Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    1- tr de sezon başı motor alınır sezon sonu satılır. klasiktir.
    2- büyük cc yi ilk kez kullanan çok kişi aldı. aa o kadar da zor değilmiş gözümde fazla büyütmüşüm dediler. şimdi ben oldum deyip hayallerindeki cbr 600 rr ya da r6 yı alacaklar.
    3- son sürat olarak sciroccoları - 320d leri geçemeyenler böyle motor mu olur deyip. kanatlı roket arayışına girdiler.
    4- birçok kişi çevrelerinden bekledikleri ilgiyi bulamadılar. hatice den ayrılıp melisle çıkamayanlar bu amaçla daha seksi bir motor arayışına girecekler.

son maddeyi geyik amaçlı yazdım aşırı ciddiye alıp saldırmayın lütfen
    [Turan], TEKNECI, Kyonari ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Artçı konforu açısından MT-07 ile MT-09 arasında fark var mı?

Yakında kapalı otopark olmadığı için motosikletimi evin önüne çekmek zorunda kalacağım. Önceki sayfa da alarm olayını sormamın sebebi buydu.
    Disk kilidi ve zincirle giriş katının demirlerine bağlamam yeterli olur mu? GPS takip, alarm gibi konularda tecrübelerinizi bekliyorum.
    Motosikleti dışarıya bırakan arkadaşlar ne gibi önlemler alıyor?

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    eline saglık.
    saldirmak ne kelime...
    "motorsikletci sosyolojisi" dersi gibi olmus
    ))

tuzsuzdeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı copycat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1- tr de sezon başı motor alınır sezon sonu satılır. klasiktir.
    2- büyük cc yi ilk kez kullanan çok kişi aldı. aa o kadar da zor değilmiş gözümde fazla büyütmüşüm dediler. şimdi ben oldum deyip hayallerindeki cbr 600 rr ya da r6 yı alacaklar.
    3- son sürat olarak sciroccoları - 320d leri geçemeyenler böyle motor mu olur deyip. kanatlı roket arayışına girdiler.
    4- birçok kişi çevrelerinden bekledikleri ilgiyi bulamadılar. hatice den ayrılıp melisle çıkamayanlar bu amaçla daha seksi bir motor arayışına girecekler.

son maddeyi geyik amaçlı yazdım aşırı ciddiye alıp saldırmayın lütfen

4. madde ile ilgili birkaç şey söyleyeyim.
    MT-07'ye çok büyük bir ilgi var, ya da çok büyük demiyeyim de, beklediğimden çok fazla diyeyim.

- Bu işlerden hiç anlamayan ve motosiklete karşı herhangi bir ilgisi de olmamış kız arkadaşların "ooo bu güzelmiş, vay göstergelere bak" dediğine şahit oluyorum.
    - Her benzincide durduğumda, o an benzin almakta olan birileri "oo güzelmiş" diye başlayıp bir sürü şey soruyor. Gerçi, en son bi adam "ya bunun önünde niye cam yok, kırıldı mı" dedi
    - Işıklarda durduğumda yanımda başka bir motorcu arkadaş varsa, genelde "kaç cc bu" diye başlayan bir muhabbet oluyor. Hatta en son Boğaz Köprüsünden geçerken arkamda bir scooter sürücüsü 3-5 defa kornaya bastı, yol verdim, yanıma geldi "abi kaçlık bu" diye sordu. Hareket halinde, tehlikeli ve kısa bir sohbet edip devam ettik.
    - Motoru aldığım ilk günlerde bir trafik polisi durdurdu, hiç ehliyet ruhsat filan sormadan motorun sağına soluna baktı, nasıl gidiyo memnun musun vs bir sürü soru sordu yolladı.
    - Yoğun trafikte arabadan muhabbete giren de bir sürü insan oluyor.

Velhasıl, "güzel tipli" bir motor imajı yok gibi ama farklı bir görünütüsü ve duruşu var, buradan baya ilgi çekiyor.
    xismailaydin ve karakan68 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı tuzsuzdeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MT-07'ye çok büyük bir ilgi var, ya da çok büyük demiyeyim de, beklediğimden çok fazla diyeyim.

- Bu işlerden hiç anlamayan ve motosiklete karşı herhangi bir ilgisi de olmamış kız arkadaşların "ooo bu güzelmiş, vay göstergelere bak" dediğine şahit oluyorum.
    - Her benzincide durduğumda, o an benzin almakta olan birileri "oo güzelmiş" diye başlayıp bir sürü şey soruyor. Gerçi, en son bi adam "ya bunun önünde niye cam yok, kırıldı mı" dedi
    - Işıklarda durduğumda yanımda başka bir motorcu arkadaş varsa, genelde "kaç cc bu" diye başlayan bir muhabbet oluyor. Hatta en son Boğaz Köprüsünden geçerken arkamda bir scooter sürücüsü 3-5 defa kornaya bastı, yol verdim, yanıma geldi "abi kaçlık bu" diye sordu. Hareket halinde, tehlikeli ve kısa bir sohbet edip devam ettik.
    - Motoru aldığım ilk günlerde bir trafik polisi durdurdu, hiç ehliyet ruhsat filan sormadan motorun sağına soluna baktı, nasıl gidiyo memnun musun vs bir sürü soru sordu yolladı.

Velhasıl, "güzel tipli" bir motor imajı yok gibi ama farklı bir görünütüsü ve duruşu var, buradan baya ilgi çekiyor.
    benzer tepkileri ben de aldım ama güven bana 2014 bir repsol a bindiğinde alacağın tepkilerin binde birini alamıyorsun.
    deep_far bunu beğendi.
    how can you know what the things are worth?
    ıf your hands won't move to do a days work.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benzer tepkileri ben de aldım ama güven bana 2014 bir repsol a bindiğinde alacağın tepkilerin binde birini alamıyorsun.
    Abi degisik degisik pahali motorlar kullanma sansim oldu. Ama MT-07 ve Ducati modelleri disinda kizlarin bile "vay bu nedir, yirim yirim!" bakisina sebep olan bir motor gormedim(istisnai olarak bazi Kawasaki modellerinde de "vışşş" gormuslugum var). Kiz diyorum yalniz bagyan yanlis anlasilmasin biz apacilerden bahsetmiyorum
    utk_trn bunu beğendi.

Hodbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı cocukozgur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her ne kadar motorumu çok sevsemde, şehiriçi istanbul trafiğinde hergün köprü geçen biri olarak hemen hemen tüm beklentilerimi karşılasada, gerek çantasızlıktan gerekse artçının konforsuzluğundan benimde aklımın bir tarafı hep sport/enduro-touringe kayıyor.

bir kaç gün önce nette gezinirken şöyle bir şey çıktı karşıma; http://www.motoreetto.it/new-yamaha-3-cilindri-tourer/

linkteki fotoğraflar prototip tabi ama eğer mt serisi böyle yarım karenajlı touring tarzı bir motosiklet lansmanı yaparsa ciddi bir şekilde almayı düşünürüm.
    Linkteki prototip Japonya'da bir dergide yayınlanmış. Söylentiye göre Super Tenere 1200 bazı koşullarda ağır kaldığından MT-09 makyajlanıp MT-09 X adı altında enduro versiyona çevirilecekmiş. Yine söylentilere göre bu seneki fuarda da görücüye çıkacakmış...
    utk_trn bunu beğendi.

[Turan] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    09'ada 07'yede grenajlı model şart bakalım ne yapıcak yamaha.

Alıntı Hodbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Linkteki prototip Japonya'da bir dergide yayınlanmış. Söylentiye göre Super Tenere 1200 bazı koşullarda ağır kaldığından MT-09 makyajlanıp MT-09 X adı altında enduro versiyona çevirilecekmiş. Yine söylentilere göre bu seneki fuarda da görücüye çıkacakmış...
    Bence Yamaha 2015 fuarlarina MT sinifi yeni urun yetistiremeyecek ama %99 gozuyle bakilan YZF R25 geliyor. Belki 2015 kasiminda EICMA'ya boyle seyler goruruz ki insallah oyle olur. O zaman satarim MT-07yi

MT serisinin karenajli versiyonuyla ilgili de insanlardan inanilmaz bir talep var, Yamaha'nin bunu gozardi edecegini de hic sanmiyorum. Kesinlikle MT varyasyonlari gorecegiz gelecekte bence. Hem tork hem hiz anlaminda Crossplane teknolojisi muthis gelecek vadediyor.

Kyonari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sarışın Honda CBR600F
    Yalnız kendi ülkemizi gezmeye kalktığımızda başımıza daha çok bela geliyor biliyorsunuz. Örneğin yakın zamanda öldürülen iki motosikletçi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:53 ----------

yaw arkadaş mesajı niye silemiyoruz yanlışlıkla yapıştırdım kaldı öyle :S

deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    racing olayı başka hocam duruşu bakışı gidişi egzoz sesi tamamen farklı MT7 den

Naked olayı gerçekten farklı bir tarz

racing biraz hobiye kaçıyor Naked ise daha gerçek bir motorcu ruhu istiyor

İkiside olacak kapıda aslında

asot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 700
    Benim motor da henüz 3.000 de ve satılık, aciliyet yok, memnuniyetsizlik yok, sadece her motosikletin biraz tadına bakma isteği var, suzuki gsr 750 almak istiyorum. Alayım 10 yıl saklayayım kafasına hiçbir zaman sahip olamadım. Yukarda yazıldığı gibi de hayalim hiçbir zaman rr veya r6 olmadı, eski şahinciler yeni r6 cı olmaya başladı.
    TEKNECI bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence Yamaha 2015 fuarlarina MT sinifi yeni urun yetistiremeyecek ama %99 gozuyle bakilan YZF R25 geliyor. Belki 2015 kasiminda EICMA'ya boyle seyler goruruz ki insallah oyle olur. O zaman satarim MT-07yi

MT serisinin karenajli versiyonuyla ilgili de insanlardan inanilmaz bir talep var, Yamaha'nin bunu gozardi edecegini de hic sanmiyorum. Kesinlikle MT varyasyonlari gorecegiz gelecekte bence. Hem tork hem hiz anlaminda Crossplane teknolojisi muthis gelecek vadediyor.
    mt-07 ve mt-09 un farklı versiyonlarını mı bekliyorsunuz, yoksa mt-07 ve mt-09 motorlarının tamamen farklı motosikletlerde kullanılmasını mı?

bence ikincisi daha mantıklı çünkü bizim motolar konsept olarak ufak olduğundan grenajlı versiyonlar biraz güdük kalabilir diye düşünüyorum. ama motorlar yeni teknoloji tutumlu ve güçlü. bu motorların kullanıldığı bir çok versiyon üretilebilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:17 ----------

Abi degisik degisik pahali motorlar kullanma sansim oldu. Ama MT-07 ve Ducati modelleri disinda kizlarin bile "vay bu nedir, yirim yirim!" bakisina sebep olan bir motor gormedim(istisnai olarak bazi Kawasaki modellerinde de "vışşş" gormuslugum var). Kiz diyorum yalniz bagyan yanlis anlasilmasin biz apacilerden bahsetmiyorum
    haklısın. bir kere senin motor kırmızı benimki beyaz. beyaz tamamen efendi adam imajı veriyor kırmızı daha çok dikkat çeker.

bir de bizim millette motordan anlamayanların ilgisinde iki marka var. biri kawasaki, tüm spor motorlara halen kawasaki diyen ciddi bir kitle var. yarış motoruna kawasaki tipi motor diyen çok duydum.

ikincisi ducati ki ona ben bile dönüp bakıyorum
    how can you know what the things are worth?
    ıf your hands won't move to do a days work.

mt-07 ve mt-09 un farklı versiyonlarını mı bekliyorsunuz, yoksa mt-07 ve mt-09 motorlarının tamamen farklı motosikletlerde kullanılmasını mı?

bence ikincisi daha mantıklı çünkü bizim motolar konsept olarak ufak olduğundan grenajlı versiyonlar biraz güdük kalabilir diye düşünüyorum. ama motorlar yeni teknoloji tutumlu ve güçlü. bu motorların kullanıldığı bir çok versiyon üretilebilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:17 ----------

Iki turlu de olabilir. Yani MT25 gibi ara MT modelleri ve CP motorlu enduro ya da karenajli MT modeli gorebiliriz gibi geliyor bana. Bir de bir cok yerde bahsedildigi gibi 2014 Naked yili oldu Avrupa ve Asya'da. Bu ilgi daha da devam edecektir.

haklısın. bir kere senin motor kırmızı benimki beyaz. beyaz tamamen efendi adam imajı veriyor kırmızı daha çok dikkat çeker.

bir de bizim millette motordan anlamayanların ilgisinde iki marka var. biri kawasaki, tüm spor motorlara halen kawasaki diyen ciddi bir kitle var. yarış motoruna kawasaki tipi motor diyen çok duydum.

ikincisi ducati ki ona ben bile dönüp bakıyorum
    Kirmizi MT-07 alan diger arkadasim uzaktan Ducati Monster gibi gorunup yakindan ondan da guzel durdugu icin aldi Ben mat griciydim ciddi ve klas durur diye ama bir turlu bayilerde bulamadigimdan kirmizi alalim bari dedim, iyi ki de oyle yapmisim. Mavi jantli Race blu haricindeki tum renkleri super bence.

Bana en cok gelen soru "bu simdi ne oluyo enduro mu racing mi bu ne bu" seklinde Ben de endurolari aglatir racinglerle takilir ama ozunde sokak hayvani diye cevap veriyorum
    tuzsuzdeli, TEKNECI ve karakan68 bunu beğendiler.

tuzsuzdeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Bana en cok gelen soru "bu simdi ne oluyo enduro mu racing mi bu ne bu" seklinde Ben de endurolari aglatir racinglerle takilir ama ozunde sokak hayvani diye cevap veriyorum

Racing değil, Reyzik'tir o
    Bugraaa bunu beğendi.
    Dünyaya şahit olmanın yolu, maceranın kendisinden başka bir şey değildir. Çünkü dünyadaki en büyük mutluluk, bu dünyanın şahidi olmaktır.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı tuzsuzdeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster

MT-07'yi bilmeyen veya ABİ bu kaçlık diye soran bana göre motorcu değildir...

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:30 ----------

14 cbr250R Repsol bundan daha dikkat çekici Türk milletinin gözünde-ne de olsa karenajı var...
    The Power of The Dreams.

deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    Arkadaşlar merhaba gereksiz ama motora ekstra bir güzellik ve keskinlik veren bir kaç aksessuar var resimleri görünce paylaşmak istedim.

1.

alt sakal koruması ve arkaya mono kapak çok güzel durmuş

2.

motorum race blue olduğu için bunlara bakıyordum hep iyiki gördüm çok kötü olmuş :D

normalde bence en ölü renk olan beyız ıda bu hale getirmişler :D:D

Kuyruk kapagi bana gore cok arti katmasa da alt sakali ben de siparis ettim. Resimdeki yapay duruyor bence. Alt sakalin en iyi varyasyonu Puig'inki ve orijinal Yamahaninki de sahane duruyor. Ben Yamaha'ninkini siparis ettim bir tane ay sonu takacagim.

Puig alt sakal:

Motosikleti
    MT-07 RACEBLUE ABS '14
    Herkese merhaba. Motorumu 2 ay önce aldım forumu da yaklaşık 6 aydır takip ediyorum ama üye olmak nedense yeni aklıma geldi ... İsmim Eymen yaş 17 İzmir'de oturuyorum. Bende sizin gibi MT-07 sahibiyim. Boğamın rengi race blue . Sormak istediğim bir kaç soru var. Elcik koruması, koruma takozu, ön cam, radyatör koruması ve güneş gözlüklü full face kask nerden alabilirim?

asot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 700
    Alıntı eymen312 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba. Motorumu 2 ay önce aldım forumu da yaklaşık 6 aydır takip ediyorum ama üye olmak nedense yeni aklıma geldi ... İsmim Eymen yaş 17 İzmir'de oturuyorum. Bende sizin gibi MT-07 sahibiyim. Boğamın rengi race blue . Sormak istediğim bir kaç soru var. Elcik koruması, koruma takozu, ön cam, radyatör koruması ve güneş gözlüklü full face kask nerden alabilirim?
    Diğer malzemeler yurtiçinde heryerde bolca mevcut da ön camı ermax alın derim, ebay üzerinden.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler