Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ofofofoff 112 beygir oluyor cihaz yani ön teker basmaz bu modda 4000 dolarda az buz değil bu arada.avrupada amerikada 2.el mt07 4000 dolara alınabilir bir o kadar daha para harcayip turbo takmak fantezi veya vlogluk bir iş olur.bizim hesaba göre mt10 alıp hiç uğraşmaya değmez.ama zevki heralde iliklerine işler adamın bu kitle 2 silindire doydum dersin tabi ölmezsen
    hacı 25 bin tl yapıyor neredeyse mt7 satıp temiz mt9 a geçilir farkla
    Sevmek için yaşlanmayı,frene basmak için yolun bitmesini bekleme..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacı 25 bin tl yapıyor neredeyse mt7 satıp temiz mt9 a geçilir farkla
    0km den hesaplasan tam tutuyor zaten 2.el farkına her türlü geçilir.tabi kaç kişide turbolu motosiklet var dersen kimsede olmayan bir şeye sahip olucaksın zevki zaten anlatılmaz heralde.ama mantıklı bir insan evladı gider mt09 alır tabi

Motosikleti
    bugün karanlıkta kullandım ilk defa far aydınlatması bana yeterli gelmedi dominar400 ün far olucaktı bunda efsane olurdu

Motosikleti
    bugün karanlıkta kullandım ilk defa far aydınlatması bana yeterli gelmedi dominar400 ün far olucaktı bunda efsane olurdu
    led far kullanan birine az geliyor sanırım.bana normal yeterli çok sürmüyorum geceleri denk gelmiyor.ama aklımda led far takmak var.ama öyle milletin gözünü kör eden cinsten değilde daha modern güzel bir aydınlatma istiyorum.80ne de var 400 e de var.ortasını arıyorum philps osram artık neyse

Motosikleti
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    led far kullanan birine az geliyor sanırım.bana normal yeterli çok sürmüyorum geceleri denk gelmiyor.ama aklımda led far takmak var.ama öyle milletin gözünü kör eden cinsten değilde daha modern güzel bir aydınlatma istiyorum.80ne de var 400 e de var.ortasını arıyorum philps osram artık neyse
    sıkıntı olurmu peki bende bir araştırayım muayeneden filan geçiyormu

Motosikleti
    sıkıntı olurmu peki bende bir araştırayım muayeneden filan geçiyormu
    yani ışık hüzmesi iyi olan bir far ile denenir.far testinden geçerse muhtemelen yırtar.otomobiller hiç bir şekilde geçmiyor onu biliyorum

Arkadaşlar iyi günler, bir konuda fikrinizi almak istiyorum, 40.000 tl kredi çekerek MT 07 almak istiyorum ne dersiniz şimdiden tşk.

Motosikleti
    Alıntı hispasat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar iyi günler, bir konuda fikrinizi almak istiyorum, 40.000 tl kredi çekerek MT 07 almak istiyorum ne dersiniz şimdiden tşk.
    düşük faizle alabilirsen iyi olur tabiki bende öyle aldım krediyi bitirene kadar kullanıcam Allah izin verirse

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Herkese merhaba dostlar.Geçtiğimiz haftalarda dominarımdan sonra güzel bi mt07 sahibi oldum bende.Bulusma vs gibi durumlar için bi mt07 grup varsa burada yada whatsapp üzerinde özelden bilgilendirirseniz memnun olurum herkese keyifli sürüşler dilerim.

aodabasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    merhaba arkadaşlar ilk sahibi olduğum motorumu satıyorum 2019 model ice fluo 4000 km 'de ilgilenen arkadaşlar mesaj atabilir

selimonurr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Merhaba arkadaşlar,

Geçen hafta 2020 Mt-07 sahibi oldum. Aslında sitede uzun süredir üyeyim ama ilk kez bir foruma dahil oluyorum.

Motorun sadece far aydınlatmasından memnun kalmadım. Araştırdığım kadarıyla H4 far ampulü bizimkilere uyumlu.

Aydınlatmayı en iyi odaklayan ve karşıdakilerden küfür yedirmeyen Led far önerilerinize açığım Şimdiden teşekkürler.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı selimonurr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Geçen hafta 2020 Mt-07 sahibi oldum. Aslında sitede uzun süredir üyeyim ama ilk kez bir foruma dahil oluyorum.

Motorun sadece far aydınlatmasından memnun kalmadım. Araştırdığım kadarıyla H4 far ampulü bizimkilere uyumlu.

Aydınlatmayı en iyi odaklayan ve karşıdakilerden küfür yedirmeyen Led far önerilerinize açığım Şimdiden teşekkürler.
    Hoşgeldiniz

Philips / Osram / Varta / Narva markaları oldukça kalitelidir. Led önermiyorum, ancak bu markaların H4 55-60W ürünlerinden birisi işinizi görecektir, memnun kalmazsanız o zaman diğer alternatifleri deneyin derim.
    ...

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldiniz

Philips / Osram / Varta / Narva markaları oldukça kalitelidir. Led önermiyorum, ancak bu markaların H4 55-60W ürünlerinden birisi işinizi görecektir, memnun kalmazsanız o zaman diğer alternatifleri deneyin derim.
    Merhaba,

Teşekkür ediyorum hoşbulduk.

Ben özellikle beyaz ışık istediğim için Led düşünüyorum. Akmayan trafikte aralardan geçerken uzunları uyarı olarak sık sık kullanıyorum ve şimşek etkisi olması önemli. Bu olduğu zaman gündüz selektör yaptığınızda bile görünebilir oluyorsunuz.

furkanguvenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı selimonurr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Hayırlı olsun kazasız belasız günlerde kullanın inş. acaba kaça geldi motosiklet?
    Honda CBR125R- Yamaha MT07- Yamaha Nmax 155- Honda PCX125- KTM Duke250- Yamaha Xmax 250- Ducati Scrambler İcon- Honda Forza 250

Motosikleti
    mt-07 abs
    Katiliyorum o simsek etkisi farkedilme konusunda cok faydali. Ben 4 sene once bir motor almistim. İcinde led far vardu markasini falan bilmiyorum aydinlatmasi harikaydi. Karsidaki insanin gozunu kesinlikle almiyordu uzun kisa dagilmasi efsaneydi. Satarken o fari cikardim yerine halojen taktim. Mt7 yi aldigimda cikardigim ledi buna taktim. Gerci benimki 2017 model ama far tasi cok guzel dizayn edilmis eger uygun bir led far alirsan halojen gibi dagiliyor. Muayeneye girdim bu sene ne uzunda ne kisada far kusuru cikmadi. Yeni kasalarin tasi da guzeldir diye dusunuyorum. Dediğim gibi eski motordan cikti markasini bilmiyorum ama guzel :D

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı furkanguvenc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun kazasız belasız günlerde kullanın inş. acaba kaça geldi motosiklet?
    Sağolun. 78'e geldi. Sadece rodajı yapılmış halde 1000km'de aldım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:08 ----------

Alıntı Mcht-mico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katiliyorum o simsek etkisi farkedilme konusunda cok faydali. Ben 4 sene once bir motor almistim. İcinde led far vardu markasini falan bilmiyorum aydinlatmasi harikaydi. Karsidaki insanin gozunu kesinlikle almiyordu uzun kisa dagilmasi efsaneydi. Satarken o fari cikardim yerine halojen taktim. Mt7 yi aldigimda cikardigim ledi buna taktim. Gerci benimki 2017 model ama far tasi cok guzel dizayn edilmis eger uygun bir led far alirsan halojen gibi dagiliyor. Muayeneye girdim bu sene ne uzunda ne kisada far kusuru cikmadi. Yeni kasalarin tasi da guzeldir diye dusunuyorum. Dediğim gibi eski motordan cikti markasini bilmiyorum ama guzel :D
    Tam olarak böyle bir Led bakıyorum ben de. Muayeneden geçerken xenon olmadığı sürece sıkıntı olmuyor zaten.
    furkanguvenc bunu beğendi.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Merhaba arkadaşlar. Sorumluluk sahibi bir motosiklet kullanıcısı olarak araştırmadan MT07'ye bulaşmak istemedim. Bir kaç sorum var cevaplayan arkadaşlar olursa sevinirim.

1 yıl kadar 250'lik kullandım. Acaba MT07'ye geçmem absürt olur mu?

Fazla gaz açıp uzayan biri değilim ancak kısa mesafede tork hoşuma gidiyor. MT07 buna uygun gözüküyor. Yüksek hızlarda durmayı sevmiyorum hem rahat olmamasından ötürü hem de yüksek hızlara çıkacağım yollarda dolaşmıyorum genelde. Benim için ara hızlanmalar önemli. 120'yi çok nadir geçerim şehir içinde. Bana uygun bir motor oldugunu nasıl anlayabilirim?

Bakımlarına ne kadar para ayırıyorsunuz? Bu hacimde bir motorum olmadıgı için masrafların ne kadar artacağını kestirmeye çalışıyorum.

Çok gözde bir motor oldugunu biliyorum. Hırsızların gözdesi yani. Teknotakip taktırmayı düşünüyorum. Taktıran varsa onun düşüncelerini de almak isterim.

Bu arada, yeni kasaların fiyatlarının uçmasından dolayı 2018 öncesi alabilirim. Klasik viraj esneme mevzusu vs deniyor ancak benim tarzımda kullanan birisi için bunlar problem oluşturu mu? Ayrıca ABS'li modellerine bakıyorum sadece.

Ortalama yakıt tüketim rakamlarını da paylaşabilir misiniz?

MT07 ile beraber baktığım diğer motorlar: Monster 696, CBR 500R, KTM Duke 390 (Yeni kasa).

Selamlar sevgiler.

Motosikleti
    Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Sorumluluk sahibi bir motosiklet kullanıcısı olarak araştırmadan MT07'ye bulaşmak istemedim. Bir kaç sorum var cevaplayan arkadaşlar olursa sevinirim.

Fazla gaz açıp uzayan biri değilim ancak kısa mesafede tork hoşuma gidiyor. MT07 buna uygun gözüküyor. Yüksek hızlarda durmayı sevmiyorum hem rahat olmamasından ötürü hem de yüksek hızlara çıkacağım yollarda dolaşmıyorum genelde. Benim için ara hızlanmalar önemli. 120'yi çok nadir geçerim şehir içinde. Bana uygun bir motor oldugunu nasıl anlayabilirim?

Bakımlarına ne kadar para ayırıyorsunuz? Bu hacimde bir motorum olmadıgı için masrafların ne kadar artacağını kestirmeye çalışıyorum.

Çok gözde bir motor oldugunu biliyorum. Hırsızların gözdesi yani. Teknotakip taktırmayı düşünüyorum. Taktıran varsa onun düşüncelerini de almak isterim.

Bu arada, yeni kasaların fiyatlarının uçmasından dolayı 2018 öncesi alabilirim. Klasik viraj esneme mevzusu vs deniyor ancak benim tarzımda kullanan birisi için bunlar problem oluşturu mu? Ayrıca ABS'li modellerine bakıyorum sadece.

MT07 ile beraber baktığım diğer motorlar: Monster 696, CBR 500R, KTM Duke 390 (Yeni kasa).

Selamlar sevgiler.
    250 den sonra tabiki dolu dolu gelir ama korkutmaz.bana göre çok kibar gaz alan bir motor lap diye gelmiyor gaz tepkisi çok güzel.ister hızlı ister yavaş kullanabilirsin dengeli bir motor.ben virajcıyım olmazsa olmazım diyorsan 2018 ve üzeri bakıcaksın yok ben konfor severim virajları çok sevmem dersen o zaman 2017 ve altına bakabilirsin.abs kesin olsun.bakım masrafları 700cc klasındaki galiba en ucuz motordur korkmana gerek yok parçası bol zaten.karma kullanımda ben dikkat falan etmem hiç bir zaman motosiklette az yaksın diye uğraşmam 4.9 5.3 litre arası iniyor çıkıyor.bu aralar kısa mesafe kullandım 5.3 oldu mesela.arkadaşım 45bin kmdir hiç 0lamamış ortalama tüketimi 4.1 litre şeklinde yakıyor tabi o sakin sürüyor.17 18 arasındaki fark gidondaki esneme hareketi yok ayrıca arka süspansiyon yenilenmiş ön tarafta da iç ayarları değiştirilmiş.o yüzden sert bir motor seleside sert ama o yüzden uzun yolda yorabilir ama virajı daha zevkli daha kabiliyetli.
    o saydığın motorlar olmaz cc den piyasaından denk gelmez.ern6 bakabilirsin xj600 bakabilirsin yada honda cb650 bakabilirsin.aklıma gelenler bunlar bende r25 den geçtim tamamen zıt bir motor olmasına rağmen anında alışıyorsun
    cıbılduck bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07

Selamlar sevgiler.
    Merhaba hocam şimdi gördüm mesajını. Ben motoru alalı henüz 2 ay olmadı 100km bile yapmadım o yüzden sadece bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışayım.

Benim de aynı tarif ettiğiniz şekilde bir kullanma stilim var. Şehir içi kısa mesafede düşük ve orta devirlerde torku hissetmek hoşuma gidiyor. Onun dışında otobana çıkayım 200'ü zorlayayım gibi bir düşüncem yok. O nedenle bu makineyi tercih ettim. Henüz bakım tecrübem olmadı. Yakıt söylendiği gibi kullanışa bağlı olarak 100km'de 4 - 5.5 litre arası değişiyor. Sık sık yakıt/km sıfırlayıp test ediyorum. Güvenlik konusu bu fiyattaki motorlar için ortak sıkıntı. Kapalı otopark en iyisi, yoksa her türlü zincir, kilit, alarm almak lazım.

2018 öncesi bakıyorsanız cb650f düşünebilirsiniz belki. Benim ilk tercihim aslında oydu hem daha sakin, oturaklı, kontrollü bir makine olması hem de 4 silindirli olmasından dolayı. Ama ben yeni motor baktığım için ve artık cb650f üretimleri olmadığı için 2020 mt07 tercih ettim.

Bir de 120km'yi çok nadir geçerim demişsiniz. Bu durumda 700cc'lik bir makineye gerek var mı onu bilemedim. Sizin tercihiniz tabi ama Mt25'ler de şehir içi düşük devirlerde torkuyla sizi üzmez. Paranız da cepte kalmış olur.

Motosikleti
    mt-07 abs

Selamlar sevgiler.

kardeşim öncelikle hakkında hayırlısı olsun

mt7 adamına göre motordur kraldır her an istediğini yaparsın. az yakar deli gibi gider. tip desen var ses desen var.

ben de cbx250 den geçtim bu motora. fakat o motorda da deli gibi tork vardı torka alışkındım yani. ama herşey bilekte. dedim ya adamına göre motor diye bileğinle ne dersen onu yapar. az gaz açarsın ybr gibi binersin. gazı köklersin kafana geçirirsin.

bakımları çok değil 3 lt yağ bide yağ filtresi yıllık bakımına yetiyor. ağır bakımları da hem yamaha olması hem de çift silindirli olması nedeniyle uygun diyebiliriz. bi kawasaki yada 4 silindirli gibi can yakmaz.

viraj esneme diye bir olay yok yani var da o milletin korktuğu olay esneme değil. eger kiloluysan hatta 2017 alacağım diyorsun kesinlikle ön süspansiyon yağını değiştir. internette biraz araştırırsan boy ve kiloya göre insanlar suspansiyonda yaptığı değişiklikleri tablo halinde vermişler. ben uyguladım bambaşka bir motor oldu viraja mt9 dan daha iyi giriyorum

tüketim mt25 gibi ben çok memnunum bu performansa göre harika

alınca tabi bikaç eksiği olacak başta kraldır dedim ama eksiklerini giderirsen kral olur

hidrolik sıvıları daha güzel hh fren balataları ön fren için elzem. ben 3000 km de aldım motoru hidrolik sıvıları fabrikadan çıktığı gibiydi değiştirirken baya hava çıktı içinden frenler çok değişti brembo hh balata taktim canavar oldu

arka suspansiyonu kiloya göre ayarlamak lazım

bahsettiğim gibi ön suspansiyon düzeltmeleri motoru daha zevkli hale getiriyor

lastikler çok önemli mutlaka güzel bir marka tak derim

monster biraz fantazi işi italyanlar çok nazlı eger severim ben ilgilenmeyi dersen o da çok güzel karakterde bir motor özellikle fren ve suspansiyonlar (sert) harika

cbr500 ise çok fazla tork ve hız vaad etmez ama gerek oturuş pozisyonu olsun gerek karenajlar olsun uzun yolda mt7 den iyidir. diğer bütün olaylarda mt7 tokatlar

duke şehir içi çıldırmalık motor kaydırmalı debriyaj çok daha iyi çalışan abs ve viraj abs si. mt7 nin abssi orta çağdan kalma olduğu için düke bu konuda çok daha iyidir. hatta motor bloğu dışında diğer donanımlarda duke 390 hepsinden üstündür

uzun yol çok yaparım sakin kullanırım dersen cbr500 derim led farlı olanları

donanımlı olsun uzun yol pek önemli değil dersen 390

güvenilir motor bloğu istediğinde giden donanımı boşver yeter bana az yaksın çok kaçsın dersen mt7

dediğim gibi monster fantazi olur biraz
    mattiadestro ve cekalp bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler