Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    utk_trn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    zırıltı falan yok arkadaşlar motorun çalışma şekli bu demekki bu sesin cıktıgını soylemeyen kalmadı çok kafanıza takılıyorsa egzoz taktırın Vites olayına gelince - goruntusu bende 1-2 defa oldu durdugun yerde birden fazla vites degiştirirsen vites tam oturmuyor haliyle gosterge arafda kalıyor yavaslarken tek tek düşüp dogru düzgün vites pedalına basarsanız sıkıntı kalmıcaktır bunun yanında zinciriniz cok pis ise buda vitesin tam gecmemesinin sebebi olabilir ayak alısınca sıkıntı kalmıcaktır diye düşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:33 ----------

Alıntı Wolvie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaslar
    soft yan canta icin yamaha disinda baglanti aparati ve canta icin ne tavsiye edersiniz?
    givi nin sert canta icin yan baglama demiri geldi türkiyeye bu ay sonuna dogru soft canta icin tasıma demiride gelicek ben bekleyemedim nal canta yaptırdım konyada on numara oldu görüntüsü çok çok güzel olmasada cok işlevsel yakın zamanda seyahat planım var cantayı takınca fotograflıcam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    desenize mt 07 de sorunlar çıkmaya başladı fazla gazlayınca yağ yakmalar vites göstergesinde sıkıntılar vida sesleri du bakalım şöle 10.000 bi atlatın daha neler cıkıcak.

motor almaktan vazgeçtim arkadan cb650f alalım dedik yok gidon pulu sorunlu yok titreşim bu firmalar neyin peşinde anlamadımki :(
    Ne sorunu çıkmış? Arkadaşların bahsettiği şeylerin çoğu pilotaj hatası. Ses meselesi de "crosspane" motordan olsa gerek.

Yağ yakma ne alaka? Kimin motosikleti yağ eksiltmiş? Bu başlıkta yağ yakma ile ilgili bir tane bile mesaj görmedim ben. Şimdi sen yazdın diye millet "yağ yakıyomuş ya" diye düşünecek. Çamur at izi kalsın yani.

Yaklaşımın amatörce. Kıçınızdan yorum uydurmayın. Özellikle yağ yakma saçmalığı konusunda. Söylediğim gibi bir tane yorum yok yağ yakma ile ilgili.

Sen zaten MT-07 alma, bırak o ayrıcalık bizde kalsın.
    utk_trn, Flash_9, theplatoon ve 5 diğerleri bunu beğendiler..
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

Motosikleti
    Yamaha MT 07 ABS Race Blue
    Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne sorunu çıkmış? Arkadaşların bahsettiği şeylerin çoğu pilotaj hatası. Ses meselesi de "crosspane" motordan olsa gerek.

Yağ yakma ne alaka? Kimin motosikleti yağ eksiltmiş? Bu başlıkta yağ yakma ile ilgili bir tane bile mesaj görmedim ben. Şimdi sen yazdın diye millet "yağ yakıyomuş ya" diye düşünecek. Çamur at izi kalsın yani.

Yaklaşımın amatörce. Kıçınızdan yorum uydurmayın. Özellikle yağ yakma saçmalığı konusunda. Söylediğim gibi bir tane yorum yok yağ yakma ile ilgili.

İsmail yağ yakma olayını büyük ihtimal tam okumadan sallıyorlar.
    birisi burda yazdı egsozun çıkışında siyah siyah lekeler görüyorum motor acaba yağ mı yakıyor diye, halbuki tam okusa onun yağ değil çiğ benzin olduğunu öğrenecek ama gel gör ki okuma zahmetine bile girmeden motor yağ yakıyor oldu )
    utk_trn, xismailaydin, deep_far ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

asot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 700
    Yağ yakma filan tabiki yok, bilgisayar basinda 50 tane motor test eden tipler var, yok gibi davranin kendisi uzaklasacak ve uzaktan hayal kurmaya devam edecektir.
    xismailaydin bunu beğendi.

doziz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Tabi canım Ferrari alsak bunun kaporta naylon ha bi de çok yakıyomuş diyecekler
    xismailaydin bunu beğendi.

utk_trn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07

hey maşallah yardır joe arkandayız begenmeyen almasın karrrdişiiiiim
    xismailaydin, deep_far ve RmMuR bunu beğendiler.

tuzsuzdeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07

Bunca mesajdan çıkan sonucun bu olmasına ben de çok güldüm. Gerçi bizim milletin genel yaklaşımı bu.

Siz hiç kronik problemi olan (araba olsun motosiklet olsun) araca binmemişsiniz.

Sadece MT özelinde değil, Japon markalarının genel konumu zaten sorunsuzluk üzerinedir. Hondayı fikir belirtecek kadar bilmem ama bir Yamaha'da ya da Suzuki'de yaşanan sıknıtlar ile, bir KTM'de, Ducati'de yaşanan kronik sıkıntılar arasında dağlar kadar fark oluyor.
    Keza BMW F ve R serisi de öyle. Benim çevremde BMW motosiklet (şu enduro diye adlandırılan modeller) sahibi olup da yolda kalmamış, ya da bir sabah motosikletini çalıştıramamış tek bir arkadaşım yok, abartmıyorum. Daha dün bir F800GS'i 230TL çekici parası verip İstinye'ye yolladık. Bakalım Borusan'dan arkadaşa ne kadar boru girecek.
    xismailaydin, RmMuR, Volki34 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Yağ yakıyor mu yakmıyor mu? Deliller ile saadete gelelim lütfen

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ yakıyor mu yakmıyor mu? Deliller ile saadete gelelim lütfen
    Yağ yakıyor diye sandıkları şey tam olarak, çiğ benzinin egzoz dışına damlaması.

Alıntı asot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ yakma filan tabiki yok, bilgisayar basinda 50 tane motor test eden tipler var, yok gibi davranin kendisi uzaklasacak ve uzaktan hayal kurmaya devam edecektir.
    utk_trn bunu beğendi.

deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah

dostum harika yazmışşın

senın yazdıklarını okuyunca ben bişey yazmadım

mt de şu ana kadar görebildiğim hiç bir kusur yok kilometre 4000 bini devirdi
    RmMuR ve utk_trn bunu beğendiler.

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Yag yaktığını ben de duymadım. Eğer bu mevzuyu kesin olarak kanıtlamak istiyorsanız, genel olarak devirli kullanım ile geçen bir yağ ömrü sonrasında, değiştirirken çıkan yağı ölçersiniz, al işte sana sonuç dersiniz.

Egzozda çiğ benzinden dolayı olması bana çok mantıklı gelmedi, bu aletin oksijen sensörü ne işe yarıyor o zaman, egzoz gazındaki yanmamış benzin ölçümünü mü yanlış yapıyor? Ya da benzinden değil de başka bir şeyden dolayı böyle leke oluyor olabilir, egzozun yapısından dolayı bile olabilir belki.

Bir de motoru ölümüne savunmayın bence, eğer eksik yönlerini gördüyseniz çekinmeden söyleyin, siz söylemeseniz bile bu tarz eksiklikler var ise eğer, illaki insanlar bunları duyacaktır. Bu kötü birşey değil, yani motorun herşeyi dört dörtlük olmaz zaten. Şöyle eksik yönleri var ama benim için hiç önemli değil ben motorumu seviyorum ve memnunum diyebilmeli insan. Motor performansından ve guvenlikten ödün verdirmediği sürece tabii ki.

Önceki kullandığım ER6 yağ yakıyordu, internette araştırdığınızda bu kasalarda böyle bir durum olduğunu görebilirsiniz. Motorun kullanımına ya da performansına en ufak etkisi yoktu, severek kullandım mesela.
    doziz, xawa ve tuzsuzdeli bunu beğendiler.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Benim DRZ de yağ yakıyor. Hem de çok sıkıştırmamama rağmen. Ama Mondial yakmıyor, hem de 1 damla bile hem de sürekli tapagaz gidince bile. Ne yapayım yani şimdi DRZ yi yerip Mondiali mi öveyim Öveyim mi la gerçekten
    doziz ve utk_trn bunu beğendiler.

numan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    st rs
    Zincirden gelen ses garibime gitmişti, ismaille de konuşmuştuk ama öyle abartılacak bir şey yoktu. ben genel olarak crossplane sistemine ve çift silindire alışamamıştım ama satmamda en ufak bir etkisi olmadı.

Yağ yakması diyenlere ben şu an mt07 sahibi olmasam bile uyuz oldum. Arkadaş yağ yakması öyle bir şey değil. 2008 1000rr yağ yakıyor dendi, bir sene sonra anlaşılmıştı neredeyse ki öyle böyle yağ yakmıyordu. Ben rodajda koyduğum yağı satmadan önce (2000 kmlik yağ) merakımdan boşaltıp bakmıştım(yağ filtresinde kalan miktarı da hesaplayarak) yağ eksiltmeyle ilgili herhangi bir şey görmedim, yağ da baya baya temizdi. Egzoz çıkışındaki benekler de yağ değil, apacık bir şekilde çiğ benzin.

Bu yağ meselesi "Çamur at izi kalsın"dan başka bir şey değil.
    Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yag yaktığını ben de duymadım. Eğer bu mevzuyu kesin olarak kanıtlamak istiyorsanız, genel olarak devirli kullanım ile geçen bir yağ ömrü sonrasında, değiştirirken çıkan yağı ölçersiniz, al işte sana sonuç dersiniz.

Egzozda çiğ benzinden dolayı olması bana çok mantıklı gelmedi, bu aletin oksijen sensörü ne işe yarıyor o zaman, egzoz gazındaki yanmamış benzin ölçümünü mü yanlış yapıyor? Ya da benzinden değil de başka bir şeyden dolayı böyle leke oluyor olabilir, egzozun yapısından dolayı bile olabilir belki.

Bir de motoru ölümüne savunmayın bence, eğer eksik yönlerini gördüyseniz çekinmeden söyleyin, siz söylemeseniz bile bu tarz eksiklikler var ise eğer, illaki insanlar bunları duyacaktır. Bu kötü birşey değil, yani motorun herşeyi dört dörtlük olmaz zaten. Şöyle eksik yönleri var ama benim için hiç önemli değil ben motorumu seviyorum ve memnunum diyebilmeli insan. Motor performansından ve guvenlikten ödün verdirmediği sürece tabii ki.

Önceki kullandığım ER6 yağ yakıyordu, internette araştırdığınızda bu kasalarda böyle bir durum olduğunu görebilirsiniz. Motorun kullanımına ya da performansına en ufak etkisi yoktu, severek kullandım mesela.
    utk_trn bunu beğendi.

RmMuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Eksosun cikisinda gorulen siyah benekler su yogusmasinin eksozdan atildiktan sonra biraktigi izler olarak yorumluyordum ben. Cunku cig benzin olsa yakmasi fazla olmaliydi. Isin dogrusu araba kullanirken eksozdan cikan su damlalarina asiri aliskin oldugumdan bu izleri kaale alip sumu diye bile kontrol etmedim.

Yag yakmak ile ilgili en kucuk bir emare gormedim ben.

Ses denilen seyleri arkadaslarin motorunda gormek gerekir. Zirilti disinfaki calisma sesleri karakterisyik sesler olabilir. Ben kendi motorumda beni rahstsiz eden farkli bir ses dinlemiyorum. Ancak zirilti seklinde bir ses benim motorumda yok.
    Bundan once kullandigim motorda alttan ortadan gelen bir zirilti vardi ve gaz orta devirlerin uzerine cikinca geliyordu beni de ayar ediyordu. Hakkaten sinir bozucuydu. Bende o ziriltinin kaynagini hulmak icin cok ugrastim ve bulamadim. Illa bir vidadan geliyordu ama bulamadim.
    Sonra serviste bu konuda cok aglayinca usta eksoz sistemine ait butun vidalari iyice sıktıktan sonra birde ince bir yag ile yagladilar, zirilti felan kalmamisti mesela.

Motosikleti
    Triumph Street Triple
    İki şey söylemek istedim; ilki viteslerdeki arada kalma durumu ile ilgili benimde başıma geldi aynısı (duke 390ım var) Nedenide aslında birazda acemilikten belki otomobil kullanma alışkanlığı pegi sertçe tepiklemek yerine daha yumuşuak yapınca arada kalabiliyor sıralı şansımzanda da sert hareket ettirmek gerekiyor aynısı dogboxlı yarış otomobilinde başıma gelmişti.
    Diğer durum ise egsozdan çıkan çiğ benzin olamaz arkadaşlar çiğ benzin olursa sorun var demektir, egsozdan çıkan sıvı muhtemelen sudur ve egsozun içindeki kurumla beraber siyahlaşarak egsozun etrafında iz bırakıyordur ki bu normal bişi özellkike kış aylarında daha da çok beklenen bir durum. Hoppala su nereden çıktı şimdi diyenler içinde, egsoz gazının içinde karbonmonoksi ile az miktarda da su buharı bulunur ve özellikle ilk çalıştığında soğuk olan egsozda bu su buharı aniden yoğunlaşarak suya dönüşür ve egsozun içindeki kurum parçacıklarıyla beraber dışarı atılır bu sırada da herhangi bir yere denk gelirse kesinlikle lekesi kalır.

Ayrıca mt07 muhtemelen bu sene yılın motosikleti seçilecek kadar iyi bir motor, Herşeyi yeteri kadar veren vekullanmadığınızı ortaya koymayan bunuda çok makul bir fiyata veren bir motor. yağ yakıyor bile olabilir ama bunu anlamak için çok erken hele ki bunun kronik olduğunu düşünmek daha bir sene bile dolmamışken motosiklet çıkalı bence imkasnsız. neyse herkese keyifli sürüşler

Birde zırıltıyla alakalı plakaya yada plakalığada bakmak lazım özellikle plakalıklarda çok fazlaca bu ses gelebiliyor.
    xawa, utk_trn, ulubatlı ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

asot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 700
    Bu egzosdaki siyah benekler bende de var, ama ben de bunun biraz da egzosun şekli semaliyle ilgili oldugunu dusunuyorum, cok ufak bir egzost ve de uç kismi genis.. Ve yağ eksiltmem filan hic olmadi.

Bunun yaninda zincir sesi de bende mevcut ama inanin artik duymuyorum bile ve bu sesle ilgili en kucuk bir ekstra sey yaptirmadim.

Araba tutkunu olanlar bilir bir ara soylenmisti sanirim, bu alet arabada mini cooper s in karsiligi, hizlanma suresi onun 2 kati ve yakiti yarisindan bile az, o yuzden bu motoru gercekten keyif almak isteyenler alsin.

Hadi zorlayin biraz sorun bulalim şu motorda bazi paranoyaklar için..

RebelYell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kaslı gövdesine o kafa hiç olmamış . Kafası haric her yeri güzel motorun .

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar motosiklet,yağ yakıyor,titriyor,vidaları yolda giderken filan düşüyor,gösterge 7 ve 8. vitesleri göstermeye başladı, zincir sesi kırbaç gibi... siz sakın almayın bu motoru,bırakın biz kendi kendimize yuvarlanıp gidelim

o değil de bugün sevdiceğime cam aldım,givinin camı 290 lira fiyatı var,bence güzel oldu,yavaş kullandığım için olsa gerek bir faydasını göremedim ama güzel oldu

utk_trn bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Alıntı blackode adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zincir sesi kardeşim alışırsın idare et
    Zincir sesi değil. Zinciri gayet başarılı.

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    hadi ben haksızım arkadaş tamam siz haklısnızda nie kendi içinizde bile bi çatışma durumu var her konuda biri dio zincir sesi biri yok motordan geliyor biri yok egsozdan geliyor ben sadece suan motor araştırmasındayım bi kararda verebilmiş değilim mt07 den vazgeçmemin sebeblerinden ilki ve en ağır basanı vergisi oldu. mtorlarınıza lafım yok. benimde hoşuma giden bi motor ama mt07 almak isteyen helede biraz acemi motordan fazla anlamayan biri için bu motoru almak için çok erken bi zaman umarım başka arızanın zırıltının sesiniz sıkıntınız olmaz. ayrıca bok atma gb bi niyetim yok olsa beni bu sitede herkez bilir bırak bi mesajı suan konunun sayfa sayısı 1000 olmuştu bile örnek : ybr 125 konusu...
    xawa bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler