Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl gidiyor motorla hayat ? Veriyor musun virajların gözüne gözüne :D
    Demin decathlon'a uğradım. Bir eldiven daha aldım bir de polar balaklava aldım. Yarın çıkmayı planlıyorum. Fakat ne kadar giderim bilmiyorum. Gündüzden ziyade gece sürmekten daha çok zevk alıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demin decathlon'a uğradım. Bir eldiven daha aldım bir de polar balaklava aldım. Yarın çıkmayı planlıyorum. Fakat ne kadar giderim bilmiyorum. Gündüzden ziyade gece sürmekten daha çok zevk alıyorum.
    Soğuklarda gece mecbur kalmadıkça yola çıkmayı önermem. Çiğ, don, gizli buzlanma, siyah buz... Sonu kötü olur. İkaz etmiş olayım, egzoz boşa gitmesin.
    ...

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    An itibariyle motor satıldı...

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı chaqalqarlos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Allah dahi iyisini daha güzelini nasip etsin
    chaqalqarlos bunu beğendi.
    ...

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı chaqalqarlos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Temiz motormuş walla. MT-09 almak nasip olsun
    chaqalqarlos bunu beğendi.

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Teşekkür ederim herkese. Valla niyetim R6 yada CBR600RR ama hayırlısı şuan bütçelerimin çok üstünde. MT09'a hayır demem ama asla ) Dün ilana koydum bugün sattım. Başka bir arkadaş aradı niye sattın akşam bakmaya gelecektim diye fırça kaydı Buarada motor alacak arkadaşlar Bomonti'de ki Yamaha servisine ekspertiz yaptırsın. 100-TL'e hakkını veriyorlar her türlü testlere soktular helal olsun adamlara.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Eldiven ne aldın ? Bende bir tane vardı 1 sene kadar iyi gitti havanın yağışıyla artık su tutmama özelliği gitti içeride deli rüzgarlar :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:15 ----------

Gece bende çok seviyorum sessiz sakin ama dikkat et oralar nasıl hava durumları bilmiyorum dikkat et haberini almayalım buradan.

Motosikleti
    MT-07
    https://www.decathlon.com.tr//trek-5...m_action=click

Bundan aldım. Benim scoyco eldivenin içine giymeye çalışacağım. Umarım olur

Yarından sonra hava ısınacak, haftasonu gene soğuyacak. Şuan için hafif sert bir ayaz ( bana göre ) var. Dışarı çıkacağım da eldivenle mi yoksa araba ile mi kaçarım bilmiyorum. Polar balaklavada aldım. Polar buff ile destekleyeceğim. Ellerim üşümez ise bu iş olmuş demektir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:27 ----------

Şimdi denedim ve eldivenin içine girdiler. Tek sorun evden çıkmam için gaza ihtiyacım var. Yoksa uyurum walla

Bende cbr650r var. Memnunum motorundan fakat nedense mt07 hep çekici geldi bana. Kursta iken baya sürdüm birinci vites amabir şey anlamadım tabi.

Bu iki motoru kullanmış biri kıyaslama yapabilir mi ? C650f de olabilir.
    Birde şehir içi şehir dışı yakıt ortalamanız nedir ? Şehr içi derken İstanbul'dan bahsediyorum ;)

Motosikleti
    MT-07
    Cb650f'ı 5km kullandım, mt-07'ye 18000km'dır biniyorum. İğnesi virajlarinde Honda ve yamana koptuk gittik. Sert virajlarda yamana torktan dolayı önde giderken düzlükte devrini alınca Honda ya arkadan el sallıyor. Ben yalayacak giderken Honda daha edepli davranıyor. Tamamen kullanım ve zevk amaçlı olarak kişiden kişiye değişiyor. Honda virajlarda bir tık daha güvenli geldi bana. Onun dışında 80-90'la gidersen 3.0lt ler düşüyorsun mt-07 ile. Maç rüzgara karşı tapa gaz 7.5lt ortalama yaktirdim. Bir depo ile ışık yanar yanmaz 170 ile 300km arası gidebildim. Min ve maç değerlerim bunlardır. Abs ve enjeksiyon dışında birşey yok.

Anlatabildiklerim bu kadar

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı oktayakgoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende cbr650r var. Memnunum motorundan fakat nedense mt07 hep çekici geldi bana. Kursta iken baya sürdüm birinci vites amabir şey anlamadım tabi.

Bu iki motoru kullanmış biri kıyaslama yapabilir mi ? C650f de olabilir.
    Birde şehir içi şehir dışı yakıt ortalamanız nedir ? Şehr içi derken İstanbul'dan bahsediyorum ;)

Şehir içi şehir dışı 1lt fark var arada. Aynı şekilde sürüş yaptık defalarca mt07 cbr650f olarak hep 1 lt fark oldu.
    Mt07 den cb650f e binersen hiç gitmiyormuş gibi bir his oluşur. Oysa cb650f mt07 den daha hızlı bi motosiklet.
    Viraj konusunda cb650f daha stabil ve kararlı.
    Yerinizde olsam mt09 denerdim.

Tork güzek şey. Daha güzeli her viteste her devirde olması.

Motosikleti
    MT-07
    Şimdi eldiven içi eldiven olayını test ettim. Hissiyat kaybı %80’ler maalesef fakat ellerim aman aman donmadı. An itibariyle hava 8, hissedilen 4 derece.

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Şimdi eldiven içi eldiven olayını test ettim. Hissiyat kaybı %80’ler maalesef fakat ellerim aman aman donmadı. An itibariyle hava 8, hissedilen 4 derece.
    Abi hiç bir işe yaramamış gibi olmuş o. Ben tek eldivenle geçen hafta içinde 5-7 C de 1 saat 15 dk yol yaptım nonstop anca parmak uçlarım uyuştu. Süratim 80 ila 120 arası.

Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://resmim.net/f/drBCIt.jpg

Şehir içi şehir dışı 1lt fark var arada. Aynı şekilde sürüş yaptık defalarca mt07 cbr650f olarak hep 1 lt fark oldu.
    Mt07 den cb650f e binersen hiç gitmiyormuş gibi bir his oluşur. Oysa cb650f mt07 den daha hızlı bi motosiklet.

Aynı tork değerlerine sahip. Mt07 alt devirde verdiği için mi daha iyi.

Mt09 çok yakıyormuş ya. Değmez

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:19 ----------

Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://resmim.net/f/drBCIt.jpg

Cb650f'ı 5km kullandım, mt-07'ye 18000km'dır biniyorum. İğnesi virajlarinde Honda ve yamana koptuk gittik. Sert virajlarda yamana torktan dolayı önde giderken düzlükte devrini alınca Honda ya arkadan el sallıyor. Ben yalayacak giderken Honda daha edepli davranıyor. Tamamen kullanım ve zevk amaçlı olarak kişiden kişiye değişiyor. Honda virajlarda bir tık daha güvenli geldi bana. Onun dışında 80-90'la gidersen 3.0lt ler düşüyorsun mt-07 ile. Maç rüzgara karşı tapa gaz 7.5lt ortalama yaktirdim. Bir depo ile ışık yanar yanmaz 170 ile 300km arası gidebildim. Min ve maç değerlerim bunlardır. Abs ve enjeksiyon dışında birşey yok.

Anlatabildiklerim bu kadar
    Cbrdan az yakıyormuş. Şehir içi hiç bir depo ile 300 yapamadım.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    hayır mt7 deki tork daha fazla 64nm e 70nm.ayrıca 2 silindirin hissetirdiği ile 4 silindir aynı olmuyor.biri devir isteyen motor biri dizel gibi sürekli güç ve tork elin altında.açıkcası cbr650 almama sebeplerimden biri üretim yeri o kadar para verip japon üretimi olmaması ayrıca fiyatınında mt09 ile aynı olması.mt09 gibi torklu güçlü bir motor varken aynı paraya bunu almak ne biliyim..sanırım alınabilen en ucuz 4 silindirli motor olması bu cevabı veriyor.

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Eldiven ne aldın ? Bende bir tane vardı 1 sene kadar iyi gitti havanın yağışıyla artık su tutmama özelliği gitti içeride deli rüzgarlar :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:15 ----------

Gece bende çok seviyorum sessiz sakin ama dikkat et oralar nasıl hava durumları bilmiyorum dikkat et haberini almayalım buradan.
    Mumlayın, parafinle yapılan basit bir işlem. Eski haline döner emin olun. Önceki bir konuda yapılışını video ile anlatmıştım. Aslında ispirto yerine aseton ile daha hızlı çözünme sağlanabildiğini de buradan belirtmek isterim.
    ...

Motosikleti
    MT-07
    Abi hiç bir işe yaramamış gibi olmuş o. Ben tek eldivenle geçen hafta içinde 5-7 C de 1 saat 15 dk yol yaptım nonstop anca parmak uçlarım uyuştu. Süratim 80 ila 120 arası.
    Sen bana bakma. Gece gece yol boş die 160-170-180 ibrede görerek gittim. Üşüme hissetmiyorum ama sol elimin baş parmağına dikişler batıyor die bir acı saplanıyor. Hissiyatın gitmesi, iki eldiven giymemden kaynaklanıyor. Eldiveni sağ elime giydim alırken, etiketlerini kopardım attım. Bir daha alırsam hem sağ hem de sol deneyip alırım.

Yalnız gece gece iyi azdım. Halen bileklere çare bulamadım. Onlara da çare bulsam, kışın motor sürmek işkence olmaktan çıkacak.

Bu arada kışlık eldivenlerimde eski püskü scoyco mc17b

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:47 ----------

Gece gece kusurunca 6.7lt/100km yakmış motor. Acaba 4 silindir olsaydı, düz yolda rahat çalışacağından ve o hızlarda daha az devir çevireceğinden dolayı cbr650f yada cb650f daha az yakar mıydı?

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Sen bana bakma. Gece gece yol boş die 160-170-180 ibrede görerek gittim. Üşüme hissetmiyorum ama sol elimin baş parmağına dikişler batıyor die bir acı saplanıyor. Hissiyatın gitmesi, iki eldiven giymemden kaynaklanıyor. Eldiveni sağ elime giydim alırken, etiketlerini kopardım attım. Bir daha alırsam hem sağ hem de sol deneyip alırım.

Yalnız gece gece iyi azdım. Halen bileklere çare bulamadım. Onlara da çare bulsam, kışın motor sürmek işkence olmaktan çıkacak.

Bu arada kışlık eldivenlerimde eski püskü scoyco mc17b

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:47 ----------

Gece gece kusurunca 6.7lt/100km yakmış motor. Acaba 4 silindir olsaydı, düz yolda rahat çalışacağından ve o hızlarda daha az devir çevireceğinden dolayı cbr650f yada cb650f daha az yakar mıydı?
    Seni yine bir kaşinti tuttu,

Aklimda 4 silindir var de açikca söyle..

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seni yine bir kaşinti tuttu,

Aklimda 4 silindir var de açikca söyle..
    İnanki motorumdan çok memnunum. Sanki bir tık daha torklu olsa daha güzel olacakmış gibi ama ben her bindiğimde keyif alıyorum. 18 yaşımdan beridir hep cbr600rr istiyorum ama üretimden kaldırdılar onu da

Yalan değil bir ss motor süremeden şu dünyadan göçüp gitmek istemiyorum. Mt-07 başkaları için riskli olabilecek bir motor ama ben elim ayağım gibi hissediyorum üstünde. Sen dur birde buna egzoz takacağım. 30000km’den sonrada performans hava filtresi atarım. Birde parayı bulursam metzeller m9rr lastik taktım mıydı, beni kimse tutamaz.

4 silindirin uzama sesine hasta olmayanda yok hani

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler