Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA MT-07 DEEP ARMOR ABS
    İyi akşamlar beyler,geçen hafta aldığım DEEP ARMOR un anca bu gün plaka ve ruhsat işlerini tamamladım,benim faturam 01/07/2014 te kesildi,motorlu taşıt vergisini ödeme işi bayi mi ödüyor yoksa benim mi ödemem gerekiyor,evrakların arasında öyle bir makbuz yoktu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı utk_trn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üatad son hız benim için önemli degil videolarda 170 civarı gözüküyor normal kullanımda 90-120 arası gidiyorum hadi cok gitsem 150 olsun o hızlara ulaşabildikten sonra sıkıntı yok benim için
    O değilde hayatında hiç behsedilen motora binmemiş adamın top speed muhabbeti yapması biraz trajikomik-üstelik te ÇİN stayla tel maşaya biniyor ve Japona giydiriyor-hem de her türlü motosiklet sınıfı uzmanı(enduro,race,naked,scooter,touring vs.)...Sahibi olduğum büyük CC(CBF500,XT660R,GSXR1000K6,Honda CB600fHornet ABS ve MT-03)bunların dışında kalan motorları bilmem, yorum da yapmam....
    The Power of The Dreams.

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı blackode adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi akşamlar beyler,geçen hafta aldığım DEEP ARMOR un anca bu gün plaka ve ruhsat işlerini tamamladım,benim faturam 01/07/2014 te kesildi,motorlu taşıt vergisini ödeme işi bayi mi ödüyor yoksa benim mi ödemem gerekiyor,evrakların arasında öyle bir makbuz yoktu.
    Hangi bayiden almıştınız, başka motor varmıydı?

tuzsuzdeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı echtsasori adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bu kasko fiyatları hangi teminatları veriyor.

Benim yaptırdığımda full paket. Anahtar üstünde iken bile çalınsa ödeme yapıyor. Kaza yaptında 2.000 TL ye kadar üst baş ve aksesuar masrafını bile veriyor.

Teminatları iyi incele. Hangisi daha kapsamlı ise onu al bence.
    Haklısınız,
    Ben kendi ihtiyacıma göre şekillendirdim.
    Açıkçası benim için temel 2 tane kriter vardı.
    Çalınma ve kaza. Diğer hiçbirşey olmasa bile olurdu.
    Deprem, sel, yurtdışı, terör, anahtar kaybı klozlarını çıkarttırdım, o riskleri göze alıyorum
    Ama çalınma ve kaza riskini alamıyorum.
    Dünyaya şahit olmanın yolu, maceranın kendisinden başka bir şey değildir. Çünkü dünyadaki en büyük mutluluk, bu dünyanın şahidi olmaktır.

Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Alıntı tuzsuzdeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gis'in avantajı kendi motosikletinizle gittiğiniz için, kendi aracınıza hakim olmayı öğreniyorsunuz.
    Ancak açıkçası GiS'deki parkur ve eğitimin zorluk derecesi, Honda'nın GS2'sinin yanına bile yaklaşamaz.

Gs2'de kurulan parkur çok daha karmaşık ve düşük hızda dar dönüşler içeriyor.
    Gs3'de ise, Gs2'de parkurun daha zorunu Cbf1000 ile dönüyorsunuz. Dolayısı ile Honda Gs3'ün hakkını veren bir kullanıcının piyasadaki küçük büyük hemen her motosiklete gönül rahatlığı ile hakim olabileceğini söyleyebilirim (ama trafik tecrübesi başka birşey)

Bence sıralama şu şekilde olmalı
    1- Gs1
    2- Gis'de hakimiyet eğitimi
    3- Gs2
    4- OMM veya benzeri jişi ve kurumların verdikleri Yol Eğitimleri
    5- Gs3

4 ve 5'i her sene bir defa almanın ayrıca faydası olur kanaatindeyim.
    Tamamen katılıyorum.
    Ben kendimden örnek vermek istiyorum
    2 hafta önce Honda güvenli sürüş 2 eğitimi aldım.
    3 gün önce V Strom forumun katkıları ile Zafer Ünden Hocadan Teorik, pratik ve yol eğitimleri aldım.
    Bütün bu eğitimlerden çok memnun kaldım
    Eğitim alırken bu sıralamayı takip ederseniz çok fayda göreceğinizi düşünüyorum.
    Zafer Hoca gibi mükemmel bir eğitmen İstanbul da ikamet ettiği için İstanbul daki arkadaşlar bu konuda çok şanslı.
    RmMuR bunu beğendi.

RmMuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Arkadaslar su an motorumu teslim almak uzere Bursaya dogru yoldayim.
    Isin dogrusu cok heyecanliyim.

gokocan92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung ->FZ6 Fazer -> YBR 125 -> MT 07
    Alıntı RmMuR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun inşallah. Alır almaz bir kaç fotoğraf bekliyoruz
    RmMuR bunu beğendi.

utk_trn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Arkadaşlar bir tenere sahibiyle anlaştım gibi artcılı sürüş istedigim için gözüm gibi baktıgım az buçuk extrası olan 2900 km deki kırmızı mt mi sanırım satıcam.. Sahibindene ilan koymadım muhtemelen yenisini almadan koymayıda duşunmüyorum eger eşine dostuna temiz mt almak isteyen olursa burdan bana ulaşabilirsiniz. bakımı extraları vs gectigimiz sayfalarda gün gün yazılı nokta hatası yok kapalı garajımda duruyor fiyat olarak 18750 gibi düşünüyorum derdim kar etmek degil plaka ruhsat vs ile kaç liraya mal oldugunu az cok hepimiz biliyoruz ilgilenenlere şimdiden teşekkürler..

-izmirde üretim ön cam
    -reflektorlu mt yazılı jant seritleti
    -Mt logolu siyah radyator koruma
    -turuncu ön park ve arka plaka ampulu takıldı-
    -zincir muhafazası ve arka camurluk olan plastik parcaya sıvı karbon transfer boya atıldı
    -Zafer motor izmirde ilk bakım yapıldı motul yag koydurdum
    -zincir yagı ipone kullanıyorum 3 defa yıkandı ilan için sanırım 4. defa temizlicem

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Dostum, dönüşte dikkatli ol. Sakin.

Bu rodaj muhabbeti iyi bişe. Heyecanını törpülüyor insanın en azından.
    RmMuR bunu beğendi.
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siyanür...sadece 48 hp makinanın 150km/h az old. belrtm. istedim...osuruktan cbr 250 bile 155-160 gibi yaparken 2 kat gücündeki aletin daha hızlı olacağı gün gibi aşikar...
    Ama işte sorun CBR'ın aslında 155-160 yapmaması ama göstergesinde öyle yazması.
    #sürenadam

istanbula gidip hondadan egitim almak istiyorum fakat hondanın boş günleri benim dolu günlerim benim benim boş günlerim hondanın dolu günleri.. izmirde art akademi var benim bildigim full ekipmansız yol egitimi vermiyorlar diye okumuştum eksikleri halledip sanırım bir telefon edicem eğitim şart
    Ben size Enis izci motosiklet eğitimini tavsiye ederim. Kadıköy bölgesinin ehliyetlerinin çoğunu veren hoca kendisi. www.enisizci.com sitesi . Bende mt-07 ile ileri sürüş adaptasyon eğitimi almıştım.Hatta gymkhana yapılmıştı ona da katılmıştım.Fotoğraflarını da paylaşacağım. Mt 07 ile neler yapılabiliyor görün

HCMT07, umurcan, Mr.Kowalski ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    kle 650-versys
    aynen durum budur
    CBF 600, 1000 olur. hem hız hem de touring. dağ bayır olmaz ama yine de şehirler arası artçılı iyi olur. fazer da düşünebilirsiniz. çanta ve artçılı gayet ideal. ayrıca hız istediğinizde de 98 BG yeter diyorsanız o da var. enduro ise bence BMW önde gelir. ama bütçe kısıtlı ise tenere yerine vstrom daha fizibl gibi geliyor.
    tuzsuzdeli bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA MT-07 DEEP ARMOR ABS
    Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi bayiden almıştınız, başka motor varmıydı?
    Ben cenkaya Marmaris ten aldım ama en son İskenderun da vardı bir bak derim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:31 ----------

Hayırlı olsun hocam,aynı heyecanı bir çoğumuz yaşadık,harika bir duygu,allah kaza bela vermesin

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:34 ----------

Arkadaşlar bir tenere sahibiyle anlaştım gibi artcılı sürüş istedigim için gözüm gibi baktıgım az buçuk extrası olan 2900 km deki kırmızı mt mi sanırım satıcam.. Sahibindene ilan koymadım muhtemelen yenisini almadan koymayıda duşunmüyorum eger eşine dostuna temiz mt almak isteyen olursa burdan bana ulaşabilirsiniz. bakımı extraları vs gectigimiz sayfalarda gün gün yazılı nokta hatası yok kapalı garajımda duruyor fiyat olarak 18750 gibi düşünüyorum derdim kar etmek degil plaka ruhsat vs ile kaç liraya mal oldugunu az cok hepimiz biliyoruz ilgilenenlere şimdiden teşekkürler..
    -izmirde üretim ön cam
    -reflektorlu mt yazılı jant seritleti
    -Mt logolu siyah radyator koruma
    -turuncu ön park ve arka plaka ampulu takıldı-
    -zincir muhafazası ve arka camurluk olan plastik parcaya sıvı karbon transfer boya atıldı
    -Zafer motor izmirde ilk bakım yapıldı motul yag koydurdum
    -zincir yagı ipone kullanıyorum 3 defa yıkandı ilan için sanırım 4. defa temizlicem
    Usta senin rahat durmayacağın belliydi,korkarım peşinden bizleri de XT Cİ yapacaksın,neyse irtibatı koparmayalım,tecrube et bize de aktar ,bende düşünmüyorum değil,hayırlısı inşallah
    RmMuR bunu beğendi.

Motosikleti
    MT 07
    Alıntı blackode adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben cenkaya Marmaris ten aldım ama en son İskenderun da vardı bir bak derim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:31 ----------

Hayırlı olsun hocam,aynı heyecanı bir çoğumuz yaşadık,harika bir duygu,allah kaza bela vermesin

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:34 ----------

Usta senin rahat durmayacağın belliydi,korkarım peşinden bizleri de XT Cİ yapacaksın,neyse irtibatı koparmayalım,tecrube et bize de aktar ,bende düşünmüyorum değil,hayırlısı inşallah
    Mt yı satmadan almak ıcın butce ayarlamaya calusıyorum umarım mt cabuk satılırda kacırmadan alırım.. Seve seve aktarırım cadırım geldı uyku tulumum termosum kap kacak takımı duzuyorum sanırım tenereye gcıyorm

hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    Xj6n ile takas düsünen olur mu? Abs li yalnız...

Motosikleti
    MT 07
    Alıntı hocaseko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xj6n ile takas düsünen olur mu? Abs li yalnız...
    Krdeslik onada kıyıp asfalttan cıkamam bana her yola gelicek tenere lazım

tuzsuzdeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Krdeslik onada kıyıp asfalttan cıkamam bana her yola gelicek tenere lazım
    Sizin tarfifinze göre, yukarıda diğer bir arkadaşın da önerdiği gibi vstrom cuk oturuyor.
    Tenere'nin ona karşı tek avantajı, daha ağır araziye girebilmesi.
    Ama vstrom çok daha konforludur.
    Teneredeki titreşimi umarım biliyorsunuzdur. Sırf titreşim yüzünden yakın zamanda bir arkadaşım 1 haftalık kullanım sonucu tenere'den vazgeçti.
    Dünyaya şahit olmanın yolu, maceranın kendisinden başka bir şey değildir. Çünkü dünyadaki en büyük mutluluk, bu dünyanın şahidi olmaktır.

Motosikleti
    MT 07
    Alıntı tuzsuzdeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin tarfifinze göre, yukarıda diğer bir arkadaşın da önerdiği gibi vstrom cuk oturuyor.
    Tenere'nin ona karşı tek avantajı, daha ağır araziye girebilmesi.
    Ama vstrom çok daha konforludur.
    Teneredeki titreşimi umarım biliyorsunuzdur. Sırf titreşim yüzünden yakın zamanda bir arkadaşım 1 haftalık kullanım sonucu tenere'den vazgeçti.
    Ikı samımı arkadasmda v strom var bırı fazer satıp aldı malzeme kalıtesı hos degıl dıyor gozu tenerede dıgerıde 100 bn km sınırına dayandı gozu tenerede fakat oda tenerenın kaynakları malzemesı plastıklerı vstroma gore cok uyduruk geldı bana bıraz husran yasadım dedı.
    Vstrom cok guzel bır tercıh olurdu fakat yenı kasa ve dusuk km lı olanları benım fıyat aralıgımın ustunde kalıyor tenerenın sıfır a yakın olması ve 2014 model olusu benı cezbedıryor tıtresımı pek dert etmem uzun sure kullananlar paylasımları okudum ne bekledıgınızle alakalı dıyırlar tıtresım ıcın bır bmw degıl elbette ama makul sevıyelerde oldugu soylenıyor tanıdıkta olsa bıkac gn kullanma sansım olsa keske ama oda yok kısmet bakalım mt satılmaz motor kacarsa zten bu sezon tenere yalan olucak
    tuzsuzdeli bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT 07 ABS Race Blue
    arkadaşlar
    plakanın etrafındaki siyah çerçeveyi kesmenin herhangi bir yasal sıkıntısı var mı?

frknyvz17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT-07 ABS RACE BLUE
    Kenarlardaki siyah seridi tinerle kolayca silebilirsin kesme bence ben oyle yaptim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler