Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Alıntı espana91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 cc den sonra sayılar fazla gibi gelsede 07 sonuçta neredeyse 700cc. 4,5 - 5 litre güzel rakamlar
    İlk aldığım hafta 80 km.leri pek geçmemeye çalışıyordum. 4-4,2 arası ortalama oynuyordu. Şu an ~800 km.deyim. Şehir içinde genelde agresif kullanım sergiliyorum ki 4,5 ortalama veriyor. Ben beğendim.
    espana91 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı aquarist4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim bildiğim kadarıyla rodajda 5000 devir/dakikayı geçmemek değil de bu devir üstünde uzun süre seyretmemek gerekiyor. Gerektiğinde çıkıp uzun süre yüksek gazda seyretmemek şartıyla çıkılabilir. Aksi halde zaten motorlarımız sağır kalacaktır. Motorun uygun rodajı ilk 1000 km.de 5000 d/d'yı geçmemek değil, uzun süre o devirlerde kalmamaktır. (Geçmiş tecrübelerim bu şekildeydi. Satarken de tüm motorlarımız ciğerli ve sorunsuzdu).
    Hocam haklısın ben de nasıl okumuşsam aklımda öyle kalmış, bazen dayanamayıp 5000 dev/dk üzerine çıkınca da üzülüyordum dün yatarken tekrar okudum, o zaman gördüm uzun süre 5000 dev/dk üzerinde seyretmeyin diye.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:00 ----------

http://japan.webike.net/products/21719599.html
    http://japan.webike.net/products/21719597.html
    Linkteki camlardan küçük olan rüzgarı keser mi yoksa sadece görüntü için mi ? İkisi de Yamaha'nın kendi ürünleri.
    aquarist4 bunu beğendi.

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Bizim motorlar naked olduğu için rüzgara tamamen açık. O ufak camlardan ben sadece gösterge ve ilgili aksamı ölü böceklerden koruma amaçlı düşünüyorum. Turing makinamı satma sebebim şehir içinde fazla kullanamamamdı. Bu makine tam şehirlik. Hızımı da abartmadığım takdirde rüzgarla barışık gidiyorum şehir dışında. Yani MT 07'yi her şeyiyle araştırarak aldım. Ne top case, ne cam istemiyorum. Biraz kamp malzemesi toplayıp arkaya bağladım mı bir de sırt çantası yeter de artar bile. Artçılı kullanış olursa onu da o zaman düşünürüz

Alıntı aquarist4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim motorlar naked olduğu için rüzgara tamamen açık. O ufak camlardan ben sadece gösterge ve ilgili aksamı ölü böceklerden koruma amaçlı düşünüyorum. Turing makinamı satma sebebim şehir içinde fazla kullanamamamdı. Bu makine tam şehirlik. Hızımı da abartmadığım takdirde rüzgarla barışık gidiyorum şehir dışında. Yani MT 07'yi her şeyiyle araştırarak aldım. Ne top case, ne cam istemiyorum. Biraz kamp malzemesi toplayıp arkaya bağladım mı bir de sırt çantası yeter de artar bile. Artçılı kullanış olursa onu da o zaman düşünürüz
    Hocam sen de haklısın aslında. Zaten cam da bu makinelerde gözüme hiç hoş gözükmüyor.

vladimir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr500r
    Arkadaşlar muhakkak gündeme gelmiştir ancak tekrar soruyorum. Özellikle İstanbulda malum sitede ikinci el satan insanlar nasıl bir kafadalar? İnanın sıfır fiyatının altında ilana rastlamadım, aklımızla alay mı edilmektedir. Üzerimde 4.000 Tl egzost var diye 25.000 Tl istemek nasıl bir aymazlıktır.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300-Yamaha MT07(Race Blue)
    Alıntı espana91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 cc den sonra sayılar fazla gibi gelsede 07 sonuçta neredeyse 700cc. 4,5 - 5 litre güzel rakamlar
    Yaşattığı his 250 cc nin 3 4 katı, yakıt sarfiyatı 2 katı, bence harika değerler yakıt/performans olarak rakibi yok gibi şuan

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:25 ----------

Merak edenler için biraz tecrübemi paylaşmak isterim. Bu yaz arkadaşlarımla ege turu için givi nin mt 07 için olan camından aldım taktım 100-110 gibi hızlarda denedim, cok fark anlıyamadım. Mt nin görüntüsünü en bozmayan camlardan biri ama işe yararlılığı çok fazla değil bana göre. Boyum 180. Rüzgarı keserim diye heveslenip hayal kırıklığı çok yaşamayın diye yazıyorum sadece yanlış anlamayın Zaten gösterge panelinin 3 santim üzerinde bitiyor uzunluğu. Ermaxın 39 cm lik camları var youtube da yabancı hesaplarda onların etkili olduğunu duymuştum. Oda makinenin tüm asiliğini bozuyor zaten ozaman gider nc serisi alırdım Bu arada yamahanın led sinyalleri bir acaip güçlü, arkadakini kör edercesine sinyal ışığı veriyor, maymun sürücülerin dikkatini çekmek için birebir ) Herkese iyi sürüşler..

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende kullanıyorum o givi camdan,o sadece yüksek hızlara çıktığında kafanı içeri sokunca işe yarıyor,yoksa rüzgarı kesmesi bir yana azaltması bile mümkün değil, ama arkadaşlar, rüzgar konusuna bu kadar çok takılırsanız,her motora bindiğinizde ay rüzgar oy rüzgar diye sızlanırsınız,mt 7 kullanalı neredeyse 15.000 km olacak,rüzgar konusunda sıkıntı çektiğim zaman belki 1 belki 2 defadır,bu konunun sayfalardır devam etmesi bence çok saçma,evet bu konudan bahsederek ben de bu mevzunun uzamasına katkıda bulundum, hayat tuhaf yani vapurlar falan...
    cemözgür bunu beğendi.

İnanın sıfır fiyatının altında ilana rastlamadım
    Üzerine bir koruma demiri takip ,"dünyanın en büyük modifiyesini ben yaptım o yüzden fiyat beyle" diyen dingilmi istersin.
    "Bah daha 1000 km de git trafik masrafını üzerine koy beğenmiyosan sıfırını al" diyen ,sığırlar yüzünden.
    Gittim sıfırını aldım bende.

Selamlar
    Heinz

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:48 ----------

Rüzgar meselesine çok takılan arkadaşlara naçizane tavsiyem ,koşarak Honda NC serisi camlı önü kapalı tiplerden satın almaları.
    Bir motorsikleti Tabiatının karakterinin, size ne getireceğini bilerek ve sizden ne götüreceğini bilerek satın almalısınız.
    Sadece fiyatı makul ve güzel gözüküyor diye motorsiklet satın alınmaz. Aldıysanız eğer gelip buraya "Boo çook rözgoorr aloyoo yooo"
    demeyeceksiniz , gidip satıp kurtulacak, yukarıdaki önerimi dikkate alacaksınız.

Bu şuna benziyor ," Kuru fasülye yedim,ossuruyorumm yaaaaa", fasulyenin tabiatı bu, yersen gaz yapar. Osurmak istemiyorsan kereviz yiyeceksin ozaman.

Selamlar
    Heinz
    Eagle7, Mirable, vladimir ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Alıntı HeinzBrausewetter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üzerine bir koruma demiri takip ,"dünyanın en büyük modifiyesini ben yaptım o yüzden fiyat beyle" diyen dingilmi istersin.
    "Bah daha 1000 km de git trafik masrafını üzerine koy beğenmiyosan sıfırını al" diyen ,sığırlar yüzünden.
    Gittim sıfırını aldım bende.

Selamlar
    Heinz

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:48 ----------

Rüzgar meselesine çok takılan arkadaşlara naçizane tavsiyem ,koşarak Honda NC serisi camlı önü kapalı tiplerden satın almaları.
    Bir motorsikleti Tabiatının karakterinin, size ne getireceğini bilerek ve sizden ne götüreceğini bilerek satın almalısınız.
    Sadece fiyatı makul ve güzel gözüküyor diye motorsiklet satın alınmaz. Aldıysanız eğer gelip buraya "Boo çook rözgoorr aloyoo yooo"
    demeyeceksiniz , gidip satıp kurtulacak, yukarıdaki önerimi dikkate alacaksınız.

Bu şuna benziyor ," Kuru fasülye yedim,ossuruyorumm yaaaaa", fasulyenin tabiatı bu, yersen gaz yapar. Osurmak istemiyorsan kereviz yiyeceksin ozaman.

Selamlar
    Heinz

Heinz rüzgar konusuna noktayı koymuş

Bende 1 ay kadar ikinci elini araştırdım gittim 0 aldım. Bence daha makbül geldi. Hiç değilse içim rahat
    Kelimelerini yükselt sesini değil, yağmurdur çiçekleri büyüten gök gürültüsü değil.

benım merak ettiğim bir konu daha var. amortisorlerin yollarla iyi baş ettiği anlatılmış heryerde. konfor önemli gercekten yollar kötü. burdan yumusak oldugunu mu anlamalıyım virajlarda güven veriyor mu ani frenlerde öne gömülme var mı? altın elbiseli adam karşılaştırma videosunu çoğumuz izlemişizdir. orada bahsettiği burkulma durumunu yolda yaşayan var mı kullanımı etkiliyormu yorumlar için şimdiden teşekkürler

RmMuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Espana91 bu konular gerideki sayfalarda baya konusuldu.
    Onlari incelemeni tavsiye ederim.

On amortisorun sertlik ayari yok malum. Benim icin yeteri kadar tatmin edici. Ne sert ne de cok yumusak.
    Arka amortisoru ise gecen seneneki sezonda kademe 5 e alip kullanmistim. Virajlar cok iyi oldu. Sonra kademe 6 ya aldim. Virajlar yine iyi ama artik sert di.
    Gecenlerde birazda 7 yapayim dedim, bor kac gun sonra yeniden 6 ya indirdim. Felaket sert oldu. O sekilde kim niye kullanir bilmem. Kucuk bir engebeden gecerken belin sakatlanir, o derece. Bu ara Kilo 92.
    espana91, HeinzBrausewetter ve ogaakkaya bunu beğendiler.

ogaakkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT-09 TRACER
    Arkadaşlar merhaba,

Motorumun 1000 bakımını kardeşler moto da yaptırdım ve 220tl gibi fiyat tutmuştu. Yaklaşık 1 aydır motorumda subab sesi gibi sesler gelmeye başladı ve servise götürme ihtiyacı duydum. Fakat motorumu kardeşlere götürmek istemediğim için biraz araştırma yaptım ve o sırada bir yakınım kuruçeşme daytona bayisinin servisine gitmemi ve orada Murat ustayı bulmamı söyledi. Öncelikle şunu söyleyim adam çok iyi. Yani motor ustasını bulmanın zor olduğu bir dönemde böyle bir usta fazla!

Neyse şikayetimi söyledim, aldı motoru bir tur attı ve motoru içeri aldı. Motorumun 4000km de olmasından sebep yağı değiştirmeyi teklif etti, kabul ettim. Üstüne sesi daha rahat duydu ve durumun "gergiden" kaynaklı olduğunu söyledi. Parçayı garantiden değiştireceklerini bildirdiler ve parça gelince haber verecekler. Bu arada yağımı 5000 de bir değiştirmemi söyledi. Kitapçıkta verilen bilgiye motorunuzu seviyorsanız itimat etmeyin! Adam çok iyi arkadaşlar, İstanbul'da gidilebilecek en iyi Yamaha ustası. Üstüne yağ ve filtre değişimi toplam 175tl tuttu.

bu arada serviste iki Murat var, siz dövmeli olanı bulun ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:42 ----------

benim yaşadığım soruna benzer bir sorun. Daytona servise götür. Oradan Murat ustayı bul!

Akrapovic egzoz almayı düşünüyorum ancak katalitik konvertör kafamı kurcalıyor. Ben akrapovic'in boğazdan tam sistem egzozunu aldığımda katalitik konvertörü de ayrıca mı almalıyım ? Katalitik konvertör zararlı gazların açığa çıkmasını azaltan bir parça, motor gücünü veya sesini etkilemez herhalde, değil mi ? Katalitik konvertör olmadan muayeneden geçebilir miyim ?

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Alıntı ogaakkaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

Motorumun 1000 bakımını kardeşler moto da yaptırdım ve 220tl gibi fiyat tutmuştu. Yaklaşık 1 aydır motorumda subab sesi gibi sesler gelmeye başladı ve servise götürme ihtiyacı duydum. Fakat motorumu kardeşlere götürmek istemediğim için biraz araştırma yaptım ve o sırada bir yakınım kuruçeşme daytona bayisinin servisine gitmemi ve orada Murat ustayı bulmamı söyledi. Öncelikle şunu söyleyim adam çok iyi. Yani motor ustasını bulmanın zor olduğu bir dönemde böyle bir usta fazla!

Neyse şikayetimi söyledim, aldı motoru bir tur attı ve motoru içeri aldı. Motorumun 4000km de olmasından sebep yağı değiştirmeyi teklif etti, kabul ettim. Üstüne sesi daha rahat duydu ve durumun "gergiden" kaynaklı olduğunu söyledi. Parçayı garantiden değiştireceklerini bildirdiler ve parça gelince haber verecekler. Bu arada yağımı 5000 de bir değiştirmemi söyledi. Kitapçıkta verilen bilgiye motorunuzu seviyorsanız itimat etmeyin! Adam çok iyi arkadaşlar, İstanbul'da gidilebilecek en iyi Yamaha ustası. Üstüne yağ ve filtre değişimi toplam 175tl tuttu.

bu arada serviste iki Murat var, siz dövmeli olanı bulun ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:42 ----------

benim yaşadığım soruna benzer bir sorun. Daytona servise götür. Oradan Murat ustayı bul!
    Kardeşlerden aldım, 1000 bakımını kardeşlerde yaptırdım. Ben de o tarz bir ses duyuyorum ama sürekli gelmiyor bazen yapıyor bazen yapmıyor, ara gaz verirken de bazen "çap" diye bir ses geliyor. Şuan 2500 km civarında. Kardeşlerin 4 yıllık garanti belgesi olduğu için onlardan devam edesim geliyor ama daytonayı da çok övüyorlar, kafamda deli sorular 5000 km'ye kadar beklesem mi erkenden mi gitsem bilemiyorum

ogaakkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT-09 TRACER
    Hiç düşünme Daytona ya git. Garantin, genel sayılıyor. Ben bir daha kardeşlerin önünden bile geçmem! Ses gelirken arıza işığı da yakıyorsa kesin git.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akrapovic titanyum. susturucuyu cikar bol kufur yersin ama arkana bakmazsin, korna kullanmayi unutursun. Benim ne anam kaldi ne sulalem ama cok mutluyum.
    Hahaha abi o ne demek muahahha.
    Abi gozunu seveyim, bilmiyorum motosikletin ne kadar ses yapiyor, gece vakti milleti, yasliyi, cocugu uyandircak kadar olmasinda.
    Saygilar.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300-Yamaha MT07(Race Blue)
    1000 bakımda kardeşler 220 alırken anadolu yamaha nasıl 180 tl alıyor ? Kafamda deli sorular..

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Alıntı ogaakkaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç düşünme Daytona ya git. Garantin, genel sayılıyor. Ben bir daha kardeşlerin önünden bile geçmem! Ses gelirken arıza işığı da yakıyorsa kesin git.
    Yok arıza ışığı yakmıyor, sürüşünde vs de bir problem yok. Ses her zaman gelmiyor nadiren geliyor, sürekli olarak da değil olduğu zaman sadece ilk çalıştırdığımda oluyor ısınana kadar. Bahsettiğim garanti 2 yıllık genel garanti değil ona ekstra olarak kardeşlerin verdiği 4 yıllık uzatılmış garanti, şartı da tüm bakımların onlarda yapılması, müşteri bağlama ayağına yapılmış bir şey yani. Hoş muhtemelen o garantinin parasını da bakımlarda geçire geçire çıkarıyorlar muhtemelen

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.motosiklet.net/forum/kaza...ml#post3643619

Biraz önce açılmış bir konu belki aranızda yardımı dokunacak arkadaşlar vardır.. Bir arkadaş CBR250R ile MT-07'e arkadan çarpmış ve düşmüş.. Konunun devamı linkte var..

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yamaha kardeşler,4 yıl boyunca bütün bakımları onlarda yaptırırsanız 4 yıllık garanti veriyor, eğer 1 bakımı bile farklı bayiye götürürseniz verdiği ekstra 2 yıllık garanti iptal ediliyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler