Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Selam arkadaşlar. 1.5 yıldır 2008 model cbr1000rr kullanıyorum. Fakat evlendiğim için eşim ve ailem sürekli huzursuz oluyor, aslında haklılar. Hem eşimle binmek onun açısından çok yorucu oluyor.
    Geçen gün arkadaşımın mt07 sine artçı olarak bindim 1000rr dan sonra çok rahat geldi. Üstelik ivmelenmeside gayet iyi üstüne birde çift silindirin yakıt ve bakım maliyetleride düşük olunca mt07 kanıma girdi.
    Motorumu satıp 0 km mt07 almaya karar verdim.
    Eğer aranızda motorunu büyütmek isteyen olursa takasta düşünebilirim.
    Fakat rodajda apaçilik yapıp kural tanımayan motoru hırpalanmış olmaması tercihimdir.
    Sahibindene ilan verdim yayinlandiginda buraya ilan nosunu atarim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    korna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar selam,

Daha önce 20.000km 125cc mondial, sonra da 15.000km kadar YBR125 kullandım. Şimdi biraz bütçemi zorlayarak sağlam bişey almayı düşünüyorum. Duke250 düşündüm ama 15900 TL 250cc bir motor için çok fazla. Biraz daha koyup MT07 almayı düşünüyorum. Forumu 50-60 sayfa kadar okudum. Torkunun ürkütücü olduğunu zaten bir çok arkadaşımdan duymuştum. Profesyonel bir ileri sürüş eğitimi alarak MT07 alsam sıkıntı yaşar mıyım?

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
    Tekeriniz düz bassın!
    karakan68 bunu beğendi.

Alıntı korna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam,

Daha önce 20.000km 125cc mondial, sonra da 15.000km kadar YBR125 kullandım. Şimdi biraz bütçemi zorlayarak sağlam bişey almayı düşünüyorum. Duke250 düşündüm ama 15900 TL 250cc bir motor için çok fazla. Biraz daha koyup MT07 almayı düşünüyorum. Forumu 50-60 sayfa kadar okudum. Torkunun ürkütücü olduğunu zaten bir çok arkadaşımdan duymuştum. Profesyonel bir ileri sürüş eğitimi alarak MT07 alsam sıkıntı yaşar mıyım?

Tekeriniz düz bassın!
    Ben de 125'likten MT-07'ye geçtim hatta senin onda birin kadar deneyimim de yoktu. Bundan gurur duymuyorum ama ben de biraz fiyatına kandım hatta ilk gün eve nasıl götüreceğim diye korktum ama korkutuğum kadar da olmadığını birkaç günde anladım. Deneme fırsatın varsa bir dene. Evet, gazı açınca bir canavara dönüşebiliyor ancak gazı açmak senin elinde olan bir şey. Sakin kullanıldığında ybr'den çok farklı olmadığını görürsün hatta daha dengeli bile olabilir. Altındaki gücün sorumluluğunu alabiliyorsan bence alınabilir, baya km deneyimin varmış. Bu güç bana fazla diyorsan ki motor hacmi sebebiyle vergisi de yüksek daha düşük hacimli 40-50 bg aralığındaki motosikletlere de bakabilirsin.

Alıntı tuttacromata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de 125'likten MT-07'ye geçtim hatta senin onda birin kadar deneyimim de yoktu. Bundan gurur duymuyorum ama ben de biraz fiyatına kandım hatta ilk gün eve nasıl götüreceğim diye korktum ama korkutuğum kadar da olmadığını birkaç günde anladım. Deneme fırsatın varsa bir dene. Evet, gazı açınca bir canavara dönüşebiliyor ancak gazı açmak senin elinde olan bir şey. Sakin kullanıldığında ybr'den çok farklı olmadığını görürsün hatta daha dengeli bile olabilir. Altındaki gücün sorumluluğunu alabiliyorsan bence alınabilir, baya km deneyimin varmış. Bu güç bana fazla diyorsan ki motor hacmi sebebiyle vergisi de yüksek daha düşük hacimli 40-50 bg aralığındaki motosikletlere de bakabilirsin.
    Cevap için teşekkürler dostum.
    Valla bu bütçelerde 250cc'den büyük motosiklet bulmak mümkün değil gibi.
    İkinci el almayı düşünmüyorum. Sıfır alıcam. O yüzden elimde tek bir seçenek kalıyor sanki?

İkinci el almayı düşünmüyorum. Sıfır alıcam. O yüzden elimde tek bir seçenek kalıyor sanki?
    Tavsiyem şartlarını zorlayıp abs'li modelini almak.

civic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07 Moto Cage
    Selamlar

Moto Cage imi cuma günü teslim alıp yollara düştüm. Genel olarak çok memnunum. Gücü çok iyi. Gazı gercekten dikkatli kullanırsanız sıkıntı yok ama hata affetmez

Sabırsızlıktan yağmurlarla dolu bir yolculuk oldu. Hevesten ıslanmayı üşümeyi anlamamışım. Şu ara toparlanmaya çalışıyorum.

Aldığımda vakitsizlikten kontrol edemedim, yolda anladım ki zincir ayarı sıkıntılıydı. Sol vida 2. Çizgideyken sağ vida 4. Çizgideydi. Teslim alırken dikkatli olun tüm vidaları zincir ayarını yaptırın derim.

Herkesin Dediği gibi ayna sorunu var keşke daha geniş açılı bir ayna olsaydı.

İlk iş ayna uzatma ve radyatör koruması olacak.

Görüntüyü bozmayacak Aksesuar önerileriniz nelerdir. Çanta veya cam düşünmüyorum.

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    arkadaşlar 4.000 km deki 2014 beyaz mt-07 mi satmayı düşünüyorum. henüz kesin karar vermedim ama satma ihtimalim daha ağır basıyor. motorumun çok düşük süratte sağa düşmüşlüğü var, sadece üç noktada kozmetik kusuru var ancak önemli noktalar değil ve belli bile olmuyor (eksozda bir iz, siyah plastik yamaha ambleminde iz, sağ gidon ucunda iz). motor mekanik yürür gibi temel sistemler sıfır ayarında. hiçbir yerine ellenmemiş fabrika çıkışı stock halinde. bakımlar yamaha tuna serviste yapıldı kaydını sorabilirsiniz. ilgilenen olursa özel mesaj atabilir. 17.750 gibi fiyat düşünüyorum. sıfır alınca bayilerin plaka ruhsat için 700 TL istediğini de hesaba katabilirsiniz.

merman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X max İron max
    şu an servislerde yağ konusunda sıkıntı var. Bizim motor için hangi yağı alalım arkadaşlar.

Adım adım çıkın merdivenlerden.

Düştüğünüzde daha az canınız yanar.

Cebinizin değil de canınızın yanmasını tercih etmiyorsanız. Başkalarının tecrübeleri kendilerine özeldir, herkesi kendiniz gibi bilmeyin.

Özetle: 250 cc bir model alın. Inazuma, Benelli, Kawasaki vs. vs. hatta beklerseniz MT25 alın ama sırf fiyatı cazip diye sizin için tehlikeli olabilecek bir hacme çıkmanızı önermem.

ogaakkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT-09 TRACER
    Aynen dediğin gibi servis bakımları pahalıya yapıyorlar. Ben bundan sonra sanırım aksesuar haricinde kardeşlere uğramam

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:39 ----------

Alıntı aquarist4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmir Zafer Motor'da 1000 bakımı yağ hariç 90 TL. tuttu (Yağı kendim götürmüştüm, olur verdikleri bir yağ). Yağ filtresi, gevşeyen vida-civata kontrolü, lastik havası kontrolü, zincir temizliği ve yağlanması sonrası zincir germe.
    Yağı kabul etmeler güzel olmuş. Normalde kabul etmeyen servisler var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:49 ----------

Arkadaşlar selam,

Tekeriniz düz bassın!
    Gaz ve fren senin elinde. Sınırlarını zorlamadığın sürece ve gaz debriyaj tepkilerine alıştıktan sonra bir sıkıntı yaşamassın. Gaz tepkisi konusunda şunu söyleyebilirim ki, yağmur başladıktan yarım saat sonra 100km hız ile giderken ani bir yüklenme ile bile arka lastiğim gezdi. E bunları yaşadıkça daha dikkatli davranıyorsun ve alışıyorsun.

Wolvie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tenere 660
    Arkadaşlar motoru imkanınız varsa deneyin. Geçen bir arkadaşım sordu ben de tavsiye ettim, benimkini dene öyle karar ver dedim ama kurtlanmış olacak ki hemen sipariş verip aldı. Sonuç hiç memnun kalmadı (fazla savruluyormuş) , şimdi başka motor bakıyor. Ben memnunum ama herkesin beklentisi farklı, tipine, cc sine vs bakıp motor almayın.

Motosikleti
    cıks
    yamaha mt 07 restrictor kit uygulaması kullanan veya nerede uygulama yapılacağını bilen var mı?

bir de uygun eğitimleri aldıktan sonra bu motor için uygulamayı yaptırıp al-sat yapmadan uzun yıllar kullanılabilir diye düşünüyorum!

sizce ?

yamaha nın sitesinden baktığımızda limitli güç versiyonu olarak 35 kw (normalden 20 kw düşük olarak yazılmış) görünmekte bu işlemi direk motoru alacağımız zaman söylersek uygulamayı serviste alımdan önce garanti kapsamında mı yapılıyor?

Alıntı potasyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yamaha mt 07 restrictor kit uygulaması kullanan veya nerede uygulama yapılacağını bilen var mı?

bir de uygun eğitimleri aldıktan sonra bu motor için uygulamayı yaptırıp al-sat yapmadan uzun yıllar kullanılabilir diye düşünüyorum!

sizce ?

yamaha nın sitesinden baktığımızda limitli güç versiyonu olarak 35 kw (normalden 20 kw düşük olarak yazılmış) görünmekte bu işlemi direk motoru alacağımız zaman söylersek uygulamayı serviste alımdan önce garanti kapsamında mı yapılıyor?
    Kısıtlama maalesef Türkiye'de yok. Ben Yamaha Türkiye'yi aramıştım, bu uygulamanın Türkiye'de yapılmadığını söyledi. Sitesinde bulunmasının sebebi de büyük olasılıkla Yamaha Türkiye ile Yamaha Avrupa'nın kopyala yapıştır tarzı sadece dilin değiştiği her şeyin aynı olduğu ortak bir tabanı kullanması.

Alıntı deadline adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adım adım çıkın merdivenlerden.

Düştüğünüzde daha az canınız yanar.

Cebinizin değil de canınızın yanmasını tercih etmiyorsanız. Başkalarının tecrübeleri kendilerine özeldir, herkesi kendiniz gibi bilmeyin.

Özetle: 250 cc bir model alın. Inazuma, Benelli, Kawasaki vs. vs. hatta beklerseniz MT25 alın ama sırf fiyatı cazip diye sizin için tehlikeli olabilecek bir hacme çıkmanızı önermem.
    Söylediklerinizde haklısınız. Boyum 185 ve bir çok 250cc motorda kambur duruyorum. Kawasaki z250sl düşündüm fakat ninjanın bozması oldugu için racing havasında bir oturuşu var. Ben bunu sevmiyorum. İsyanım da biraz buna zaten. 250cc motorlarda konforlu bir şey bulmak imkansız gibi bir şey. Inazuma var bir tek o da çok tipsiz. 15 bin lirayı o tipsiz motora verirken içim kan ağlar açıkcası. MT'nin 250'si Türkiye'ye gelmeyecek diye duydum. Bu yüzden cebimdeki parama bakıp MT07 kararını verdim. Bu bilgiler doğrultusunda tavsiyelerinize açığım.

Bu arada benelliyi hiç duymadım. Şimdi araştırmaya başladım. bilgilerinizi paylaşın lütfen dostlar.

civic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07 Moto Cage
    Dün akşam maltepe sahilde gezen mavi mt07 sitemizdenmidir. Egzoz sesini beğendim hangi marka olduğunu merak ettim. Arabamla olduğumdan peşine de gidemedim. Tanıyan bilen varmı.

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Arkadaşlar lastik havalarını kaç basıyorsunuz?

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Alıntı merman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu an servislerde yağ konusunda sıkıntı var. Bizim motor için hangi yağı alalım arkadaşlar.
    Ben motul 15-50 kullanıyorum. Daha önce de Diversion'da aynı yağı kullanıyordum. Genel olarak memnunum ama biraz daha ucuz olmasına itirazım olmazdı

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:13 ----------

Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artçısız kullanımda 32 - 34 kullanıyorum.

Motosikleti
    cıks
    @tuttacromata
    sitede restrictor kit ile alakalı arama yaptığım zaman çok az mesaj çıkmaktaydı mesajlarda bu kitleri mesaj olarak atan yine sendin

yurt dışından bu kitler i getirtmeyle alakalı hiç uğraştın mı ?yada getirtsen süreç nasıl işleyecek uygulama servisi-garanti kapsamı gibi çelişik durumlar olacak mı ?

bende yamaha tr ye mail attım ama bakalım cevabı bekliyorum

hani adam akıllı bir eğitim sonrası cidden 250 lik 500 lük filan demeden bunu alayım kısıtlı güç kullanımı şekilde ondan sonra uzun yıllar kullanılır diye düşünüyorum? ara zararlarla uğraşılmaz

Alıntı potasyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @tuttacromata
    sitede restrictor kit ile alakalı arama yaptığım zaman çok az mesaj çıkmaktaydı mesajlarda bu kitleri mesaj olarak atan yine sendin

yurt dışından bu kitler i getirtmeyle alakalı hiç uğraştın mı ?yada getirtsen süreç nasıl işleyecek uygulama servisi-garanti kapsamı gibi çelişik durumlar olacak mı ?

bende yamaha tr ye mail attım ama bakalım cevabı bekliyorum

hani adam akıllı bir eğitim sonrası cidden 250 lik 500 lük filan demeden bunu alayım kısıtlı güç kullanımı şekilde ondan sonra uzun yıllar kullanılır diye düşünüyorum? ara zararlarla uğraşılmaz
    http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.T RC0.H0.Xmt+07+restrictor+kit+.TRS0&_nkw=mt+07+rest rictor+kit+&_sacat=0

Ben mt07 yi ilk aldığımda araştırmıştım ve üstteki linktekileri buldum. Gaz koluyla ilgili galiba bu parçalar. Güvenilir bir satıcıya benziyor, ben motora alışınca sipariş vermekten vazgeçtim. O yüzden garanti vs. ne olur bilmiyorum ama bu parçalar baya basit mekanik parçalara benziyor o yüzden çok sorun olacağını sanmıyorum. Hatta satan kişiye mesaj attığımda kendi başına rahatça takabilirsin demişti.

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maşada sol pegin arkasında yazıyor. Ön 33 arka 36
    Twin bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler