Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Alıntı fedos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah razı olsun kardeşim .
    Babamın bir sözü var: "İyi insan iyi insanlarla karşılaşır" der. Benimki bu kez böyle bir şey oldu . Antalya terminale beni almaya, güzel bir SUV araç ile geldi motor sahibi . Evine götürdü önce motora bakmaya . Motor gerçekten de varmış resim değil yaani. Bir site içinde kapalı garaj içinde duruyordu.2015 model 4.000 km de radyatör ve koruma takozları var .Ön camı yoktu.Yanımda Ön cam da alıp gitmiştim. Önce ödemeyi yapıp Noter satışını hallettik. Daha sonra motoru servise götürüp Camı taktırıp Zincir yağlayıp(ücretsiz) Saat 11:00 gibi yola düştüm. Hediye olarakta depoyu da fulledi kardeşimiz .Sağolsun .Yolda ,yolun hakimi olmak ve dilediğini yapmak-yapabilmek gücünü elinde bulundurmak- gerçekten güzelmiş. Yalnız acil tarafından kıyafeti de bu yüksek hıza ve güce uygun şekilde yenilemem gerektiğini anladım .Egzos orijinal bana yeterli geldi. Uzun yolda gürültüsünü çekemem .Kendi iç sesim yetiyor bana
    Bende Antalya dayım haberim olaydı bi kahve içerdik,
    haylaz, şımarık, hiperaktif bir çocuk gibidir MT7 aman dikkat
    tekrar hayırlı olsun..
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Allah razı olsun kardeşim .
    Babamın bir sözü var: "İyi insan iyi insanlarla karşılaşır" der. Benimki bu kez böyle bir şey oldu . Antalya terminale beni almaya, güzel bir SUV araç ile geldi motor sahibi . Evine götürdü önce motora bakmaya . Motor gerçekten de varmış resim değil yaani. Bir site içinde kapalı garaj içinde duruyordu.2015 model 4.000 km de radyatör ve koruma takozları var .Ön camı yoktu.Yanımda Ön cam da alıp gitmiştim. Önce ödemeyi yapıp Noter satışını hallettik. Daha sonra motoru servise götürüp Camı taktırıp Zincir yağlayıp(ücretsiz) Saat 11:00 gibi yola düştüm. Hediye olarakta depoyu da fulledi kardeşimiz .Sağolsun .Yolda ,yolun hakimi olmak ve dilediğini yapmak-yapabilmek gücünü elinde bulundurmak- gerçekten güzelmiş. Yalnız acil tarafından kıyafeti de bu yüksek hıza ve güce uygun şekilde yenilemem gerektiğini anladım .Egzos orijinal bana yeterli geldi. Uzun yolda gürültüsünü çekemem .Kendi iç sesim yetiyor bana
    tatlısını ne zaman yiyoruz abi sen onu söyle
    Kelimelerini yükselt sesini değil, yağmurdur çiçekleri büyüten gök gürültüsü değil.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emrecim ilk buluşmada yiyoruz

Alıntı Eagle7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tatlısını ne zaman yiyoruz abi sen onu söyle
    güzel bakan , güzel görür.

memoly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Alıntı kaan91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 2015 model mt-07yle 2014 modelin hava filtreleri aynımı ? dna hava filtresi sipariş verdim.2014 yazıyo bir resimde uyar mı 2015'e
    dna filtreyi aldınmı dostum aldıysan nerden aldın kaça aldın bilgilendirirsen sevinirim

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Arkadaşlar 2017 model mt07 ler 2017 nin hangi ayında bayilere dağıtılmaya başlar?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    beyler güncel servis ücretleri nedir acaba bilen varmı ? rodaj bakımı 5000km bakımı vs normal bakım km yani.

mtnsyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    Serviste 250 TL diye biliyorum ama ben bizzat kendim yaptım çokta güzel temiz oldu n11 den aldım tüm malzemeyi yağ fitresi açma aparatı da aldım indirim çeki ile beraber 120 TL ye geldi

Motosikleti
    MT
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler güncel servis ücretleri nedir acaba bilen varmı ? rodaj bakımı 5000km bakımı vs normal bakım km yani.
    5000 bakımı için servise gitmenize gerek yok. Kendiniz yapabiliyorsanız yapın. Garanti kapsamından çıkmaz. Genede götürmek isterseniz ben 260 TL fiyat almıştım daytonadan.
    Kelimelerini yükselt sesini değil, yağmurdur çiçekleri büyüten gök gürültüsü değil.

Merhaba arkadaşlar hafta sonu motora şeffaf folyo kaplama yaptık.Digital ekran ve ön farda da dahil.
    Pek güzel oldu

Sokollu bunu beğendi.

Motosikleti
    MT
    Alıntı CanlıKaporta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2017 model mt07 ler 2017 nin hangi ayında bayilere dağıtılmaya başlar?
    Mart ayında bayilerde olur. Aslında hazır ama 2017 olarak veremezler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Alıntı Eagle7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mart ayında bayilerde olur. Aslında hazır ama 2017 olarak veremezler.
    o eskiden di ,o çanlar bardak oldu

Motosikleti
    MT
    Merhaba arkadaşlar hafta sonu motora şeffaf folyo kaplama yaptık.Digital ekran ve ön farda da dahil.
    Pek güzel oldu

http://i.hizliresim.com/1NVkDG.jpg
    Abi bende düşünmüştüm şeffaf kaplamayı. Nasıl durdu, belli oluyor mu ? bir iki resim bitmiş halini atabilir misin ? Birde ne kadara mal oldu ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:35 ----------

Alıntı serkany adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o eskiden di ,o çanlar bardak oldu
    Geçen sene bayi ile konuştuğumda söylenen o idi. Nasıl eskiden di, Yeni durum ney ? Bilgilenmiş oluruz.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Ya Allah aşkına 😂 Bu 2017 modeller ne zaman gelir tahmini falan olanda mı yok

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pek güzel oldu
    Motorunuz hayirli olsun, kazasiz belasiz kullanmaniz dilegiyle.

Uzun sure 250cc motosiklet kullandiginizi hatirliyorum. Mt 7 cogu motosiklet ile kiyaslanamayacak kadar atik bir makine.

Gidis,yakit,vergi,bakim masrafi, sele konforu gibi gulu sevenin katlanacagi seyler olacaktir. Bunlari zaten uc asagi bes yukari hepimiz biliyoruz.

Merak ettigim Istanbul gibi bir ilde sehir ici trafikte bu buyuk performans farki surus stilinizde bir degisiklige, guven hissiyatina neden oldu mu ?

Uzun zamandir 250cc motosiklet kullaniyorum, (scooter,naked, karenajli vs) hem fiyat olarak aralarindaki farki, hem de isletme maliyetlerini dusununce buyuk hacimi hep erteledim. Cogu zaman altimdaki makineler hakkinda en optimum motosiklet, bundan fazlasi lukse, ihtiyac fazlasina girer diye dusunsem de, bazen gunumuz otomobillerinin (tabi ki her defasinda bir tofas ile karsilasmiyoruz) cok iyi ivmelenleri nedeniyle etrafimda araclardan kopup uzaklasamadigim veya konforsuz/guvensiz hizlarda seyrettigim hissine kapiliyorum.

Bu konuda olan gozlemlerinizi yazarsaniz cok sevinirim. Bu nedenle cc yukselttiginizi farzediyor olsam da pek ala tamamen kisisel zevk sonucu yuksek hacimli naked bir motosiklete gecmis de olabilirsiniz.

Uzun lafin kisasi `baba gazi actin mi kopacaksin ` mi diyenlerdensiniz, `adam akilli surene bir sey olmaz, millet commuterla dunya turu atiyor ` mu dersiniz

Merhaba Kardeşim ,
    Güzel dileklerin için teşekkür ediyorum.
    Yıllar yıllar sonra ilk kez 250 cc üzerinde motor sahibi olduk, Allah utandırmaz İnşallah . Zaten değiştirmem gereken bir motora sahiptim Kawasaki z250sl. Çok güzel bir araçtı. Fakat ne yazık ki tam olarak tek kişilik bir araç.Değiştirmem de bir sebepte belki en büyük sebep , Eşim oldu . Uzun süredir artçı olarak Motora binemediğinden şikayet ediyordu. Zaten değiştirmem zorunlu hale gelmişken böyle bir karar verdim.
    Birde 250 cc tam da arada bir araç gibi geliyordu.Eşimle Uzun yola çok fazla çıktığımdan ,Gazı açtığımda gitmesini istediğim ,Rahatça sollama yapabilen bi şey istedim. Sanırım kısa sürede artçı selesini konforlu hale getirmek için elimden geleni yapacağım
    Şehir içi kullanımı için ise Z250 sl kadar rahat olmasa da şu ana kadar ciddi bir sıkıntı ile karşılaşmadım :

**Emrecim senin için Folyo kaplaması bitmiş halini hafta sonu fotoğraflayacağım
    Bu arada ön arka aks koruma siparişi verdim .Onu da herhalde hafta sonu takacağım.

Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Uzun sure 250cc motosiklet kullandiginizi hatirliyorum. Mt 7 cogu motosiklet ile kiyaslanamayacak kadar atik bir makine.

Gidis,yakit,vergi,bakim masrafi, sele konforu gibi gulu sevenin katlanacagi seyler olacaktir. Bunlari zaten uc asagi bes yukari hepimiz biliyoruz.

Merak ettigim Istanbul gibi bir ilde sehir ici trafikte bu buyuk performans farki surus stilinizde bir degisiklige, guven hissiyatina neden oldu mu ?

Uzun zamandir 250cc motosiklet kullaniyorum, (scooter,naked, karenajli vs) hem fiyat olarak aralarindaki farki, hem de isletme maliyetlerini dusununce buyuk hacimi hep erteledim. Cogu zaman altimdaki makineler hakkinda en optimum motosiklet, bundan fazlasi lukse, ihtiyac fazlasina girer diye dusunsem de, bazen gunumuz otomobillerinin (tabi ki her defasinda bir tofas ile karsilasmiyoruz) cok iyi ivmelenleri nedeniyle etrafimda araclardan kopup uzaklasamadigim veya konforsuz/guvensiz hizlarda seyrettigim hissine kapiliyorum.

Bu konuda olan gozlemlerinizi yazarsaniz cok sevinirim. Bu nedenle cc yukselttiginizi farzediyor olsam da pek ala tamamen kisisel zevk sonucu yuksek hacimli naked bir motosiklete gecmis de olabilirsiniz.

Uzun lafin kisasi `baba gazi actin mi kopacaksin ` mi diyenlerdensiniz, `adam akilli surene bir sey olmaz, millet commuterla dunya turu atiyor ` mu dersiniz
    Sokollu bunu beğendi.
    güzel bakan , güzel görür.

Motosikleti
    YAMAHA MT 07 ABS
    Kolay gelsin arakadaslar abiler race bulue dedgmz renk de ana renk beyaz mi sahibin dende falan siyah vs. Renkleri goruyorum

Alıntı iron12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kolay gelsin arakadaslar abiler race bulue dedgmz renk de ana renk beyaz mi sahibin dende falan siyah vs. Renkleri goruyorum
    RACE BLUE GRİ VE MAVİ SİYAH OLUR.

Motosikleti
    YAMAHA MT 07 ABS
    Alıntı ssCi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    RACE BLUE GRİ VE MAVİ SİYAH OLUR.
    saol arkadasm yamaha nin sitede goremedm ben siyah mavi yi

Nathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Selamlar,

Ben 250 cc'den geçeli 2.500 km oluyor, sorunuza cevap verebilirim sanıyorum.

Evet güven veriyor. MT07 kıvraklığı, hafifliği ve tabii ki her devirde yüksek tork üretmesi sayesinde herhangi bir yerde bulunmama kararı verdiğiniz anda oradan uzaklaşma imkanı tanıyor, tam anlamıyla 3 saniyede yok olabiliyorsunuz. Bu açıdan aklı başında olan ellerde çok daha güven veren bir makina.

Ama tabii bu güvenin fazlası zarar olabilir. En olmaz anlarda bile kopup gidebilme kapasitesi var MT07'nin. Bu en olmaz anları fazla zorlamaya yeltenirse insan en sonunda başına bir şey gelir. Kim olursa gelir... Geldiğini görüyoruz.

Özetle nerede kopup gideceğini ya da sınırları zorlayacağını, nerede adam gibi kullanacağını bilen herkese güven sağlar MT. Bilmeyen için ise Demokles'in kılıcıdır

Güvenli sürüşler.
    Sokollu ve fedos bunu beğendiler.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Nathan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Ben 250 cc'den geçeli 2.500 km oluyor, sorunuza cevap verebilirim sanıyorum.

Evet güven veriyor. MT07 kıvraklığı, hafifliği ve tabii ki her devirde yüksek tork üretmesi sayesinde herhangi bir yerde bulunmama kararı verdiğiniz anda oradan uzaklaşma imkanı tanıyor, tam anlamıyla 3 saniyede yok olabiliyorsunuz. Bu açıdan aklı başında olan ellerde çok daha güven veren bir makina.

Ama tabii bu güvenin fazlası zarar olabilir. En olmaz anlarda bile kopup gidebilme kapasitesi var MT07'nin. Bu en olmaz anları fazla zorlamaya yeltenirse insan en sonunda başına bir şey gelir. Kim olursa gelir... Geldiğini görüyoruz.

Özetle nerede kopup gideceğini ya da sınırları zorlayacağını, nerede adam gibi kullanacağını bilen herkese güven sağlar MT. Bilmeyen için ise Demokles'in kılıcıdır

Güvenli sürüşler.
    Güzel bir açıklama yapmışsınız. Öngörerek, sürekli ayna ve yol kontrolü ile riski en aza indirerek sürmeye çalışan birisiyim genelde. Allah'a şükür bu zamana kadar ki kazalarım hep ufak tefek diyerek adlandıracağım kazalar oldu. (İnşallah sonrakiler de bu çapta olur.) Bir yere patlamadık henüz ama default olarak gelen anlamsız huylarımı hala törpülemeye, yontmaya çalışıyorum. Birilerine sinirlenince gaza asılmak, manasız şekilde makas atarak giden kekolardan birini görünce inat olsun diye açısını kapatarak sürmek gibi güvenlik balonumu ihmal ettiğim, gardımı düşürdüğüm anlar da oluyor malesef.

Neyse ki şimdilik satın alma düşüncem ve bütçem yok, umarım o zamana kadar sürüşümü daha iyi bir seviyeye getirmiş olurum.

Vukatsız km.lere

Merhaba Kardeşim ,
    Güzel dileklerin için teşekkür ediyorum.
    Yıllar yıllar sonra ilk kez 250 cc üzerinde motor sahibi olduk, Allah utandırmaz İnşallah . Zaten değiştirmem gereken bir motora sahiptim Kawasaki z250sl. Çok güzel bir araçtı. Fakat ne yazık ki tam olarak tek kişilik bir araç.Değiştirmem de bir sebepte belki en büyük sebep , Eşim oldu . Uzun süredir artçı olarak Motora binemediğinden şikayet ediyordu. Zaten değiştirmem zorunlu hale gelmişken böyle bir karar verdim.
    Birde 250 cc tam da arada bir araç gibi geliyordu.Eşimle Uzun yola çok fazla çıktığımdan ,Gazı açtığımda gitmesini istediğim ,Rahatça sollama yapabilen bi şey istedim. Sanırım kısa sürede artçı selesini konforlu hale getirmek için elimden geleni yapacağım
    Şehir içi kullanımı için ise Z250 sl kadar rahat olmasa da şu ana kadar ciddi bir sıkıntı ile karşılaşmadım :
    Eşiniz için değil de eşinize rağmen almışsınız gibi geliyor bana
    fedos bunu beğendi.
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler