Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    NC750X, MSX125, PCX125
    Alıntı RmMuR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha once egitim almadi iseniz once egitim almanizi tavsiye ederim.
    125 lik bir makinenin tepkileri ile hic alakasi olmayan bir gaz kolu var.
    Alisinca kontrolu cokiyidir.
    Bir de fren meselesi var tabi.
    Gitmek degil durmak asil mesele.

Yani bilemedim,deneyebiliyosan bir dene diycem.

Ama ben olsam araya 250 veya 300 cc alirdim.
    üstad yamahada gs1 , hondada gs2 hazırlık ve gs2 sine gittim, şimdi gs3 hazırlığa gideceğim sonrasında gs3 vs devam edeceğim. 5 senedir çeşitli scooterlar kullandım istanbulda. Aslında sorun yaşamam diyorum ama herkes bu motora aman diyor, korku oluştu garip bir şekilde. cbf 1000 de gerek honda da gerek arkadaşın motoruyla kısa sürüşler yapmışlığım da var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    buraxdj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 / Honda Msx 125
    Arkadaşlar selam ;

Herkese iyi sürüşler,birkaç sorum olacak.

- Bu motoru İstanbul da hangi bayide test edebilirim? Hiçbir motorumu sürmeden almadım.
    - Güncel yıllık MTV masrafı nedir bu motorun?
    - Yıllık bakım masrafı ortalama nedir?
    - Uzun yol yakıt tüketimi 100 km de nedir? (Mesela İstanbul - Tekirdağ , İstanbul - İzmir)
    - Uzun yolda konfor sorunlarınız nedir? Rüzgar sıkıntı değil,naked kullanıcısıyım. Sele,gidon,oturuş pozisyonu,titreşim,diz ağrısı.
    - Sahibinden de dikkatimi çeken; 2. el çok fazla var ve %70 'i düşük km lerde,bunun tek sebebi rüzgar korkusu mu?
    - %60 şehir içi , %40 şehir dışı kullanıcısıyım,4 mevsim motora biniyorum,tavsiye eder misiniz? Büyük cc de odak noktam daha çok şehir dışı olacak.

Teşekkürler ;)
    Youtube : Burax Yolda
    Mototaş Aş. çalışanı

Motosikleti
    Yamaha Xmax - Yamaha MT-07
    Alıntı ruuuuud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba, yakın zamanda bir terslik olmazsa bir arkadaşımın mt07 sini test etme şansım olacak. öncesinde siz kullanıcılara aslında kendimin cevap vermesi gereken bir soru soracağım. Uzun zamandır scooter kullanıyorum, geçen seneden beri de eşimin honda msx125 i ile ilk kez vitesli kullanıyorum, ilk günden beri hiç yabancılık çekmedim. Şimdi aklımda iki motor var, biri tabiki mt07 diğeri de z300. Bir yandan z300 al riske girme diyorum lakin 18500 TL çok fazla bence, öte yandan yıllardır kullanıyosun zaten kontrollü kontrollü sakin sakin kullanırsın yaş olmuş 32 zaten rodajı var mt al diyorum. Siz ne dersiniz?
    Merhabalar ,
    Benzer durumlardan geçtiğimden cevap vermek istedim. 7.200 km Honda Pcx kullandıktan sonra Xmax'a geçmiştim ve 14.500 kilometredir de çok memnun bir şekilde kullanıyorum.Nisan başında aklıma MT-07 düştü yine.Yaş 35 oldu,sizin gibi mantık yürüttüm, efendi efendi kullanırım ne olacak dedim ve 24 nisanda motoru teslim aldım. "Motor kafana geçer,gazı çevirirsin fırlar" gider şeklinde çok fazla genel yorum okuduğumdan çok temkinli davrandım ama aslında o kadar da korkulacak bir tepkisi olmadığını farkettim, her şey alışmak ile alakalı.( Tabi xmaxda olduğu gibi kalkarken gazı o kadar çevirirsek kafamıza geçer o ayrı ) Daytona'dan benzin istasyonuna gidene kadar iki kere stop ettirdim, bütün sıkıntım da o oldu. 860 km oldu ve müthiş alıştım çok da zevk alıyorum.
    Bu arada CBF 1000 de kullanmışlığım var onda daha rahat etmiştim,MT'ye alışana kadar vites geçişlerim bir süre silkeledi beni.Son sürat motor kullanma merakı olan biri değilim ama ivmelenmesi de çok mutluluk verici.Aldığınız eğitimlerden ve yaşınızın verdiği olgunluktan dolayı çok fazla zorlanacağınızı sanmıyorum , test ettiğinizde daha iyi bir sonuca varırsınız zaten.
    ruuuuud bunu beğendi.

hellfever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı buraxdj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam ;

Herkese iyi sürüşler,birkaç sorum olacak.

- Bu motoru İstanbul da hangi bayide test edebilirim? Hiçbir motorumu sürmeden almadım.
    - Güncel yıllık MTV masrafı nedir bu motorun?
    - Yıllık bakım masrafı ortalama nedir?
    - Uzun yol yakıt tüketimi 100 km de nedir? (Mesela İstanbul - Tekirdağ , İstanbul - İzmir)
    - Uzun yolda konfor sorunlarınız nedir? Rüzgar sıkıntı değil,naked kullanıcısıyım. Sele,gidon,oturuş pozisyonu,titreşim,diz ağrısı.
    - Sahibinden de dikkatimi çeken; 2. el çok fazla var ve %70 'i düşük km lerde,bunun tek sebebi rüzgar korkusu mu?
    - %60 şehir içi , %40 şehir dışı kullanıcısıyım,4 mevsim motora biniyorum,tavsiye eder misiniz? Büyük cc de odak noktam daha çok şehir dışı olacak.

Teşekkürler ;)
    Selam buraxdj,

Bir kaçtanesini ben cevaplıyayım..

* Test sürüşü için yamaha türkiyenin resmi sitesinden başvuru yapman gerekli.
    * Yıllık MTV 600 TL.
    * Yıllık bakım masrafı değişiyor. Bunu net bir bedelini söylemek sanırım doğru olmaz.
    * Yakıt tüketimi ortalama 100km/5 Lt.
    * Rüzgar dışında ben bir konfor sorunu yaşamadım.
    * Şehir içi mükemmel şehir dışı yolculuklar için bir cam şart. Ama o da naked ruhuna aykırı ;)

Sonuç olarak alınacak bir motor mu? evet kesinlikle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:49 ----------

Alıntı ruuuuud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstad yamahada gs1 , hondada gs2 hazırlık ve gs2 sine gittim, şimdi gs3 hazırlığa gideceğim sonrasında gs3 vs devam edeceğim. 5 senedir çeşitli scooterlar kullandım istanbulda. Aslında sorun yaşamam diyorum ama herkes bu motora aman diyor, korku oluştu garip bir şekilde. cbf 1000 de gerek honda da gerek arkadaşın motoruyla kısa sürüşler yapmışlığım da var.
    Gs3'den sonra MT-07 kullanabilirsin. Motorun öyle korkulur bir yanı yok. Sadece emsallerine göre 1000-5000 devir aralığında çok atak. Bileklerine hakimsen sorun olmayacaktır.
    ruuuuud bunu beğendi.

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Hiç egzoz taktıran yok mu ? yoksa ben okurken bazı sayfaları atladım orada kaçırdım mı

Motosikleti
    Honda CBF 250, Yamaha MT-07
    Arkadaşlar yakın zamanda koruma takozu, demiri yaptıran, alan arkadaşlar nereden kaça aldıklarını paylaşabilir mi? Eski postlardaki ilan ve resimler ne yazıkki aktif değiller.
    ruuuuud bunu beğendi.

RmMuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Etrafimdaki MT07 lerden en azindan 15 inde Akro var.
    Benimki de geldi. Bu hafta sonu takicam :-)
    Sj's bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    Alıntı RmMuR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Etrafimdaki MT07 lerden en azindan 15 inde Akro var.
    Benimki de geldi. Bu hafta sonu takicam :-)
    hayırlı olsun akronuz hangi modelinden aldınız fiyat ve nereden aldınız bende almayı düşünüyorum paylaşırsanız sevinirim yamaha nın sitesinde aksesuarlar bölümünde bi akro var onu nereden bulabilirim bilginiz var mı acaba

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    ben motoru az km kullandığımdan yıllık mtv gözüme batmaya başladı. keşke 10 - 15 cc için bizi kırmasalardı diyorum 649 cc olsa süper olurmuş.
    Redneck bunu beğendi.

R6Angels - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja ZX-6R 636
    Alıntı tahirsaltik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun akronuz hangi modelinden aldınız fiyat ve nereden aldınız bende almayı düşünüyorum paylaşırsanız sevinirim yamaha nın sitesinde aksesuarlar bölümünde bi akro var onu nereden bulabilirim bilginiz var mı acaba
    https://www.omniaracing.net/akrapovi...o-p-18607.html

Yukardaki siteden satın alıyor çoğu arkadaş vergi felan toplam ortalama 2700 liraya mal oluyor.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    herkese merhaba.bilen arkadaslar vardır belki yıllardır ktm kullanıyordum geçen ay elimdeki 4 motoruda sattım maddi nedenlerden dolayı (ktm duke 200 - ktm duke 690r - pcx 150 - yamaha xmax 400 abs momo design ) şimdi bir tane küçük scooter ile idare ediyorum ama 1 ay sonra 2015 model mt07 yi alıcam. fiyat / performans olarak şuan bence hem güç olarak hemde kullanış açısından en iyi motorlardan birisi benim için ki belli oluyor naked çok severim.

motocage tip olarak çok hoşuma gidiyordu özellikle aksesuarları taki ben siyahını canlı canlı görene kadar bir anda batman motocyle gibi geldi gözüme

bildiğiniz üzere ktm de maşallah bir aksesuar listesi var kitap gibi. mt07 de bu biraz bana eksik geldi açıkcası. ama nerden bakarsanız bakın yine baya ekstralar buldum takozlar vs vs vs bu arada motocage den vazgecmedım degıl hala o kırmızı - sıyah kombınesını cok begenıyorum. fakat sıyahda ayrı bır guzel gelıyor gozume.

titanium akro falan takılıcak zaten.
    motocage de üzerinde gelen ayarlanabilir ön cam çok hoşuma gidiyor. bunu zaten galiba siyaha direk takabiliyoruz sonuçta herşey aynı.
    motocage de üzerinde gelen handguard (el koruma ) bana çok kullanışlı gelmiyor çünkü rüzgarı pek fazla kesmiyor açıkcası. ki zaten naked deli gibi rüzgar alıyor. bunun yerine givi nin handguardları mevcut fakat 2014 - 2015 modellerde bu değişiyormuş. handguard taktıran var mı acaba aranızda var ise nereden aldığını paylaşırsa çok sevinirim.

bu arada %90 siyah absli yi alıcam cidden gözüme daha hoş gelmeye başladı

herkesin tekeri düz bassın...

Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba.bilen arkadaslar vardır belki yıllardır ktm kullanıyordum geçen ay elimdeki 4 motoruda sattım maddi nedenlerden dolayı (ktm duke 200 - ktm duke 690r - pcx 150 - yamaha xmax 400 abs momo design ) şimdi bir tane küçük scooter ile idare ediyorum ama 1 ay sonra 2015 model mt07 yi alıcam. fiyat / performans olarak şuan bence hem güç olarak hemde kullanış açısından en iyi motorlardan birisi benim için ki belli oluyor naked çok severim.

motocage tip olarak çok hoşuma gidiyordu özellikle aksesuarları taki ben siyahını canlı canlı görene kadar bir anda batman motocyle gibi geldi gözüme

bildiğiniz üzere ktm de maşallah bir aksesuar listesi var kitap gibi. mt07 de bu biraz bana eksik geldi açıkcası. ama nerden bakarsanız bakın yine baya ekstralar buldum takozlar vs vs vs bu arada motocage den vazgecmedım degıl hala o kırmızı - sıyah kombınesını cok begenıyorum. fakat sıyahda ayrı bır guzel gelıyor gozume.

titanium akro falan takılıcak zaten.
    motocage de üzerinde gelen ayarlanabilir ön cam çok hoşuma gidiyor. bunu zaten galiba siyaha direk takabiliyoruz sonuçta herşey aynı.
    motocage de üzerinde gelen handguard (el koruma ) bana çok kullanışlı gelmiyor çünkü rüzgarı pek fazla kesmiyor açıkcası. ki zaten naked deli gibi rüzgar alıyor. bunun yerine givi nin handguardları mevcut fakat 2014 - 2015 modellerde bu değişiyormuş. handguard taktıran var mı acaba aranızda var ise nereden aldığını paylaşırsa çok sevinirim.

bu arada %90 siyah absli yi alıcam cidden gözüme daha hoş gelmeye başladı

herkesin tekeri düz bassın...
    mt-07'de siyah renk var mı ?

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı Hakki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mt-07'de siyah renk var mı ?
    koyu mat griden bahsettim aslında )) bu arada siyah var avrupada fakat buraya gelmedi diye biliyorum.

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    sa. arkadaşlar , artık bende aranıza katıldım

Motosikleti
    MT 07 ABS
    Arkadaşlar herkese merhabalar,bende aranıza race blu mt 07 ile katılmış bulunmaktayım ve bazı konularda tecrübeli arkadaşlardan bilgi almak istedim yadrımcı olabilirseniz sevinirim;
    Motorum gelmeden motor koruma demiri,koruma takozu ve radyatör koruma temin etmiştim bu parçaların montajını yapıcam ama işe girişmeden önce yinede bir danışmak istedim bilenlere.Gördüğüm kadarı ile radyatör koruma montajı basit görünüyor fakat koruma takozunu ve demirini taktıgımız yerleri sökmeden önce bir sorayım dedim bu aparatları nerelere takacagımı zaten bılıyorsunuzdur dıye tekrar yazmıyorum . Koruma takozunu ve demirini taktıgımmız terlerdeki vidaları sökerken dikkat etmemiz gereken bir durum varmı motor bloğunu vs yerinden oynatırmıyım diye çekindim motor bloğunu bu vidalarmı taşıyor yoksa gönül rahatlığı ile uğraşabilirmiyim
    Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler herkese güvenli sürüşler...

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Merhaba Arkadaşlar. Motorlarınızı İzmir'de nerde ve nasıl yıkatıyorsunuz? Kimyasal kullanılıyor mu? Bloğun soğuması için bekliyor musunuz?

3 Günlük yeni motorum.

1 ayna problemim var.
    2 Gidonu biraz daha yüksek ve sürücüye yakın hale getirmem gerekli.

Selamlar
    Heinz
    Eagle7, m1t0, emrahkaan ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

emrahkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL 1000
    Yıkadım, pakladım. Güzelce yağladım yarına hazır Lakin zincir ayarı lazım sanki. Baya ses yapmaya başladı.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    arkadaşlar bi abimiz moto cage modelini aldı.MT07 lerde sürüş modu varmı? forumda biraz bakındım ama bulamadım mod nasıl değiştirilir.

MT-07'de ,herhangi bir mod vs.yok.

Selamlar
    Heinz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler