Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fstx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ZümeR öyle yapacağım gibi. ABS'siz almak salaklık (4000 lira da çok büyük bir fark olsa da).

Bu arada 2017 model sizce ne zaman gelir/alınır? Ben Mart diye varsaydım ama bildiğim kadarıyla yeni modeller genelde Mart'ta satışa çıkıyo.

Ayrıca sizin 2017 modeller için fiyat beklentiniz nedir? Şu an 2016 ABS'li model 25.100 lira, ben minimum 26 filan bekliyorum.

Eski motorumu da satmam gerekli daha, onu satana kadar da kar/kış gelir. Nerden tutsam elimde kalıyor sürekli :D
    27den aşağı olursa bişey bilmiyorum ben
    Yamaha bu 300-500 zamı düşünmez hiç.
    Dolarda aldı başını gidiyo hakkımızda hayırlısı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Motor yağı konulur mu ?
    evet konulur.
    Oradaki işlem yağın etkisinden değil yan etkisinden faydalanma işlemidir.
    Yağın sadece viskozitesinden yararlanıyorsun.
    Yağlama özelliği, tutunma vs.. gibi işlevsellikleri önemli değil.
    Zaten ticaret ağzı ile üretilen bir ürün.
    Eski motor ustalarına bi sor istersen amortisör yağı diye bir şey bilmezler..

Ama yinede isteyen para verip onuda kullanabilir. Kendi gönlüne kalmış.
    Ben durumdan gayet memnunum..

Aquaium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07 MOTOCAGE
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön amortisörleri söküyorsun, tepedeki kapağı açıp içindeki yağı boşaltıyorsun.
    Sonrasında 450-450 her ikisinine 20-50 motor yağı dolduruyorsun. İstersen hazır yağ, helezon kitleri var. Yay ve yağ değişiyor.

Arka zaten kademeli.
    Kademeli derken? Biraz açar mısın?
    İlk bakışta aşık oldun oldun adamım, yoksa ikinci bakışta kimin ne mal olduğunu anlarsın.

- BOB MARLEY

Denildigi gibi en az 27.500 olur abs'li. Ben de 2015 model 2015 Aralikta aldım 2016 Şubatta tescil ettirdim. Bir de sarı renk cıkmayacaktı 2016'da. niye aynı motora 2000 2500 fazla veresin ki.

Merhaba arkadaşlar malum kış geldi. Bende ticaretle uğraşıyorum. Mt07 imi kışın garajda yatıracağıma satayım, nakdi kullanayım diyorum. Önümüzdeki yaz başi belki 09 a geçerim.
    2015 model motorum 2016 haziran trafiğe çıkışlı. Henüz 6500 km de. Abs li. Üzerinde extra olarak motor koruma demiri, radyatör koruma, full bogazdan titanyum akrep, ve 2000km önce takılan rosso 3 lastikler var.
    Yatmasi kalkmasida yok cok sükür.
    Sizce ederi nedir. Malum siteye kaçtan koyayım kaçtan satılır. Önerilerinizi bekliyorum.

Motosikleti
    Me Te Doquz
    Arka amortisör helezonu bitiminde tırnaklı bir somun var.
    Motorun avadanlık torbasında zaten bir o anahtar mevcut.
    O anahtarı alıp birbirine geçiyorsun ve o somunu çevirerek kademesini değiştiriyorsun. Sanırım 7-8 kademe mevcut.
    Ben en sert düzeyde kullanıyorum.

snare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Zx6R
    Merhaba arkadaşlar bir MT-07 edinmek istiyorum malum sitede fiyatlar birbirinden görme usulu şeklinde yazılıp çiziliyor ama aylarca bekleyenler de var sezon sonu ama ancak maddi durum toparlandı. Aranızda motorunu satmak isteyen var ise iletişime geçebiliriz. Özellikle ABS li ve mümkün olduğunca dolu olması önceliğimdir. Onun dışında 5000 kmyi aşmamış kazası belası olmayan bir makine tercihimdir. Saygılar

Arka amortisör helezonu bitiminde tırnaklı bir somun var.
    Motorun avadanlık torbasında zaten bir o anahtar mevcut.
    O anahtarı alıp birbirine geçiyorsun ve o somunu çevirerek kademesini değiştiriyorsun. Sanırım 7-8 kademe mevcut.
    Ben en sert düzeyde kullanıyorum.
    Neden en sert ayarı tercih ettiniz?

http://alfamotosiklet.blogspot.com.tr/search/label/s%C3%BCspansiyon%20ayarlar%C4%B1

Motosikleti
    Me Te Doquz
    Kilona göre seçersin o kademeyi..

Ayrıca süratli kullanımda yumuşak süspansiyon dengeyi olumsuz etkiler, özellikle virajlarda kıçı başı ayrı oynar motorun.

Motosikleti
    MT07
    Alıntı snare adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bir MT-07 edinmek istiyorum malum sitede fiyatlar birbirinden görme usulu şeklinde yazılıp çiziliyor ama aylarca bekleyenler de var sezon sonu ama ancak maddi durum toparlandı. Aranızda motorunu satmak isteyen var ise iletişime geçebiliriz. Özellikle ABS li ve mümkün olduğunca dolu olması önceliğimdir. Onun dışında 5000 kmyi aşmamış kazası belası olmayan bir makine tercihimdir. Saygılar
    bende arıyorum satmak isteyen iletişime geçsin

Alıntı mchi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar malum kış geldi. Bende ticaretle uğraşıyorum. Mt07 imi kışın garajda yatıracağıma satayım, nakdi kullanayım diyorum. Önümüzdeki yaz başi belki 09 a geçerim.
    2015 model motorum 2016 haziran trafiğe çıkışlı. Henüz 6500 km de. Abs li. Üzerinde extra olarak motor koruma demiri, radyatör koruma, full bogazdan titanyum akrep, ve 2000km önce takılan rosso 3 lastikler var.
    Yatmasi kalkmasida yok cok sükür.
    Sizce ederi nedir. Malum siteye kaçtan koyayım kaçtan satılır. Önerilerinizi bekliyorum.
    Alıntı snare adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı kaanyuce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende arıyorum satmak isteyen iletişime geçsin
    Benim satasım varda ederi nedir kestiremiyorum

Motosikleti
    MT-07
    GG beyler Yamaha Türkiye'de mt-07 yok. 2017 de ocaktan erken gelmez dedi burada yamahayı arayan bayi. EICMA'da 2017'yi tanitip ocakta sürecekler dedi.

Malüm sitede (adını söylemek yasak mı anlamadım) MT-07 olan bir kaç bayi buldum, en yakını 580 km uzaklıkta. EICMA'yı bekleyip gidip alıp getirecem olmazsa, (eğer satılmazsa o zaman kadar).

memoly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Motor yağı konulur mu ?
    evet konulur.
    Oradaki işlem yağın etkisinden değil yan etkisinden faydalanma işlemidir.
    Yağın sadece viskozitesinden yararlanıyorsun.
    Yağlama özelliği, tutunma vs.. gibi işlevsellikleri önemli değil.
    Zaten ticaret ağzı ile üretilen bir ürün.
    Eski motor ustalarına bi sor istersen amortisör yağı diye bir şey bilmezler..

Ama yinede isteyen para verip onuda kullanabilir. Kendi gönlüne kalmış.
    Ben durumdan gayet memnunum..
    anladım mantıklı geldi aslında.
    peki sen memnum musun 15-40 tan virajda frenlemede dalma falan yapıyormu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:56 ----------

ayrıca mt07 nin arka amotisör ayarı bir işe yaramıyor sadece çanta falan kullanacaksanız onun dışında çok sert yapmayın motoru kaldırmış dengesisnibozmuş ağırlığı öne vermiş olursunuz aman ha... onun yeriine arka shock u değiştirmeniz lazım

cenkkara07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRACER900

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı cenkkara07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi manisa organizasyonunda bi arkadaşta vardı fena değildir tiger. zx10r a bile takan var ;)

Motosikleti
    YAMAHA MT 07 ABS
    S.a arkadaslar hepinize hayirli aksamlar dilerim allah nasip ederse 3.4 aya bende mt 07 sahibi olicam buyuk ihtimal 2. El fakat kafamda tek bir aoru var yardimlariniza muhtacm. Simd soruna gelirsek
    2. El alcagmiz MT distan falan bakildgnda kiz gbi dyelim. Fakat aldik yola ciktik rodajinin falan iyi yapilip yapilmadgni almadan nasil anlariz yani alip da motoru son hizlar 220 civari sanirim yanls yok ise mt lerde 180 den 190 dan yukari cikmazsa ben kendimi vururum o derece lutfen kafamdan bu sorunu silin

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı iron12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a arkadaslar hepinize hayirli aksamlar dilerim allah nasip ederse 3.4 aya bende mt 07 sahibi olicam buyuk ihtimal 2. El fakat kafamda tek bir aoru var yardimlariniza muhtacm. Simd soruna gelirsek
    2. El alcagmiz MT distan falan bakildgnda kiz gbi dyelim. Fakat aldik yola ciktik rodajinin falan iyi yapilip yapilmadgni almadan nasil anlariz yani alip da motoru son hizlar 220 civari sanirim yanls yok ise mt lerde 180 den 190 dan yukari cikmazsa ben kendimi vururum o derece lutfen kafamdan bu sorunu silin
    ya bu kadar dert edinme kendine
    21.yy da artık rodaj diye birşey kalmadı bu 1.
    2. si ise diyelimki rodajı kötü yaptı senın dediğin gibi 200 km/h ı her halukarda gecer diyelimki 220 km/h da sana yetmedi dişliyi değiiştirirsin 600rr peşinden koşarsın. O yüzden dert etme rodaj dedikleri sadece ilk yağını biraz kalın koyuyorlar iyice alışsın diye tek esprisi o.

Asıl benım derdim daha büyük arka amortisör getirmem lazım ama nasıl yapıcam hiç bilmiyorum kesin gümrüğe takılır ya offf...

Motosikleti
    YAMAHA MT 07 ABS
    Alıntı memoly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bu kadar dert edinme kendine
    21.yy da artık rodaj diye birşey kalmadı bu 1.
    2. si ise diyelimki rodajı kötü yaptı senın dediğin gibi 200 km/h ı her halukarda gecer diyelimki 220 km/h da sana yetmedi dişliyi değiiştirirsin 600rr peşinden koşarsın. O yüzden dert etme rodaj dedikleri sadece ilk yağını biraz kalın koyuyorlar iyice alışsın diye tek esprisi o.

Asıl benım derdim daha büyük arka amortisör getirmem lazım ama nasıl yapıcam hiç bilmiyorum kesin gümrüğe takılır ya offf...
    Tesekur ler ilgin icin kardesim bi kac usta arkadastan da bilgi alabilirsem. Cok mutlu olurum

Driftten 07 ye geçeceksiniz ve derdiniz 220 değil de 200 yapıyor oluşu mu?

07 alınca sevenlerinizle helalleşmeyi unutmayın.

Motosikleti
    MT-07
    Arkadaşlar son gelişmeleri yazayım. Yakınımda sadece bir tane sıfır MT-07 bulabildim. Kırmızı ABS'li.

Tek sorun var o da üzerinde battlax lastikler olması. Alınır derseniz gelecek hafta gidip uygun bir fiyata alacam yoksa 2017'yi bekleyip en az 28 bin bayılacam.

Ne dersiniz? Bu lastikleri beğenen görmedim, pek ahım şahım tecrübeli de sayılmam, gidip bir yere patlamayayım sonra.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler