Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT 07
    xismailaydin kardeşim valla bende senin yazdıklarıni yakından takip ediyorum gerçekten benim için cok aydınlatıcı oldu paylaşimlarin için teşekkürler. Eminim ki burayı takip eden herkes seni yorumlarinini ve paylasimlarini danışikli dövüş veya turbune oynama olarak görmüyordur. Paylaşimlarin için teşekkürler kardeşim.
    xismailaydin bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Mt-07 anlatilmaz yaşanir...
    Yaşasın yamaha kardesligi....

Mt-09 anlatılmaz yaşanır

Motosikleti
    YAMAHA MT-07 DEEP ARMOR ABS
    Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pist olayi tamamen farkli bir mevzu, pist ayarlari yapilmis bir motoru s.icinde kullanmak tam anlamiyla eziyet olurdu. Burda Barkinin testi pistte yapmasi, hem trafige kapali olmasi, hem de asfalt kalitesinin iyi olmasi dolayisiyla motorun limitlerini gorebilme adina yapilmis birsey bence.

Sahsen tanimam Barkini ama Yamaha ile sorunu oldugunu sanmam, cunku oyle olsa mt9 icin o kadar iyi seyler soylemezdi ki halen gaz kolu tepkisinin cok iyi olmadigini, cok ani oldugunu da soyluyor.
    Sasinin esnemesi olayini biraz yanlis anlamissiniz sanirim. Burda sizin motorda, karsilastirdigi er6 daki gibi tam bir sasi yok, deponun altindaki sasi parcasi, arka kuyruk ve arka masayi direk motora baglayarak, motoru da sasinin bir parcasi haline getiriyorlar, tipki benim Hornette de oldugu gibi. Bu durum hafiflik adina yapilan birsey. Sizin esneme dediginiz olay tabii ki sasinin burulmasi degil ama er6 daki gibi komple sasi olmadigindan dolayi, baglanti yerlerinden gereginden fazla esnemesi, yani arka masanin arka amortisor sebebiyle esnemesi uzerine on sasi parcasinin da yine suspansiyonla araciligiyla esnemesi yaninda, motora bagli olan noktalardan da esneme olmasindan bahsediyor sanirim.

Tabii ki amortisorler yumusak oldugundan boyle bir sorun oluyor, y.disinda mt9 u da yumusak bulup suspansiyon yaylarini ve arka amortisoru komple degistiren adamlar var daha sportif performans alabilmek adina ya da pistte daha iyi yol tutus adina. Ben sahsen o videodan sonra, sert virajlarda daha dikkatli olurdum, tamam cogumuz motorun limitlerini zorlamiyoruz ama gun gelir virajda ihtiyaciniz olur, o zaman da aradiginiz destegi motor veremeyebilir.

bunlari motoru kotulemek adina yazmiyorum kesinlikle, hala er6 ya gore daha alinabilir bir motor oldugunu dusunuyorum fiyatindan oturu. Eger limitleri zorlayacaksaniz, ama deli gibi viraj yapicam ben diyorsaniz o zaman bu motoru almadan once bir daha dusunmek gerekir bence, ya da en azindan bir test surusu yapip, size yetip yetmeyecegini gormek gerekir. Sonucta bunlar spor motorlar degiller, viraji daha iyi dedigi er6 da racing gibi viraj alamaz. Hersey motordan beklentiler ile alakali.

Bunlari bilerek, beklentilerinizi karsiliyorsa motoru almak lazim, yoksa motoru aldiktan sonra aaaa bunun viraji benim beklentilerimin altinda kaldi demek bile bile lades demek olur. Yani bunlari da yazalim da okuyanlar gorsun, kendileri gidip test etsinler, halen begeniyorlarsa da alsinlar tabii ki, zaten yok satiyor bildigim kadariyla. Direk mukemmel dersek okuyan herkesin almasi lazim o zaman

Sizin beklentilerinizi karsiliyor ki bu kadar memnun kalmissiniz ne guzel. MT9 benim de cok aklimi celen bir model, ciplak motorlari sevdigimden, bir sonraki motorum olmasi ihtimalini ciddi ciddi dusunuyorum.
    Beni anladığına sevindim kardeşim,hiç bir motor her sürücünün beklentilerini veremez,transformers olması gerekir,birde şu şase olayını araştırın bence, şase esneyip te eski haline döner deyeni ben muhattap almam bu konuda kralınla tartışırım.Bu gün arkamdan gelen bir ses duydum,dedim ki bu sesi ilk defa duyuyorum,bu olsa olsa mt 09 diye tahminde bulundum,yavaşladım aynen de oyleydi,akrapoviç egzoslu daha plakası yoktu,havaalanı yeşilköy yolu,sesi harikaydı (benim görüşüm),yutube de dinlemiştim ama canlısı başka saygılar...

arkadaşlar lastik ömrü ne kadar acaba acemice bir soru oldu fakat 1200 TL olunca lastik takımı insan merak ediyor

utk_trn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Bence acemı bır kullanıcıyım pılotajımım cokıyı oldugunu dusunmuyorum lastıklerım mıchelın fabrıka lastıgı lastıklerın kenarlarında 1 cm kdr asfalta temas etmemıs yuzey kaldı sureklı kendımı gelıstırıyorum 110 kg yum 183 boyundayım arka amortısorım 4. Ayar sevıyesınde yanı 1 tık sertlestırdım velasıl kelam amortısorler bence guzel bu bktan yollarda guvenle vıraj alıyorum hayatımda racıng motor kullanmadım kısa bır sure 600f ım oldu daha ıyı amortısorlu bısey kullanırsam belkı sızler gıbı kotu dıyebılırım fakat ust sınıfa yenı cıkmıs bırı ıcın yıne soyluyorum BENCE yeterlı

tuzsuzdeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı Agv adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar lastik ömrü ne kadar acaba acemice bir soru oldu fakat 1200 TL olunca lastik takımı insan merak ediyor
    Motoru teslim aldığımda bu lastik konusunu, yabancı forumlarda baya bir araştırmıştım.
    Lastiğin ömrünü etkileyen çok fazla faktör var. Lastik havasındaki 2 psi'lik bir değişim, bile şaşırtıcı farklara yolo açıyor.

Zannediyorum ki, Michelin lastiklerin Türkiye şartlarında ömrü 10-12bin, Bridgestone olanların ise 14-15 bin filan olur.
    Brdigestone'un ortada kullandığı hamur Micehlinlere göre daha uzun ömürlü.
    cocukozgur bunu beğendi.
    Dünyaya şahit olmanın yolu, maceranın kendisinden başka bir şey değildir. Çünkü dünyadaki en büyük mutluluk, bu dünyanın şahidi olmaktır.

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    arkadaşlar dün 150 km kadar yol yaptım. muhtemelen birçoğunuz için her gün yaptığınız sıradan bir km dir ama benim gibi konformist bir insan için bayağı uzun yol sayılır. yalnız km ilerledikçe motor daha iyi hale geliyor. hem performans artıyor hem de bariz şekilde motor daha rahat akıyor. hakikaten daha da keyifli olmaya başladı. tereddütte kalan derin düşünen arkadaşlar rahat olsun bence almak için. belki sezon bitince daha uygun fiyat ya da ekstra hediyeler dahi yakalayabilirler. stok sorunun da azaldığını ya da en kötü azalacağını tahmin ediyorum.

RmMuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    3 haftadır motorumu kullanamıyorum. Forumu motoru almadan önceki heyecanımla takip ediyorum.
    Oysa motorum var. Bu ne biçim histir yahu )

deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    1000 bakımından sonra ki bakımı yaptıran oldumu arkadaşlar

Km kaça gelince gitmeyi düşünüyorsunuz ?

Arka tekere benım çivi batmış en sinir olduğum şey gelip beni buluyor
    ukiran35 bunu beğendi.

Arkadaşlar, arka ve yan çanta taşıyıcı ve çanta alan oldu mu. Kaportayı kesip biçmeden montaj mümkün mü? Lütfen acil yardım istiyorum.

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı deep_far adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000 bakımından sonra ki bakımı yaptıran oldumu arkadaşlar

Km kaça gelince gitmeyi düşünüyorsunuz ?

Arka tekere benım çivi batmış en sinir olduğum şey gelip beni buluyor
    Kitapçıkta bakım aralıkları 1.000-10.000-20.000 şeklinde gidiyor ancak 5.000 KM'de bir ara bakım yapmakta fayda var.

İlk bakım 1.000 KM'de yapıldığı için, 6.000 KM'de ilk ara bakımı yapabilirsin.

--

Çivi konusuna gelirsek, eski motosikletimde kardeşim 2 kez çivi batırmıştı. Bu yüzden hızlı veya yavaş, gideceğim her yerde genel bir çivi kontrolü yaparım. O ihtimal hiç aklımıza gelmediğinde böyle şeyler başımıza geliyor. Aklımızın bir köşesinde olunca, inanın ister istemez dikkat ediyorsunuz.
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kitapçıkta bakım aralıkları 1.000-10.000-20.000 şeklinde gidiyor ancak 5.000 KM'de bir ara bakım yapmakta fayda var.

İlk bakım 1.000 KM'de yapıldığı için, 6.000 KM'de ilk ara bakımı yapabilirsin.

--

Çivi konusuna gelirsek, eski motosikletimde kardeşim 2 kez çivi batırmıştı. Bu yüzden hızlı veya yavaş, gideceğim her yerde genel bir çivi kontrolü yaparım. O ihtimal hiç aklımıza gelmediğinde böyle şeyler başımıza geliyor. Aklımızın bir köşesinde olunca, inanın ister istemez dikkat ediyorsunuz.
    bende öyle yapmayı düşünüyorum ismail motul koydurmuştum ama genede 5000 bnde yenileyeceğim yağı

bu hafta içi lastiği yamalatacağım artık

Bu arada ankara da aldığım MT sticker larını ön çamurluk ABS yazısının altına yapıştırdım çok güzel durdu

Ankara ekibine selam olsun
    HCMT07 bunu beğendi.

utk_trn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    ufuk km lerimiz yakın ben 5000 de motulle tazelicem yagı ilk yagdan artık vs kaldıysada cıksın dısarı temiz temiz bineyim sezonu 10 binin altında kapatmayu dusunmuyorm yollar beni bekler :D
    deep_far bunu beğendi.

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı deep_far adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada ankara da aldığım MT sticker larını ön çamurluk ABS yazısının altına yapıştırdım çok güzel durdu

Ankara ekibine selam olsun
    Ben de o etiketi kuyruk tarafına taktım. Oradaki de hoş görünüyor. Etiketler için @doziz'e teşekkürler.

Ankara'dan selamlar
    deep_far ve doziz bunu beğendiler.
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    Alıntı utk_trn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ufuk km lerimiz yakın ben 5000 de motulle tazelicem yagı ilk yagdan artık vs kaldıysada cıksın dısarı temiz temiz bineyim sezonu 10 binin altında kapatmayu dusunmuyorm yollar beni bekler :D
    benım hedefim 12 000 di bu sene ama 8. aya girdik hala tık yok

çıkalım şu marmarıs akyaka kaş antalya falan bi tura
    utk_trn bunu beğendi.

species - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 300
    Selam arkadaşlar. Motor bulunamadığı için Ankaradan buldum ve aldım. Güzel bir günde gidip aldım ve İstanbul' a doğru yola çıktım. Ne yazıkki bolu tünelinden sonra fırtına başladı ve başıma gelmeyen kalmadı henüz sıfır motor olduğu için çok üzüldüm. Her neyse yaklaşık 600km oldu ve çok memnunum. Hiçbir ayarını değiştirmeden orjinaliyle kullanıyorum. 75kg 175cm boyundayım. Tam benlik diyebilirim

Önceden cross kullandığım için yol tutuş v.b. savrulma v.b. konularda pek olayların farkına varamıyorum. Ama cross dan sonra goldwing gibi geldi diyebilirim

Bu da MT07 nin Türkiye grubu. Yararlı bilgiler var. MT07 nizle fotonuzu gönderince yayınlıyorlar falan

https://www.facebook.com/yamahamt07tr

Herkese kazasız belasız yol almalar

Motosikleti
    Yamaha mt07
    [IMG][/IMG]

HİZMETKARLARIM

Motosikleti
    CBR250R
    Merhaba arkadaşlar. MT-07 mankeninin taktığı kaskın marka modeli nedir acaba bilen var mı?

http://www.yamaha-motor.eu/tr/products/motorcycles/mt/mt-07.aspx#gallery=image|image=http://cdn.yamaha-motor.eu/product_assets/2014/MT07/950-75/2014-Yamaha-MT-07-EU-Deep-Armor-Action-003.jpg

Sitenin kıyafet bölümünde montu bulabildim ama bu kaskı bulamadım.
    asot bunu beğendi.

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cumartesi günkü buluşmaya katılamayacağım,bunun dışında sw motech markası güzel aksesuarlar çıkartmış bizim motor için,ben de geçenlerde elcik koruma sipariş ettim ama benim sipariş ettiğim çin malı şimdilik sadece cam var,elcik korumları takınca onları da göstereceğim,kışın rüzgardan korur diye ümit ediyorum,hem de güzel görünecek bence.
    utk_trn bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler