Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KTM 200 Duke
    13000km 200duke tecrübem var ve motoru sattım. aslında 2. motor olarak ktm rc 390, duke 390 gibi 40-50 beygirlik motorlar daha uygun sanıyorum ama hemen hemen aynı fiyata yamaha mt-07 aklımı çeliyor. mt-07 için tecrübem yeterli olur mu yoksa tehlikeli mi olur? test motoru olan bayi var mı, mümkünse anadolu yakasında?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    Alıntı Anarchy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    13000km 200duke tecrübem var ve motoru sattım. aslında 2. motor olarak ktm rc 390, duke 390 gibi 40-50 beygirlik motorlar daha uygun sanıyorum ama hemen hemen aynı fiyata yamaha mt-07 aklımı çeliyor. mt-07 için tecrübem yeterli olur mu yoksa tehlikeli mi olur? test motoru olan bayi var mı, mümkünse anadolu yakasında?
    mt-07 alabilirsin bence. ilk zamanlar zaten motoru temkinli kullanacağını düşünüyorum. bana göre mantıklı bir geçiş planladığın.
    how can you know what the things are worth?
    ıf your hands won't move to do a days work.

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    MT07yi aralik basinda aldim
    sincan organize sanayiden eve getirdim ~50km
    bir kac haftasonu binebildim~100km
    toplam 150 km oldu

bu arada bi suru de aksesuara bi dolu masraf yaptim

ankara kisindan, yagmurundan, camurundan
    soyle bi cikarip da doya doya, yorulana kadar binmek nasip olmadi

ben de bi titreme, bi huzursuzluk…

sorma gitsin

Motosikleti
    istanbul da havalar iyi iki akşamdır çıkıp biraz gazlıyorum. yalnız beyaz linea, beyaz flueance ve şirket aracı jetta terörü tehlike saçıyor.
    ogaakkaya bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-125
    burayı itinayla takıp edıyorum mt-07 hayranı olarak motor denıyımımı artırınca ılk ısım mt 07

Vstrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125--YAMAHA MT 07
    Alıntı TEKNECI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MT07yi aralik basinda aldim
    sincan organize sanayiden eve getirdim ~50km
    bir kac haftasonu binebildim~100km
    toplam 150 km oldu

bu arada bi suru de aksesuara bi dolu masraf yaptim

ankara kisindan, yagmurundan, camurundan
    soyle bi cikarip da doya doya, yorulana kadar binmek nasip olmadi

ben de bi titreme, bi huzursuzluk…

sorma gitsin
    Benimde 210 KM oldu. Geçen iki haftasonu kullanabildim. Akşamda ateş düşürücümü alıp erken yatmak zorunda kaldım tabi. Çok şükür iyiyim Hangi aksesuarları aldın merak ettim. Bende radyatör koruma ve koruma takozu düşünüyorum. Fuarda birini buldum uygun fiyata kendi imalatı olan.

sahbazomer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 ABS
    Herkese merhaba ben de mt 07 aldım fuardan bana da dediler ki fiyatlar hemen çıkacakmış gaza gelip aldım duke 200'den geçenlerden Olacağım. Geçen yıl alacaktım ama nasip değilmiş. Beni bilgisiyle aydınlatacak tüm arkadaşlarla iletişime Geçmek isterim. Facebook'taki gruba da üyeyim şimdiden desteklerinizi bekliyorum )

Motosikleti
    tuna da bir tane 2014 vardı 0. 19.000 tl ye bırakıyorlardı o da satılmış.

mugurludag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha mt-07
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-yamaha-mt-07-sahibinden-203105468/detay/

yamaha mt07 motorumu satıyorum..17500tl

TutkuluAcemi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    xt 660 r takas düşünen var mı?

Motosikleti
    MT-07 Deep Armor
    hayırlı akşamlar arkadaşlar.. ben ankarada yaşıyorum bugün mt-07 deep armor un kaporasını verdim inşallah 10 sonra elime geçmiş olacak yeni motorum.. benim bir türlü karar kılamadığım kask konusu var... bir çok kaska baktım arai, shoei,bell v.s. ama fiyatları malum durum öyle olunca biraz daha uygun fiyatlılara bakmaya başladım. 650 tl ye ls2 ff396 cr1 kaskı gördüm... soracağım şey şu... eğer arai shoei gibi markalarla arasında güvenlikten taviz vermeyip sadece konfor sunmuyorsa bu kaskı almamda hiç bi sıkıntı yok diye düşünüyorum... nacizane fikirlerinizi dile getirirseniz çok sevinirim....

VESPERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 800 GS
    Alıntı deep armor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı akşamlar arkadaşlar.. ben ankarada yaşıyorum bugün mt-07 deep armor un kaporasını verdim inşallah 10 sonra elime geçmiş olacak yeni motorum.. benim bir türlü karar kılamadığım kask konusu var... bir çok kaska baktım arai, shoei,bell v.s. ama fiyatları malum durum öyle olunca biraz daha uygun fiyatlılara bakmaya başladım. 650 tl ye ls2 ff396 cr1 kaskı gördüm... soracağım şey şu... eğer arai shoei gibi markalarla arasında güvenlikten taviz vermeyip sadece konfor sunmuyorsa bu kaskı almamda hiç bi sıkıntı yok diye düşünüyorum... nacizane fikirlerinizi dile getirirseniz çok sevinirim....
    Merhaba hocam

Motorunuz hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız kullanın inşallah. Çok doğru bi tercih olmuş. Lakin naked tarz bi motor alıyorsunuz dolayısıyla rüzgarla fazlaca haşır neşir olacaksınız. Bu durumda rüzgara, sese dayanıklı konforlu bir kask almanızı öneririm. ls2 den bu performans ı ne yazık ki beklemeyin. Motor da rüzgar kesici hiçbirşey olmadığı için bir süre sonra ls2 kask yüksek hızlarda ki aerodinamiği kaldıramayıp türbülans a girecektir. Bu da fazlasıyla konforsuz bir sürüş deneyimi demektir.

Biz her zaman şunu diyoruz; önce ekipman ( mümkünse kullanacığınız motor tarzına uygun ) kalan bütçe ile motosiklet

Motosikleti
    MT-07 Deep Armor
    Haklisiniz bilginizi paylastiginiz icin tesekkur ederim... madem olacak tam olsun... ;)

arkadaşlar dün gece 10.03.2015 tarihinde saat 4.30 da fenerbahçede evimin önünden raceblue mt07 motorum çalındı. plaka 01 Y 5925 gören duyan varsa lütfen benle iletişime geçin 05373018700 tüm gün peşinden koştum daha birşey çıkmadı evlat acısı gibi koydu!

Motosikleti
    YAMAHA MT07 RACE BLUE
    adaslar merhaba,
    Bende mt07 alma duygulariyla yanip tutusan biriyim.az once sahibinden de kazali satilik mt07 ilani gordum.arkadas sanirim kazada ayagini kirmis.kendisi buralardaysa buyuk gecmis oldun.aklima direk bu sitede gordugum mt07 alan almayi dusunen dostlar geldi.yaz geliyor arkadaslar.aman dikkat lutfen..
    hayirli yolculuklar herkese.

Ümit IŞIK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...04115903/detay

MT07 beğendiğim bir motor olduğundan bu konuyu takip ediyorum, forumdan bir arkadaş sanırım ismi tanıdık geldi.
    Geçmiş olsun, inşallah kalıcı bir sakatlığı yoktur.
    Efeler Diyarı EDREMİT

m1t0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r-xt660r-mt07-fiddle2
    Alıntı zamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adaslar merhaba,
    Bende mt07 alma duygulariyla yanip tutusan biriyim.az once sahibinden de kazali satilik mt07 ilani gordum.arkadas sanirim kazada ayagini kirmis.kendisi buralardaysa buyuk gecmis oldun.aklima direk bu sitede gordugum mt07 alan almayi dusunen dostlar geldi.yaz geliyor arkadaslar.aman dikkat lutfen..
    hayirli yolculuklar herkese.
    Alıntı Ümit IŞIK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...04115903/detay

MT07 beğendiğim bir motor olduğundan bu konuyu takip ediyorum, forumdan bir arkadaş sanırım ismi tanıdık geldi.
    Geçmiş olsun, inşallah kalıcı bir sakatlığı yoktur.
    Evet bu forumdan İsmail arkadaşımızın motoru. Kazada ayak bileğini kırmış malesef, çok şükür kalıcı bir sıkıntısı yokmuş. Kırılan kemiği yerine kaynamış, sadece şimdilik basmakta zorlanıyormuş.

Motosikleti
    CB 650 F
    Alıntı m1t0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet bu forumdan İsmail arkadaşımızın motoru. Kazada ayak bileğini kırmış malesef, çok şükür kalıcı bir sıkıntısı yokmuş. Kırılan kemiği yerine kaynamış, sadece şimdilik basmakta zorlanıyormuş.
    İsmail çok geçmiş olsun. Hepimizin başına gelebilir, sıkma canını sakın. Kaza nasıl oldu, biraz detay verebilir misin? Bize de tecrübe olur.

I3luee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    Arkadaşlar bir sorum olacak üniversal plakalıklar bizim motorlara oluyormu? malum sitedeki ilanlardan birinden sipariş vermeyi düşünüyorumda.

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Merhaba,

Geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim.

Kaza AŞTİ'nin önünde, Konya yönünde oldu. Orta şeritte seyrederken solumdaki beyaz aracın bi sağ bi sol yalpa yaptığını fark ettim. Durumu kontrol etmek için kafamı sola çevirdiğim anda önümdeki araç yavaşlamış. Ben de önümdeki araca sol arka taraftan çarptım.

Aracın yavaşladığını fark etmediğim için frene bile basamadım. Ancak 3. vitesteydim ve hızımı biraz düşürmüştüm. Tekrar hız artırırken çarptım. Zaten kaza anı ile ilgili hatırladığım şey, soldaki beyaz araca bakarken kendimi bir anda havada ters takla atarken bulmam, yere düşmem, yuvarlanarak sürüklenmem. Sürüklenirken sol şeritteki aracın altında kalıyordum, adam frene bile basmadı. Ben hızlıca sürüklendiğim için es geçti, yoksa bir darbe de o araçtan alabilirdim.

Kaza anında uçup düşme durumu olduğu için kask, deri mont ve Alpinestar'ın plastik korumalı motosiklet eldiveni sayesinde belden yukarı kırık oluşmadı. Ancak başka eldiven olsa bileklerim de kırılabilirdi. Ayrıca deri mont da sürüklenmesine rağmen yırtılmayarak büyük yaralanmayı önledi.

Ayağımda motosiklet botu olsaydı kazadan hiç hasar almadan kurtulabilirdim. Ancak kaza büyük olmasına rağmen ayak bileğimdeki kırık Sağ Lateral Malleol kırığı ve bu kazaya göre gerçekten küçük bir kırık. Yolda yürürken ayağını burkan veya halı sahada top oynayan kişilerin başına geliyor sıklıkla. Bu kırık türünün sıkıntısı, ödem oluşturması. Motosiklet kazası esnasında sağ baldıra da çok büyük darbe aldığım için bendeki ödem çok büyüktü. Ödem kazadan 25 gün sonra iyileşti ancak tam olarak değil tabii ki.

Kaza 4 Şubat 2015, Saat 21:40 civarı gerçekleşti. 9 Şubat'ta 45 gün heyet raporu verildi. Rapor 25 Mart'ta bitiyor. Alçı 6 Mart 2015 tarihinde çıkarıldı, şu an destekli medikal bileklik kullanıyorum. Ayak üzerine hâlâ basamıyorum. 25 Mart'ta kontrol sonrası fizik tedavi başlayacak. Ayak üzerine basmaya başladığımda bile bir süre daha koltuk değnekleri ile yürümem gerekecek. Tam iyileşme, ayak üzerine bastıktan 3 ay sonraya kadar sürebilir.

Kaza sonrası her ailede olacağı gibi benim ailem de çok tepki gösterdi. Bu yüzden motosikleti satmak zorunda kaldım. Zaten tam olarak iyileşene kadar motosiklet kullanamayacağım. Bu nedenle motosikleti satıp kredi borcunu kapatmayı düşünüyorum. Ayrıca tüm ekipmanlarımı da yenilemem gerekecek.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler