Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Motor dinamiği, bridgestone lastikler, ağırlık merkezi gibi etkenlerden dolayı arka biraz ikinci planda.
    Ben şehir içi hiç kullanmıyorum desem yalan olmaz.

Tek derdim geniş ve uzun virajlar.
    AEA videosunda anlatmış zaten. Piste çıkmayacaksan sorun yok diyor.
    XJ6 F var şehirler arası giderken bazen değişiyoruz makinaları, nasıl yattıysan aynı çizgide çıkıyorsun çaba sarfetmeden..
    MT7 ile aynı viraja yatıyorum ama viraj bitmiyor içerdeyken sürüş dinamiğini korumak için çaba sarfediyorum olmayınca gaz kesmek zorunda kalıyorum.
    Kalkışlarda ve rampa çıkışlarında ben onu, uzun düzlüklerde ise o beni yiyor..
    Birde uzun güzel geniş virajlarda tabi.

Şeytan diyor ver MT yi al XJ6F i

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    beyler geçen waytake imalathaneye gittim birde ne göreyim yeni nesil radyatör koruma
    hayırlı olsun

tinerci bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA MT07 RACE BLUE
    arkadaslar dun benzinlikte eski kasa bir r6 sahibi arkadas ile denk geldik.biraz muhabbetten edip ikimizde benzin aldiktan sonra ana yolda yanyana gelip 3.viteste 60_70 km hizla rolling yapalim dedik.arkadaslar sunu solemek isterim 4.vites sonuna kadar (170_180) bizim makina iyi yuruyor.sonrasinda arkadan gelip uzuyor ona yapabilecegimiz birsey yok malesef

Motosikleti
    Me Te Doquz
    Arkasından diyeceğin tek şey rampada yakalarsam öperim..
    tinerci ve aquarist4 bunu beğendiler.

Motosikleti
    YAMAHA MT07 RACE BLUE
    Arkadasta egsozda vardi.acayip bagiriyor makinasi bende yanindayim.ulan dedim benmi hizliyim omu cok yavas anlamadim.gozumdeki efsane r6 eridi bitti o an

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Nickler şahaneymiş yalnız "Zamer ve Zümer" :D

Valla zümer abi yapma etme bak makineyi yeni aldim daha o kadar da değildir dimi he hadi biz de viraji şey yapariz hadi abarttim falan de

Motosikleti
    piaggio 100cc
    Merhaba arkadaşlar ben yeni mt 07 motocage alıyorum 0 olarak sigorta kasko ve dikkat etmem gereken şeyleri önerebilirmisiniz

Motosikleti
    Me Te Doquz
    Alıntı tinerci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nickler şahaneymiş yalnız "Zamer ve Zümer" :D

Valla zümer abi yapma etme bak makineyi yeni aldim daha o kadar da değildir dimi he hadi biz de viraji şey yapariz hadi abarttim falan de
    Bende de 2014 MT7 var 220 ile giderken yanımdan arkadaş XJ6F ile 230 ile geçip gidiyor ya elimle arkasından tutup çekesim geliyor
    Aslında arka dişliyi 4 diş küçültmek yada ön dişliyi 1 diş büyültmek 5. vitesteyken bizim sorunu kökten çözer de
    Oynamak istemiyorum neticede ayda yılda 1 kere yarışıyoruz uzun yollarda.
    Ama dediğim gibi düzde şansımız yok, rampada yakalarsam torktan dolayı hiç şansı olmuyor onun
    tinerci bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-07 Moto Cage
    Alıntı emreatez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar ben yeni mt 07 motocage alıyorum 0 olarak sigorta kasko ve dikkat etmem gereken şeyleri önerebilirmisiniz
    Depo kenarındaki kırmızı çıkıntı parçalar ve sele arkasındakı kırmızı plastik parçaların yapışkanı çok adi, bi el atmayla hemen sökülüyorlar, mümkünse elinde japon yapıştırıcısıyla git bayiye kendin yapıştır, olmadı aldıktan sonra söker kendin yapıştırırsın. Bendekileri rüzgarda düşerken yakaladım. Arka janttaki kırmızı jant stickeri tarz bişe var oda çok dandik ekstradan kendim jant stickeri yapıştırdım. Vemümkünse motor üzerindeki stickerlerin başına bişey gelmesin, hatta bi filmle kaplatabilirsin, ön taraftaki rüzgarlık dahil.

kırmızı çıkıntı parçalar ve sele arkasındakı kırmızı plastik parçaların yapışkanı çok adi
    Komple söktüm attım hocam ben onları.
    Birde branda ile kapatacaksanız ve rüzgarlı bir mekandaysanız.
    O branda uçtukça motorun köşeli noktalarına "Bknz. Kuyruk" zımpara etkisi ile boyayı falan söküyor.
    brandayı güzelce sabitleyiniz.

Selamlar
    Heinz

değerli dostlar,
    mt üyelerinde bilgin öztürk adlı arkadaşımızın ölüm haberini öğle saatlerinde okudum. Başımız sağolsun.nic name bilginozi

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Merhaba arkadaşlar Abs li motorumu satıyorum ilgilenirseniz.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...0828897/detay/

Motosikleti
    Me Te Doquz
    Alıntı shadowdanger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar Abs li motorumu satıyorum ilgilenirseniz.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...0828897/detay/
    Model, renk, km her şey aynıymış benim motorla.
    Neden satıyorsunuz acaba ?
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Motosikleti
    Tracer 900 2018
    Merhabalar
    Ön balatalar bitmek üzere. Servis orjinalinin tanesine 125 tl fiyat verdi. Uygun fiyatlı kaliteli bir marka önereblecek var mı?

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Yılsonu araç kapanyalarına dayanamadım Evlendiğim için araca ihtiyacımız var.
    Tek neden bu yoksa çok memnunum

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Bu motorlarda hala daha arka fren yapıyorum ama çok hissiz geliyor gibi yorum yapan arkadaşlar lütfen bir eğitim alsınlar. Öğrenecekleri hayati meseleler var.

ufukgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şimdi MT-07 sarı, Önce CBF150 syh
    Alıntı emreatez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, hayırlı olsun.
    Şair sigortadan (motokasko yazınca hemen çıkar) dün yaptırdım hiçbir kısıtlama olmayan hatta 2bin TL de giyim-kask teminatı da olan full kasko 1500TL - 9 taksit... Ben ilgi ve bilgilerinden dolayı çok memnunum. Şirket sahibi de motorcu olan bir firmaymış yaptıkları kaskoların %90'ı motosiklet kaskosuymuş, ilgilenen Hacer hanım motosikletler hakkında da oldukça bilgili. Kendisinden öğrendiğim ekstra bir bilgi şöyle; Eğer motoru aldıktan sonraki 30 gün içinde ve +200TL yıllık prim ilavesiyle yaptırırsanız kaskonuzu, pert çalıntı vb. bir olumsuz durum yaşandığında motorun anahtar teslim fiyatı ödeniyormuş ben yaklaşık 50 gün sonra yaptırınca bu imkanı kaçırdım. Sizin için önemliyse bu konuyu da göz önünde bulundurun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:04 ----------

Bu arada herkesten özür dilerim damdan düşer gibi girdim bu başlığa...
    Ben de 3 sene 11000 km cbf150 tecrübesi ardından yaklaşık 1-1,5 sene aradan sonra ABS'siz ve sarı-SArı-SARI (Bence en güzel rengidir ) MT-07 ile aranıza katıldım...
    Ben kullanımının elbette çok zevkli olacağını düşünüyordum ama hiç bu kadar kolay ve sürücü dostu olacağını düşünmemiştim, daha aldığım ilk günün sonrasında, almadan önceki bütün "acaba"larım ortadan kalktı...
    Kafamda olan sport touring ya da iri bir endurodan önce 2 sene kullanmayı düşündüğüm motorumu eğer piyango tutturursam hayatta elimden çıkarmam...
    Hepinize gaza gelmeden gazlayabileceğiniz, kazasız belasız sürüşler dilerim.

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    aquarist4, Mitoqondri, araltı ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    herkese iyi forumlar.
    mt7 seveni olarak bi kaç sorum olucaktı? aklmda olan bir motor çok üstünde durduğum ve merak ettiğim bir motor.ayrıca korktuğum bir motor.çok insan bu motorda sakat kaldı veya hayatını kaybetti.tabi fiyat performans olayının payı çok fazla.bilen bilmeyen herkes mt7ye koştu.açıkcası 2. el mt ye tanıdıktan değilse hiç sıcak bakmıyorum.ilk motoru olanda apaçi olanda usta olanda bunu kullandı.her neyse soruma geliyim.
    ''motoru performanslı kullanan kişiler''tarafndan çok fazla dile getirildi arka amortisör ayarı.çok yumuşak olduğundan dolayı fazla sallandığını dile getiriyorlar.genel olarak görüşünüz nedir ?
    ayrıca moto cage modelinde arka tarafın esnemesini önlemek amacıyla üretilmiş yan şasiye bağlanan demir çubuklar var.böyle bir durum olmasa sanırım 2 farklı karakterde motor çıkartmazlar diye tahmin ediyorum.olduki 2014 2015 2016 modellerinde hiç bir değişikliye gidilmedi standart mt07 için.
    bu yaz kaş yamaha bayinde gördüğüm standart mt07 için yan demir çatal takılıydı.ordakilerede sorduğumda çok fazla fark ettiğni söylediler.kendileri getirtip takmışlar.
    son sorum motorun üretim yeri neresi ? ayrıca stop etme sorunundan başka bir durum varmı? ki 10 motordan sanırım 2 sinde denk gelen bir olay.
    herkese iyi sürüşler.

ufukgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şimdi MT-07 sarı, Önce CBF150 syh
    Arkadaşlar fotoğraf paylaşma olayına girdim ama fotoğraflardan birini sayfanın tepesinde diğer 6 tanesini (toplam 7) bir arada mesajımın içinde görüyorum, nerede yanlış yapmış olabilirim ve nasıl düzeltebilirim?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler