Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı tuzsuzdeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ben de bir iki haftadır bir arkadaşımın pcx-125'ini kullanıyorum. Ya bu scooter ne kadar pratik birşeymiş, hep söylerlerdi de ciddiye almazdım. Hele o sele altı bagajı yok mu, çok büyük konfor valla. Sanırım ileride, 250'lik bir scooter alıp koyacam kenara
    Bi ben mi beğenemedim şu Scooter'ı? Çok sakat geliyor bana.
    RmMuR bunu beğendi.
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tuzsuzdeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı utk_trn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kusadasından dun bır tane alıyordum lakın bıraz sıkıntılı cıktı tadım kactı cerle cople ugrasmayıp super tenereye kuyrugu kaldırdım bakalım sezon bıtsınde kısın cokucem bırıne :D bırde 2. Vıteste kıcı kaydırmak zevklı oluyo aklımı celıyo namıssız
    Üstda, sen Vstrom neden düşünmüyordun ? Çok mu araziye gireceksin ?
    Tenere'ye göre çok daha konfrlu çünkü, hem vstrom hem de tenere kullanmış olan arakadaşlarımın yorumu böyle.

Ha her haftasonu, yağmurda bile dağ yollarına gireceğim çadır kurup kamp yapacağım dersen tabii ki tenere, ama sen uzun yol ve artçılı sürüş yapacağım diyordun, o zaman vstrom'da çok daha rahat edersin.

İmkanın varsa dene mutlaka. Bir önceki kasa vstrom bildiğin at gibi

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:12 ----------

Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi ben mi beğenemedim şu Scooter'ı? Çok sakat geliyor bana.
    İsmail, açıkçası scooter'ın dinamikleri çok farklı.
    Alışmak zaman alıyor.Hele ki arkaya artçı aldığında bildiğin lunaparak aleti gibi oluyor. Motor, varyatör ne varsa arkada bi de artçı gelince ön çok hafifliyor.
    Gidon açısı çok dik filan, ama bunlar alışılmayacak şeyler değil.

Ama o konfor yok mu.
    Ben mt'ye geçtim geçeli sürekli sırt çanatasıylayım (eskiden ne güzel Inazuma'da topcase vardı).
    Bir yere gidiyorsun, kask ayrı dert, eldiven ayrı dert ceket ayrı dert.

Halbuki scooter'da at hepsini bagaja devam et.

Hatta biraz büyük scooterlarda, botlarda bagaja girer diye tahmin ediyorum.
    Dünyaya şahit olmanın yolu, maceranın kendisinden başka bir şey değildir. Çünkü dünyadaki en büyük mutluluk, bu dünyanın şahidi olmaktır.

Motosikleti
    yamaha tenere
    Saygıdeğer mt-07 kullanıcıları.ktm duke 200 den sonra mt-07 (abs) ye geçme kararı almış bulunmaktayım.klasik olacak ama motor hakkındaki ciddi görüşlerinizi alablirmiyim.özellikle şehir içinde nasıl.servisi nasıl.özellikle izmir,de parça sorunu varmı?
    Birde neden sıfırnı 15.gün içinde teslim edebildikleri halde 2. el fiyatları sıfır fiyatı ile aynı acaba?)))

utk_trn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Abı denedm vstrom pek sarmadı benı :/

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    Bence MT serisini hiç kullanmamış tecrübeli birisi için diretk mt-09 güzel seçim ama, mt-07'den mt-09'a geçiş çok çok fazla heyecan yaratmaz gibi.
    Direkt Fazer'a atlanabilir.

Ben de bir iki haftadır bir arkadaşımın pcx-125'ini kullanıyorum. Ya bu scooter ne kadar pratik birşeymiş, hep söylerlerdi de ciddiye almazdım. Hele o sele altı bagajı yok mu, çok büyük konfor valla. Sanırım ileride, 250'lik bir scooter alıp koyacam kenara
    scarabeo alana kadar asla scootera binmem diyordum. şimdi ise eğer trafik sigortası fahiş olmasa asla scooterı satmazdım diyorum. konfor olarak hiçbir türle kıyaslanamaz.
    how can you know what the things are worth?
    ıf your hands won't move to do a days work.

RmMuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Sehir icinde muthis kivrak.
    Cok guclu. Bununla bas etmeyi iyi ogrenmen gerek. Herturlu hatayi yaptirabilir.

O kadar esnekki daha once 250 kullaniyodum. O bu kadar esnek rahat ve kivrak degildi.
    Hatta onceki kullandigim motor beni motordan sogutmaya baslamisti. Buna gectim. Hergun motoru kullanmak icin bahane ariyorum.

Istanbul icinde ve hergun kopru trafigi de kullaniyorum. Sunu soyleyebilirimki sehir icinde tercih edilebilecek, guclu,cevik, kivrak, atik, konforlu, iyi giden iyi duran az yakan bundan daha iyi bir alternatif oldugunu dusunmuyorum. Aslinda aradim ve bulamadim.

Cok memnun kalirsin.
    Egitim sart. Mutlaka egitim al. Hatta motoru almadan once egitimi al. Ben oyle yaptim. Fzlasiyla faydasini gordum
    rummenigge bunu beğendi.

asot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 700
    Scooterin yeri ayri , bunun yeri ayri.. Daha once sym 125 ve uzun sure kymco xciting 250 kullandim, sele alti bagaji, ruzgar korumasi, dizlere dahi en ufak ruzgar gelmemesi, kombine freni ve otomatik vitesiyle durma ve hizlanmadaki konforu hicbir motorla kiyaslanmaz. Ama artik deli bozuk bir seye gecme vakti gelmisti bunu aldim, scooter sadece ulasim idi, bunda sanki go kart veya denizde jetski kiralamis gibiyim, keyfi ayri bir olay. Tek sikintim bagaj, ruzgara simdiden alistim.

rummenigge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt-07
    Bu sabah 08:10 sularında suadiye tarafında bir deep armor geçti ben de motoruma doğru yürürken.EL plakaydı,sahibi buralarda mıdır?

Motosikleti
    Mt 07 Mat Gri
    Alıntı forza46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaza yapan arkadaşa geçmiş olsun, Allah daha büyüklerinden saklasın.
    Bugün bu videoya denk geldim, adam 200le düşüyor. Kalkıp oturuyor.

http://www.youtube.com/watch?v=PY5ksXRLHO4
    Bakışını bozmuş. Önce önündeki motora gözü çok takılıyo. Bu yapılan önemli hatalardan biri. Sona da sağa bakmaya başladığı an olay kopuyo zaten. Ders çıkarmak gerek bu tip videolardan...

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-yamaha-mt-07-derlin-koruma-takozu-170682150/detay/

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:49 ----------

Ben de koruma takozu üretimi yapıyorum motorun orjinalliğini bozmadan tek bir vidayla tutturuyorum ve çok sağlam oluyor. Ürünü sattığım bir arkadaş düşmüş kaç kere arayıp teşekkür etti bana. Hatta yenilerini gönderdim arkadaşa.
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-yamaha-mt-07-derlin-koruma-takozu-170682150/detay/

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı allaimize adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de koruma takozu üretimi yapıyorum motorun orjinalliğini bozmadan tek bir vidayla tutturuyorum ve çok sağlam oluyor. Ürünü sattığım bir arkadaş düşmüş kaç kere arayıp teşekkür etti bana. Hatta yenilerini gönderdim arkadaşa.
    Logosuz ürünü beğendim.

Maaşı alınca sendeyim
    allaimize bunu beğendi.
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

Motosikleti
    YAMAHA MT-07 DEEP ARMOR ABS
    Bence MT serisini hiç kullanmamış tecrübeli birisi için diretk mt-09 güzel seçim ama, mt-07'den mt-09'a geçiş çok çok fazla heyecan yaratmaz gibi.
    Direkt Fazer'a atlanabilir.

Bence MT 09 bi okadar daha heyecan verir diye düşünüyorum,apaçilik adına,artı 40 beygir ve torku cabası of of ..

rummenigge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt-07
    Alıntı RmMuR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayirli ugurlu olsun. Tekerin hep duz bassin.
    Teşekkür ederim.
    Hepimize kazasız,sakin ve bu işten daha nice yıllar zevk alacağımız yollar geçmek nasip olsun...
    RmMuR bunu beğendi.

Selam mt-07 kullanıcıları..Öncelikle herkese kazasız günler dilerim..Nasibse bi kaç gün içinde ben de aranıza katılacağım.Bulunduğum yerde bir arkadaş 1.000 km de mat gri mt-07 sini satıyor.Sizce ne kadar eder ? Ya da 0 mı almak mantıklı olur kararsız kaldım..Şimdiden teşekkürler

Abs li mi abs siz mi?

Pardon ABS'siz modeli...

asot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 700
    ekstrası yoksa, çiziği vuruğu yoksa, yani sıfırdan farksız ise 19 verilir.
    utk_trn bunu beğendi.

Motosikleti
    Tracer700
    Alıntı asot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ekstrası yoksa, çiziği vuruğu yoksa, yani sıfırdan farksız ise 19 verilir.
    yahu sifiri daha ucuz neden 19 verilirmis 17.500 den fazla verme ne kadar temiz olursa olsun 2. el 2. eldir

tugfox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı allaimize adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:49 ----------

silindir seklinde olanin logosuz hali guzelmis. takozun disinda delik yok, vida iceriden takilip uzerine takoz takiliyor sanirim degil mi? istedigimiz zaman rahat cikar mi takoz?

Wolvie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tenere 660
    o kadar para verip aradaki 300-500 tl icin 2. el alinmaz bence. 19 diyorsun bir de sanirim bir yanlislik var. listesi 18850 su an.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler