Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gzc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 (Today-Beat-YBR125-CBR250)
    34 GV 05** plakali kirmizi mt 07li arkadas burada mi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RmMuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Arkadaşlar tekrar merhaba.

Dün MT07 mi teslim aldım. Forum dan Seko arkadaşımızın motorunu satın aldım. Kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum.
    Motoru benim için almış, beslemiş, büyütmüş, rodajını tamamlamış, servisine baktırmış ve sonunda bana teslim etti ))

Önce Serkan bey ile buluştuk. Kendisi ile tanıştık. Hemen motoru gösterdi. Bakıcak pek bişey yok zaten, sıfır sayılır. Daha 3100 deydi.

Noter satış, banka, para işlemleri derken işlemleri bitirdik ve Ben tam takım kıyafetlerimi yanıda getrmişitim. Üzerimi değiştirdim.
    Sonunda motorun başına yeniden geldik. Motor ile ilk tanışmayı yaptım. Tabi yabancı motor olduğundan elim gaz ayarına, debriyajına, frenine, gidonuna vitesine alışması için yandaki otoparkta bir iki tur attım.

Boylece 2 - 3 dakka deneme sürüşleri ile adaptasyon sağlandıktan sonra çıktım yola.

Öncelikle şunu söylemem lazım. Motor müthiş. İvmelenmesi, yol tutuşu, yumuşaklığı, kıvraklığı, hakimiyet, hafifliği müthiş.
    ilk bir kaç kilometreden sonra sanki ben hep bu motoru kullanıyormuşum yıllardır benim motorummuş gibi bir his verdi ve motor ile aramda bir bağ oluştu. Bu arada Honda dan aldığım eğitimin de bunda büyük katkısı olduğunu hemen hisettim. Yeniden belirteyim beyler eğitim alın.

Oturma pozisyonu süper. Tam bana göre Boy 1.70 kilo 90. Biraz kilolu sayılırım.
    Dün Körfezi dolaşmayıp Topçulardan karşıya gemi ile geçtiğim için toplam 135 km kullandım. Motordan çok etkilendim.
    Bu günde 100 km kadar kullandım.

İyi ki bu motoru almışım.

Serkan bey tekrar saygı ve selamlar.
    ertoros, motokovic, Seko ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Tekrar hayırlı olsun, tekerin düz bassın. Motorumu böyle değerini bilen birine verdiğim için ayrıca mutluyum.
    RmMuR ve utk_trn bunu beğendiler.

utk_trn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Var temız mt 07 gel abı gel en kırmızısı burdaaa geeell :D

peace74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Race Blue
    Arkadaşlar 50 tanesi 25 TL'ye satılan stompgrip diye satılan bal peteği görünümdeki üründen aldım. Görüntü olarak hoşunuza gidiyorsa kullanabilirsiniz ama fonksiyon olarak hiç bir etkisinin olmadığını gördüm. Depoyu sıkarken çıplak depodan hiç bir farkı yok ve aynı şekilde kaydırıyor. ürün alırken kalitesi onaylanmış ürünleri seçmekte fayda olduğunu bir kez daha gördüm.
    utk_trn bunu beğendi.

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Beyler, konunun ilk 10 sayfasını bi okusanıza

Hatırlarsanız MT-07, fuarda 16.000 TL'den satılmıştı. Fuar sonrası fiyat 17.900 olmuştu.

İlk 10 sayfada 16.000 olmaz diyenler mi dersiniz, bu motosiklet satmaz diyenler mi dersiniz, bizde naked kültürü yok kimse bakmaz diyenler mi dersiniz, bir sürü muhabbet geçmiş valla

Motosikleti
    Yamaha MT 07 ABS Race Blue
    Alıntı peace74 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 50 tanesi 25 TL'ye satılan stompgrip diye satılan bal peteği görünümdeki üründen aldım. Görüntü olarak hoşunuza gidiyorsa kullanabilirsiniz ama fonksiyon olarak hiç bir etkisinin olmadığını gördüm. Depoyu sıkarken çıplak depodan hiç bir farkı yok ve aynı şekilde kaydırıyor. ürün alırken kalitesi onaylanmış ürünleri seçmekte fayda olduğunu bir kez daha gördüm.
    Aynı şeyi ben yazacaktım sen yazmışsın.
    evet görüntü olarak hoş oluyor ama işlevsellik olarak sıfır, aşırı kaygan bişey, o yüzden mt logolu grip siparişi verdim e-bayden.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:08 ----------

arkadaşlar uygun fiyata arka sehpa bulan var mı?
    utk_trn ve peace74 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Alıntı RmMuR adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Dün MT07 mi teslim aldım. Forum dan Seko arkadaşımızın motorunu satın aldım. Kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum.
    Motoru benim için almış, beslemiş, büyütmüş, rodajını tamamlamış, servisine baktırmış ve sonunda bana teslim etti ))

Önce Serkan bey ile buluştuk. Kendisi ile tanıştık. Hemen motoru gösterdi. Bakıcak pek bişey yok zaten, sıfır sayılır. Daha 3100 deydi.

Noter satış, banka, para işlemleri derken işlemleri bitirdik ve Ben tam takım kıyafetlerimi yanıda getrmişitim. Üzerimi değiştirdim.
    Sonunda motorun başına yeniden geldik. Motor ile ilk tanışmayı yaptım. Tabi yabancı motor olduğundan elim gaz ayarına, debriyajına, frenine, gidonuna vitesine alışması için yandaki otoparkta bir iki tur attım.

http://i.hizliresim.com/onnvqk.jpg

http://i.hizliresim.com/EQQo4z.jpg

http://i.hizliresim.com/gjjaJ0.jpg

http://i.hizliresim.com/0bbdoY.jpg

Boylece 2 - 3 dakka deneme sürüşleri ile adaptasyon sağlandıktan sonra çıktım yola.

Öncelikle şunu söylemem lazım. Motor müthiş. İvmelenmesi, yol tutuşu, yumuşaklığı, kıvraklığı, hakimiyet, hafifliği müthiş.
    ilk bir kaç kilometreden sonra sanki ben hep bu motoru kullanıyormuşum yıllardır benim motorummuş gibi bir his verdi ve motor ile aramda bir bağ oluştu. Bu arada Honda dan aldığım eğitimin de bunda büyük katkısı olduğunu hemen hisettim. Yeniden belirteyim beyler eğitim alın.

Oturma pozisyonu süper. Tam bana göre Boy 1.70 kilo 90. Biraz kilolu sayılırım.
    Dün Körfezi dolaşmayıp Topçulardan karşıya gemi ile geçtiğim için toplam 135 km kullandım. Motordan çok etkilendim.
    Bu günde 100 km kadar kullandım.

İyi ki bu motoru almışım.

Hayırlı olsun.
    Kaç TL aldın ?

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Alıntı peace74 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı Jashuaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet görüntü olarak hoş oluyor ama işlevsellik olarak sıfır, aşırı kaygan bişey, o yüzden mt logolu grip siparişi verdim e-bayden.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:08 ----------

O petek seklindeki zimbirtiyi yakindan gordum, dokundum, dediginiz gibi stomp grip ozelligi yok, dekoratif bir tank pad diyebilirsiniz, yani yan taraflara yapistirarak dizliklerin depoyu cizmesini onleyebilirsiniz ama dizi tutucu ozelligi yok, bildiginiz tankpad malzemesi.

Guzel gozukuyor, bir de uzeri tirtikli desenli olsaydi o zaman daha da guzel olurdu.
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

Motosikleti
    Yamaha MT 07 ABS Race Blue
    arkadaşlar zincir yağı önerileriniz neler?
    hangi markaları kullanıp memnun kaldınız?

Motosikleti
    MT 07
    Arkadaşlar merhabalar,bende MT-07 ailesine katıldım,öncelikle sorum,hgs etiketini nereye takıyorsunuz ? Ben elden göstermeyi denedim,1 defa okudu,1 defada okumayıp,cezalı geçişle ücretlendirdi !! Bilgi verirseniz sevinirim...

Motosikleti
    MT 07

ben izmirden 100 tl ye universal tip arka maşadan tutan model aldım memnunum

asot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 700
    arkadaşlar zincir yağı önerileriniz neler?
    hangi markaları kullanıp memnun kaldınız?

yamalube aldım en son fena değil, ipone ve motul da iyidir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:33 ----------

Alıntı RmMuR adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Motor rengi ve revit ceket rengi benimkiyle tıpatıp aynı, bir tek kask farklı, bir an benim resimlerimi kim çekti diye düşündüm Hayırlı olsun tekrar.
    RmMuR bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha mt07
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-abs-li-400-km-de-171318259/detay/ satılıktır... şuan 400km de ama yol yapmaya devam ediyorum.

RmMuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Ben HGS Etiketini Öndeki cam takma alnı ile Farın arasındaki boşluğa yapıştırdım. Bu sabah yaptım biraz alel acele oldu. Hemen yola çıkmam lazımdı. Sanırım etiket için biraz sorunlu oldu. Çünkü her iki kenarından Farın üstünden aşağı doğru kıvrıldı. Sürat yapınca rüzgar altından girip açacaktır diye düşünüyorum. Bu konuda bir daha çalışmak gerek. Fakatmakul bir alan görünmüyordu.

Bu gün 275 Km daha yol yaptım. Sabah İstanbul Ataşehirden Kınalı ya gidip geldim.
    yolda ne kadar sinek, arı, kelebek, börtü böcek varsa toplayarak gittim galiba ))
    Motorun önü komple böcek olmuş. Eldivenimin önü bile. Hele kask ...
    Bizim buralarda mı çok böcek varmış, size de aynısı oluyormu.

Giderken nasıl gittiysem 135 km de ortlama tüketim 6 Lt/100 KM gösteriyordu. Dedim çok basmışız bea. Arada 180 i gördüğüm zamanlar oldu.
    Dönerken uslu gideyimde birde uslu nasıl kullanılıyormuş bunu test edeyim dedim.
    Artık 90, 100 bazen bazen 120 ye çıktığım oldu, arada bi sıkılıp bi depar attığım da oldu.
    Sonuçta durduğumda 275 km yazarak menzilime vardım. Ortalama tüketim 4.7 ye düşmüş çok şaşırdım doğrusu.
    Ama uslu uslu da pek gidilmiyor sanki sıkıldım gibi oldu

rummenigge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt-07
    Deep Armor için kapora vermiş bulunmaktayım.
    Haftaya teslim edilir dedi daytona.
    Motoru alırken neleri kontrol edeyim?
    Geçen bi kancadan bahsediyordunuz...

Motosikleti
    Yamaha mt-07 Abs
    ARKADAŞLAR
    BU HAFTA SONU BURSA YA GELİCEZ KATILACAK OLANLAR MESAJ ATSIN CUMARTESİ İFTARDAN SONRA ZAFER PLAZANIN ORASI OLUR BÜYÜK İHTİMAL YERİ DAHA SONRADA BELİRLERİZ. KTM DUKE 390 VE Yamaha MT-07

Motosikleti
    MT 07
    Alıntı rummenigge adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arka koltugun altındaki avadanlıgı kontrol et bende kask taşıma teli çıkmadı amortisor ayar anahtarı vs çıkmayanda olmuş başka bir sıkıntı yok gibi
    rummenigge bunu beğendi.

Cry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Valvoline zincir yağı gerisi hikaye..

Motosikleti
    YAMAHA MT-07 DEEP ARMOR ABS
    Alıntı rummenigge adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daytona beni bu gün aradı dedim ben aldım,bi kontrol et derim,hayırlısı olsun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler