Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha X MAX250
    Merhaba arkadaşlar 2 yıldır x max 250 kullanıyorum yaklaşık 20 bin km ist şehir içi tecrübem var, kısa sürede olsa vitesli motor kullandım ve mt 07 aşığıyım ama öyle bir anlatılıyorki korkmuyor değilim, tavsiye edermisiniz? Eğitim için hiç vaktim yok elimin ayarı iyidir ama öyle bir anlatıyorlarki yok sıkışık trafikte debriyajı elinden kaçırırsan gazı açmasanda fırlar gider gerçekten böylemi test etme şansımda yok yamaha bayilerini aradım test sürüşü yok dediler, baya kararsız kaldım sağlam fikilerinize ihtiyacım var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Fiery_boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 ABS
    Merhaba arkadaşlar buda benim oğlan.

https://youtu.be/Qs_me_R8NYU

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:16 ----------

Merhaba arkadaşlar üst videoda bi değişiklik oldu Asıl bu benim oğlan :D

https://www.youtube.com/watch?v=O_T7N-beUsc
    mt-07 bunu beğendi.

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Alıntı thebigboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar 2 yıldır x max 250 kullanıyorum yaklaşık 20 bin km ist şehir içi tecrübem var, kısa sürede olsa vitesli motor kullandım ve mt 07 aşığıyım ama öyle bir anlatılıyorki korkmuyor değilim, tavsiye edermisiniz? Eğitim için hiç vaktim yok elimin ayarı iyidir ama öyle bir anlatıyorlarki yok sıkışık trafikte debriyajı elinden kaçırırsan gazı açmasanda fırlar gider gerçekten böylemi test etme şansımda yok yamaha bayilerini aradım test sürüşü yok dediler, baya kararsız kaldım sağlam fikilerinize ihtiyacım var.
    Bmw F800gs den sonra bile bariz bir güç ve tork farkı var. Ama gönül rahatlığı ile 250cc den sonra geçebilirsiniz. Ilk başlarda biraz gaz ayarınıza dikkat edin yeterli.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

altgzn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Gs800 ile değişelim

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:22 ----------

Arkadaşlar merhaba bende iki hafta önce 2300 km de mt 07 abs satın aldım. maşallah çok güzel motor. kapalı alanda geçirdiğim uzun ve yorucu talimlerden sonra yol kontrol eğitimine katılacağım. neyse konumuz bu değil. SAdece bir girizgah yapayım dedim. Her ne kadar motorun imajını ve şeklini bozacağını düşünsem de ön cam takmak istiyorum. 1. önceliğim mutlaka ön cam olacak. Mümkünse hem tipi bozmayan hemde yüksek süratlerde rüzgarı anlamlı bir şekilde kesecek bir parça edinmek. Bu konuda önceden deneyimli kişiler mutlaka vardır. Hatta ikinci eli olanıda düşünebilirim.
    Bundan sonra da çanta. FAyda maliyette en mantıklı çanta aparat ve takımını arka ve yan olmak üzere önerebilir misiniz?
    Teşekkür ederim.

arkadaslar merhaba
    yamahanın orjınal koruma takozlarının bırebırını yaptım. begenenler ve ılgılenler mesajla ulasabılır.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
    tinerci bunu beğendi.

ufukgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şimdi MT-07 sarı, Önce CBF150 syh
    Alıntı aquarist4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kasasız belasız, iyi günlerde kullanmanızı dilerim. Üstündeki lastikler Bridgestone Batlax sanırım, özellikle ısınıncaya kadar çok dikkatli olun..
    Teşekkür ederim, agresif kullanan birisi değilimdir, motorun da lastiğin de ısınmasına önem veririm (gerçi bu aralar neredeyse hiç ısınmıyor ama ) Lastik sebebiyle bir sıkıntı yaşamadım. ilk başta keşke michelin pr3 olsaydı diyordum ama biraz araştırınca birşey kaybetmediğimi aksine ıslak performansındaki ufak bir kayıp karşısında genel olarak daha iyi yorumlar gördüm örnek olarak şu değerlendirmeleri verebilirim.

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Mi...lot-Road-3.htm
    http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Br...lax-BT-023.htm

Gerçi ortalama lastikler arasında hangisi olursa olsun çok farketmiyor benim için. Ben oldukça fazla tedbirli ve lüzumsuz risk almamaya çalışarak kullanırım yani herhangi bir lastiğin limiti bile benim tarzıma çok

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:15 ----------

Alıntı Uçan Kar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Bir şey sormak istiyorum. Ben bu aralar mt-07 almayi düşünüyorum. Bayii abs li olarak 22900 diyor. Uzun süredir takip etmediğim için fiyat nasıldır bilemiyorum. Sormak istediğim 2016 modeli beklemeli miyim? Bir degisiklik olacak mı? 2015 alacak olsam bile 1 ocaktan sonra alsam mtv de avantajlı olur mu? Bir de 2016 kataloğunda mor ve sarı rengin olmadığını gördüm, herhalde seneye gelmeyecek değil mi?

Çok teşekkür ederim
    Bildiğim kadarıyla 2016 modelde değişiklik yok. Antalya da ben alırken (2ay önce) sarı abs'li vardı isterseniz bir sorun. Ben abs'siz modeli 20.750'ye hiç pazarlık yapmadan aldım abs'li için 22.750 isteniyordu ama artacak gibiydi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:22 ----------

Alıntı thebigboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer sağ elinin kontrolünden eminsen hiç korkulacak bir motor değil. Ben 10bin km cbf150 tecrübesi sonrasında 1,5 sene aradan sonra aldım sakin kullanan bir adamım daha hiç sıkıntı yaşamadım...hele şehir içi kullanımının pratikliğine bayılılıyorum inan cbf150den kolay geliyor bana

Motosikleti
    Yamaha MT-07 ABS
    Merhaba arkadaşlar MT-07 kullanıcısıyım her ne kadar sizler kadar mt konusunda tecrübem olmasada bu benim 4. motorum ve gerçekten söylenilenlerin çoğunu asılsız bırakıyor. Birincisi gerçekten çok güçlü.. tork inanılmaz.. adeta kuduz bir boğa var altınızda o derece.. Hata telafisi olmayan bir motor. Ama diğer yandan gerçekten sürülesi bir motor evden çıkıp motor sürmenin hazzını tam anlamıyla veriyor. motorda titreme yağ yakma dengesizlik gibi dedikoduların hiçbirine katılmıyorum. Kontrol konusunda gerçekten hakimiyeti bırakmamanız gerekiyor. Benim zorlandığım tek konu sol elimde eldiven takılı iken hayat duruyor resmen zaten kornanın yeri dandik. Eldivenle sinyal vermek de bir hayli zor tam kornaya basıcam derken basamıyorum zaten hadisede geçmiş oluyor yada ben alışamadım adaptasyon 0 şu aralar sol elde. yada eldiveni ezdirmeliyim.Alacak olan arkadaşlarıma tavsiye kesinlikle ve kesinlikle ABS'li alın. Görünüş ve heybet olarak hırsızlara davetiye çıkarıyor bu yüzden zorunlu sigortanız dışında kasko yaptırın. İçiniz rahat olsun. Tekeriniz düz bassın (:
    tinerci ve mt-07 bunu beğendiler.

Ben oldukça fazla tedbirli ve lüzumsuz risk almamaya çalışarak kullanırım
    Tebrikler hocam ,site Marc Marquez'den geçilmiyor.
    Aklı başında MT07 kullanıcıları görmek insanı mutlu ediyor.

Selamlar
    Heinz
    ufukgy ve hsn01 bunu beğendiler.

Alıntı ufukgy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bildiğim kadarıyla 2016 modelde değişiklik yok. Antalya da ben alırken (2ay önce) sarı abs'li vardı isterseniz bir sorun. Ben abs'siz modeli 20.750'ye hiç pazarlık yapmadan aldım abs'li için 22.750 isteniyordu ama artacak gibiydi.
    Cok sağolun. Ben de o absli olanı birkaç gün önce aldım. Plakayı ocakta çıkaracagim ama.

Bu arada sizin de hayırlı olsun güle güle binin. Denk geliriz herhalde bir gün.

memoly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    merhaba arkadaşlar bende 1 yıldır mt 07 kullanıyorum forumda hep takıp edıyorum ama anca yazma olayına gırebıldım
    egzoz sesınden hıc memnun olmadığım için egzoz u değiştirme niyetindeyim malum akrapovic baya pahalı birde şu model var MİVV YAMAHA MT-07 SPEED EDGE SPECİAL bunu yakından dinleme fırsatı olan varmı varsa görüşlerini çok merak ediyorum yada yaptırma yoluna gidecem heralde fikirleriniz neler?

Motosikleti
    Alıntı Uçan Kar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok sağolun. Ben de o absli olanı birkaç gün önce aldım. Plakayı ocakta çıkaracagim ama.

Bu arada sizin de hayırlı olsun güle güle binin. Denk geliriz herhalde bir gün.
    Harika bir renk değil mi hayırlı olsun kazasız belasız kullanın... ama galiba sizin motora sizden önce oturmuş olabilirim kusuruma bakmayın artık
    [IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:41 ----------

Alıntı HeinzBrausewetter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tebrikler hocam ,site Marc Marquez'den geçilmiyor.
    Aklı başında MT07 kullanıcıları görmek insanı mutlu ediyor.

Selamlar
    Heinz
    Teşekkür ederim, MM arkadaşların bilmediği, sadece kendi aldıkları risk sonucu sadece kendi sorumluluklarıyla başlarına iş gelebilecek tek yer pist, çarşı pazar sokak risk alınacak lüksü vermiyor insana... Bir dallama uğruna ne canlar gidiyor bu memlekette... gerek yok...
    Güvenle, Keyifle, Yıllarca...
    Ufuk Gürkan YILDIRIM

Alıntı ufukgy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harika bir renk değil mi hayırlı olsun kazasız belasız kullanın... ama galiba sizin motora sizden önce oturmuş olabilirim kusuruma bakmayın artık
    http://<a href="http://hizliresim.co...qL.jpg</a></a>[COLOR="Silver"]
    Ya askolsun nasil motoruma oturursunuz Evet o motora ben de oturdum da aldığım arkada depoda duruyor ondan ayrı

Sarı google aramada çok hoş görünmüyor sanki ama oraya gittiğimde ve sizin fotolarda cok daha güzel görünüyordu. Resmen bayıldım o renge. 2016'da büyük ihtimal gelmeyecek sarı o yüzden hemen kaptim bir tane.

Motosikleti
    MT-07
    CNC Preload Fork Cap Adjusters For Yamaha MT-07 http://www.ebay.co.uk/itm/Red-CNC-Preload-Fork-Cap-Adjusters-For-Yamaha-MT-07-FZ-07-2014-2015-/201391661956?hash=item2ee3e0e384:g:pQQAAOSwjVVVrHj v kullanan varmı acaba on amartisor ayar yapıyor sertleştirmek için(ön yükleme)

Motosikleti
    Yamaha MT-07 ABS
    Sorum şu ki mt-07 için katlanır plaka alıp beğenen arkadaşlar aldıkları sitenin linkini paylaşırlarsa sevinirim. Ön camdan önce şu uzun plakalıktan kurtulmak istiyorum. Ön cama da bakıcaz bakalım..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:28 ----------

Bugün İstanbul'un altını üstüne getirdik..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:30 ----------

Bir Hafta oldu tork canavarını alalı yeni resim atma şansı bulabildim. Bu renk çok iyi oldu galiba..

Mitoqondri ve mt-07 bunu beğendiler.

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Hayırlı olsun. Aynısının biraz kirlisi bende var
    Fiery_boy bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    şu egzoz olayına hakim olan 1 allahın kulu yokmu forumda ya?

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Alıntı memoly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu egzoz olayına hakim olan 1 allahın kulu yokmu forumda ya?
    MIVV'in sesi güzel ben dinledim yakından ama fiyat olarak bana fazla geldiği için avcrom halil ustaya gönderdim yaptırdım. Ses olarak MIVV kadar yüksek çıkmasa da benim için tatmin edici bir sesi var. Ses anlamında güzel tınısı hoş ama akroya ve diğer egzozlara göre daha az çıkıyor. Benim için yeterli yani. Sende dinle karar ver videolardan dinleyince aynı sesi alamıyorsun çünkü.

Motosikleti
    Alıntı Eagle7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MIVV'in sesi güzel ben dinledim yakından ama fiyat olarak bana fazla geldiği için avcrom halil ustaya gönderdim yaptırdım. Ses olarak MIVV kadar yüksek çıkmasa da benim için tatmin edici bir sesi var. Ses anlamında güzel tınısı hoş ama akroya ve diğer egzozlara göre daha az çıkıyor. Benim için yeterli yani. Sende dinle karar ver videolardan dinleyince aynı sesi alamıyorsun çünkü.
    Bir videosu var mı temiz sesli
    Güvenle, Keyifle, Yıllarca...
    Ufuk Gürkan YILDIRIM

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Eagle7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cok tesekkur ılgın ıcın bır senden yorum cıktı cok kararsızım bu konuda guzel bır ses ıstıyorum ama ateş pahası egzozlar.. bu arada avcrom guzel yapamıyor bakmıstım ona

Alıntı Fiery_boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorum şu ki mt-07 için katlanır plaka alıp beğenen arkadaşlar aldıkları sitenin linkini paylaşırlarsa sevinirim. Ön camdan önce şu uzun plakalıktan kurtulmak istiyorum. Ön cama da bakıcaz bakalım..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:28 ----------

Bugün İstanbul'un altını üstüne getirdik..

http://imageshack.com/a/img910/9881/kjfAUe.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:30 ----------

Bir Hafta oldu tork canavarını alalı yeni resim atma şansı bulabildim. Bu renk çok iyi oldu galiba..

http://imageshack.com/a/img903/6280/MoNkqe.jpg

http://imageshack.com/a/img633/6346/O6aqn8.jpg
    Hayirli olsun, güle güle kullan. Beyaz renk mi o ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler