Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    SV650 çok güzel bir motor ama basit bir şim kontrolü bile eziyet oluyor bu tip V motorlarda. Ahlaksız bir ustaya denk gelirseniz çok acı verici şeyler yapabilir. Bu V motor işi bizim ülke de tıraş.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erhn42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-07
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha gözümde gıymatı kalmadı. Emti’ye gidiyorum dört nala. O arka lastik adamı maddi yönden üzer ama yapacak birşey yok.
    Arka lastik+mtv, keşke arka lastik 160lık ve motoru 40 cc daha ufak olaydı...

Motosikleti
    MT-07
    Walla 160 olsa bende sevinirdim ama koymaz, koymamalı, koydurtmam

OrhanGokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt07

Mt07 kullanıcıları gazlıyor bence, selamlar 👋

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı erhn42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka lastik+mtv, keşke arka lastik 160lık ve motoru 40 cc daha ufak olaydı...
    En son baktığımda arka lastikte 160-180 farkı o kadar da çok değildi (pahalı marka modeller için söylüyorum), sanki bir 650-690 vergi farkı kadar falan. (Tam fiyatları hatırlamıyorum ama bana "Bu muymuş milletin ağladığı fark?" dedirttiğini hatırlıyorum...) Birini 2-3 senede bir veriyorsunuz, birini her sene...

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:47 ----------

Baktım şimdi 100TL falan oynuyor oynamıyor; takılmayın fiyat farkına...

Dönüşlerde nasıl bir etkisi olur bilemem, 180 yatma konusunda daha isteksiz olacaktır gibi ama Tracer 700 kullanırken öyle bir his yaşamadım açıkçası...

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:53 ----------

Uyyy vergi farkı 500TL imiş, asıl mevzu vergisi lastiği değil

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dönüşlerde nasıl bir etkisi olur bilemem, 180 yatma konusunda daha isteksiz olacaktır gibi ama Tracer 700 kullanırken öyle bir his yaşamadım açıkçası...
    Ben sürdüm aga. Dönüşlerde falan isteksizlik yok. Orjinal ebatı sonuçta. Tam ve güzel dönüyor. Bugün bende Şile-Ağva arasında gazladım. İnsan helak oluyor resmen. Yada bilemiyorum ben yaşlandım. Baya yorgun düşüyorum. Dönüşte de yağmura yakalandım zaten.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Dün Oktay Motor'da 650 MT'ye baktım (sürmedim üzerine binip ergonomisine baktım...) konforu boyutları harika geldi. Orta sehpa ve arka çanta demiri olsa düşünebileceğim bir motor.

Yalnız, kg başına beygirde CB500F'ten sadece %16 daha iyi, bir performans yükseltmesinden ziyade tarz konfor yükseltmesi olur. CB500F'le (bence) uzun yol çok mümkün değil. (Konfor ve yorma açısından.) Bununla uzun yol çok güzel olur, acayip rahattı, cuk oturdu benim kalıba.

Arka çanta demiri şehir içi kullanım için şart; standart yan çantaları sıkıntı verir. Tabi ki boyutlar ve dingil mesafesi açısından da CB500F kadar kullanışlı olmaz şehir içinde.

Yine de yazdım motoru aklıma. Belki seneye (o eksik donanım da tamamlanırsa) yazın gezebilmek için alırım. Beğendim, güzel yapmışlar.

2. eli yok o fena...

Motosikleti
    MT-07
    Yazdıklarının yanında amortisörlerinin ayarlanması, usd çatallar, radyal kaliperler vs var ama ben tarz açısından sevemiyorum. Uzun yolda da naked ile sürüyorum. Tamam yoruluyorum ama bana motor sürdüğüm hissiyatını veremeyecekmiş gibi geliyor diğer türler. İlla o rüzgardan tokat yemek elzem gibi düşünüyorum.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Evet evet donanım güzel motorda. Bunun ön camı ufak, karın göğüs keser ama kafayı korumaz, gene gittiğini anlarsın. Ama bir MT-07 gibi yırtıcı hiç değil, denemeye bile gerek yok; teknik özellikleri konuşuyor zaten.

Motosikleti
    MT-07
    Walla benim hayallerim bile ulaşılabilir ve rahatlar. MT-07 son motorum olabilir. Çokta şeetmemek lazım. Sıcak yaz günlerinde gazlanır, soğuk kış günlerinde yatılır

numan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    st rs
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Walla benim hayallerim bile ulaşılabilir ve rahatlar. MT-07 son motorum olabilir. Çokta şeetmemek lazım. Sıcak yaz günlerinde gazlanır, soğuk kış günlerinde yatılır
    "MT-07 son motorum olabilir." kısmını iyi hatırla nefis rahat durmaz

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı numan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "MT-07 son motorum olabilir." kısmını iyi hatırla nefis rahat durmaz
    Nefis durmasa ne olacak? Benden daha fazla para çıkmaz, çıkamaz

Bajaj Pulsar 200 ns demirini masrafsız şekilde MT-07 motoruma uyarladım. Nasıl yaptığımı detaylı şekilde anlattım. Umarım işinize yarar. Sevgiler

http://www.motosiklet.net/forum/mt-k...ri-yapimi.html

Motosikleti
    MSX 125 - MT 07 ABS
    Arkadaşlar merhaba,
    Kappa Khp2115 elcik koruma modelini kullanan var mı aramızda? Kışın rüzgarı kesme maksadıyla almak istiyorum. Ne dersiniz? İşe yarar mı?

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Arkadaşlar İzmir'de amortisör ayarlamak icin elinde ay anahtarı olan var mı?

Motosikleti
    Yamaha Mt 07 2018
    Merhaba arkadaşlar 2018 model mt07 var 5bin bakımı için gittik bize dediler 5 bin bakımı yapmıyoruz 10 bin km de bir yapacağız yeni modeller böyle galiba ve 10 bin bakımını yaptıran varsa 2018 model Ortalama fiyat ne kadar çıkar acaba ? Şimdiden teşekkür ediyorum

numan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    st rs
    Alıntı ogatlar59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar 2018 model mt07 var 5bin bakımı için gittik bize dediler 5 bin bakımı yapmıyoruz 10 bin km de bir yapacağız yeni modeller böyle galiba ve 10 bin bakımını yaptıran varsa 2018 model Ortalama fiyat ne kadar çıkar acaba ? Şimdiden teşekkür ediyorum
    5bin kmde yağ - yağ filtresi değiştirebilirsin. 5k - 10k bakımı diye belirtmene gerek yok. zincir kontrolü ve genel kontrol yaptırırsın

Motosikleti
    MT-07
    Mt-07-09-10 için kitapçıktaki bakım Aralık’ları 20000km. 10000km’de bir Yamaha Türkiye yağ değişimini uygun görüyor. 2 bakıma 1 yağ filtresi olacak şekilde.

Motosikleti
    CBR650R 2020
    Alıntı ogatlar59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar. Ben yeni yaptırdım 5000 bakımını. 250 tl tuttu. Zaten bir şey yapmıyorlar ekstra bu bakımda. Sadece yağ ve filtre değişti. 5000 de bir getirmem gerekir mi malum ekonomik kriz etkiliyor hepimizi dedim. 10000 km yi geçmeyecek şekilde getirebilirsiniz dediler.Motor garanti kapsamında kalıyormuş bu şekilde. İyi oldu bu sevindim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    devirli kullanıyorsanız ara bakım yapıp 5 binde bir sadece yağ değiştirmenizi öneririm. Önceki mt07 mi 40 bin km de sattım şimdiki 18 bin km de bakımları hep kendim yaptım bu şekilde ilerledim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler