Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

sağolasın. inşallah sende kısa surede bu canavara kavuşursun.abs siz olması için biraz bekledim.şimdiye kadar hep klasik motosiklet kullandım bu 7. motorum oldu.eski kafalı bir adam olduğum için tartışmasız faydalı bir sistem olduğunu kabul etmeme rağmen ben abs li motor almadım.ayrıca bu motorda teker yapıp düşmek için arızalı olmak gerekir diye düşünüyorum.bu benim sakin kullanımımdan dolayı şahsi fikrimdir. buna itibar etmeyebilirsiniz.
    nolan n87 nin hala satışına başlanmadıgı için(mecburiyetten dolayı) bulduğum en ucuz kask buydu. almayın takmayın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EFEKAN09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e, Yamaha MT 7
    Nazilli'den selamlar arkadaşlar. Bugün itibariyle bende aranıza katılmış bulunuyorum. Dr bir abimizden 4500 km de İkinci el 2014 model bir mt7 aldım. Herkese kazasız ve neşeli sürüşleri dilerim.

OrhanGokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt07
    Efekan bey 2014 modellerde abs de kitleme sorunu varmış doğru mudur acaba? 2015 de bu sıkıntıyı çözdüklerini söylediler

Motosikleti
    Orhan Bey motoru bugün satış yaptık. Daha anca anca alışiyorum. Aldığım motor abs siz model.

Motosikleti
    Yamaha mt07
    Alıntı EFEKAN09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orhan Bey motoru bugün satış yaptık. Daha anca anca alışiyorum. Aldığım motor abs siz model.
    Hayırlı olsun önceki motorunuz neydi?

Motosikleti
    Önceki motorun Honda cb 125e idi. İnazuma arıyordum. Bu nasip oldu.
    maktama bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı EFEKAN09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önceki motorun Honda cb 125e idi. İnazuma arıyordum. Bu nasip oldu.
    Bize de böylesi nasip olur inşallah(ama abs'lisi) :D
    Hayırlı günlerde keyifle kulllanın.

Motosikleti
    İnşallah hayırlıysa Allah gönlünüze göre versin.

mükemmel makina

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Jantlar değişik..

Orijinal mi bu ?
    Daha önce fosfora boyayanlar dışında orj. hiç görmemiştim..

Bu arada hayırlı olsun ve kırmızı anahtarı kullanma..

Sa arkadaslar buraya yazmam nekdar dogru bilmiyorum ama bu 3 motor arasında çok kararsizim bu motorlar hakkinda arti ve eksi tavsiyeler verebilirmisiniz. Simdiden teşekkürler.
    Xj6
    Mt07
    Cb650f

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Alıntı Enes.41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sa arkadaslar buraya yazmam nekdar dogru bilmiyorum ama bu 3 motor arasında çok kararsizim bu motorlar hakkinda arti ve eksi tavsiyeler verebilirmisiniz. Simdiden teşekkürler.
    Xj6
    Mt07
    Cb650f
    Bu sayfa o 3ü arasında kalıp mt'yi tercih edenlerle dolu hatta benim en son arada kaldığımı da ekle z800
    Kelimelerini yükselt sesini değil, yağmurdur çiçekleri büyüten gök gürültüsü değil.

Her sayfaya ayri ayri yazamam aranizda belki daha once bunlari kullanip bilgisi olan vardir diye dusundum

Motosikleti
    Yamaha mt07
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jantlar değişik..

Orijinal mi bu ?
    Daha önce fosfora boyayanlar dışında orj. hiç görmemiştim..

Bu arada hayırlı olsun ve kırmızı anahtarı kullanma..
    2016 model ile night fluo rengi geldi depoda yeşil şerit yeşil fosforlu jantlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:16 ----------

Xj6
    Mt07
    Cb650f
    Dostum xj6n ve cb f arasında kalmanı anlarım ama mt yi nasıl bunların arasına sokarsın anlayamam fiyat olarak arasında 10 bin tl fark var eğer paran varsa mt yi düşünme bile xj ve cb arasında kal ve fiyat performans ı düşünerek xj6n i satın al.

Tabi şöyle bir düşünce de var sıfır motor mu istiyorsun ikinci el mi o kararına göre de tercih yapılabilir bütçen çevresinde

Yeni Motocage'nin akseusarsız hali aslında.

http://www.yamaha-motor.eu/uk/products/motorcycles/mt/mt-07-moto-cage.aspx

Alıntı OrhanGokce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2016 model ile night fluo rengi geldi depoda yeşil şerit yeşil fosforlu jantlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:16 ----------

Dostum xj6n ve cb f arasında kalmanı anlarım ama mt yi nasıl bunların arasına sokarsın anlayamam fiyat olarak arasında 10 bin tl fark var eğer paran varsa mt yi düşünme bile xj ve cb arasında kal ve fiyat performans ı düşünerek xj6n i satın al.

Tabi şöyle bir düşünce de var sıfır motor mu istiyorsun ikinci el mi o kararına göre de tercih yapılabilir bütçen çevresinde
    Bütçe max 20 bin sifir dusunmuyorum. honda biraz daha pahali xj ile mt 07 nin ikinci el piyasasi arasndan pek fark yok cok ekstreem bir fark vrsa honda cb 650 f te bnde ona gore butcemi bir tik daha zorlarim dedgn gni 2. Elde 10 bnlik bir fark yok.

Nathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    Alıntı OrhanGokce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Benim görüşüm XJ6N, MT07 ile karşılaştırıldığında "paran varsa XJ6N'i al" şeklinde karşılaştırılmamalı. İkisi de naked olmasına rağmen farklı iki ruh söz konusu. Yamaha MT serisini master of torque diyerek ayrı bir segment olarak konumluyor. Tork karşılaştırmasında MT önde, 30 kg hafifliğini de ekleyince çok farklı bir deneyim yaşatacaktır. Beygir gücünde de XJ6N ile kafa kafayalar neredeyse... 180'lik arka lastiği ve keskin hatları ile agresif bir makine MT.

XJ6N ise yine naked ruhu ama bu kez 4 silindir konforu, sesi... Bildiğim kadarıyla yüksek devirlerde kopup giden, son hız önemseniyorsa tercih edilesi... Hem sürücü için hem de artçı için daha konforlu. Yine yakışıklı ama MT kadar agresif görüntüde değil. Yamaha da bu şekilde konumlandırmıyor zaten.

Özetle bana göre bariz üstünlük söz konusu değil. Maddi durumu çok rahat olup MT'yi tercih eden bir sürü arkadaş çıkacaktır. Önemli olan nasıl bir motosiklet tercih ettiğiniz...
    Sokollu bunu beğendi.

Alıntı Nathan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Benim görüşüm XJ6N, MT07 ile karşılaştırıldığında "paran varsa XJ6N'i al" şeklinde karşılaştırılmamalı. İkisi de naked olmasına rağmen farklı iki ruh söz konusu. Yamaha MT serisini master of torque diyerek ayrı bir segment olarak konumluyor. Tork karşılaştırmasında MT önde, 30 kg hafifliğini de ekleyince çok farklı bir deneyim yaşatacaktır. Beygir gücünde de XJ6N ile kafa kafayalar neredeyse... 180'lik arka lastiği ve keskin hatları ile agresif bir makine MT.

XJ6N ise yine naked ruhu ama bu kez 4 silindir konforu, sesi... Bildiğim kadarıyla yüksek devirlerde kopup giden, son hız önemseniyorsa tercih edilesi... Hem sürücü için hem de artçı için daha konforlu. Yine yakışıklı ama MT kadar agresif görüntüde değil. Yamaha da bu şekilde konumlandırmıyor zaten.

Özetle bana göre bariz üstünlük söz konusu değil. Maddi durumu çok rahat olup MT'yi tercih eden bir sürü arkadaş çıkacaktır. Önemli olan nasıl bir motosiklet tercih ettiğiniz...
    Teşekkürler.
    Elimden geldigince iki motorunda kullanici yorumlarını takip ediyorum dedigin gibi mt tork makinasi her viteste tork var ama 180 den snra isler degisiyor bnm icin top speed ve ses de onemli malum 2 silindirli motordan 4 silindirli ses performansı beklenemez xj6 veya xj6n alicam galiba.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:17 ----------

Xj de de 180 arka lastik olsa 10 numara olucak.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkürler.
    Elimden geldigince iki motorunda kullanici yorumlarını takip ediyorum dedigin gibi mt tork makinasi her viteste tork var ama 180 den snra isler degisiyor bnm icin top speed ve ses de onemli malum 2 silindirli motordan 4 silindirli ses performansı beklenemez xj6 veya xj6n alicam galiba.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:17 ----------

Xj de de 180 arka lastik olsa 10 numara olucak.
    Ben arka lastigi 180 olan olan MT-09a 190 lastik Pirelli Rosso 3 lastik taktim. Hic bir sikinti olmadi, olmaz da. Motorunuza arti 10 (daha fazla degil) lastik takabilirsiniz.

JX6 kesinlikle MT-07den daha konforlu ve malzeme acisindan kaliteli bir motor. MT-07 ise sehiricinde XJ6 gibi surekli fanda gezmez, her araya da girer.

Bu motorlarin arasina bide 600f hornet koysak nasil bir sonuç çıkar acaba.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler