Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBF 250, Yamaha MT-07
    Merhalabalar arkadaşlar, haftasonu Esmoto'dan sarı mt07 alıp Ankara'ya transferini gerçekleştirdik. Sağolsun Cengiz ve Alparslan Bey'ler yardımcı oldular. Ankara Baydar'ın tok satıcılığından sonra Esmoto'nun sıcak sohbeti yol yorgunluğuna değdi doğrusu. Alış satış, plaka, ruhsat ve sigorta ile ilgili konularda alacak olan arkadaşlara yardımcı olması açısından bilgiler vermek istiyorum.

Kredi kartına 9 taksite kadar böldürebiliyorsunuz. Baydar %8 vade farkı alıyor. Esmoto %5.
    Baydar, OTV KDV yi en azından nakit almak istiyor. Esmoto nun böyle bir talebi olmadı.
    Esmoto, gerekli olan evrakları düzenliyor ve hemen motorun transferini kendi aracıyla istediğiniz adrese makul bir ücret karşılığında gönderiyor.
    Trafik sigortası ve kasko fiyatları oldukça değişken. Ben karacabey sigorta acentasından (ERGO) Didem Hanım ile görüşerek 138TL ye yaptırdım. Diğer aldığım siyatlar 230TL civarındaydı.
    Telefon: 0312 425 71 54
    Faks: 0312 419 22 58
    E.posta: bilgi@karacabeysigorta.com
    Kasko içinse pek çok motorcunun tercih ettiği şair sigortadan en uygun teklifi aldım. Anahtar üstünde unutulmuş olsa bile güvence altına alınmış bir genişletilmiş kasko policesine 1550TL ödedim.
    http://www.sairsigorta.com/
    Esmoto'dan aldığım evraklar ve trafik sigortasıyla beraber Etimesgut ilçe emniyet müdürlüğüne gittim.
    Şöfeörler odası ek-1 (di sanıyorum) alıp (2,25TL) doldurttuktan sonra diğer evraklarla beraber emniyete teslim edip 178,5TL ödeme yaptım. Yarın öğren ruhsat ve yeni plaka işlemleri için geri gelmemi istediler.
    Esmoto ayrıca koruma takozu ve demirinden oluşan bir kitten bahsetti 580Tl imiş. Ürünü sipariş etmişler ellerine ulaştığında bana motorun üzerine takılı olarak resimlerini gönderecekler. Eskişehir'de yaşayan arkadaşlar belki yerinde inceleyip bize fikir verebilirler. Ayrıca https://motoliz.com/ sitesindeki takozlarda oldukça güzel gözüküyor kullanan varsa yorumlarını merakla bekliyorum.
    TEKNECI, maktama ve m1t0 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    Alıntı gece_bekcisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhalabalar arkadaşlar, haftasonu Esmoto'dan sarı mt07 alıp Ankara'ya transferini gerçekleştirdik. Sağolsun Cengiz ve Alparslan Bey'ler yardımcı oldular. Ankara Baydar'ın tok satıcılığından sonra Esmoto'nun sıcak sohbeti yol yorgunluğuna değdi doğrusu. Alış satış, plaka, ruhsat ve sigorta ile ilgili konularda alacak olan arkadaşlara yardımcı olması açısından bilgiler vermek istiyorum.

Kredi kartına 9 taksite kadar böldürebiliyorsunuz. Baydar %8 vade farkı alıyor. Esmoto %5.
    Baydar, OTV KDV yi en azından nakit almak istiyor. Esmoto nun böyle bir talebi olmadı.
    Esmoto, gerekli olan evrakları düzenliyor ve hemen motorun transferini kendi aracıyla istediğiniz adrese makul bir ücret karşılığında gönderiyor.
    Trafik sigortası ve kasko fiyatları oldukça değişken. Ben karacabey sigorta acentasından (ERGO) Didem Hanım ile görüşerek 138TL ye yaptırdım. Diğer aldığım siyatlar 230TL civarındaydı.
    Telefon: 0312 425 71 54
    Faks: 0312 419 22 58
    E.posta: bilgi@karacabeysigorta.com
    Kasko içinse pek çok motorcunun tercih ettiği şair sigortadan en uygun teklifi aldım. Anahtar üstünde unutulmuş olsa bile güvence altına alınmış bir genişletilmiş kasko policesine 1550TL ödedim.
    http://www.sairsigorta.com/
    Esmoto'dan aldığım evraklar ve trafik sigortasıyla beraber Etimesgut ilçe emniyet müdürlüğüne gittim.
    Şöfeörler odası ek-1 (di sanıyorum) alıp (2,25TL) doldurttuktan sonra diğer evraklarla beraber emniyete teslim edip 178,5TL ödeme yaptım. Yarın öğren ruhsat ve yeni plaka işlemleri için geri gelmemi istediler.
    Esmoto ayrıca koruma takozu ve demirinden oluşan bir kitten bahsetti 580Tl imiş. Ürünü sipariş etmişler ellerine ulaştığında bana motorun üzerine takılı olarak resimlerini gönderecekler. Eskişehir'de yaşayan arkadaşlar belki yerinde inceleyip bize fikir verebilirler. Ayrıca https://motoliz.com/ sitesindeki takozlarda oldukça güzel gözüküyor kullanan varsa yorumlarını merakla bekliyorum.

hayirlisi olsun.
    bir baska baydar-zede, baydar-kackini olarak aramiza hosgeldin.

insanlari baska sehirlere gitmeye zorlayan baydar ve bu konuda herhangi bir sey yapmamakta direnen yamaha-turkiye ye kapak olsun...
    maktama ve m1t0 bunu beğendiler.

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    Arkadaşlar adana da yaşıyorum da 10-50 motul 5100 alayım diyorum. Uygun mudur. Bide bu servis hava filtresine hava tutup geri takıyor bi tane r1 de gördüm. Niye değişmediniz dedim gerek yok temizlik yaptık dediler?? Bu kokonuyla alakalı ne diyorsunuz

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    turkce kullanim kilavuzu bilgisyaar dosyasi (pdf, doc vb.) olarak elinde olan var mi?
    gonderebilir mi?

tesekkurler

R6Angels - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja ZX-6R 636
    Alıntı TEKNECI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    turkce kullanim kilavuzu bilgisyaar dosyasi (pdf, doc vb.) olarak elinde olan var mi?
    gonderebilir mi?

tesekkurler
    Buyur hocam MT-07.pdf
    TEKNECI ve Circus bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    cok tesekkurler.
    sagolasin

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı huceyn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar adana da yaşıyorum da 10-50 motul 5100 alayım diyorum. Uygun mudur. Bide bu servis hava filtresine hava tutup geri takıyor bi tane r1 de gördüm. Niye değişmediniz dedim gerek yok temizlik yaptık dediler?? Bu kokonuyla alakalı ne diyorsunuz
    dostum,kullanıcı kitapçığının arkasında bakım zamanlarını ve değişmesi gereken parçalar var,oradan bakacak olursan hava filtresi değişimi daha sonra olacak,şimdilik temizlik, oradan kontrol edebilirsin neler nasıl yapılmalı diye.

peace74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Race Blue
    Alıntı R6Angels adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet sahibinden.com da satılık mt-07 lerde gördüm.
    MT-07 için orta sehpa yok ve de yapılamıyor diye biliyorum, sahibinden com daki ilanlarda orta sehpa göremedim ama arka kaldırma aparatı var, o nu söylüyor olabilirmisin. Bende orta sehpanın eksikliğini çok hissediyorum keşke olsa

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    MT-07 icin orta sehpa var arkadaslar: http://shop.sw-motech.com/en/4052572029633,i133.htm

Her motora her sey yapilabilir.
    ibooo ve xismailaydin bunu beğendiler.

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    MT-07 orta sehpa linki çalışmıyorsa tıklayın: Yamaha MT-07 Centerstand, Black

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:01 ----------

Alıntı deep_far adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmiri bilen bilir keçen haftasonu karaburun yolarında 140 la virajlara girip çıkıyoruz makinada tık yok

bi dahaki sefere 150 -160 seviyesinde deneyeceğim.

MT07 nin virajına kötü diyebilecek bi kullanıcı tanımıyorum diyebilirim ( arkdaş çevremde )

https://www.youtube.com/watch?v=jnrZaI4fajI
    Videoda viraj yok.
    Örnek viraj 1. (Kısa ve keskin virajlar.)
    Örnek viraj 2. (Uzun ve çizgi tutturmanın zor olduğu keskinlikte.)

--

Eldivensiz sürüş güvenli değil.

Eniştem bisikletten düştü ve elinin üstündeki yaralar ameliyat olmasına rağmen 2 yıldır düzelmedi. Parmaksız bisiklet eldiveni bile kullansa şimdi bu durumda olmayacaktı.

Ben trafik kazası yaptığımda yarışçı eldiveni olmasaydı bileklerim kırılabilirdi, derim tamamen soyulabilirdi.
    Wolvie, R6Angels ve 68charger bunu beğendiler.
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

R6Angels - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja ZX-6R 636
    Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MT-07 orta sehpa linki çalışmıyorsa tıklayın: Yamaha MT-07 Centerstand, Black[COLOR="Silver"]
    Fiyat çok yüksek değmez onu almaya.

sahbazomer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 ABS
    İstanbul için en memnun kaldığınız Bakım yeri neresi? 1000 km bakımı için kaç lira ödememiz gerekiyor? Şimdiden teşekkürler
    Smart Roadster (2012-2013) + KTM Duke 200 ABS (2013-2015) + Yamaha MT-07 ABS (2015-...)

Vstrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125--YAMAHA MT 07
    1000 km bakımı Tekirdağ Motoçarşıda 170 TL tuttu. Yağ + Filtre + zincir bakımı.. Arkadaşlar çok ilgiliydi sağolsunlar.

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    Alıntı Vstrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000 km bakımı Tekirdağ Motoçarşıda 170 TL tuttu. Yağ + Filtre + zincir bakımı.. Arkadaşlar çok ilgiliydi sağolsunlar.
    ben de benim MT07yi Motocarsidan aldim.
    keske ben de memleketimde(Corlu) olsam da bakimlari orda yaptirabilsem.
    ankarada 235TL tuttu.

befehl_1912 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Bu akşam beşiktaşta Bahçeşehir Üniversitesinin önünde toparlanan MT-07 ciler buralarda mı?
    Redneck bunu beğendi.

qeneraltr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT07
    Arkadaşlar Merhaba Mt 07 Alarak Aranıza Yeni Katıldım Fakat Aklıma Taklıdı Sahibindende Koruma Demiri,Koruma Takozu,Radyatör Koruması 3 Lü Paketi 460 TL Daha Uyguna Alabileceğim Bir Yer varmıdır Yardımcı Olursanız Sevinirim Şimdiden Teşekkürler

Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    gecen hafta motosikletim satilik diye mesaj yazmistim fakat fiyatini yazmayi unutmusum.
    211818961 ilan numarasi ile sahibinden.com'da ilan verdim. http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...chFilter=false
    forum ahalisine fiyatim 100 TL indirimlidir.
    ilgilenen arkadaslar buradan iletisime gecebilir.
    hknsaritas bunu beğendi.

xbuky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar. Benim yzf r125'im var. Bir iki ay sonra ıkınarak 17 bin tl falan çıkarabilirim. Öğrenciyim günde 60 km okula git gel yapacağım. MT07'lere bayılıyorum. Biraz bakım ücretleri, yakıttan falan bahsedebilir misiniz? Ben bu mesajı yazdıktan sonrada bu forumdaki mesajları takip edicem. Şimdiden yardım eden herkese teşekkürler...
    Birde kışa doğru falan 17ye bulunur mu acaba mt07?

Sahibinden de 17 ye ilanlar var.

Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    Alıntı xbuky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Benim yzf r125'im var. Bir iki ay sonra ıkınarak 17 bin tl falan çıkarabilirim. Öğrenciyim günde 60 km okula git gel yapacağım. MT07'lere bayılıyorum. Biraz bakım ücretleri, yakıttan falan bahsedebilir misiniz? Ben bu mesajı yazdıktan sonrada bu forumdaki mesajları takip edicem. Şimdiden yardım eden herkese teşekkürler...
    Birde kışa doğru falan 17ye bulunur mu acaba mt07?
    180 arka lastik 120 on lastik, takım fiyat 800-900 TL dir.
    On fren çift disk dolayısıyla çift balata.
    Yagi suyu yakıtı derken bir öğrenci için bakımları maliyetli olabilir. 250 cc grubu daha az bakım maliyeti çıkarır. İlle de bu sınıfta bir şey arıyorsan honda Nc serisi daha mantıklı olabilir. Ama ben 250 cc nin ustune cikmamanizi oneririm öğrenci olduğunuzu düşünerek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:25 ----------

Çift balata dediğimden kasıt 4 tane balata dır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler