Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Buda benim yaptığım şekildi..

HeinzBrausewetter bunu beğendi.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Gençler büyükleride gençleştirmiş oldumm neden mt07 sizce

mandarake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-650
    Alıntı halukefee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gençler büyükleride gençleştirmiş oldumm neden mt07 sizce
    adrenalin...eğlence...güç...

Yamaha servisine gittim dün hepsinin arka stop lambaları yere sürtmüş servisde başka motor yok nerdeyse xmax ve mt07 ben üzülüyorum kaza oldumu birşey oldumu eglenceli olsunda cümlemiz kazasız belasız binsin istiyorum yazın haziran gibi merterdeki kaza önümde oldu vücüt bölündü kaç gün yatamadım o yüzden çok dikkatlii

Motosikleti
    Me Te Doquz
    Kaza illaki olur.
    Kazaya davetiyeyi siz çıkarmadıkdan sonra genelde ufak tefek atlatılır.
    Ama davetiye sizin elinizdeyse o zaman Allah esirgesin ne kask kurtarır, ne ekipman..

Aquaium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07 MOTOCAGE
    1000 km rodaj bakımından sonraki ara bakım kaç km de acaba bilgisi olan?

Merhaba arkadaşlar, bu sezon bende sıfır mt-07 almayı planlıyorum. Yeni modelde sarı renk yok mu acaba? Teşekkürler.

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    herkese iyi günler kawasaki zx6r şehir içi biraz yorduğu fazla yaktığı ve uzun yolda ideal motor olmamasından dolayı mt07 motora geçiş yapmış bulunmaktayım.

motor gayet eğlenceli ve 100 cc motor tadında kullanımı manevraları gerçekten harika, sadece motorundan gelen çıt çıt çıt sesi çok rahatsız ediyor, sanırım kronikmiş subap sesi gibi bişey. lastikler gerçekten berbat gibime geldi, rosso corsa ile dğeiştireceğim sonucu burdan yazarım, tekeriniz düz bassın herkese iyi gezmeler

Motosikleti
    Me Te Doquz
    Alıntı okan4037 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese iyi günler kawasaki zx6r şehir içi biraz yorduğu fazla yaktığı ve uzun yolda ideal motor olmamasından dolayı mt07 motora geçiş yapmış bulunmaktayım.

motor gayet eğlenceli ve 100 cc motor tadında kullanımı manevraları gerçekten harika, sadece motorundan gelen çıt çıt çıt sesi çok rahatsız ediyor, sanırım kronikmiş subap sesi gibi bişey. lastikler gerçekten berbat gibime geldi, rosso corsa ile dğeiştireceğim sonucu burdan yazarım, tekeriniz düz bassın herkese iyi gezmeler

MT-7 ninde uzun yolu pek iyi değildir maalesef..

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Alıntı Aquaium adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000 km rodaj bakımından sonraki ara bakım kaç km de acaba bilgisi olan?
    5000 bakımı var. Servise gitmek zorunda değilsiniz. Kitapçıktan kontrol edebilirsiniz. Tavsiyem yağ ve yağ filtresini değiştirin.
    10.000 bakımı var. Servise gideceksiniz. Gerekli işlemleri onlar yapacaklar.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emrecim burada enteresan bir durum var sanki : 5.000 km yağ değişimini servislerde yapmaz isek garanti dışı kalma ihtimali yok mu ?
    Sanki bu işi yetkili servislerde yaptırma gekiyor. En azından garantisi bitene kadar
    Alıntı Eagle7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5000 bakımı var. Servise gitmek zorunda değilsiniz. Kitapçıktan kontrol edebilirsiniz. Tavsiyem yağ ve yağ filtresini değiştirin.
    10.000 bakımı var. Servise gideceksiniz. Gerekli işlemleri onlar yapacaklar.
    güzel bakan , güzel görür.

Merhabalar, hali hazırda MT25 sahibiyim. ilerleyen dönemde MT7 ye terfi planım var. Ancak aklıma takılan bir soru var yeni A2 sınıfı ehliyet ile MT7 kullanabiliyor muyuz?
    Yoksa A mı almamız gerekiyor ?

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    arkadaşlar ikinci el 3000km küsüratlarda absli mtlere bakıyorum. 22 23 lira civarında geziyorlar.

ulan diyorum rodajını mahvetmiş olabilirmi zart zurt kafamda sorular sıfır alayım diyorum.

sıfırıda malum 25100 lira 2000 km için fazla vermeye gerek yokmu diyorum.

kararsızım siz ne dersiniz
    Suzuki AN125 47000Km,Sym Gts 250ievo 4000km,CBR 125 6500Km, ,Kawasaki Ninja 250R 14000km
    Yamaha Xmax250 ABS 7000km, KTM Duke 200 ABS 3100km Yamaha Xmax250 8000km, Xj6n 18000km Xmax 250 Yollarda..

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Alıntı fedos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emrecim burada enteresan bir durum var sanki : 5.000 km yağ değişimini servislerde yapmaz isek garanti dışı kalma ihtimali yok mu ?
    Sanki bu işi yetkili servislerde yaptırma gekiyor. En azından garantisi bitene kadar
    Abi Yamaha vermiş garantiyi. Şartlar oluştukça da kimse bozamaz, buna yamahan tr de dahil. Ben kitapçığına bakarım. Servisteki ustalara bile değil

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:21 ----------

Alıntı dovahhkin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ikinci el 3000km küsüratlarda absli mtlere bakıyorum. 22 23 lira civarında geziyorlar.

ulan diyorum rodajını mahvetmiş olabilirmi zart zurt kafamda sorular sıfır alayım diyorum.

sıfırıda malum 25100 lira 2000 km için fazla vermeye gerek yokmu diyorum.

kararsızım siz ne dersiniz
    O sorular hep kafanda olacak Gücün yetiyorsa hiç düşünme 0 al. Yok bütçeni düşünüyorsan 20-21'e absli olanların ilanları var
    Kelimelerini yükselt sesini değil, yağmurdur çiçekleri büyüten gök gürültüsü değil.

Merhaba Bende kararsızım.Önümüzdeki sezon MT-07 -NC750 ya da Benelli'nin TRK502 si gelecekmiş bunlardan birini almayı planlıyorum.
    Aslında Benelli TRK502 fiyat felan belli değil.Benellinin avrupa sitesinde motoru takip ediyorum.Tabi fiyat önemli.
    Tavsiyede bulunabilir misiniz.???

Motosikleti
    Me Te Doquz
    NC O kadar hacmin gücünü veremiyor, pasif bir makina MT7 den az yakar.
    Benelli Hacim olarak vergiyi kurtarıyor ama asfalt motoru değil ayrıca ş.içi yorar yüksek.
    MT7 Hacminin ve yaktığı yakıtın gücünü anında verir, vergisi hariç her şeyi güzeldir.

MT7 ile bu motorlar aynı klasmanda bile değil ama yine kıyasladık..
    fedos ve memoly bunu beğendiler.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    trk 502 güzel olabilir. fakat kabul görmesi geldikten sonra en az 6 ay ya da bir sene. Beklemek gerek.
    Kimse kızmasın ama nc serisi, mt nin yanında biraz sönük kalıyor
    Bi de kişisel görüşüm nc de ki o sele , o arkaya kadar uzanan sele var ya...

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2014 yılında mt07 alan arkadaşlar,bu sene sonunda 175 tl mi ödeyeceğiz yoksa yine 591 tl ödeyip,bir sonraki sene mi 175 tlye düşecek vergi
    ?

Alıntı Redneck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2014 yılında mt07 alan arkadaşlar,bu sene sonunda 175 tl mi ödeyeceğiz yoksa yine 591 tl ödeyip,bir sonraki sene mi 175 tlye düşecek vergi
    ?
    verginin düşmesi lazım. 2015 de 2014 motor aldım özellikle. düşmezse vay halime

zincirin altındaki lastik iyice aşınmış, sebebi ne olaki ? nasıl değişecek o zıkım?

S.A arkadaşlar;

Motorumu satmaktan vazgeçtim.1 sezon daha binecem inşallah.Kask ve egzoz almak istiyorum bu konuda sizin fikirlerinize ihtiyacım var.

1-malum naked motora uyumlu 600-700 civarı kask tavsiyeniz varmı?Birde acaba fuarı beklemek ve ordan almakmı mantıklı.

2-Çok para vermeden 2.el bir egzoz istiyorum.youtube dan ferik egzoz sesi hoşuma gitti gerçi fiyat vs bilgim yok.tavsiyeniz varmı?

teşekkür ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler