Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MSX 125 - MT 07 ABS
    Merhabalar. Bakımla ilgili benim de bir sorum var. Motorum 5500 km de. Geçen yıl nisanda 1000 bakımını yaptırmıştım. Bir yıl dolmak üzere. 10000 km henüz dolmadı. Garanti kapsamından çıkmaması için, bir yıl dolduğundan ötürü, motoru servise götürmeli miyim?
    Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT 07 Matt Grey
    Evet, her 10 bin kmde veya 1 senede bir bakıma gitmelisin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:59 ----------

senkron ayarı Ankara'da KTM'ler için 250 tl, sen de bujiler de var. fiyat normal bence.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beyler motorumu satıyorum. 23binde abs li model. 2015 trafiğe çıkış kaza bela yok.
    Ay sonuna kadar acil satılık. 25bin tl pazarlık yok.

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Son olarak biraz pazarlık yaptım. Arka çanta demirini de onlar takacak şekilde yağ , yağ filtresi , hava filtresi , 2 adet buji , senkron ayarı , sanırım birde yağ tapası contası değişecekmiş 695 TL fiyat verdi. Yağı ben alırsam (Motul 7100 koymayı düşünüyorum. Herkes memnun gibi vites geçişleri filan çok fark ediyor deniliyor ama 10 bin km gider mi yağ onu bilmiyorum.)555 TL fiyat verdi. Hesaplamama göre hepsi için işçilik 250 TL gibi bir para alacaklar sanırım. Yağı tam sentetik yamalube mi yoksa motul 7100 mü tercih etmeliyim sizce?

Birde şöyle bir durum var tecrübeli arkadaşların bazıları çalışmada sıkıntı yoksa 20 binde buji değiştirmeye ve senkron ayarına gerek yok diyorlar . Senkron ayarı 10 bin km de iken yapılmıştı. Buji daha önce değişmedi.

Alıntı Alper.A adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kısa olanı kullanıyorum.Boyum 188 dik oturuş pozisyonunda çeneye kadar rüzgarı kurtarıyor.Uzun ve orta olanlar çok büyük olduğu için görüntüyü çok bozuyor bence.Yüksek hıza çıkacağım zaman kafayı az eğince rüzgar yemiyorsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:24 ----------

Bende motora arka çanta demiri aldım.Araştırdığım kadarıyla kuyruğu delmeden takılabilecek çanta demiri mevcut değil. N11'den indirim ve puanla birlikte 470 Tl ye denk geldi ki sanırım alınabilecek en uygun fiyat buydu.

Arka çanta demiri aldıktan sonra geriye çanta almak kalıyor.Çanta konusunda tavsiyesi olan var mı acaba marka model olarak.Fiyat 400-500 civarlarında bakıyorum maks.daha uygun tabi ki tercihim.

Son olarak yakın zamanda 20 bin bakımı yaptıran var mı? Servisler yağ,yağ filtresi,hava filtresi,buji ve senkron ayarı için 750Tl gibi bir fiyat verdi geçen sene 10 bin bakımına 350 Tl vermiştim aynı işlemler için.Çok yüksek geldi fiyat.Garantisinin dolmasına da 2 ay gibi bir zaman var ama başka ustalara da güvenemiyorum. Yönlendirme ve tavsiye yapabilecek varsa Eskişehir için iyi olur.

Teşekkürler
    Kappa k42 uygun bir alternatif 270 tl

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    cbf 150'de kullanmıştım. Kalite olarak da görüntü olarak da çok hoşuma giden bir çanta değil.

42 Lt nasıl durur acaba arkada bilemedim.

20k bakımını kendim yaptırdım
    yağ yağ filtresi motul hiflo
    hava filtresi hiflo
    bujiler ngk
    soğutma sıvısı motul
    hidrolik yağı motul
    ön arka balata ebc
    zincir dişli seti did ve jb
    toplam 1200 tuttu. şimdi bi 20k daha gider.

Vallaha Hocam çanta tabiki ihtiyaçtır velakin köprüde 2 3 kere denk geldim çantalı mt07 ye bence olmamış gördüğüm orjinal Yamaha çantaydı sanırım aynı motoru gördüm heleki yandan görüntü baya kötü oluyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:31 ----------

Hocam orjinal zincir dişli setimi eğer oysa 600 tl gibi bir fiyatı vardı sanırım benimde zincir dişli vaktim yaklaştı

mccxcix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Arkadaşlar herkese keyifli kazasız belasız sürüşler dilerim, 5300 km'de bulunan bir MT07'ye sahibim; üzerinde Battalax lastikler var inanın o kadar kötü ki ısınana kadar yol bitiyor resmen. Lastikleri değiştirmek istiyorum ama en az 2-3 sene önce konusu geçmiş ve günümüzde değişik lastiklerde çıktı, ayrıca fiyatlarda malumunuz çok değişti.
    Şimdi sorum şu, bu lastikler herhalde 30000 km'ye kadar götürür ama ben nereye kadar dayanırım bilmiyorum, sizce şuan alınabilecek ve İzmir yollarında sıcak asfaltta ve kışında yağmurda iyi performans verecek lastik önerileriniz nedir?
    "Olmadı Diye Sızlandığın Duaya,Gün Gelir Olmadı Diye Şükredersin."Şems-i Tebrîzî

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı mccxcix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese keyifli kazasız belasız sürüşler dilerim, 5300 km'de bulunan bir MT07'ye sahibim; üzerinde Battalax lastikler var inanın o kadar kötü ki ısınana kadar yol bitiyor resmen. Lastikleri değiştirmek istiyorum ama en az 2-3 sene önce konusu geçmiş ve günümüzde değişik lastiklerde çıktı, ayrıca fiyatlarda malumunuz çok değişti.
    Şimdi sorum şu, bu lastikler herhalde 30000 km'ye kadar götürür ama ben nereye kadar dayanırım bilmiyorum, sizce şuan alınabilecek ve İzmir yollarında sıcak asfaltta ve kışında yağmurda iyi performans verecek lastik önerileriniz nedir?
    Michelin Pilot Road 5

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı mccxcix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.motolastik.com/michelin-...7-73w-pmu30838
    https://moto.michelin.com/DC/en/tyre...ts/road-5.html

mccxcix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alper.A ve oialdemir bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.
    "Olmadı Diye Sızlandığın Duaya,Gün Gelir Olmadı Diye Şükredersin."Şems-i Tebrîzî

ben rosso 3 kullanıyorum. pist felan kastığım viraja girdiğim yok ama çok keyifle ve güvenle kullanıyorum. hatta kışın tracer 700deki michelin ve bende ki rosso ile kalkınca o patiye düşüyordu ben uzuyordum. kısa sürede ısınıyor. dezavantajı kısa ömürlü

Herkese merhaba, bayiden sıfır satın aldığım mt-07 ile ilgili küçük bir sorum olacak. Öncelikle motorumla henüz 300km yol yaptım, birşey dikkatimi çekti. Boştayken kolayca otoparkta itebildiğim motoru, vitesteyken debriyajı sıkarak biraz itmem gerektiğinde daha zor, biraz daha güç harcayarak itebildiğimi farkettim. Hatta viteste park ettiğim motoru debriyajı sıkıp bulunduğu yerden yarım metre ileri itmek istediğimde, önce bi vites motoru tutuyor, biraz güçlüce ittiğimde kurtulup ilerlemeye başlıyor. Bu normal midir? Şimdiden teşekkürler,

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı sabracadabra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba, bayiden sıfır satın aldığım mt-07 ile ilgili küçük bir sorum olacak. Öncelikle motorumla henüz 300km yol yaptım, birşey dikkatimi çekti. Boştayken kolayca otoparkta itebildiğim motoru, vitesteyken debriyajı sıkarak biraz itmem gerektiğinde daha zor, biraz daha güç harcayarak itebildiğimi farkettim. Hatta viteste park ettiğim motoru debriyajı sıkıp bulunduğu yerden yarım metre ileri itmek istediğimde, önce bi vites motoru tutuyor, biraz güçlüce ittiğimde kurtulup ilerlemeye başlıyor. Bu normal midir? Şimdiden teşekkürler,
    Normal hocam , bi kaç gün sonrada egzantirikten gelen şıkırtı sesi tedirgin edecek sizi oda normal. Mt07 ler biraz sesli çalışıyor merak etmeyin , güle güle kullanın.
    Başar Dimez bunu beğendi.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı french press adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar. Bakımla ilgili benim de bir sorum var. Motorum 5500 km de. Geçen yıl nisanda 1000 bakımını yaptırmıştım. Bir yıl dolmak üzere. 10000 km henüz dolmadı. Garanti kapsamından çıkmaması için, bir yıl dolduğundan ötürü, motoru servise götürmeli miyim?
    Teşekkürler.
    Kilometre dolmadıysa servisle görüş, 1-2 ay esnetebiliyorlar süreyi.
    french press bunu beğendi.

Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normal hocam , bi kaç gün sonrada egzantirikten gelen şıkırtı sesi tedirgin edecek sizi oda normal. Mt07 ler biraz sesli çalışıyor merak etmeyin , güle güle kullanın.
    Çok teşekkür ederim.

Motosikleti
    MSX 125 - MT 07 ABS
    Yetkili servis fiyatlarında bir standart var mı arkadaşlar? Yıllık bakım için sadece yağ ve yağ filtresi değişimine 380 lira istendi, 350 lira ödedim. Yakın zamanda bakıma giren var mı acaba? Sizler ne ödediniz?

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yetkili servis fiyatlarında bir standart var mı arkadaşlar? Yıllık bakım için sadece yağ ve yağ filtresi değişimine 380 lira istendi, 350 lira ödedim. Yakın zamanda bakıma giren var mı acaba? Sizler ne ödediniz?
    Şöyle ki,parça fiyatları standart,fakat illere göre işçilik fiyatlarında oynamalar oluyor,İstanbul da aynı markanın farklı servislerinde bile 10-20 tl gibi işçiliğin saatinde fark oluyor.Ayrıca yapılacak işlemlerden alınacak işçilik ücretleri de standart olarak Yamaha dan Türkiyeye gönderiliyor.örn;yağ değişimi için Yamaha(Japonya) diyor ki 30 dk,işlem 40 dk sürse bile 40 dklık ücret alınamaz aslında.

Şöyle bir çakallık durumu da var bizim motor 2.7 litre yağ alıyordu yanlış hatırlamıyorsam,bazı servisler 2.7 litre yağ ücreti alırken bazı servisler direkt 3 litrelik ücreti istiyor.

Ortalama 50 tl yağ desek 3 litre 150 tl yapar,70 tl de yağ filtresi desek, 220 tl malzeme tutuyor,130 tl işçilik vermişsiniz sanırım,biraz fazla geldi bana

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    1 Ay olmadı daha 20.000 bakımına girdim.3-4 yerden teklif aldım hemen hemen aynı fiyat verdi hepsi. Yağ,Yağ Filtresi,Hava Filtresi,Senkron Ayarı ve buji değişimi 700 lira civarı verdim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler