Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    xbuky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Hakki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    180 arka lastik 120 on lastik, takım fiyat 800-900 TL dir.
    On fren çift disk dolayısıyla çift balata.
    Yagi suyu yakıtı derken bir öğrenci için bakımları maliyetli olabilir. 250 cc grubu daha az bakım maliyeti çıkarır. İlle de bu sınıfta bir şey arıyorsan honda Nc serisi daha mantıklı olabilir. Ama ben 250 cc nin ustune cikmamanizi oneririm öğrenci olduğunuzu düşünerek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:25 ----------

Çift balata dediğimden kasıt 4 tane balata dır.
    Hocam ben bu makinayı çok seviyorum fakat anladım bana çok fazlaymış. R25-Ninja300 almak sanki daha mantıklı fakat genede aklım hep bunda kalacak... Ayrıca yıllık vergisi 650 TL :/ Yakıtı ben binince 7 lt yaktırırım o makinaya :(
    Mutluluk iki bacak arasındadır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zanyoscar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese Merhaba..

malum arkaya dogru uzanan plakalik goruntuyu cok bozuyor.Onu kestirip ( ya da kisaltip) kucuk plaka takmak istiyorum.Bunu yapabilen tavsiye edebileceginiz bir yer var mi? Internette fiyatlar cok pahali 400-500 liraya kadar cikiyo yurtdisindan orjinal aksesuarini getirtmek.
    Yardimlariniz icin tesekkurler

R6Angels - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja ZX-6R 636
    Arkadaşlar bugün motoruma kavuştum hayırlısıyla.

Bu aşşağıdaki parça nereye takılıyor bilginiz varmı servis bunun nereye takıldığını bulamadı bana verdi.

hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    Alıntı R6Angels adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün bayiiye gittim MT-07 Moto Cage çok hoşuma gitti ve birde XJ6N ye baktım oda hoş motor tabiki biri 2 silindir diğeri 4 silindir 2. ele düşünce hangi motor daha çok tutulur veya bana hangisini almamı önerirsiniz?

MT-07 vergisi fazla olduğu için uzak duruyorum ama rengi kırmızı ve arka lastik 180 olduğu için favorim ama 2 silindirli.
    XJ6 Kırmızı rengi yok arka lastiği 160 olduğu için beğenmiyorum ama bu 4 silindir.

MT-07 100KM 5 litre yakıyor
    XJ6 100KM 6 litre yakıyor bu 6 litre yaktığı için diğer MT-07 nin vergili haline denk geleceğini düşünüyorum.

Yinede birde sizlere sormak istiyorum fikirlerinize göre neye yönleneceğimi karar vereceğim.
    ikisine de sahip oldum. abs li olsa xj6 mı satmazdım. 90-120 km hızda kullanırsan xj6 4.3 lt yakar defalarca hesapladım.

not: adıyaman'ın neresindesin?
    her fırsat elinde vardı,o ise sadece milletini düşündü.....

Motosikleti
    Ninja ZX-6R 636
    Alıntı hocaseko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikisine de sahip oldum. abs li olsa xj6 mı satmazdım. 90-120 km hızda kullanırsan xj6 4.3 lt yakar defalarca hesapladım.

not: adıyaman'ın neresindesin?
    Motorumu aldım mt-07 Besni ilçesindenim bu parça hakkında bilginiz varmı nereye takılıyor?

http://i.hizliresim.com/RY9dA6.jpg
    http://i.hizliresim.com/kkLVQA.jpg
    http://i.hizliresim.com/NqgMX5.jpg

mesmeyut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Motorumu aldım mt-07 Besni ilçesindenim bu parça hakkında bilginiz varmı nereye takılıyor?

http://i.hizliresim.com/RY9dA6.jpg
    http://i.hizliresim.com/kkLVQA.jpg
    http://i.hizliresim.com/NqgMX5.jpg
    Hocam, acaba satış öncesinde gidon sağa sola çarparsa zarar görmesin diye gidon topuzlarına takılan birşey mi? benim aklımdan ilk bu geçti o parçayı görünce.
    Ayrıca hayırlı olsun hocam. MT 7 motocage in + özellikleri nedir??
    Neden 23000 TL nin üzerinde fiyatı?

Motosikleti
    Ninja ZX-6R 636
    Alıntı mesmeyut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam, acaba satış öncesinde gidon sağa sola çarparsa zarar görmesin diye gidon topuzlarına takılan birşey mi? benim aklımdan ilk bu geçti o parçayı görünce.
    Ayrıca hayırlı olsun hocam. MT 7 motocage in + özellikleri nedir??
    Neden 23000 TL nin üzerinde fiyatı?
    Teşekkür ederim. Koruma takozu 2 adet olduğu için bu bahsettiğim parça 1 adet yani orayla alakası yok moto cage full aksesuarlı şekli modifiyeli diyelim 2 arka koltuğu var kenarlarda ek demir koruma takozu var elcik manet koruyucu demir falanda filan resimlerde görünüyor zaten fazlalıklar + birde abs var aksesuarlı ve daha yakışıklı olsun diye motocage aldım.

Motosikleti
    Honda CBF 250, Yamaha MT-07
    Henüz 350km de ve zincir gevşemiş ses gelmeye başladı. Bakalım servis ne kadar para alacak zincir ayarına...

Biraz ortam şanlensin...

[IMG][/IMG]
    Volki34 bunu beğendi.

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    Alıntı gece_bekcisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Henüz 350km de ve zincir gevşemiş ses gelmeye başladı. Bakalım servis ne kadar para alacak zincir ayarına...

Biraz ortam şanlensin...

http://<a href="http://hizliresim.co...1n.jpg</a></a>

benim de zincir gevsekti.
    1000km bakiminda duzelttiler.
    normalde bu kadar dusuk km.de servisin zincir ayari icin para almamasi lazim.
    ancak sozkonusu servis ankara-baydar olunca..
    Allah'a emanet...

bu arada; motor cok guzelmis.
    sari yakismis. kazasz belasiz kullan insallah.

benimki de kirmizi. yanyana surelim bi ara

PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşım o parçalar sanırım koltuğun altına takılıyor.

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı befehl_1912 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu akşam beşiktaşta Bahçeşehir Üniversitesinin önünde toparlanan MT-07 ciler buralarda mı?
    Bir tanesi burada

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Digeri de burada

Motosikleti
    Honda CBF 250, Yamaha MT-07
    Alıntı TEKNECI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim de zincir gevsekti.
    1000km bakiminda duzelttiler.
    normalde bu kadar dusuk km.de servisin zincir ayari icin para almamasi lazim.
    ancak sozkonusu servis ankara-baydar olunca..
    Allah'a emanet...

bu arada; motor cok guzelmis.
    sari yakismis. kazasz belasiz kullan insallah.

benimki de kirmizi. yanyana surelim bi ara
    Teşekkürler.. en kısa zamanda Ankara buluşması yapalım. Hazır Baydar'a gitmişken ön cam'da taktırdım gayet başarılı oldu.
    Zincir yağlamak için uygun fiyatlı universal bir arka sehpa almak istiyorum oxford dan daha uygun fiyatlı var mı bildiğiniz.

emrahkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL 1000
    Alıntı gece_bekcisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler.. en kısa zamanda Ankara buluşması yapalım. Hazır Baydar'a gitmişken ön cam'da taktırdım gayet başarılı oldu.
    Zincir yağlamak için uygun fiyatlı universal bir arka sehpa almak istiyorum oxford dan daha uygun fiyatlı var mı bildiğiniz.
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-motorsiklet-kaldirma-sehpasi-kaldirac-120114863/detay/

ben de bundan almayı düşünüyorum.

Motosikleti
    Ninja ZX-6R 636
    Merhaba arkadaşlar mt-07 iki silindir zaten ama güzel tok ses veren bir egzoz varmı piyasada hangisini önerirsiniz?

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar mt-07 iki silindir zaten ama güzel tok ses veren bir egzoz varmı piyasada hangisini önerirsiniz?
    Akrapovic titanyum. susturucuyu cikar bol kufur yersin ama arkana bakmazsin, korna kullanmayi unutursun. Benim ne anam kaldi ne sulalem ama cok mutluyum.

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Arkadaşlar bugün bayiiye gittim MT-07 Moto Cage çok hoşuma gitti ve birde XJ6N ye baktım oda hoş motor tabiki biri 2 silindir diğeri 4 silindir 2. ele düşünce hangi motor daha çok tutulur veya bana hangisini almamı önerirsiniz?

MT-07 vergisi fazla olduğu için uzak duruyorum ama rengi kırmızı ve arka lastik 180 olduğu için favorim ama 2 silindirli.
    XJ6 Kırmızı rengi yok arka lastiği 160 olduğu için beğenmiyorum ama bu 4 silindir.

MT-07 100KM 5 litre yakıyor
    XJ6 100KM 6 litre yakıyor bu 6 litre yaktığı için diğer MT-07 nin vergili haline denk geleceğini düşünüyorum.

Yinede birde sizlere sormak istiyorum fikirlerinize göre neye yönleneceğimi karar vereceğim.
    Merhaba arkadaşım. Öncelikle motorsikletini iyi günlerde keyifli sürüşlerde kullanmanı dilerim. Allah kaza bela göstermesin. Soruna geç de olsa cevap vermek istedim ki dönüp de arkana bakma.. 21.04.2015'te XJ6 Diversion'ı satıp 24.04.2015'te MT 07'yi aldım. Amacım aslında bir piyasa yoklaması yapmaktı. Ama çok kısa bir sürede istediğim fiyata alıcı bulunca fırsatı değerlendirdim. XJ6'yı 2012 Mart ayında Çanakkale'den alıp İzmir'e getirdim. Uzun yol çok keyifliydi. Hiç yorgunluk duymadan sadece bir kere benzin almak için durdum. Fakat İzmir'e geldikten sonra herşey değişti. Ağırdı ve yavaş dönüşlerde korkutucuydu benim için, araç aralarında manevra sıkıntısı yaşıyordum, ben de ağırlıklı şehir içi kullanm hedeflediğimden benim kullanım ihtiyacımı karşılamıyordu. Fakat biraz şehir içi trafiğinden uzaklaştığımda durmak istemiyordum hiç. 4 silindirin stabilliği, sesi, konforu çok iyiydi.
    29.04.2015'te MT 07'ye plaka çıkardığımdan beri motorun üstünden inmiyorum diyebilirim XJ6'ya kıyasla. Fakat burada şunu yazmadan geçmek istemiyorum: XJ6 spor touring olması sebebiyle SS geni taşıyan bir makine. Gazı açtığım zamanı hatırlıyorum da, MT 07 ile o hazzı almak pek mümkün değil. Bu kadar memnunsan niye sattın diyebilirsiniz .. Gündelik olarak kullanmak için, senelerdir olan motorsiklet hasretimi, özgürlüğümü kazanmak için MT 07'ye ihtiyacım var. Sadece hafta sonları ya da uzun tatillerde kullanacak olsaydım XJ6'yı satmazdım.
    MT 07'yi ilk kullanımımdan itibaren çok sevdim. İşyerimden çıkıp eve telefon açıyorum gezmeye gidiyorum diye.. Sırt çantamı takıp kimi zaman Karşıyaka'ya kimi zaman Ayrancılar'a kimi zaman da şehrin farklı bir tarafına gidiyorum. Ne sıkışık trafikte üzüyor ne de hızlanmam gerektiği zaman. XJ6'nın yıllık vergisi 210 TL. MT 07'nin ki 591 TL. Yakıt tüketimleri de çok yazıldı çizildi zaten. Son olarak şunu belirtip yazıma nokta koymak istiyorum: Ben MT 07'den çok memnunum. Allah kimseye kaza bela göstermesin..

Motosikleti
    V STROM DL 650
    Alıntı aquarist4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşım. Öncelikle motorsikletini iyi günlerde keyifli sürüşlerde kullanmanı dilerim. Allah kaza bela göstermesin. Soruna geç de olsa cevap vermek istedim ki dönüp de arkana bakma.. 21.04.2015'te XJ6 Diversion'ı satıp 24.04.2015'te MT 07'yi aldım. Amacım aslında bir piyasa yoklaması yapmaktı. Ama çok kısa bir sürede istediğim fiyata alıcı bulunca fırsatı değerlendirdim. XJ6'yı 2012 Mart ayında Çanakkale'den alıp İzmir'e getirdim. Uzun yol çok keyifliydi. Hiç yorgunluk duymadan sadece bir kere benzin almak için durdum. Fakat İzmir'e geldikten sonra herşey değişti. Ağırdı ve yavaş dönüşlerde korkutucuydu benim için, araç aralarında manevra sıkıntısı yaşıyordum, ben de ağırlıklı şehir içi kullanm hedeflediğimden benim kullanım ihtiyacımı karşılamıyordu. Fakat biraz şehir içi trafiğinden uzaklaştığımda durmak istemiyordum hiç. 4 silindirin stabilliği, sesi, konforu çok iyiydi.
    29.04.2015'te MT 07'ye plaka çıkardığımdan beri motorun üstünden inmiyorum diyebilirim XJ6'ya kıyasla. Fakat burada şunu yazmadan geçmek istemiyorum: XJ6 spor touring olması sebebiyle SS geni taşıyan bir makine. Gazı açtığım zamanı hatırlıyorum da, MT 07 ile o hazzı almak pek mümkün değil. Bu kadar memnunsan niye sattın diyebilirsiniz .. Gündelik olarak kullanmak için, senelerdir olan motorsiklet hasretimi, özgürlüğümü kazanmak için MT 07'ye ihtiyacım var. Sadece hafta sonları ya da uzun tatillerde kullanacak olsaydım XJ6'yı satmazdım.
    MT 07'yi ilk kullanımımdan itibaren çok sevdim. İşyerimden çıkıp eve telefon açıyorum gezmeye gidiyorum diye.. Sırt çantamı takıp kimi zaman Karşıyaka'ya kimi zaman Ayrancılar'a kimi zaman da şehrin farklı bir tarafına gidiyorum. Ne sıkışık trafikte üzüyor ne de hızlanmam gerektiği zaman. XJ6'nın yıllık vergisi 210 TL. MT 07'nin ki 591 TL. Yakıt tüketimleri de çok yazıldı çizildi zaten. Son olarak şunu belirtip yazıma nokta koymak istiyorum: Ben MT 07'den çok memnunum. Allah kimseye kaza bela göstermesin..
    İki motosiklet hakkında da çok güzel şeyler yazmışsınız dediklerinize aynen katılıyorum fakat 4 silindirlinin tadı hiç bir şeyde yok o sesi ve hızlanması bir başka oluyor.Uzun yol içinde xj6 için söyledikleriniz çok doğru.Ben mesela yakında sıfır bir xj6 n çıplak modelini alacağım.Daha önce fazerim vardı ondan sonra 4 silindirliden vazgeçemez oldum.

Motosikleti
    NC750X, MSX125, PCX125
    arkadaşlar merhaba, yakın zamanda bir terslik olmazsa bir arkadaşımın mt07 sini test etme şansım olacak. öncesinde siz kullanıcılara aslında kendimin cevap vermesi gereken bir soru soracağım. Uzun zamandır scooter kullanıyorum, geçen seneden beri de eşimin honda msx125 i ile ilk kez vitesli kullanıyorum, ilk günden beri hiç yabancılık çekmedim. Şimdi aklımda iki motor var, biri tabiki mt07 diğeri de z300. Bir yandan z300 al riske girme diyorum lakin 18500 TL çok fazla bence, öte yandan yıllardır kullanıyosun zaten kontrollü kontrollü sakin sakin kullanırsın yaş olmuş 32 zaten rodajı var mt al diyorum. Siz ne dersiniz?

RmMuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı ruuuuud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba, yakın zamanda bir terslik olmazsa bir arkadaşımın mt07 sini test etme şansım olacak. öncesinde siz kullanıcılara aslında kendimin cevap vermesi gereken bir soru soracağım. Uzun zamandır scooter kullanıyorum, geçen seneden beri de eşimin honda msx125 i ile ilk kez vitesli kullanıyorum, ilk günden beri hiç yabancılık çekmedim. Şimdi aklımda iki motor var, biri tabiki mt07 diğeri de z300. Bir yandan z300 al riske girme diyorum lakin 18500 TL çok fazla bence, öte yandan yıllardır kullanıyosun zaten kontrollü kontrollü sakin sakin kullanırsın yaş olmuş 32 zaten rodajı var mt al diyorum. Siz ne dersiniz?
    Daha once egitim almadi iseniz once egitim almanizi tavsiye ederim.
    125 lik bir makinenin tepkileri ile hic alakasi olmayan bir gaz kolu var.
    Alisinca kontrolu cokiyidir.
    Bir de fren meselesi var tabi.
    Gitmek degil durmak asil mesele.

Yani bilemedim,deneyebiliyosan bir dene diycem.

Ama ben olsam araya 250 veya 300 cc alirdim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler