Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

10.000 bakımı için yağ tavsiyeniz nedir. tam sentetik yamalube 10w-40 veya 15w-50 siparişi vericem.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    hyosung gv250, 2012
    arkadaşlar herkese selam. abim bugün sıfır mt07 aldı uzun yoldan geliyor tam konuşamadık çok titreşim var elim uyuştu falan dedi. acaba tecrübesi olan var mı. rodaj titremesi mi yoksa alet kendinden mi böyle. herkese tşkler

Motosikleti
    Yamaha MT-07 2016
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka disli standda cevirirken yalpa gosterebilir. Korkmadan once zincire bakmak gerek. Lastigi cevirirken zincir gerginligi bazi noktalarda gergin, bazi noktalarda gevsek ise bu yalpa arka disli yamulmus demektir (sicak havada soguk sudan gecmek, veya tam tersi ya da arka disliye gelen bir darbe vs). Bunun disinda hic bir problem ifade etmez.
    Motorum 2 aylık bile degil zaten, öyle bi sudan gecme darbe olayı hiç olmadı, Tamirciler de normal dedi ama neden yapla yapsın yani beni ikna etmedi, ama zinciri de kontrol edecegim en kısa zamanda.

Nathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    Alıntı drfettah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar herkese selam. abim bugün sıfır mt07 aldı uzun yoldan geliyor tam konuşamadık çok titreşim var elim uyuştu falan dedi. acaba tecrübesi olan var mı. rodaj titremesi mi yoksa alet kendinden mi böyle. herkese tşkler
    Normaldir. MT07 titreşim olan bir motosiklet. 2-3 saat devamlı kullanımdan sonra elde uyuşma olabilir.

arkadaşlar selam. 2016 model mt07 kullanıcısıyım 950 km oldu motorum. arka dişlinin ordan bi şıkırtı sesi geliyor.zincir ayarı ve yağlama yapıldı ses kesilmedi. bu konu hakkında bilgisi olan var mı ? şimdiden teşşekkür ederim

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    3 gün önce yağ olarak ben castrol tam sentetik 10-40 kullandım.
    Filtre Honda civic ile aynıymış onu taktım.
    KM dolmadan canım sıkıldıkça değiştiriyom ben yağı filtreyi.

**
    Arka dişli salınımı torku yüxek motorlarda olabiliyor. Baktığınızda hafiften kafa sallıyorsa normaldir.

**
    Gidondaki titreşim normalde gidon takozları tarafından absorb edilir. 1 yıldır biniyorum 190 dan sonra titreşimi hissediyorum oda zaten olması gereken bir olay o süratte. Netice 2 silindir makina.

**
    Küçük motordan sonra MT7 ye binenlerin çoğu söyler o şıkırtıyı. Bizim zincirlerimiz torktan dolayı mukavemetli olabilmesi için ağır ve kalın haliyle çekişteyken şıkırtıyı duyarsınız. Debriyajı çekin sesi keser.
    Boştayken duyduğunuz sesi azaltmak için kalın yağ kullanın (kauçuklu gress).
    Ben sıvı gress kullanıyorum akşam sıkıyorum sabaha kadar bekliyor böylelikle jantlara bulaşmıyor ve iyi tutunuyor.

**
    Katlanır plakalık gittigidiyor n11 gibi sitelerde mevcut zaten yazıyor MT7 için diye.
    Universal alıp montajda sıkıntı yaşayanda duymadım gerçi.

**
    1 yılı geçti bu motora biniyorum. Arkadaş halen ışıkta, trafikte, parkta, çarşıda durdurup soran var ne dikkat çekici bir motormuş vallahi bıktım artık.
    Camı açıp bağırıyor adam duymamış gibi yapıyorum kornaya basıyor "yamaha yamahaaaa.." diye bağırıyor.

Tracer çıksada ona geçsek.. Uzun yolda rüzgarı öldürdü beni.
    Ensem kalınlaştı kas yaptı artık.
    Nathan, Başar Dimez ve l3v3nt bunu beğendiler.

Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 gün önce yağ olarak ben castrol tam sentetik 10-40 kullandım.
    Filtre Honda civic ile aynıymış onu taktım.
    KM dolmadan canım sıkıldıkça değiştiriyom ben yağı filtreyi.

**
    Arka dişli salınımı torku yüxek motorlarda olabiliyor. Baktığınızda hafiften kafa sallıyorsa normaldir.

**
    Gidondaki titreşim normalde gidon takozları tarafından absorb edilir. 1 yıldır biniyorum 190 dan sonra titreşimi hissediyorum oda zaten olması gereken bir olay o süratte. Netice 2 silindir makina.

**
    Küçük motordan sonra MT7 ye binenlerin çoğu söyler o şıkırtıyı. Bizim zincirlerimiz torktan dolayı mukavemetli olabilmesi için ağır ve kalın haliyle çekişteyken şıkırtıyı duyarsınız. Debriyajı çekin sesi keser.
    Boştayken duyduğunuz sesi azaltmak için kalın yağ kullanın (kauçuklu gress).
    Ben sıvı gress kullanıyorum akşam sıkıyorum sabaha kadar bekliyor böylelikle jantlara bulaşmıyor ve iyi tutunuyor.

**
    Katlanır plakalık gittigidiyor n11 gibi sitelerde mevcut zaten yazıyor MT7 için diye.
    Universal alıp montajda sıkıntı yaşayanda duymadım gerçi.

**
    1 yılı geçti bu motora biniyorum. Arkadaş halen ışıkta, trafikte, parkta, çarşıda durdurup soran var ne dikkat çekici bir motormuş vallahi bıktım artık.
    Camı açıp bağırıyor adam duymamış gibi yapıyorum kornaya basıyor "yamaha yamahaaaa.." diye bağırıyor.

Tracer çıksada ona geçsek.. Uzun yolda rüzgarı öldürdü beni.
    Ensem kalınlaştı kas yaptı artık.
    gittigidiyor ve n11de bulamadım ben. rica etsem elinizde link varsa bana yollarmısınız
    Başar Dimez bunu beğendi.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Sahibinden sitesinde 45 TL fiyatı vardı lakin ürün şu an yok.
    Şuna benzer bir şeydi alıp takan arkadaşım oldu. Bi bakın.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Beyler motoruna kasko yaptıran varmı?

Şaka gibi bir olay bir tane şirket 4590 TL Yıllık adiat çıkarttı.

Motosikleti
    mt07
    Ben 1400 yaptirdim esim sigortaci ozelden bilgilerini atarsan fiyat calisirim bu arada sattim yeni motoru bu motordan sonra 1000 rr alsammi yoksa araya 600rr felan sıkıstırsammı bilemedim

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı harunk9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 1400 yaptirdim esim sigortaci ozelden bilgilerini atarsan fiyat calisirim bu arada sattim yeni motoru bu motordan sonra 1000 rr alsammi yoksa araya 600rr felan sıkıstırsammı bilemedim
    Fiyat çok çok iyiymiş. Araba için yardımcı olurmusunuz
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

Sizin yaptırdığınızda çalıntı durumunda %100 karşılıyorlar mı? @harunk9

TheArcheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    MERHABA ARKADAŞLAR YAMAHA MT-07 İÇİN ABS PLASTİKTEN ÖN-ARKA ÇAMURLUK UZATMALARI VE ZİNCİR KORUMALI ARKA ÇAMURLUK ÇALIŞMALARIMIZ MEVCUTTUR. DETAYLAR İÇİN :
    WWW.STEON.NET
    https://www.facebook.com/kompozitaksesuar/?fref=ts
    WHATSAPP 05415046480

Motosikleti
    mt07
    Alıntı yigit61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin yaptırdığınızda çalıntı durumunda %100 karşılıyorlar mı? @harunk9
    Herkese farkli firma uygun fiyat verir bana a firmasi sana b firmasi benimki calinmayi karsiliyordu yanliz anahtar uzerinde calinma dahil degildi

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Arkadaşlar MT07 ABS ; mi satıyorum.
    2015 Model 2016 Yılı Nisan Ayı Çıkışlıdır. 2500 KM de; Kaza Boya Çizik olmayan Abs li Füme Renk MT07 ...
    İlk bakimi Ttabzon Yamaha da yaptırılmıştır.
    Fiyat : 22300 TL
    Bilgi için 05447897777

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:55 ----------

Bu arada Motosikletimdeki aksesuarlar ;
    *Orjinal Radyatör Koruma
    *Koruma Takozları
    *Tiger Full Egzoz Sistemi
    *MT7 Özel Jant Sticlerları

l3v3nt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Selam arkadaşlar.

Bu motorun 10.000 bakımı normalde ne kadar tutuyor.
    Servislerden biri 650TL çekti. Biraz fazla buldum.

Aynı yerde ara bakımı 250 TL istiyorlar.
    (yağ ve filtresinin değişimi, lastik havası, zincir ayar vb)

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:28 ----------

Alıntı astbiker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10.000 bakımı için yağ tavsiyeniz nedir. tam sentetik yamalube 10w-40 veya 15w-50 siparişi vericem.
    Bu soruyu bayiye sorduğumda yazın 15w50, kışın 10w-40 kullanıyoruz demişti.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı l3v3nt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar.

Bu motorun 10.000 bakımı normalde ne kadar tutuyor.
    Servislerden biri 650TL çekti. Biraz fazla buldum.

Aynı yerde ara bakımı 250 TL istiyorlar.
    (yağ ve filtresinin değişimi, lastik havası, zincir ayar vb)

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:28 ----------

Bu soruyu bayiye sorduğumda yazın 15w50, kışın 10w-40 kullanıyoruz demişti.
    Bir ay önce 370 tlye yaptırdım. Yağ, yağ filtresi, bujiler, hava filtresi ve işçilik dahil.
    l3v3nt bunu beğendi.

l3v3nt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Cevabınız için teşekkür ederim.
    İstanbul'da bu fiyatı verecek servis bulmak lazım.
    tinerci bunu beğendi.

H4 12V 60/55W PHILIPS X-TREME VISION şiddetle tavsiye ederim .. ben patlamadan değiştirdim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:50 ----------

Alıntı tranquiltr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar far ampulum yandı ama ne alacağımı bilmiyorum. Öneride bulunabilecek var mı?
    H4 12V 60/55W PHILIPS X-TREME VISION kullan şiddetle tavsiye ederim[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:53 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:56 ----------

Alıntı 35clr09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, motorumun rödajını tamamlamak üzeryim (900 km). Memnuniyetsizlikten değil ancak istanbul trafiğinde (malum) farkedilebilir hale gelmek için ve tabiki sesini de sevdiğimden dolayı akropoviç titanium modelini satın almayı planlıyorum. Hazır bakıma sokacakken değişimi de yaptırtırım diye düşünmüştüm. Kafamdaki sorular,

1. 2 çeşit akropoviç titanium modeli gördüm birisinde alıştığımız "akropoviç" sticker'ı varken diğerinde egsoz üzerine kazınmış "akropoviç for mt-07" yazıyor. Bu farkın sebebi nedir? (üretim yeri-zamanı?? orjnallik?)

2. fiyat olarak ucuz bir ürün değil, sizce bu ürünü almaya değer mi?

bundan çok ayrı olarak kasko yaptırmayı da planlıyorum, hangisini önerirsiniz? (fiyat-içerik vs.)

ek olarak hangi benzini önerirsiniz? (şimdiye kadar katkılı shell kullandım)..

yorumlarınız benim için çok değerlidir, şimdiden teşekkürler..
    1. 2 çeşit akropoviç titanium modeli gördüm birisinde alıştığımız "akropoviç" sticker'ı varken diğerinde egsoz üzerine kazınmış "akropoviç for mt-07" yazıyor. Bu farkın sebebi nedir? (üretim yeri-zamanı?? orjnallik?)
    bu sorunun cevabını bende merak ediyorum takipteyim tşk..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:58 ----------

arkadaşlar mrb .. aranıza yeni katıldım .. mt-25 mi satıp mt-07 aldım.. şuan 500km deyim servise gitmeyi düşünmüyorum.. mt-25 de kullandığım yağ motul 7100 10-40 mt-07 de kullanmayı düşünüyorum kullanan varmı veya siz ne kullanıyorsunuz önerileriniz nedir..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:05 ----------

0 aldım alır almaz 500 km yol yaptım .. 2 kez mola verdim .. genel olarak rüzgar ve sele haricinde sıkıntı yaşamadım rodajda olduğum için anlık 6000- 7000 devirleri gördüm. gücünden etkilendim .. sele ilk 50 km de rahat geldi ama sonra biraz totom keşke büyük olsaydı dedim.. büyük toto daha rahat eder diye düşünüyorum.. rüzgarı mesele etmezsen uzun yolculuk gerçekten bu motor ile çok keyifli..

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Benim Motorum da 1000 Bakımına girdi smgi 3Bin kmye yaklaşıyor ve 3 Binde tekrar bakım yapacağım. Yağ ne oneriyorsunuz ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler