Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    utk_trn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Alıntı asot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ölene Allahtan rahmet dilemekten başka çare gelmez, gerçekten moral bozucu haberler, toprağı bol olsun.

Motorda risk varsa bu risk şehiriçinde 3-5 kat daha fazla o yüzden aldığımdan beri şehiriçinde 90 km hızı pek geçmemeye çalışıyorum.

Bu arada motorda fan kaç dereceye ulaşınca çalışıyor, şehiriçinde sıcakta biraz gezince park ettim, fan açtı, sizde nasıl durum ? Tabi dış hava sıcaklığını motor 55 derece olarak ölçüyordu
    105 derecede fan calisiyor sehirici dur kalk yaptiysaniz normal. Sehirlerarasinda 85 i pek geçmiyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ulubatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt 07 Race Blue
    Hayatını kaybeden arkadaşa Allahtan rahmet ailesine sabır dilerim.xismailaydın arkadaşın dediği gibi yollar çok kaygan benim de hergün başıma mutlaka bu tekerin kayma olayı geliyor lütfen birazdaha fazla dikkatli olalım özellikle ramazan ayında herkese kazasız sürüşler

asot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 700
    Yağ gibi diye tabir edilen, yuzeyi puruzsuz asfaltlar cidden tehlikeli , traşlanmiş asfalta cikinca farki anliyorum. Bir de motora binince lastikleri isitmadan fazla yatirmamak lazim, duz yolda, dusuk hizda sagli sollu biraz yatirarak tum yuzeylerini isitmakta fayda var. Ayrica lastiklerin daha cok yeni oldugunu da tabiki biliyoruz

Motora gelince, 4.5 sn de 100 km. Hiza Ulasiyor yeterince tehlikeli

Motosikleti
    kle 650-versys
    [/COLOR]

abi onunda içinde garip bir sistemi var universal oluyor her kola, civatasız zaten siz civatayı döndürdükçe kendisi içerde sıkışıyor genişleyerek. korumada iki boy geliyor istediğinizi takıyorsunuz .[COLOR="Silver"]

Teşekkür ederim kardeşim.

tuzsuzdeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı asot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ gibi diye tabir edilen, yuzeyi puruzsuz asfaltlar cidden tehlikeli , traşlanmiş asfalta cikinca farki anliyorum. Bir de motora binince lastikleri isitmadan fazla yatirmamak lazim, duz yolda, dusuk hizda sagli sollu biraz yatirarak tum yuzeylerini isitmakta fayda var. Ayrica lastiklerin daha cok yeni oldugunu da tabiki biliyoruz

Motora gelince, 4.5 sn de 100 km. Hiza Ulasiyor yeterince tehlikeli
    Sağlı sollu yatırmanın ısınmaya pek faydası olmaz.
    Lastiklerin yapısı gereği, en hızlı ısınma şekli hızlanıp yavaşlama ile olur.
    Müsaitse ilk bindiğinizde lastikleri kilitlemeden, ard arda ani frene yapın, en hızlı ısınma bu şekilde olur.
    araltı bunu beğendi.
    Dünyaya şahit olmanın yolu, maceranın kendisinden başka bir şey değildir. Çünkü dünyadaki en büyük mutluluk, bu dünyanın şahidi olmaktır.

Motosikleti
    Yamaha MT07
    Herkese iyi günler. Ben 2012 MODEL Honda CBR250r kullanıcısıyım. Yaklaşık 6000km kadar tecrübem var. (Bunun yaklaşık 2000 km kadarı şehirler arası yollarda kalanı şehir içi kullanımda geçti. Kayseride yaşadığım için günlük kullanımlarda mesafeler zaten yakın olduğu için çok fazla km yapılmıyor. Zaten gün içinde çalışma saatlerinde de genelde otomobilime biniyorum, bu yüzden km tecrübem çok değil) Hondanın güvenli sürüş 1 ve 2 eğitimlerine katıldım.

Şehirler arası gezi ve yolculuklarımı daha fazla ve rahat yapabilecek günlük kullanımada uygun bi motosiklete geçmeyi düşünüyorum. Siz ce MT07 bunun için uygunmudur. CBR250 den MT07 ye geçiş çokmu hızlı bi süreç olur. Genel anlamda motosikletten memnuniyet ve şikayetleriniz nelerdir? Bilgilendirme yapabilirseniz sevinirim. Herkese teşekkürler
    architect bunu beğendi.

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı SiriusBLACK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi günler. Ben 2012 MODEL Honda CBR250r kullanıcısıyım. Yaklaşık 6000km kadar tecrübem var. (Bunun yaklaşık 2000 km kadarı şehirler arası yollarda kalanı şehir içi kullanımda geçti. Kayseride yaşadığım için günlük kullanımlarda mesafeler zaten yakın olduğu için çok fazla km yapılmıyor. Zaten gün içinde çalışma saatlerinde de genelde otomobilime biniyorum, bu yüzden km tecrübem çok değil) Hondanın güvenli sürüş 1 ve 2 eğitimlerine katıldım.

Şehirler arası gezi ve yolculuklarımı daha fazla ve rahat yapabilecek günlük kullanımada uygun bi motosiklete geçmeyi düşünüyorum. Siz ce MT07 bunun için uygunmudur. CBR250 den MT07 ye geçiş çokmu hızlı bi süreç olur. Genel anlamda motosikletten memnuniyet ve şikayetleriniz nelerdir? Bilgilendirme yapabilirseniz sevinirim. Herkese teşekkürler
    CBR250'yi iyi kullanabiliyorsan, bunda sorun yaşamazsın. İlk sürüşünde kafa karenajı olmayışı biraz ilginç gelebilir. Hemen alışırsın ona da zaten.

İyi kullanmaktan kastım, motosiklete ve sürüşe olan hakimiyetin.

Eğer CBR250'yi stock lastiklerle, genelde 7000 devir altı kullandıysan, MT-07 senin için tehlikeli gelebilir. Aman dikkat.
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

Motosikleti
    MT 07
    Ufacık tefecik içi dolu torkçuk ben ara ara tırsıyorum oyle abı ben sakin kullanıyom lafları torku gorunce hikaye oluyo bızzat ben kendim o nıyetle aldım..simdi ısıklardan yan yan kalkmaya bsladım her an tükürüp atabilir sevimliligine aldanarak almayın alanlarda sakin kullanmaya calısın almayı dusunen arkadaslar ıyı dusunsun 700 cc az degıl arkanızdan ve arkamızdan aglamasınlar.

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    arkadaşlar ıslak yollardan bahsetmişsiniz müsaadenizle dün yaşadığım bir olayı kısaca anlatayım.

iftara dakikalar kala maltepe istikametinden göztepe istikametine gidiyorum. valla bunca yıldır araba ya da motorla aynı mahallerde hep trafikteyim artık anadolu yakası e-5 tamamen can pazarı oldu, her saat ciddi kaza var ama bu sefer mesele o değil. yolu birçok kişi bilir çamlıca girişini geçer geçmez göztepe girişi vardır. buradan dönüp göztepe köprüsünün üzerine çıkarsınız ve semiha şakir kolejinin olduğu yere doğru yol alırsınız. burayı bilmeseniz de keskin bir dönüş ve köprünün üzerine çıkış olarak düşünün. ben tam göztepe ayrımına girdiğim anda ileride fıskiyelerin açık olduğunu gördüm -ki çok korktuğum olaydır- zaten yavaşken iyice yavaşladım ıslak bölgeye gireceğim yerde. zira 270 derece dönülüyor köprüye çıkmak için. bu esnada arkamdan küçük scooterla bir arkadaş son sürat, ciddi de bir açıyla yatarak geçti ve ıslak kuru dinlemeden yanımdan uzadı. daha sonra köprüye çıktık göztepe istikametine gidiyoruz. arkadaşın sürüş tarzını gördüm ve ben onun için endişe ettim. araçların minibüslerin arasında oyun oynuyor resmen. arabanın sağından girip solundan çıkıyor.

bu arada scooter da iki ayna da mevcut değil ve arkadaşın kask sol dirsekte. sonra daha da komik bir şey oldu. arkadaş yoğun ama akan trafikte bir anda yavaşladı, meğerse beni bekliyormuş normal şekilde yaklaştığım anda verdi gazı. sonra aynı şekilde bir iki kere daha bana avans verip havamı aldı. bu arada araba sürüclerinin son derece tedirgin anlar yaşadığını anlatmama gerek yok. ticari olmayan bir minibüs resmen yol vermeye çalışıyor ki bir temas yaşanmasın. o patlak egzosunu bağırta bağırta farklı yöne giderken muhtemelen kendiyle gurur duyuyordu ama ben şunu anladım ki hayatına çok az değer veren insanlarla içiçe yaşıyoruz.

Motosikleti
    MT 07
    Stomp Grip-tank pad takan arkadaşalar kendileri mi taktı yoksa taktırdı mı_? Daha önce takmadığım için becerip beceremeyeceğimi bilmiyorum. elime yüzüme bulaşmasın ...

peace74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Race Blue
    MT-07'nin,belki de Yamahanın tanıtım stratejisi sebebiyle belkide iyi sentez yapılmamış olması nedeniyle, motosiklet kullanıcıları arasında iyi tanınamamış bir motosiklet olduğunu görüyoruz. Lütfen kimse incinmesin sözlerim kimseyi hedef almıyor veya hepimizi hedef alıyor. Kaza duyumlarını aldıkça üzülüyoruz hemde kazaların oluş biçimini öğrendikçe çoğunun önlenebilir olması hepimizi daha da üzüyor. Neden bizi hakimiyeti altına alan motorları seçiyoruz bunu bende çok iyi bilmiyorum. Çok duyduğum bir söz var, MT-07 de biraz tecrübe kazanıp MT-09 alacağım diyor birçok kişi. MT-07 tecrübe kazanılacak bir motosiklet değil tecrübelilerin kullanması gereken bir motosiklet. Gerek fiyatı gerekse boyutuna kanıp ilk motor olarak (daha önce 125cc motor kullananlar da dahil) alınıp da kullanamayan çok kişi var. Tecrübe limitlerin öğrenilmesidir. Nasıl fren yapılır nasıl viraj dönülür nasıl gaz açılır bunlar hep eğitimle öğrenilebilecek beceriler. Kendi limitlerimizi artırdığımız zaman daha güvenli süreceğimiz aşikar. Bence gezi organizasyonu yerine eğitim organizasyonu yapılıp katılımın sağlanmasıyla çok da mutlu geziler yapılabileceğini düşünüyorum.
    araltı, xismailaydin, barodi ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha MT07
    Stock lastiklerle kullanamadım. Rodajı tamamladıktan sonra Metzeler Lazertec lastik aldım. Şehir içi performansı oldukca yeterlı aslında benım ıcın ama uzun yolculuklarda biraz sıkıntı yaratıyor. Ebatları ve motor hacminin kucuk olması nedenıyle uzun yolculukta cok yoruyor. (benım boyum 1.90) Mt07 veya BMW F700Gs almayı dusunuyorum işte bakalım. Cevabın ıcın tesekkurler
    xismailaydin bunu beğendi.

Motosikleti
    MT 07
    Alıntı copycat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ıslak yollardan bahsetmişsiniz müsaadenizle dün yaşadığım bir olayı kısaca anlatayım.

iftara dakikalar kala maltepe istikametinden göztepe istikametine gidiyorum. valla bunca yıldır araba ya da motorla aynı mahallerde hep trafikteyim artık anadolu yakası e-5 tamamen can pazarı oldu, her saat ciddi kaza var ama bu sefer mesele o değil. yolu birçok kişi bilir çamlıca girişini geçer geçmez göztepe girişi vardır. buradan dönüp göztepe köprüsünün üzerine çıkarsınız ve semiha şakir kolejinin olduğu yere doğru yol alırsınız. burayı bilmeseniz de keskin bir dönüş ve köprünün üzerine çıkış olarak düşünün. ben tam göztepe ayrımına girdiğim anda ileride fıskiyelerin açık olduğunu gördüm -ki çok korktuğum olaydır- zaten yavaşken iyice yavaşladım ıslak bölgeye gireceğim yerde. zira 270 derece dönülüyor köprüye çıkmak için. bu esnada arkamdan küçük scooterla bir arkadaş son sürat, ciddi de bir açıyla yatarak geçti ve ıslak kuru dinlemeden yanımdan uzadı. daha sonra köprüye çıktık göztepe istikametine gidiyoruz. arkadaşın sürüş tarzını gördüm ve ben onun için endişe ettim. araçların minibüslerin arasında oyun oynuyor resmen. arabanın sağından girip solundan çıkıyor.

bu arada scooter da iki ayna da mevcut değil ve arkadaşın kask sol dirsekte. sonra daha da komik bir şey oldu. arkadaş yoğun ama akan trafikte bir anda yavaşladı, meğerse beni bekliyormuş normal şekilde yaklaştığım anda verdi gazı. sonra aynı şekilde bir iki kere daha bana avans verip havamı aldı. bu arada araba sürüclerinin son derece tedirgin anlar yaşadığını anlatmama gerek yok. ticari olmayan bir minibüs resmen yol vermeye çalışıyor ki bir temas yaşanmasın. o patlak egzosunu bağırta bağırta farklı yöne giderken muhtemelen kendiyle gurur duyuyordu ama ben şunu anladım ki hayatına çok az değer veren insanlarla içiçe yaşıyoruz.
    Cehaletin olduğu yerde korku olmaz...

Motosikleti
    MT 07
    -Kask ver dayım bana ordan
    -nasıl bir kask istiyosun amcacım
    -polis ceza yazmıcak kadar olsun..

Bu zihniyet kafayı patlatmadan tehlikeyi anlarmı taksın bakaĺım kaskı koluna..
    HCMT07 ve gokocan92 bunu beğendiler.

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı SiriusBLACK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Stock lastiklerle kullanamadım. Rodajı tamamladıktan sonra Metzeler Lazertec lastik aldım. Şehir içi performansı oldukca yeterlı aslında benım ıcın ama uzun yolculuklarda biraz sıkıntı yaratıyor. Ebatları ve motor hacminin kucuk olması nedenıyle uzun yolculukta cok yoruyor. (benım boyum 1.90) Mt07 veya BMW F700Gs almayı dusunuyorum işte bakalım. Cevabın ıcın tesekkurler
    Suzuki DL650 veya Kawasaki Versys 650 düşünür müsün?

Şehirlerarası tur yapacağım diyorsan, yukarıdaki iki seçenek daha mantıklı. Ayrıca topcase olsun, yan çanta olsun touring aksesuarlarını kaldırır bu motosikletler.

MT-07, biraz daha motosikletle yaramazlık yapmayı seven, çoğunlukla şehir içi kullanan, arada bir tura çıkan, topcase filan takmayacak kullanıcı profiline uyuyor.
    utk_trn ve aquarist4 bunu beğendiler.
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Alıntı atakandemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cehaletin olduğu yerde korku olmaz...
    Onlar kendini rossi saniyorlar. Gerci rosside bile o yurek yoktur kask kolda islakta scoterle ve makas atarak hemde aynasiz suremez rossi bizim apaciler rossiyi toz eder
    utk_trn bunu beğendi.

motokovic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Lastik değiştiren var mı?

Bide kaç binde diğişmek lazım bu lastikleri... ben Pirelli Diablo Rosso II yi kesmeye başladım

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mt 07 ile 300 zorladım
    utk_trn bunu beğendi.

Motosikleti
    MT 07
    Topcase takma aparatının fiyatını bilen varmı aramızdan 1 tane taktıran vardı hatırladıgım kadarıyla
    sadece topcase aparatını taktırıp sosis cantamı boyluboyunca uzatmak istiyorum belkiuyku tulumu vs de baglarım topcase olmadan sadece o parca pek sırıtmıyor gibi geldi

echtsasori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 / Keeway Superlight 150
    Selam.

Bu bilgiyi nasıl edindin yada nasıl öğrendin bilmiyorum ama böyle önemli bir konuda bu kadar emin konuşma bence dostum.Eğer yatırılacak bir sürüş düşünüyorsan elbetteki tatlı tatlı yatışlarla lastik kenarlarını da ısıtırsın. Önce azar azar ardından yatışları artırarak devam edersin. Bence tabiki. Onca yarışçı pist turu atarken boşuna mı sağ sol yapıyorlar. O zaman onlar yanlış biliyor mu demeliyiz ????

Alıntı tuzsuzdeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağlı sollu yatırmanın ısınmaya pek faydası olmaz.
    Lastiklerin yapısı gereği, en hızlı ısınma şekli hızlanıp yavaşlama ile olur.
    Müsaitse ilk bindiğinizde lastikleri kilitlemeden, ard arda ani frene yapın, en hızlı ısınma bu şekilde olur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler