Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O zaman benim gibi yapcaksınız.
    Ben r25te yamalubeten memnun değildim hiç. Servise yamalube koydurup 1-1500km sonra kendim motul koyuyordum.
    Bİraz maliyetli oluyodu ama olsundu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Metilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mrt20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman benim gibi yapcaksınız.
    Ben r25te yamalubeten memnun değildim hiç. Servise yamalube koydurup 1-1500km sonra kendim motul koyuyordum.
    Bİraz maliyetli oluyodu ama olsundu
    Özhanlarda motül koyuyorlar motora diye biliyordum ama? Zira motül ürünleri var ellerinde hatta rodaj bakımında bana sordular hangi yağdan koyalım diye.

Not: Önceki mesajda söylemişsin var ellerinde diye. Şimdi gördüm.
    mrt20 bunu beğendi.

ARKADAŞLAR MERHABA. MT 07 BATLAX LASTİKLİ 0 ALDIM 17 MODEL. BOZHANEDE DARLIKTA PEGLERİ YARIDAN FAZLA YEDİM. LASTİKLER GÜZEL ASFALTTA ISININCA ÇİCEK. AMA GÜZEL İSTANBULUN ASFALTINDA BETER. ABS İSE OLUR OLMADIK YERDE GEREKSİZCE DEVREYE GİRİYOR. BİRAZCIK SERT ISIRTAYIM DEDİĞİM HER AN ABS GİRİYOR ÇOK GEREKSİZCE. RC 390'IN ABSSİ COK DAHA İYİDİ AMA YARGILAMADAN ONCE LASTİKLER İDEĞİŞTİRDİĞİM ZAMAN BU SORUN ORTADAN KALKARMI? YADA ÇELİK FREN HORTUMU TAKTIRSAM ABSNİN HER SANİYE DEVREYE GİRME SAÇMALIĞI AZALIRMI?

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Ben bir şeyi anlamadım. Neden kabul ediyorsunuz uzunca süre beklemeyi? Elinde parça bulundurması zorunlu değil, tamam kabul; ancak 20 iş günü tamir ve teslim süresi zorunluluğu var ve bu zorunluluğu karşılayamaz ise yenisi ile değiştirme veya kullanıcının tercihine bağlı olarak iade hakkın doğuyor.

http://www.resmigazete.gov.tr/eskile...20110424-6.htm

Bu bağlantıda "Motosikletler" kısmını göreceksin. Kimse motosikleti satarken, fiyatından ya da haklarından ödün vermiyor, kullanıcı olarak bizim de vermememiz gerekiyor eğer Avrupa standartlarında hizmet kalitesi görmek istiyorsak.

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende tercih olarak Motul koydurmaktan yanayım fakat servis oralı olmuyor.
    Neyse artık Yamalube denicez. Bakalım ne olacak. Belki arkadaşın dediği gibi kendi yağımı götürüp imza attıp sorumluluk bendedir diyip Motul koyabilirim.
    İzmir'de motosikleti aldığım zamandan beri Motul 5100 15/50 kullanıyorum. 1000 bakımına servise götürdüğümde yağımı da yanımda götürdüm. Kendilerinde de olduğunu, bir sonraki seferde yanımda götürmem gerekmediğini söylediler Servisler ellerinde olanı satmaya çalışıyorlar her zaman. 5000 bakımını kendi ustamda yaptırdım (garantiyi dert etmiyorum). Yine motul kullandık. 10000'i görmeye 100 km kaldı sanırım, Motul yağımı çoktan hazırladım. Yağ filtresi de değişecek tabii. Filtre konusunda orijinal olsun diye bir derdim de yok. Güzel bir esnaf olan arkadaşımızdan alışveriş yapıyorum. "Orjinal mi Hiflo'mu" diye sordu, "hangisini verirsen ver" dediğimde Hiflo verdi. Önceki de Hiflo'ydu. Hiç sıkıntı yaşamadım. Dinlediğim kadarıyla hem rölantide hem de sürüş sırasında sıra dışı seslerle karşılaşmıyorum. Kısaca memnunum seçimlerimden.
    Mitoqondri bunu beğendi.

20bim bakımına giren varmı.
    350 tl dedi servis

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı aquarist4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmir'de motosikleti aldığım zamandan beri Motul 5100 15/50 kullanıyorum. 1000 bakımına servise götürdüğümde yağımı da yanımda götürdüm. Kendilerinde de olduğunu, bir sonraki seferde yanımda götürmem gerekmediğini söylediler Servisler ellerinde olanı satmaya çalışıyorlar her zaman. 5000 bakımını kendi ustamda yaptırdım (garantiyi dert etmiyorum). Yine motul kullandık. 10000'i görmeye 100 km kaldı sanırım, Motul yağımı çoktan hazırladım. Yağ filtresi de değişecek tabii. Filtre konusunda orijinal olsun diye bir derdim de yok. Güzel bir esnaf olan arkadaşımızdan alışveriş yapıyorum. "Orjinal mi Hiflo'mu" diye sordu, "hangisini verirsen ver" dediğimde Hiflo verdi. Önceki de Hiflo'ydu. Hiç sıkıntı yaşamadım. Dinlediğim kadarıyla hem rölantide hem de sürüş sırasında sıra dışı seslerle karşılaşmıyorum. Kısaca memnunum seçimlerimden.
    Teşekkürler. Bende tekrardan sorucam servise bakalım ne diyecekler.
    Aslında Motul 5100 10/40 kullanmak istiyorum. Samsun'da hava sıcaklığı normal İzmir kadar sıcak değil. Zaten önümüzde kış olunca 10/40 motul alırım. Servisten çıkınca kendim değiltiririm büyük ihtimalle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:38 ----------

Alıntı mrt20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20bim bakımına giren varmı.
    350 tl dedi servis
    1000 bakımı için 300 dediler banada. Arabayı o paraya bakım yaptırıyorsun. Servislerin hali nedir ?
    Hayallerime Sürüyorum.

@mit.
    hava filtresi buji ve 2 yağ.
    15binde yağ ve hava filtresini aslında değiştirmiştim.
    motoru bi şekilde alıyoruz işletmesi dünya para.
    Mitoqondri bunu beğendi.

Motoru alması dert, aldıktan sonra bakması ayrı bir dert.

Bu arada yağdandır diye düşünüyorum, motoru 1. Vitese alırken tak ediyor sesli şekilde. Çok hafif ileri atılıyor motor.
    Bu yüksek torklu, büyük makine olduğundan mıdır ? Vites geçişleri tak tak diye oluyor 4000 üzeri devirlerde.
    Yağ değişiminden sonra düzelir mi ?

Yağı bu kadar sorgulamamın sebebi birazda vites geçişleri. Bu yüzden motora ve şanzumana en uygun yağı kullanmak istiyorum.

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bu arada yağdandır diye düşünüyorum, motoru 1. Vitese alırken tak ediyor sesli şekilde. Çok hafif ileri atılıyor motor.
    Bu yüksek torklu, büyük makine olduğundan mıdır ? Vites geçişleri tak tak diye oluyor 4000 üzeri devirlerde.

Yağı bu kadar sorgulamamın sebebi birazda vites geçişleri. Bu yüzden motora ve şanzumana en uygun yağı kullanmak istiyorum.
    Tamamen normal,sorun yok.

Ayrıca,açın kullanıcı kitapçığını okuyun,çoğu servis,zamanı gelmeden filtreleri,bujileri vs değiştirmeye çalışıyor,yok efendim istanbuldaki yol şartları kötüymüş bilmem ne muhabbetini geçelim artık avrupa ile yol farkımız sanıldığı gibi değil off-road yapmıyoruz,toz bulutunun içinde motor sürmüyoruz,kullanıcı kitapçığında hava filtresi değişimi 40000 km diyor,bizim servisler her 5-10 binde filtre değiştirmeye çalışıyorlar.

örneğin;kullanıcı kitapçığı temizle yeniden kullan diyorsa, servisler çöpe at yenisi al diyor.Şu zamana kadar buji başını temizleyip yeniden takan 1 tane servis görmedim,kararmışsa direkt çöpe atılıyor, hava filtresi keza aynı şekilde(temizlenmeyen tipler konu dışı).
    2 fıs fıs wd 40 sıkıp 1 kutu wd 40 parası alınıyor her serviste istisnasız...
    5 dakikalık yağ değişimine 1 saatlik işcilik ücreti vermeyin,
    250 cc ye kadar olan motorlara farklı 250 cc den yüksek olan motorlara farklı işçilik ücreti tarifesi zaten servislerin ne olduğunun kanıtı gibidir.
    Bakımları kendiniz yapın paranız cebinizde kalsın.

Garantiden çıkmasın diye son servise götürdüğümde 20000 bakımıa 480 lira para vermiştim,o artık son nokta oldu

2014 de 0 almıştım 38000 km deyim sorunsuz kullanıyorum
    Mitoqondri ve semamca bunu beğendiler.

Alıntı Redneck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamamen normal,sorun yok.

Ayrıca,açın kullanıcı kitapçığını okuyun,çoğu servis,zamanı gelmeden filtreleri,bujileri vs değiştirmeye çalışıyor,yok efendim istanbuldaki yol şartları kötüymüş bilmem ne muhabbetini geçelim artık avrupa ile yol farkımız sanıldığı gibi değil off-road yapmıyoruz,toz bulutunun içinde motor sürmüyoruz,kullanıcı kitapçığında hava filtresi değişimi 40000 km diyor,bizim servisler her 5-10 binde filtre değiştirmeye çalışıyorlar.

örneğin;kullanıcı kitapçığı temizle yeniden kullan diyorsa, servisler çöpe at yenisi al diyor.Şu zamana kadar buji başını temizleyip yeniden takan 1 tane servis görmedim,kararmışsa direkt çöpe atılıyor, hava filtresi keza aynı şekilde(temizlenmeyen tipler konu dışı).
    2 fıs fıs wd 40 sıkıp 1 kutu wd 40 parası alınıyor her serviste istisnasız...
    5 dakikalık yağ değişimine 1 saatlik işcilik ücreti vermeyin,
    250 cc ye kadar olan motorlara farklı 250 cc den yüksek olan motorlara farklı işçilik ücreti tarifesi zaten servislerin ne olduğunun kanıtı gibidir.
    Bakımları kendiniz yapın paranız cebinizde kalsın.

Garantiden çıkmasın diye son servise götürdüğümde 20000 bakımıa 480 lira para vermiştim,o artık son nokta oldu

2014 de 0 almıştım 38000 km deyim sorunsuz kullanıyorum
    Usta bişi sorucam. Bende yeni aldım 2800 kmye geldi 1000 bakımı yaptım. sonra her 10 bin kmde bir getir diyor servis. Şimdi ben 5 binden 5 bine yağ ve filtre değişimi sağlayacam. 10 binde bir normal tanıdığım güvendiğim ustada mı bakımlarını yaptırtayım yoksa yetkili serviste devam ediyim mi? bide 4 yıl garanti verdiler 2 yamaha 2 de karşdeşler bayisi verdi. peki bu bakımları ustam yapınca garanti dışı kalmıyomu? garanti dışı kalmaması icin nasıl bir yol izlemem lazım?

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014

Bildiğim kadarıyla Yamaha'nın vites geçişleri genel olarak kemikli.

Özelde MT-07'nin de bu doğrultuda kemikli. Yağ türüne bağlı olarak değişecek bir şey değil. (Motorum 13000 km.'de)

3. vitese kadar hissedilir. (1. gibi değil elbette) üst viteslerde pürüzsüz.
    Mitoqondri bunu beğendi.

Alıntı -Black- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bildiğim kadarıyla Yamaha'nın vites geçişleri genel olarak kemikli.

Özelde MT-07'nin de bu doğrultuda kemikli. Yağ türüne bağlı olarak değişecek bir şey değil. (Motorum 13000 km.'de)

3. vitese kadar hissedilir. (1. gibi değil elbette) üst viteslerde pürüzsüz.
    Teşekkür ederim.
    -Black- bunu beğendi.
    Hayallerime Sürüyorum.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Mt-07 sahipleri olarak (olanlar için) iyi sıyırdık. Kol böreği açılmış. 37.800 TL.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Motosikleti
    MSX 125 - MT 07 ABS
    Ocak ayında 26400'e almıştım. Bu fiyatlara imkansız alamazdım.

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Artık satmak istediğinde 18 19 verenler ustune biraz daha koyup ybr alirlar

Ağustos sonu alırım diyordum. Zam olayından dolayı Ağustos başında aldım.
    Şükür zamdan etkilenmedik.

MotoRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -YOK-
    Zeki reisssss seni burda da görmek çok güzel videoya baktım ama bi de şuraya fotoğraf atsana gözümüz şenlensin.

Motosikleti
    yamaha mt-07 abs
    sımdı 2016 abs lerımızı kaca satıcaz acaba ???

herkese merhaba bu arada
    kazasız surusler....

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı volkanturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sımdı 2016 abs lerımızı kaca satıcaz acaba ???

herkese merhaba bu arada
    kazasız surusler....
    2016 model mt ler abs'li abssiz farketmez 30.000 üstü gidecektir bence.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler