Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Alıntı blackode adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler bırakın şu sorun meselesini,japonlar öyle yapmış ki millet sorun bulamıyor geçmiş egzos ta lekeleri acaba mı diyor,her ilk çıkan modelde olur normalde ufak tefek bir şeyler,ama o da olmayınca ya nasıl olur diye içten içe,kesin saklıyorlar diye düşündüklerini sanıyorum,ben şahsen kullandıkça aşık oluyorum makineye,ve şu kısmı şöyle olsaydı daha iyi olurdu diye bile düşünemiyorum,kimi rüzgar diyor ya bu çıplak makine,kimi motordan sıcaklık geliyormuş,sizin motordan soğuk hava geliyordur, ya ne gelecekti peki,700cc makinenin hacmi,okuyorum yazdıklarınızı ve düşünüyorum meyve veren ağaç taşlanır,MT 07 için diyebileceğim tek kelime mükemmel.
    Motorunuzu seviyosunuz anliyorum, sinifinda fiyat performans olarak birinci oldugunu dusunuyorum ben de ama mukemmel??

Altin Elbiseli Adam in, viraj kabiliyetiyle ilgili soyledigi korku filmi gibi yorumlarina ne diyeceksiniz o zaman?

Burda soyle bir soz de aklima geliyor, El yumrugu yemiyen kendininkini balyoz sanirmis

Yani daha iyileri de var, onlara bindiginiz de ancak bu farki daha net bir sekilde anlayabilirsiniz.

Daha once de yazdim, motoru olumune savunmak bence mantiksiz, kimse motora tas atmiyor zaten, yag yakiyormus, sesliymis zirtmis birtmis diye soran adamlara, sen git kendi motoruna bak, mt7 alma sen git baska motor al diyeceginize, soyledigin seyler uydurma kardesim, bu sorunlarin hicbiri bizim motorlarimizda yok deseniz bence cok daha saglikli iletisim olur.

Mt7 de dahil olmak uzere hicbi motor mukemmel degil, insallah yarin bigun daha cok imkanin olur da cok daha iyilerini de alirsin. Haa 50 motor kullansan da arada cok sevdigin birkac tane cikacaktir, onlara da mukemmel degil ama benim en cok sevdigim motorlardi diyebilirsin, ya da tam bana goreydi, bana gore mukemmeldi gibi mesela.
    numan, ukiran35, xismailaydin ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YAMAHA MT-07 DEEP ARMOR ABS
    Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunuzu seviyosunuz anliyorum, sinifinda fiyat performans olarak birinci oldugunu dusunuyorum ben de ama mukemmel??

Altin Elbiseli Adam in, viraj kabiliyetiyle ilgili soyledigi korku filmi gibi yorumlarina ne diyeceksiniz o zaman?

Burda soyle bir soz de aklima geliyor, El yumrugu yemiyen kendininkini balyoz sanirmis

Yani daha iyileri de var, onlara bindiginiz de ancak bu farki daha net bir sekilde anlayabilirsiniz.

Daha once de yazdim, motoru olumune savunmak bence mantiksiz, kimse motora tas atmiyor zaten, yag yakiyormus, sesliymis zirtmis birtmis diye soran adamlara, sen git kendi motoruna bak, mt7 alma sen git baska motor al diyeceginize, soyledigin seyler uydurma kardesim, bu sorunlarin hicbiri bizim motorlarimizda yok deseniz bence cok daha saglikli iletisim olur.

Mt7 de dahil olmak uzere hicbi motor mukemmel degil, insallah yarin bigun daha cok imkanin olur da cok daha iyilerini de alirsin. Haa 50 motor kullansan da arada cok sevdigin birkac tane cikacaktir, onlara da mukemmel degil ama benim en cok sevdigim motorlardi diyebilirsin, ya da tam bana goreydi, bana gore mukemmeldi gibi mesela.
    Altın elbiseli adamın dediğine kısmen katılıyorum,viraj konusunu bizzat test etmiş bulunuyorum,standart amortisör ayarı ile 2 kişi viraja girdim bir esneme hissettim,ama bu tamamen amortisörlerin yumuşak olmasından kaynaklanan
    bir olay,şase esner mi abi şase bir esnerse o motorda ne denge kalır nede başka bir şey,ellerini bıraktığında kafa sallar,Barkın ın farklı bir olayı vardır Yamaha yla onu bilemem,ki kaldı ki pistte yarış için üretilmiş bir motor değil,yaşım 47,ayaklarım seleden yere değmiyordu ben motora binmeye başlayalı,MT 07 mükemmel dediysem fiyatına,hacmine,kalitesine,beygir gücüne,tork una bakarak hakikaten beklentilerimi gayet iyi karşılıyor,burada başka motora binmeden yazdığımı da düşünmeyin,binmek istediğim motorlara bindim,binmek istemediğim motorlara ,abi bir tur at bir dene deseler de binmem,çünkü üç aşağı beş yukarı ciğerini bilirim,keşke MT 09 alabilseydim,HP açısından ama bir buçuk ay bekledikten sonra sıkıldım mt 07 aldım,yine aldığım diye söylemiyorum,mt 09 dan daha şık bir makine(benim görüşüm).

Motosikleti
    Alıntı Redneck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbuldayım,yamaha rami ye gittim bu gun.orada bır adam ıcın getırmısler ama onun daha gelecek parçaları oldugu ıcın ıstersem benım motora takabılıcegını soyledı, turkiyede baska yokmus ama ıstersenız getırtırler, ıstanbul bulusması mı varmıs benım haberım yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:21 ----------

Ayrıca bu gun ramide adamın bırı sordu ne kadar yakıyor diye , 4,5 falan dedım, cok fazla yakıyormus ya dedı, cevap veremedım ve sadece gozlerıne baktım.........
    redneck sıteyı takıp edersen buluşmanın 16 austosta lduğunu gorurdun ona gore buluşmayı kacırma

numan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    st rs
    Haddim olmayarak amortisör konusunda görüşlerimi paylaşmak istiyorum. Alışkanlıktan mıdır bilemiyorum ama bana arka amortisör çok yumuşak gelmişti ve iki tık sertleştirdim. Şehir içinde kullanmasaydım sanırım biraz daha sertleştirirdim. Benim dikkatimi çeken ön amortisörün fazla salınmasıydı(hala aynı düşüncedeyim de artık mt07im yok), virajlarda fazlaca esneme yapıyor diye düşünüyorum. Ön taraf sanki arka taraf kadar stabil viraja girmiyor hissi veriyordu bana. Deneme fırsatınız oldu mu bilmiyorum ama mt09 viraj kabiliyeti konusunda çok daha iyi; ön taraf bence daha çok güven veriyor(mt07de michelin vardı, mt09da dunlop - ben lastikle alakasız olduğunu düşünüyorum).

Alıntı blackode adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Altın elbiseli adamın dediğine kısmen katılıyorum,viraj konusunu bizzat test etmiş bulunuyorum,standart amortisör ayarı ile 2 kişi viraja girdim bir esneme hissettim,ama bu tamamen amortisörlerin yumuşak olmasından kaynaklanan
    bir olay,şase esner mi abi şase bir esnerse o motorda ne denge kalır nede başka bir şey,ellerini bıraktığında kafa sallar,Barkın ın farklı bir olayı vardır Yamaha yla onu bilemem,ki kaldı ki pistte yarış için üretilmiş bir motor değil,yaşım 47,ayaklarım seleden yere değmiyordu ben motora binmeye başlayalı,MT 07 mükemmel dediysem fiyatına,hacmine,kalitesine,beygir gücüne,tork una bakarak hakikaten beklentilerimi gayet iyi karşılıyor,burada başka motora binmeden yazdığımı da düşünmeyin,binmek istediğim motorlara bindim,binmek istemediğim motorlara ,abi bir tur at bir dene deseler de binmem,çünkü üç aşağı beş yukarı ciğerini bilirim,keşke MT 09 alabilseydim,HP açısından ama bir buçuk ay bekledikten sonra sıkıldım mt 07 aldım,yine aldığım diye söylemiyorum,mt 09 dan daha şık bir makine(benim görüşüm).

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Pist olayi tamamen farkli bir mevzu, pist ayarlari yapilmis bir motoru s.icinde kullanmak tam anlamiyla eziyet olurdu. Burda Barkinin testi pistte yapmasi, hem trafige kapali olmasi, hem de asfalt kalitesinin iyi olmasi dolayisiyla motorun limitlerini gorebilme adina yapilmis birsey bence.

Sahsen tanimam Barkini ama Yamaha ile sorunu oldugunu sanmam, cunku oyle olsa mt9 icin o kadar iyi seyler soylemezdi ki halen gaz kolu tepkisinin cok iyi olmadigini, cok ani oldugunu da soyluyor.

Sasinin esnemesi olayini biraz yanlis anlamissiniz sanirim. Burda sizin motorda, karsilastirdigi er6 daki gibi tam bir sasi yok, deponun altindaki sasi parcasi, arka kuyruk ve arka masayi direk motora baglayarak, motoru da sasinin bir parcasi haline getiriyorlar, tipki benim Hornette de oldugu gibi. Bu durum hafiflik adina yapilan birsey. Sizin esneme dediginiz olay tabii ki sasinin burulmasi degil ama er6 daki gibi komple sasi olmadigindan dolayi, baglanti yerlerinden gereginden fazla esnemesi, yani arka masanin arka amortisor sebebiyle esnemesi uzerine on sasi parcasinin da yine suspansiyonla araciligiyla esnemesi yaninda, motora bagli olan noktalardan da esneme olmasindan bahsediyor sanirim.

Tabii ki amortisorler yumusak oldugundan boyle bir sorun oluyor, y.disinda mt9 u da yumusak bulup suspansiyon yaylarini ve arka amortisoru komple degistiren adamlar var daha sportif performans alabilmek adina ya da pistte daha iyi yol tutus adina. Ben sahsen o videodan sonra, sert virajlarda daha dikkatli olurdum, tamam cogumuz motorun limitlerini zorlamiyoruz ama gun gelir virajda ihtiyaciniz olur, o zaman da aradiginiz destegi motor veremeyebilir.

bunlari motoru kotulemek adina yazmiyorum kesinlikle, hala er6 ya gore daha alinabilir bir motor oldugunu dusunuyorum fiyatindan oturu. Eger limitleri zorlayacaksaniz, ama deli gibi viraj yapicam ben diyorsaniz o zaman bu motoru almadan once bir daha dusunmek gerekir bence, ya da en azindan bir test surusu yapip, size yetip yetmeyecegini gormek gerekir. Sonucta bunlar spor motorlar degiller, viraji daha iyi dedigi er6 da racing gibi viraj alamaz. Hersey motordan beklentiler ile alakali.

Bunlari bilerek, beklentilerinizi karsiliyorsa motoru almak lazim, yoksa motoru aldiktan sonra aaaa bunun viraji benim beklentilerimin altinda kaldi demek bile bile lades demek olur. Yani bunlari da yazalim da okuyanlar gorsun, kendileri gidip test etsinler, halen begeniyorlarsa da alsinlar tabii ki, zaten yok satiyor bildigim kadariyla. Direk mukemmel dersek okuyan herkesin almasi lazim o zaman

Sizin beklentilerinizi karsiliyor ki bu kadar memnun kalmissiniz ne guzel. MT9 benim de cok aklimi celen bir model, ciplak motorlari sevdigimden, bir sonraki motorum olmasi ihtimalini ciddi ciddi dusunuyorum.
    tuzsuzdeli, xismailaydin, xawa ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Arkadaslar bende mt 07 almak istiyorum. Ankaradayim ama burdan almak istemiyorum duzceden almak istiyorum ancak kask elbise vs yok gittigimde hepsini duzcedeki yamaha servisinden temin edebilirmiyim donuste motoru kullanarak donucem cunku. Bilgilerinize ihtiyacim var teşekkürler simdiden

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    @Bulent78 abi, tüm yorumlarına katılıyorum. Evet, "sen alma zaten, bırak o ayrıcalık bizde kalsın" demem saçma olmuş. Nazilerin propaganda bakanı Goebel tarzında bir yaklaşımın pek de savunulur bir tarafı yok.

Ancak motosiklette sorun olduğunu söyleyen bir kişi bile amortisör olayına girmemiş. Hani oradan dem vuran biri olsa, hak verme olasılığımız yüksek. Çünkü sevdiğimiz, saydığımız, "yalan söylemez" diye düşündüğümüz bir adam zaten söyledi amortisörlerin durumunu. Ha o zaman da böyle savunursak; artık iflah olmayız, fanatik olmuşuzdur. O yanlış işte.

---

Bana Naked motosikletleri sevdiren zaten senin CB600 olmuştu

CB600'den sonra MT-09'u çok seversin diye tahmin ediyorum. Düşünsene, ses harici CB600'de olan her şey MT-09'da var ve daha hafif
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

Motosikleti
    Alıntı utku33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bende mt 07 almak istiyorum. Ankaradayim ama burdan almak istemiyorum duzceden almak istiyorum ancak kask elbise vs yok gittigimde hepsini duzcedeki yamaha servisinden temin edebilirmiyim donuste motoru kullanarak donucem cunku. Bilgilerinize ihtiyacim var teşekkürler simdiden
    tabıkı temın edebılırsın orda hersey mevcut ama gıtmeden once bır telefonla danış derım ozellıkkle fıyat konusunda cunku dadaş bıraz pahalıya satıyor imkanın varsa ankaradan al derım bende mt7 mı ıskenderudan gıttım aldım hem yoda rodajınıda tamamlamış oldum cok keyıflıydı

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı utku33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum, ekipmanları önce al. Hem daha kaliteli, hem daha ucuz olur. Çünkü motosikleti aldıktan sonra "ekipmanları zaten alacak" izlenimi oluşursa daha yüksek fiyat çekebilirler.

Tabi bi de mağazada istediğin çeşitliliği bulamayabilirsin.

Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum, ekipmanları önce al. Hem daha kaliteli, hem daha ucuz olur. Çünkü motosikleti aldıktan sonra "ekipmanları zaten alacak" izlenimi oluşursa daha yüksek fiyat çekebilirler.

Haklisin onceden almak daha mantikli ama ankarada alabilecegim guvenli bi yer bilmiyorum.burdan yorumlari okudugum kadariyla dadas guvenli gibi ama tabi kararsiz kaldim.ankaradan onerisi olan arkadaslar varsa sevinirim

Motosikleti
    Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

evet ısmaıl fıyat konusunda sana katılıyorum cunku dadaş kazık gecırmede cok tecrubelıdır bende onun ıcın onlara hıc gıtmıyorum hatta hıc gıtmışığım yoktur arkadaşlarımın ağzı yandı sutu ufluyorlar :)

RmMuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı nisa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet ısmaıl fıyat konusunda sana katılıyorum cunku dadaş kazık gecırmede cok tecrubelıdır bende onun ıcın onlara hıc gıtmıyorum hatta hıc gıtmışığım yoktur arkadaşlarımın ağzı yandı sutu ufluyorlar :)
    Arkadaşlar internet diye bi şey var malumunuz

Taktik şu; herhangi bir mağazaya gidiyorsunuz. Malzemeleri yakından görüp marka model tespit ediyorsunuz.
    Bu arada gittiğiniz mağazaya ilk defa gittiyseniz esnaflıklarını tartıyorsunuz. İlk fyatlarla karşılaşıyorsunuz.
    İki ihtimal var esnaflıklarını beğendiniz, o aman bu mağazanın bir şansı var. Bu ağazaya bir şans vericez. Yada beğenmediniz. Sorun yok. Zaten almayı düşünmüyorsunuz ama ürünleri tanıdınız.

Tespit ettiğiniz ürünleri internetten iyice araştırın, fiyatlarını bulun. hepsiburada.com Sahibinden.com a bakın. vb. Yüce bilge google ye sorun.
    Altınelbiseliadam.com daki reklamların olduğu siteleri inceleyin.
    Sonra bir fiyat çizginiz oluşmuştur.

Mağazasına gidip esnaflığından memnun kaldığınız mağazaya şans vermek için eğer daha pahalı ise vermei planladığınız en düşük fiyatı teklif edin. fiayatta bir birinize yaklaşırsanız ürünleri alırsınız. Yaklaşamazsanız artık elinizde fiyat çalışmanız var. Artık herhangi bir mağazadan düşündüğünüz fiyatı bulursanız malı alırsınız.

Bu yöntemin bir özelliği var, ürünleri ayrı ayrı değilde tamamını bir yerden almanız halinde çok avantajlı olursunuz.
    Benim genelde kullandığım yöntem budur.

En son bir set olarak aldığım,

Revit ceket, Revit Eldiven, Revit Bot ve Tech90 Kot hepsi tek tek 1650 TL tuttuğu halde bu teknikle 1300 TL ye aldım.

asot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 700
    Alıntı numan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haddim olmayarak amortisör konusunda görüşlerimi paylaşmak istiyorum. Alışkanlıktan mıdır bilemiyorum ama bana arka amortisör çok yumuşak gelmişti ve iki tık sertleştirdim. Şehir içinde kullanmasaydım sanırım biraz daha sertleştirirdim. Benim dikkatimi çeken ön amortisörün fazla salınmasıydı(hala aynı düşüncedeyim de artık mt07im yok), virajlarda fazlaca esneme yapıyor diye düşünüyorum. Ön taraf sanki arka taraf kadar stabil viraja girmiyor hissi veriyordu bana. Deneme fırsatınız oldu mu bilmiyorum ama mt09 viraj kabiliyeti konusunda çok daha iyi; ön taraf bence daha çok güven veriyor(mt07de michelin vardı, mt09da dunlop - ben lastikle alakasız olduğunu düşünüyorum).
    arka amortisör söylediğiniz gibi inanılmaz yumuşak, geçen haftalarda antalya-kaş tarafından gelirken bir tümsekden zıpladım, resmen ayağa kaldırdı. Sonra saatler geçti olayı unutmuştum, bir yerde yemek yiyoruz, motora dönüp bir baktım, benim plaka alttan 2-3 cm. gitmiş bu arada katlanır plaka var bende ve tabiki plakam açık haldeyken arka teker plakayı resmen yemiş.. Mt09'un youtubedaki bir videosunda olduğu gibi cross niyetine berbat arazide de kullanmak için mi tasarlamış bu motoru Japonlar anlamadım.. Ben herşeye rağmen asfalttan çıkarmıyorum.

Yorumsuz http://m.youtube.com/watch?v=bp7DZKeMZvg kawasaki oyunun tadını kaçırdı iyi izleyin ara kamera arkası

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Evet yorumsuz ve pistte yapılan değerlendirme benim için anlamsız.

Amortisör konusu açılmışken değinmek istiyorum herkesin yorumunu çok dikkatli bir şekilde okudum. Öncelikle şunun altını çizmek istiyorum ki Barkın Bayoğlu'nun amortisör ile ilgili söyledikleri doğru.Fakat amortisörlerden memnun olmayan Mt-07 kullanıcılarının " MT-07 nin amortisörlerini beğenmiyorum " yada " Amortisörler çok yumuşak motor kayıyormuş gibi hissediyorum" gibi ifadeler kullanması gerçekten bir nebze garip kaçıyor. Mt-07 nin amortisörlerinden memnun olmamanız için bir piste girmeniz (Arka amortisörü gerekli sertliğe ayarlayarak) ve çok sayıda tur atmanız lazım . Fakat bu yeterli olmayacaktır çünkü motosiklet ile extreme şartlarda viraja girebilmeniz için zaten çok profesyonel eğitimlerden geçmeniz lazım. Yani en az 50.000 km motosiklet tecrübeniz olması, en az 50 saat kapalı alan eğitimi almış olmanız lazımdir ki eğitimleri 3 ay önce tamamlamanız yada 6 yıl önce tamamlamanız yeterli olmayacaktır çünkü pratikliğinizi kaybetmiş olacaksınız.Lütfen beni yanlış anlamayın fakat Mt-07 nin amortisörleri hakkında yorum yapabilecek gerekli donanıma,yeterli tecrübeye sahip olup olmadığınızı lütfen bir gözden geçirin. "Benim yeterli tecrübem var ben biliyorum çok km yaptım " diyen arkadaşlar varsa aramızda zaten Mt-07 nin amortisörlerine olumsuz yorum yapmazlar çünkü gerektiği yerine getiren yeterli bir performansa sahip bir motosiklet olduğunu bilirler.Motosikletin amortisörleri ile ilgili kendi yorumumuda sizlerle paylaşmak istiyorum ki motosikletin amortisörleri gerçekten çok iyi. Tam bir şehir içi cadde motoru. Bende MT-07 kullanıcısıyım. Şehir içi ağırlıklı kullanıyorum. Fakat 2000 km'lik bir seyehate giderken arka amortisörü sertleştirdim ki bu uzun yolda çok daha rahat hissetmemi sağladı.Ama şehir içinde sert amortisör kesinlikle tavsiye etmem.Evet merak edenler için söyleyeyim motosikletle 190+ gibi hızlara çıkmak istiyorsanız amortisörü sertleştirmeniz daha güvenli ve konforlu olacaktır. Ama unutmayın ki amortisör ne kadar sert olursa sönümlenme o kadar az olur yani 200 ile giderken bir çukurdan geçmeniz sizi çok sallamayacaktır fakat lastiğe çok fazla yük bindireceğinden dolayı lastiğiniz daha fazla aşınacaktır ve ömrü kısalacaktır.Yani ben şehir içi gidiyorum ama 200 e de çıkıyorum diyorsanız mutlaka sert ayara alın derim.

Bu arada motosikletten bir zırıltı geliyor benim tahminim egzoz dan geldiği yönünde ama emin değilim.
    Motorunuz viteslerinin sert geçtiğini düşünüyorsanız ayarlanabilir manet almanızı tavsiye ederim.
    Motorunuzun yavaş gittiğiniz halde çok yaktığını düşünüyorsanız şuna dikkat etmenizi öneririm ki ilk 3 viteste çok yakıyor.Diğer viteslerde gayet iyi gerçekten. 2000 km'lik seyahatimde 4.1 yakıt ortalaması ile gittim, 218 km hıza çıktığımda oldu 90 km ile gittiğimde oldu.

Çok konuştum umarım yararlı olabilmişimdir. Altını çizmek istiyorum ki bu forumu kullanan (xismailaydın) adlı kullanıcının verdiği bilgiler gerçekten çok doğru ben çok yazamıyorum onu dinlemekte fayda var Ağzına sağlık.
    theplatoon, krd, xismailaydin ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

asot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 700
    şu pist muhabbetleri şaka gibi geliyor, sanki herkesin evinin önü suzuka, monza.. evinizin önü bayrampaşa, taksim..
    hakan_biolog, doziz, krd ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Malik_Ugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09 Tracer
    Merhaba Arkadaşlar,

MT-07 sürücüsü olarak aranıza yeni katıldım.İlk motorum ve çok memnunum.Kırmızı ABS'li modeline sahibim.Ankara Baydar'dan aldım.Muhabbetiniz bol olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:25 ----------

Motorsiklet standı arıyorum zincir temizliği yapabilmek için,ucuz temin edebileceğim site veya yer önerebilir misiniz ?

Teşekkürler.
    HCMT07 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı mt09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amortisör konusu açılmışken değinmek istiyorum herkesin yorumunu çok dikkatli bir şekilde okudum. Öncelikle şunun altını çizmek istiyorum ki Barkın Bayoğlu'nun amortisör ile ilgili söyledikleri doğru.Fakat amortisörlerden memnun olmayan Mt-07 kullanıcılarının " MT-07 nin amortisörlerini beğenmiyorum " yada " Amortisörler çok yumuşak motor kayıyormuş gibi hissediyorum" gibi ifadeler kullanması gerçekten bir nebze garip kaçıyor. Mt-07 nin amortisörlerinden memnun olmamanız için bir piste girmeniz (Arka amortisörü gerekli sertliğe ayarlayarak) ve çok sayıda tur atmanız lazım . Fakat bu yeterli olmayacaktır çünkü motosiklet ile extreme şartlarda viraja girebilmeniz için zaten çok profesyonel eğitimlerden geçmeniz lazım. Yani en az 50.000 km motosiklet tecrübeniz olması, en az 50 saat kapalı alan eğitimi almış olmanız lazımdir ki eğitimleri 3 ay önce tamamlamanız yada 6 yıl önce tamamlamanız yeterli olmayacaktır çünkü pratikliğinizi kaybetmiş olacaksınız.Lütfen beni yanlış anlamayın fakat Mt-07 nin amortisörleri hakkında yorum yapabilecek gerekli donanıma,yeterli tecrübeye sahip olup olmadığınızı lütfen bir gözden geçirin. "Benim yeterli tecrübem var ben biliyorum çok km yaptım " diyen arkadaşlar varsa aramızda zaten Mt-07 nin amortisörlerine olumsuz yorum yapmazlar çünkü gerektiği yerine getiren yeterli bir performansa sahip bir motosiklet olduğunu bilirler.Motosikletin amortisörleri ile ilgili kendi yorumumuda sizlerle paylaşmak istiyorum ki motosikletin amortisörleri gerçekten çok iyi. Tam bir şehir içi cadde motoru. Bende MT-07 kullanıcısıyım. Şehir içi ağırlıklı kullanıyorum. Fakat 2000 km'lik bir seyehate giderken arka amortisörü sertleştirdim ki bu uzun yolda çok daha rahat hissetmemi sağladı.Ama şehir içinde sert amortisör kesinlikle tavsiye etmem.Evet merak edenler için söyleyeyim motosikletle 190+ gibi hızlara çıkmak istiyorsanız amortisörü sertleştirmeniz daha güvenli ve konforlu olacaktır. Ama unutmayın ki amortisör ne kadar sert olursa sönümlenme o kadar az olur yani 200 ile giderken bir çukurdan geçmeniz sizi çok sallamayacaktır fakat lastiğe çok fazla yük bindireceğinden dolayı lastiğiniz daha fazla aşınacaktır ve ömrü kısalacaktır.Yani ben şehir içi gidiyorum ama 200 e de çıkıyorum diyorsanız mutlaka sert ayara alın derim.

Bu arada motosikletten bir zırıltı geliyor benim tahminim egzoz dan geldiği yönünde ama emin değilim.
    Motorunuz viteslerinin sert geçtiğini düşünüyorsanız ayarlanabilir manet almanızı tavsiye ederim.
    Motorunuzun yavaş gittiğiniz halde çok yaktığını düşünüyorsanız şuna dikkat etmenizi öneririm ki ilk 3 viteste çok yakıyor.Diğer viteslerde gayet iyi gerçekten. 2000 km'lik seyahatimde 4.1 yakıt ortalaması ile gittim, 218 km hıza çıktığımda oldu 90 km ile gittiğimde oldu.

Çok konuştum umarım yararlı olabilmişimdir.
    Valla arkadaşım seni tanımıyorum. Ancak mesajının altına tam "tüm söylediklerine katılıyorum" yazacaktım ki benimle ilgili
    Alıntı mt09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Altını çizmek istiyorum ki bu forumu kullanan (xismailaydın) adlı kullanıcının verdiği bilgiler gerçekten çok doğru ben çok yazamıyorum onu dinlemekte fayda var Ağzına sağlık.
    yorumunu gördüm.

Şimdi bişe desem "tanıtıcı reklam / ürün yerleştirme / danışıklı döğüş" izlenimine kapılacak bir sürü arkadaş.

Anladığım kadarıyla biz aynı tarz kullanıcıyız, bu nedenle motosiklet hakkındaki görüşlerimiz örtüşüyor.
    mt09 ve RmMuR bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBR250R
    Günlerdir kitap okur gibi bu başlığı okuyup içimdeki mt-07 aşkını daha da büyütüyorum arkadaşlar Şimdi birkaç sorum var. Son yorumlara baktığım zaman çoğunuz motorunuzu almışsınız. Hayırlı olsun. Peki şu aralar İstanbul'daki mt-07 stokları ne durumda bilginiz var mı? Hala bir kaç ay sonraya mı erteleniyor? Bir de kredi konusunda bilgisi olan var mı? Benim önceden aldığım bir kredi var o yüzden alamıyorum ihtiyaç kredisi. Yamaha bayilerinin anlaşmalı olduğu bir banka falan var mı? Aranızda kredi ile alan varsa ve beni aydınlatırsa çok sevinirim.

En kısa zamanda mt-07'me kavuşup onunla yaşlanmak istiyorum. Bambaşka bişey bu alet dünya bir yana bu bir yana.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler