Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mt 07 deep armor
    Alıntı KorayAksoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba.
    MT 07 sahibiyim. Şöyle bir durum söz konusu. Yolda giderken sanki sıkılmamış bir vida zırıltısı geliyor. Genelde gaz kullanınca geliyor. Servise sordum hatta bi ses var dedim şak diye vida zırıltısı mı dedi. Evet dedim. normaldir dedi. Nedir bu sesin sebebi bilen, tecrübe eden var mıdır acaba?
    o sesi bende duyuyorum sol ayaklığın oralardan gibi sanki ben kendim baya vidaları yokladım ama bulamadım...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı byhasan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o sesi bende duyuyorum sol ayaklığın oralardan gibi sanki ben kendim baya vidaları yokladım ama bulamadım...
    Yolcu peglerini kontrol edin. Onlar zırıldıyor.

Bağlantı noktaları kauçuklu/plastikli, daha profesyonel yolcu peglerinde o ses olmaz diye düşünüyorum.
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam beyler,

ben yıllar önce karbon folyo almıştım,motoru kaplama umuduyla fakat depoyu sökemedim,nasıl söküleceğini bilen birisi varsa bana anlatabilir mi rica etsem ?

Ben depoyu mat siyah kapladim. Insani laz güzel birsey çıktı ortaya. Lakabı karasimsek. Fotoları nasıl atacağımi bilmiyorum ama en kisa zamanda fotolar gelecek

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    Merhaba.
    MT 07 sahibiyim. Şöyle bir durum söz konusu. Yolda giderken sanki sıkılmamış bir vida zırıltısı geliyor. Genelde gaz kullanınca geliyor. Servise sordum hatta bi ses var dedim şak diye vida zırıltısı mı dedi. Evet dedim. normaldir dedi. Nedir bu sesin sebebi bilen, tecrübe eden var mıdır acaba?
    dostum motoru ilk partiden aldım. bu ses yüzünden yemediğim laf kalmadı. ve bu ses azalsa da kesilmiyor da. o yüzden depremle yaşamayı öğrenmek gibi bu sesle yaşamayı öğrendim. motorun karakteristiğinden kaynaklandığını söylüyor servis ancak bir sıkıntı da yaşatmıyor. zincir mi diye uğraştım değil, subap sesi mi diye sordum değil. aynen dediğin gibi sanki montajda bir vida sıkılmamış gibi. sol ortadan geliyor bu ses, ben yolcu peglerinden geldiğini de sanmıyorum.
    numan bunu beğendi.
    how can you know what the things are worth?
    ıf your hands won't move to do a days work.

anily - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt-07
    yabancı forumlarda da en cok sorulardan biri bu ses gelmesi olayı. sorun olduğunu sanmıyorum. 4-5 bin devir arası geliyor bende de, rodajda olduğum için yüksek devirlerde var mı bilmiyorum.

ulubatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt 07 Race Blue
    biraz önca tv de gördüm arka çantaların ruhsatlara işlenmesine karar verilmiş.çantaları tadilat olarak kabul etmişler hadi hayırlısı bakalım

Flash_9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    arkadaşlar ankarada baydar yamaha ya kapora verip mt 07 bekliyen kimler var acaba forumda?
    renk tercihini sorcam ben mat grey veya deep armor diye kapora verdim niş gelir diye ümit ediyorum (ABSli)

Motosikleti
    MT 07
    Eksozdan geliyor..ben servis dışında biyere götürdüm...adam bi ara getir halledelim dedi...vaktim olmadı...

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı Flash_9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ankarada baydar yamaha ya kapora verip mt 07 bekliyen kimler var acaba forumda?
    renk tercihini sorcam ben mat grey veya deep armor diye kapora verdim niş gelir diye ümit ediyorum (ABSli)
    Dostum Mat Gri ya da Race Blu tavsiye ederim. Deep Armor fotoğraflarda olduğu gibi çekici görünmüyor gerçekte.

Baydar genelde söylediği tarihte getirtiyor. Ama mal geldikten sonra mırın kırın edersen, hemen başkasına veriyor motosikleti
    Maslak ve Flash_9 bunu beğendiler.

Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum Mat Gri ya da Race Blu tavsiye ederim. Deep Armor fotoğraflarda olduğu gibi çekici görünmüyor gerçekte.

Baydar genelde söylediği tarihte getirtiyor. Ama mal geldikten sonra mırın kırın edersen, hemen başkasına veriyor motosikleti
    Renkler ve zevkler meselesi. Ben de deep armor için uzun süre beklemeyi göze almıştım. Gece siyah, gündüz metalik mor görünümlü çift renk yapısı, gri şase boyasıyla uyumu ve jantlardaki beyaz şeritleriyle hoşuma gidiyor. Race blue çok avam gelmişti bana.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:40 ----------

Alıntı deep_far adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bence servisle görüşebilirsin ama bu dediklerin daha önceki sayfalarda konuşuldu ve tartışıldı.

ulaşılan sonuç şu idi
    kullanıcının vitesi yanlış değiştirmesi. ( 5. vitesten direk iki kez indirip 3 e düşmesi v.s. gibi devirsiz vites inilmesi v.s. gibi )

tıkanıklık konusunda hiç yaşayan duymadım ilk defa sen den duydum bu şekilde bir şey ama

600rr da ki r6 da yani SS tarzı makinalarda kötü yakın alımı sonucunca depoda biriken kalıntılar makinada belli devirlere gelinec tıkanıklık yaptığını biliyoruz o yüzde SHELL TOTAL gibi markalara gidiyoruz

bilindik ve büyük benzinlikleri tercih et derim ben
    Bir viraja yaklaşırken hızlı vites düşürmem gerekecek ve o motor viteste sapıtacak? Başka motorlarda yapmıyorken hem de? Bana kullanıcı hatası olduğunu yutturamaz Yamaha.

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Vites geçmeme sorunu, herhangi bir viteste ve hızda tekleme sorunu vs. hiçbir şey yaşamadım MT-07'de.

Viteste kırmızı ışıkta vs. dururken bir kere vites göstergesinde "1" yazması gerekirken "-" yazdı, onda da boşa alıp tekrar 1'e alınca düzeldi. Bir daha aynı sorun olmadı.

Ben 4000 KM civarı, ortalama yakıt tüketimi değerini hiç sıfırlamadım. Bir kere de o sapıttı. Ortalama tüketim olarak 99.99 gösteriyordu Sıfırlayınca o da düzeldi. Bir 4000 daha hiç sıfırlamadan kullanırsam aynı şey olabilir belki, şimdilik bişe söyleyemem.

Stop etme olayı, 1. viteste torktan korkup çok az gaz ile gitmeye çalışılınca oluyor. Debriyaj bırakılırken gaz seviyesi 2000 devirde sabit kalırsa stop etmesi normal bence zaten. Debriyajı bırakırken gazı açmaya devam etmek lazım.

Açıkçası MT-07'den çok çok memnunum. Bugün motosiklet alacak olsam yine MT-07 tercih ederdim. Sakin kullanımda da agresif kullanımda da beni tatmin ediyor.

---

Bu arada @asomuncu arkadaşımız motosikletini sattı.

Biz MT-07 başlığına yazmayınca bayağı durulmuş buralar Eski canlılığı özlemiyor değilim açıkçası
    numan bunu beğendi.

Flash_9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

tok satıcı belli ki ikramda da bulunmuyor zaten, deep armoru bayide gördüm beğendim güzel gözüktü gözüme.hayırlısı artık

Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Alıntı anily adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yabancı forumlarda da en cok sorulardan biri bu ses gelmesi olayı. sorun olduğunu sanmıyorum. 4-5 bin devir arası geliyor bende de, rodajda olduğum için yüksek devirlerde var mı bilmiyorum.
    Yüksek devirlerde daha da çok zırıldıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:07 ----------

Link verebilir misin? Okumak isterim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:11 ----------

MT 07 için arka ve ön sehpa önerisi olan var mı?
    Bike Lift buldum tanesi 200TL. Biraz pahalı. Daha uyguna var mıdır acaba? Kullanım amacım sadece zincir temizlemek değil kışın sehpalrın üstüne alıp kapatıcam motoru. Yani aylarca sehpahada kalacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:14 ----------

Tahrik Zinciri: Kullanım kılavuzunda tahrik zinciri 51mm 55mm olarak gözüküyor. Şuan benim ki 51mm 52 mm gibi ama biraz sert gibi geldi bana. Sizlerde durum nedir?

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı Flash_9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tok satıcı belli ki ikramda da bulunmuyor zaten, deep armoru bayide gördüm beğendim güzel gözüktü gözüme.hayırlısı artık
    Adam R1 satarken bile sakız satıyormuş gibi tavır içinde. Dünya umrunda değil adamın. Değişik bir kişi
    numan bunu beğendi.

Motosikleti
    mt-07
    Link verebilir misin? Okumak isterim.
    http://www.motorcycle-talk.net/forum/mt-07-fz-07-technical-forum/286-engine-rattle-acceleration.html
    http://www.motorcycle-talk.net/forum/mt-07-fz-07-technical-forum/511-ticking-noise-engine-idling.html
    bence ikisi de ayni seyden bahsediyor ama emin de degilim.

Motosikleti
    Yamaha MT 07
    http://www.motorcycle-talk.net/forum/mt-07-fz-07-technical-forum/286-engine-rattle-acceleration.html
    http://www.motorcycle-talk.net/forum/mt-07-fz-07-technical-forum/511-ticking-noise-engine-idling.html
    bence ikisi de ayni seyden bahsediyor ama emin de degilim.
    Teşekkürler bunları okumuştum.

Motosikleti
    mt-07
    bu arada soldaki `kitapcigi okuyun` yapistirmasinin ne kadar guclu olduguna inanamazsiniz, aksam 1 saat ugrastim, hala yapisik yapisik duruyor ama tirnaklarimla kaziyabildim kagidini sicak su biraz yardimci oluyor ama belki cok daha kolay bir yolunu bilen vardir. niye cikardim onu da bilmiyorum, biri guneste orasi koyu kaliyo ilerde cikinca kotu duruyor demisti sanirim ondan gaza geldim.

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    desenize mt 07 de sorunlar çıkmaya başladı fazla gazlayınca yağ yakmalar vites göstergesinde sıkıntılar vida sesleri du bakalım şöle 10.000 bi atlatın daha neler cıkıcak.

motor almaktan vazgeçtim arkadan cb650f alalım dedik yok gidon pulu sorunlu yok titreşim bu firmalar neyin peşinde anlamadımki :(

Motosikleti
    YAMAHA MT-07 DEEP ARMOR ABS
    Merhaba.
    zincir sesi kardeşim alışırsın idare et

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler