdi.Bence enduro severler yani hem asfaltda hemde arazide kullancak olan arkadaşlar için bu motorlar enduroyu yeni başlayan arkadaşlar için artık hayal değil.Baştan sona enduro hayallerimizi süsleyen motorlar olacak.Eskisi gibi commuterde işi öğrenip suziki v-storm yamahanın tenere veya honda mcx 750 gbi enduroları ahh bi pişip param olsada onalrdan alsam dedirtmeyecek.Endurocu bi adam ancak enduroda tatmin olur. Daha düne kadar Apache 150 alıpda ileride anca 600cc enduro almak isteyen ben bu saatten sonra bu iki motoru düşünüyorum hemde yeni başlayan bi sürücüyüm.
    hakanuygun bunu beğendi.

Motosikleti
    DERBI ETX
    Sonucta amac sehir içi ve kısa mesafe ise idealdir.Facebook grubumuzda bir arkadaşımız istanbul çanakkaleye sorunsuz bir şekilde gitti.Ayrıca konya izmir arasi gidip gelenlerde var

Ali Özgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    peki parca kalitesi işcilik vs nasıl?

Motosikleti
    DERBI ETX
    Merhaba Ali
    parça kalitesi ve işçilik rakiplerine göre bir tık ötede daha kaliteli

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler