Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Daha 50 km olmadan 3 kere kıçı attı. Lastiklerin 0 olmasının etkisi var mıdır ? Lastikler üzerinde gelen Michelin'ler. Lastikten başka sebep ne olabilir ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...a-ve-gezi.html

Arkadaşlar Antalya'dan olan motorcu arkadaşlarımızın konuya girip yazmalarını rica ediyorum.. Antalya'dan kaç kişiyiz öğrenmek için ve ilerleyen günlerde buluşma ve gezi yapmamız için açmış olduğum bir konudur..

Herkesin tekeri düz bassın..

Daha 50 km
    Cevabı sorunun içinde saklı...
    Lastik üzerindeki tavuk tüyleri erimeden doğru düzgün tutuş beklememelisin.

Selamlar
    Heinz

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Arkadaslar dun autodromda test etme imkanı buldum, gercekten harika bir motosıkletmiş, kesinlikle deneyimsiz surucu affetmez bi hassasiyati var. Duruşu kucuk, şirin ama icinde tork ustası bir piskopat yasıyor :D seneye kadar biraz daha kendime deneyim kattıktan sonra kesinlikle secimimi mtden kullanicam, keyifli surusler bu arada yanlarken fazla abartmayın
    Mitoqondri bunu beğendi.

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Bugraaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar dun autodromda test etme imkanı buldum, gercekten harika bir motosıkletmiş, kesinlikle deneyimsiz surucu affetmez bi hassasiyati var. Duruşu kucuk, şirin ama icinde tork ustası bir piskopat yasıyor :D seneye kadar biraz daha kendime deneyim kattıktan sonra kesinlikle secimimi mtden kullanicam, keyifli surusler bu arada yanlarken fazla abartmayın
    Aynı mantıktayım.. Seneye R25 alıp 15.000 km kullanıp, Mt-07 alıp 20.000 km kullanmayı planlıyorum.. Daha test etmek nasip olmadı ama anlatılanlardan nasıl bir alet olduğu belli oluyor.. Sarı rengi bi başka güzel ayrıca..

Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    Sarı candır :D bir gün herkesin sarı mt 07 si olacak :D
    Mitoqondri bunu beğendi.

Mt-07'lerinizi nasıl yıkıyorsunuz ? Direkt basınçlı suyla girişsem sıkıntı olur mu ? Nerelerine su değirmemek gerekir ? Mesela radyatör sıkıntı olur mu ?

aguler83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    Köpüklü tanzikli su ile yıkattıktan sonra basınçlı hava ile kuruluyorum.Şimdilik problem yaşamadım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:06 ----------

Ayrıca radyatöre basınçlı su tutturmamanı tavsiye derim.Ufak tefek yamulmalar oldu

Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    Selam arkadaşlar motorunuzu ilk çalıştırdığınızda motor sıcaklığı kaçı gösterdiğinde hareket ediyorsunuz..

Alıntı tahirsaltik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar motorunuzu ilk çalıştırdığınızda motor sıcaklığı kaçı gösterdiğinde hareket ediyorsunuz..
    Ben beklemeden hareket ediyorum. Kullanma kılavuzunda şu sıcaklığa ulaşmadan hareket etmeyin diye bir ibare görmedim ancak motor ısınmadan fazla zorlamayın diyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:39 ----------

Arkadaşlar bugün MTV'yi kontrol ettim bayi Ocak MTV'sini yatırmamış. MTV yatırmak gibi bir yükümlülüğü var mı ?
    tahirsaltik bunu beğendi.

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    Yamaha mt 7 Fransa da mı üretiliyor, geçen incelerken öyle bişey gördüm.

Alıntı tubejh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha mt 7 Fransa da mı üretiliyor, geçen incelerken öyle bişey gördüm.
    Yanlış görmüşsün. MT-07'nin montajı Japonya'da yapılıyor. Bence bu da mt-07 için bir avantaj. Çünkü her ne kadar markaların belli bir standardı olsa da Avrupa'da, Japonya'da veya Birleşik Devletler'de üretilmiş malların kalitesi aynı markaların gelişmekte olan ülkelerde ürettikleri mallardan daha dayanıklı olduğun düşünüyorum.

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    Anladım o zaman scooter lar Fransa'da üretiliyor.

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tahirsaltik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum,motor ısındığı zaman devir düşer,bunu devir göstergesine bakarak yada dinleyerek de anlayabilirsin,1-2 dakika içinde ısınıp otomatik olarak devir düşer, rakamları yanlış hatırlamıyorsam,ısındıktan sonra motor devri 1.0-1.3 arasında kalıyordu.

Arkadaşlar şu kitapçığı lütfen dikkatli şekilde okuyun,neredeyse bütün sorularınızın cevabı orada var zaten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:59 ----------

Alıntı aguler83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Köpüklü tanzikli su ile yıkattıktan sonra basınçlı hava ile kuruluyorum.Şimdilik problem yaşamadım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:06 ----------

Ayrıca radyatöre basınçlı su tutturmamanı tavsiye derim.Ufak tefek yamulmalar oldu
    Dostum,o yamulmalara dikkat et,daha fazla kısım yamulmasın,radyatör motorunun soğumasını sağlayan parça,aralardaki deliklerden hava girerek soğuyor motorun, o delikleri ezerek kapatırsan motorun için sağlıklı olmaz ;)

Edit: tanzik değil "Tazyik"
    aguler83 bunu beğendi.

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Normalde olması gereken motorunuzu çalıştırdığınızda ısı göstergesi hareketlendiğinde (41 santigrat ile başlar) harekete geçmenizdir. En azından Yamaha'nın tavsiyesi bu yönde. Ben motoru çalıştırıp kaskı takıp eldivenlerimi giyip hareket ediyorum ve caddeye çıkmadan önce uygun hareket ısısını yakalayıp vites yükseltip devam ediyorum. motorumu ve arabamı soğukken asla sıkıştırmam..
    tahirsaltik bunu beğendi.

Arkadaslar merhaba, yaklasik 2hafta once ben de aranıza katıldım. Bir sorum olacak, motora akrapovic 2. El egzoz aldim susturucusu takılı degilken sesi gercekten cok guzel ancak yaklaşık 1 saat seyehatten sonra kulaklarım rahatsız oluyor ve etrafı da rahatsız ettiğiğmi duşunuyorum. Bugun gidip susturucusunu taktirdım ama busefer de cok sessizleşti. Aramızda bu iki durum arası bir ses alabilmek için susturucuya bir operasyon yapan veya fikir verebilecek arkadaslar var mı acaba? Simdiden teşekkürler...
    cemözgür bunu beğendi.

Alıntı Krgn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar merhaba, yaklasik 2hafta once ben de aranıza katıldım. Bir sorum olacak, motora akrapovic 2. El egzoz aldim susturucusu takılı degilken sesi gercekten cok guzel ancak yaklaşık 1 saat seyehatten sonra kulaklarım rahatsız oluyor ve etrafı da rahatsız ettiğiğmi duşunuyorum. Bugun gidip susturucusunu taktirdım ama busefer de cok sessizleşti. Aramızda bu iki durum arası bir ses alabilmek için susturucuya bir operasyon yapan veya fikir verebilecek arkadaslar var mı acaba? Simdiden teşekkürler...
    Akrapovic'in sesi db killer olunca ölüyor. Tavsiyem motosiklet kullanırken sünger kulaklıklardan takın. Zaten uzun vadede motosiklet kulaklara çok zarar veriyormuş o yüzden kulaklık hangi motosiklet olursa olsun şart.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:17 ----------

Alıntı aquarist4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normalde olması gereken motorunuzu çalıştırdığınızda ısı göstergesi hareketlendiğinde (41 santigrat ile başlar) harekete geçmenizdir. En azından Yamaha'nın tavsiyesi bu yönde. Ben motoru çalıştırıp kaskı takıp eldivenlerimi giyip hareket ediyorum ve caddeye çıkmadan önce uygun hareket ısısını yakalayıp vites yükseltip devam ediyorum. motorumu ve arabamı soğukken asla sıkıştırmam..
    41 santigrat dereceden önce low yazıyor. Demek ki 41 santigrat dereceye ulaşmadan zorlamamak lazım.
    aquarist4 bunu beğendi.

deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    Alıntı tuttacromata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akrapovic'in sesi db killer olunca ölüyor. Tavsiyem motosiklet kullanırken sünger kulaklıklardan takın. Zaten uzun vadede motosiklet kulaklara çok zarar veriyormuş o yüzden kulaklık hangi motosiklet olursa olsun şart.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:17 ----------

41 santigrat dereceden önce low yazıyor. Demek ki 41 santigrat dereceye ulaşmadan zorlamamak lazım.
    Low yazdığında hiç hareket etmedim ben. Hareket etmek için her daim 41 yazdığını gördüm. Böyle olunca içim rahat oluyor

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    slm arkadaşlar
    Motora koruma demiri yaptıran yada alan var mı ? tavsiye edebilecek olan ?
    İnternette baktım da çok fazla seçeneğimiz yok sanırım

[QUOTE=tuttacromata;3636126]Akrapovic'in sesi db killer olunca ölüyor. Tavsiyem motosiklet kullanırken sünger kulaklıklardan takın. Zaten uzun vadede motosiklet kulaklara çok zarar veriyormuş o yüzden kulaklık hangi motosiklet olursa olsun şart.[COLOR="Silver"]

Saolasın cevap için. Kulaklık benim de aklıma geldi fakat interkom kullanıyorum. kulaklıkla interkomu duymak güçleşiyor busefer de :S

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler