Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Alıntı Redneck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nömre azericede numara demek,ben ara sıra kullanıyorum bu kelimeyi

adamın numarasını falan aldınızmı acaba ? konuşmam lazım o xj6 nın sahibiyle,benim motorumu kamuflaj kaplatıcam diye yer aramaktan maymuna döndüm artık da
    Bizim Zeytinburnunda reklamciya gittim bana bu renklerde desen cikar dedim askeri camo renk . cikardi. 100 TL ve folyodan cikartti.isçilik 200 isteyince is basa düştü tabi uygulamasini kendim yaptim ve ortaya şöyle bisey cıktı. Ve övünmek için demiyorum kim gördü ise tek bir olumsuz tepki bile almadim herkes çok beğendi. Ayrıca daha bir kalipli duruyor .eski ve yeni hallerinden anlarsin zaten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:08 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:14 ----------

Buda bir önceki hali dikkat edersen cılız duruyor.
    Redneck bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen planladığın gibi motosikleti haftada bir göstergedeki LO ışığı gidene kadar çalıştır. Sonra kapat. Çalışırken tekeri döndürmeye gerek yok. Ancak lastikler bombe yapmasın diye ara sıra park yerinde hareket ettir ki motosiklet hep aynı noktalardan lastiğe basınç uygulamasın.

Kış sezonunu bu şekilde geçir. Motosiklete binmeye başlayacağın zaman da ilk fırsatta yağ, yağ filtresi değişimi/periyodik bakım yap. Zinciri yağla, lastik havalarını kontrol et. Sonra motosikletini güvenle sürebilirsin.

Bu süreçte akü ile ilgili sıkıntı olacağını sanmıyorum ancak akü zayıflarsa, yapacağın periyodik bakım esnasında aküyü de şarj edersen başka sorun yaşamazsın.

Ben geçtiğimiz yıl Ankara'ya taşındığımda CBR250'ye yukarıda bahsettiğim gibi davrandım ve hiçbir sorun yaşamadım. Bu yıl da MT-07'ye aynı şeyi yapmayı planlıyorum.
    Hocam bu aralar aradığım bi cevaptı.. Forumu okurken dikkatimi çekti.. Bende Samsun'a gidicem.. Büyük ihtimal motorum 3-4 aydan fazla yatacak gibi.. Aküyü söküp, depoyu fulleyip arka tekeri sehpaya kaldırıcam.. Ön tekerin altınada tahta koyucam.. Üzeri örtük bir şekilde günlük işleyen nem rutubet vs. olmayan dükkanımızda bekleticem.. Yalnız motoru çalıştırmayı düşünmüyorum bu süre zarfında.. Malum akü sökük olucak.. Hareket edicek bir yerdede olmayacağı için sehpada kalması sıkıntı olur mu ? Tekerlekler yere temas etmiyecek sonuçta.. ? Merak ettim cevaplarsan sevinirim.. Yada nasıl bir önlem alayım.. ?
    xismailaydin bunu beğendi.
    Hayallerime Sürüyorum.

Motosikleti
    Burada daha bir şişko duruyor kilo Almis gibi toplu

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bu aralar aradığım bi cevaptı.. Forumu okurken dikkatimi çekti.. Bende Samsun'a gidicem.. Büyük ihtimal motorum 3-4 aydan fazla yatacak gibi.. Aküyü söküp, depoyu fulleyip arka tekeri sehpaya kaldırıcam.. Ön tekerin altınada tahta koyucam.. Üzeri örtük bir şekilde günlük işleyen nem rutubet vs. olmayan dükkanımızda bekleticem.. Yalnız motoru çalıştırmayı düşünmüyorum bu süre zarfında.. Malum akü sökük olucak.. Hareket edicek bir yerdede olmayacağı için sehpada kalması sıkıntı olur mu ? Tekerlekler yere temas etmiyecek sonuçta.. ? Merak ettim cevaplarsan sevinirim.. Yada nasıl bir önlem alayım.. ?
    Motosiklet sehpadaysa hareket ettirmeyi gerektirecek bir durum olmaz. Ancak brandanın içerde nem yapmadığından emin olun veya zaman zaman branda altında oluşan nemi kurulayın.

Aküyü söküyorsanız ve motosiklet hiç çalışmayacaksa içinde bulunan yağı boşaltın. Ucuz bir 10/40 yağ koyun motosiklete ancak hiç çalıştırmayın. Egzoz deliğini de kapatın.

Çalıştıracağınız zaman yatarken içinde duran hiç kullanılmamış ucuz yağı boşaltın. Yeni yağ filtresi ile birlikte normal kullandığınız tam sentetik kaliteli yağı motosiklete doldurun. Aküyü de şarj edip takınca hiç sorun yaşamazsınız. Tabi tıkadığınız egzozu açmayı unutmayın.
    Mitoqondri bunu beğendi.
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

Motosiklet sehpadaysa hareket ettirmeyi gerektirecek bir durum olmaz. Ancak brandanın içerde nem yapmadığından emin olun veya zaman zaman branda altında oluşan nemi kurulayın.

Aküyü söküyorsanız ve motosiklet hiç çalışmayacaksa içinde bulunan yağı boşaltın. Ucuz bir 10/40 yağ koyun motosiklete ancak hiç çalıştırmayın. Egzoz deliğini de kapatın.

Çalıştıracağınız zaman yatarken içinde duran hiç kullanılmamış ucuz yağı boşaltın. Yeni yağ filtresi ile birlikte normal kullandığınız tam sentetik kaliteli yağı motosiklete doldurun. Aküyü de şarj edip takınca hiç sorun yaşamazsınız. Tabi tıkadığınız egzozu açmayı unutmayın.
    Hocam cevap için teşekkürler.. Ancak branda örtmicem üzerine.. Kumaş bezden yaptığım sadece toz olmaması için örtü var onu örtücem.. Zaten nem olucak her hangi bir ortam olmayacak.. Ama dikkat ederim yinede.. Bu arada hiç çalışmaması baya uğraştırıcı yağı filan boşaltmak vs. En iyisi hafta bir sehpada boşta çalıştırtmak.. Onuda yapacak birileri var.. Yağ ile uğraşıcak zamanım yok açıkcası.. O zaman akü takılı haftada bir marş basılıp 8-10 dk ısıtma süresince çalıştırılıp kapatılsa sorun ortadan kalkar sanıyorum..
    Hayallerime Sürüyorum.

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    250 cc lik mt25 in üretim aşamasında olduğuna dair derin istihbaratlar var. bilemiyorum belki de eski haberdir ben yeni duymuşumdur o vakit kusura bakmayın.

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200

Bu kadar şeyle uğraşacağınıza kışın da sürün

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı aranel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kadar şeyle uğraşacağınıza kışın da sürün
    Ben 4 mevsim kullanıyorum zaten. Ancak farklı sebeplerle kullanamayan arkadaşlar var. Bildiğimiz kadarıyla tavsiye veriyoruz sadece.
    Mitoqondri bunu beğendi.

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    Ben 4 mevsim kullanıyorum zaten. Ancak farklı sebeplerle kullanamayan arkadaşlar var. Bildiğimiz kadarıyla tavsiye veriyoruz sadece.
    Ben yanlış yazmışım, sanki eleştiriyor gibi bir hava olmuş Bu kadar şeyi yapana kadar insan üşenir kışın da sürer

Alıntı aranel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben yanlış yazmışım, sanki eleştiriyor gibi bir hava olmuş Bu kadar şeyi yapana kadar insan üşenir kışın da sürer
    Hocam şehir değişikliği yapacağım için şu anlık motoru 3-4 ay kadar kullanamayacağım.. Bilgili arkadaşlardan da bu yüzden yardım istedim.. Normalde 4 mevsim kullanıyorum..
    aranel bunu beğendi.
    Hayallerime Sürüyorum.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam şehir değişikliği yapacağım için şu anlık motoru 3-4 ay kadar kullanamayacağım.. Bilgili arkadaşlardan da bu yüzden yardım istedim.. Normalde 4 mevsim kullanıyorum..
    3-4 aylığına bana bırakabilirsin, garajım da var, bol bol kullanırım...
    xismailaydin bunu beğendi.
    #sürenadam

İsmail bu mesajdaki fotoğraflar sende bir yerlerde duruyor mu? Fotoğrafların olduğu site kapanmış sanırım.

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı deadline adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İsmail bu mesajdaki fotoğraflar sende bir yerlerde duruyor mu? Fotoğrafların olduğu site kapanmış sanırım.
    İş yerindeki bilgisayarda olabilir. Hafta içi bakarım, bulursam sana gönderirim ;)

Eyvalla...

Motosikleti
    MT07
    Arkadaslar nakit ihtiyacimdan dolayi 3000kmdeki kirmizi mt-07 mi satiyorum. Ilgilinen varsa ayrintilar icin msj atabilir

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Barodi,xj6nın sahibi senmişşsin

söylemiştim daha önceden,bende kaplamak istiyorum motoru ama kendim beceremiyorum,işciliğin ucuz olduğu biryer varmıdır acaba ? sadece depo kaplayacak bende,200 lira vermem yani

ayrıca motorun çok güzel olmuş,önceki de güzelmiş,ama böyle daha bi güzel olmuş
    barodi bunu beğendi.

Motosikleti
    Barodi,xj6nın sahibi senmişşsin

söylemiştim daha önceden,bende kaplamak istiyorum motoru ama kendim beceremiyorum,işciliğin ucuz olduğu biryer varmıdır acaba ? sadece depo kaplayacak bende,200 lira vermem yani

ayrıca motorun çok güzel olmuş,önceki de güzelmiş,ama böyle daha bi güzel olmuş
    Nerde oturuyon istanbuldaysan gel .
    ben senden isçilik almam uygulamayi beraber yapariz. Reklamciya 100 TL te hatta pazarlikla uygun fiyata cikartiririz .
    Sadece depo ise kendinde yaparken reklamci ile uğraşma git al hangi renk istiyorsan folyoyu kendin pergelle ve falcata ile yapabilirsin daha hesapli olur.
    Ozaman sadece folyo parasi veya bizim reklamciya bi sorayim sadece depo için diye tahminen 20 lira tutar .uygulamasini yaparim ben çok basit.

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbuldayım ben, kırmızılı falan bi kamuflaj arıyorum,bakiyim desenlerine ozaman,güzel birşey bulursam haber veririm,ama çok uğraştırmasın o seni ya,birisi mt 07 nin depoyu 3 saatte falan kaplamış da

Motosikleti
    İstanbuldayım ben, kırmızılı falan bi kamuflaj arıyorum,bakiyim desenlerine ozaman,güzel birşey bulursam haber veririm,ama çok uğraştırmasın o seni ya,birisi mt 07 nin depoyu 3 saatte falan kaplamış da
    Ben motor icin ugrasmak hobimdir. Ugrastirmaz 10 dklik isi var onun. Gel iki dkkada hallederiz istedigin renkte folyoyu reklamcidan uygun fiyat konusim ben bakalim ne kadara olur haber ederim .

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Bu motorun kırmızı ve abs'li modeline dün binme imkanım oldu. Gerçekten Çok güzel seri ve agresif bir makina. Frenlerine hayran oldum diyebilirim. Ve özellikle arka frenin performansı beni çok şaşırttı sanki arabada frene basıyormuşum gibi hissettim. 180 km hıza hiç nazlanmadan çabuk bir şekilde çıktım daha basmak nasip olmadı yol bitti Düşünülmeden alınacak çok kaliteli ve aynı zamanda fiyat performans çizgisi çok üst düzey bir makina. Bir eksiklik olarak değil de olsaymış iyi olurmuş dedirten cinsten; Sürüşü biraz daha güvenli hale getirmek için aslında çekiş kontrol veya sürüş modları da eklenseymiş bence çok iyi olurmuş. Bu saf hali ile motora yeni başlayan ve kanı kaynayanlar için sıkıntı çıkartabilir.
    deep_far bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler