Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    asomuncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    aksesuarlar coşmuş. her renk için mevcut. ama tabi sadece yurt dışında.
    özellikle alt sakal radyatöre takılan o minik karenajımsı ve plakalıklara bittim.... ayrıca siyah radyatör koruma da mevcut ama 92 dolar ...
    zaten bunların hangisini getirtmek istesek en aşşa bi 400 500 lira turuyor tek aksesuar fiyatı.. umarım yakın zamanda ülkemize de giriş yapar...

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    @asomuncu, aksesuarlar güzelmiş Fiyatları da öyle

Alıntı hrnasy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün 200 km tamamladım 60 tl lik benzin ile sanırım rodaj zamanında oldukça ii bir rakam
    Alıntı SULH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rodajda ki bu makina için çok iyi bi rakkam olduğunu düşünüyorum.

teslim alan arkadaşlara kazasız sürüş dilerim. motorlar çok güzel.
    Şaka mı yapıyorsunuz beyler?

Ben 250 Km'de 44 TL'lik benzin aldım. Yani 9Lt / 250Km yapıyor bu da.

Aynı motosiklet mi değil yoksa siz mi farklı kullanıyorsunuz çözemedim açıkçası. Ya da tamamen şehir içinde dur-kalk yapıyorsunuz.

Ki @asomuncu ile birlikte çıkmıştık yola, onda da değerler buna çok yakındı.

Rodajda 5000 devir üzerinde fazla sürmeyin yazıyor. Biz ara ara gaz açtık ama 7000 devri görüp hemen düşürüyorduk.

Alıntı merman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam hayırlı olsun motor çok şık aldıktan hemen sonra herhangi bir boya koruma sürdün mü motor ne güzel parlıyor maşallah
    Dostum boya koruma ya da parlatma vs. yapılmadı. Motosikleti Cuma teslim aldım, Cumartesi de bu fotoğrafları çektim. Sadece fotoğraflar çekilmeden önce biraz yağmur yağmıştı motosikletin üzerine, ben de bez ile kuruladım. O da parlatma amaçlı değil, kurulama amaçlıydı zaten.

Bu arada Çarşamba günü yaptığımız 320 Km'lik geziden sonra dün akşam motosikleti ilk kez yıkadım. Zincirin de şıkırdadğından bahsetmiştim. Yeni zincirlerde gres yağı oluyor, bizdeki biraz çabuk kuruyan cinsten sanırsam. Motosikleti yıkadıktan sonra zinciri de temizleyip o-ringlere zarar vermeyen makine yağı ile zinciri yağladım. Tavsiye ediyorum

doziz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Garip bir teslimat sonucu gece 23:00 de motorumu almış bulunuyorum sabah da onunla işe geldim... Biraz daha kullanayım bişeyler yazarım buraya... Ama DL 650 den sonra hafif, kolay, keyifli ve rüzgarlı diyebilirim... Gerçekten Master of Torque ismini hakediyor... Sanırım fazla yakma ilk 3 viteste oluyor, 4-5-6 da yol bilgisayarı değerler 3-4 lt arasında dolaşıyor gibi geldi bana...

Volki34, ulubatlı, Voodoo Child ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

tuzsuzdeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Yakıt tüketimini konuşmak için henüz çok erken.
    Zaten sağlıklı verilere de 50 liralık benzin aldım şu kadar yol gittim diye ulaşılmaz.
    En az 8-10 depo yakıt alır takip eder, hepsinin ortalamasını alırsınız.

Ben bu işler için fuelly sitesini kullanıyorum. Artık herkesin akıllı telefonu var. Her benzin alışta buraya ne kadar benzin aldığınızı ve odometrede yazan kilometreyi yazıp takip edin.
    http://www.fuelly.com/driver/tuzsuzdeli/
    xismailaydin bunu beğendi.
    Dünyaya şahit olmanın yolu, maceranın kendisinden başka bir şey değildir. Çünkü dünyadaki en büyük mutluluk, bu dünyanın şahidi olmaktır.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    az önce ankara yamaha bayisi baydarı aradım. haziran 10 ila 20'si arası teslim etmek üzere sıra yazıyoruz dedi. Tüm bayilerde bu civarda mı teslim süresi acaba ?

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    az önce ankara yamaha bayisi baydarı aradım. haziran 10 ila 20'si arası teslim etmek üzere sıra yazıyoruz dedi. Tüm bayilerde bu civarda mı teslim süresi acaba ?
    Dostum millet Baydar'a laf söylüyor ama bence 10-20 Haziran dediyse kesin o tarihlerde teslim eder ;)

Bana 15-20 Nisan demişlerdi, bizim motosiklet grubundaki kimse inanmıyordu ancak 19 Nisan'da teslim aldım motosikleti

Tabi söylediği tarihlerde senin Baydar'ı araman lazım. Adam biraz değişik. Motosiklet 10'unda gelse, sen 20'sine kadar aramasan adam aramaz
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    sezon başlarken 2 ay beklemek olacak iş değil. acaba diğer illerde de durum böyle mi ? hiçbir bayinin elinde satılmamış motor yok mudur ki ?

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    sezon başlarken 2 ay beklemek olacak iş değil. acaba diğer illerde de durum böyle mi ? hiçbir bayinin elinde satılmamış motor yok mudur ki ?
    Tüm bayiler aşağı yukarı aynı tarihleri verirler. Çünkü hepsine aynı gemiden mal gelecek.

deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    ben aradım izmiri balıkesiiri eskisehiri istanbulu bursayı

açıkcası büüyk şehirlerin hepsini

mayıs 15 de teslim edeceğini söylleyen tek yer çıktı balıkesir

esnaflığı on numara diğer bayilere göre

izmotodan kaporayı alıp oraya vermeyi düşünüyorum ama bakalım
    izmirian bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Bu arada MT-07 için Yamaha'yı kınayan arkadaşlar, 3 yıldır Türkiye'de olan, hatta şu an ederinin çok çok üzerinde fiyata satılan Honda Cbr 250 de piyasada yok!

Honda geçen sene de böyle yaptı. Sitede fiyat 9300 TL iken piyasada motosiklet yoktu. Cbr 250'ler geldi, fiyat bir anda önce 9500 TL'ye, sonra da 9800 TL'ye yükseldi!

Şimdi de fiyat 12400 TL ama motosiklet yok. Bayiler 13000 TL olacak diyorlar! Motosikletler gelince 600 TL daha zam ;) Bu mu efsane Honda?
    ukiran35 ve izmirian bunu beğendiler.

ukiran35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    İzmir deki honda bayisi mt07 alacam dediğimde kendilerinden biliyor olacak ki aynı şekilde bana da söyledi. Yamaha fiyatları ucuz açıkladı ama bakalım teslim edeceklermi diye? Meğer kendileri öyle yaparmış baksana. Piyasa oluşturmak için fiyatı ucuz açıklayıp olmayan malı sattığını ilan etmek. Ben olsam cok daha ucuz fiyat açıklarım nasıl olsa satılacak bişey yok ortada
    ...
    Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada MT-07 için Yamaha'yı kınayan arkadaşlar, 3 yıldır Türkiye'de olan, hatta şu an ederinin çok çok üzerinde fiyata satılan Honda Cbr 250 de piyasada yok!

Honda geçen sene de böyle yaptı. Sitede fiyat 9300 TL iken piyasada motosiklet yoktu. Cbr 250'ler geldi, fiyat bir anda önce 9500 TL'ye, sonra da 9800 TL'ye yükseldi!

Şimdi de fiyat 12400 TL ama motosiklet yok. Bayiler 13000 TL olacak diyorlar! Motosikletler gelince 600 TL daha zam ;) Bu mu efsane Honda?
    xismailaydin bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı ukiran35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmir deki honda bayisi mt07 alacam dediğimde kendilerinden biliyor olacak ki aynı şekilde bana da söyledi. Yamaha fiyatları ucuz açıkladı ama bakalım teslim edeceklermi diye? Meğer kendileri öyle yaparmış baksana. Piyasa oluşturmak için fiyatı ucuz açıklayıp olmayan malı sattığını ilan etmek. Ben olsam cok daha ucuz fiyat açıklarım nasıl olsa satılacak bişey yok ortada
    ...
    Honda aynı taktiği geçen sene de yaptı Cbr 250 için. Ben de o ara aldığım için iyi biliyorum.

Geçen sene "talep patlaması var" diye kandırıyorlardı milleti. Aynı şeyi bu yıl da söylüyorlar. Ki bence geçen seneye oranla bu yıl satış rakamları çok düşecek.

Nihayetinde mesele Yamaha, Honda meselesi değil. AEA - Barkın abi de diyor ya, paran var alamıyorsun malı, bayiler satıcı mı satmayıcı mı belli değil diye ;)

Bugün 500 serisine talep olsa, Honda onu da karşılayamayacak. Yani MT-07 almak isteyenlere tavsiyem, bu iş Türkiye'de böyle abi, sabredin iyisini alın ;)

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    mt-7'nin stok durumunu öğrenince kendimi sahibinden.com sayfalarında XX bakarken buldum
    18-19 bin MT-7 yerine 2007 model gümüş gri bir CBR1100XX patlatsam titanic tadında otoyolda uzasam mı dedim bir an için )

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    mt-7'nin stok durumunu öğrenince kendimi sahibinden.com sayfalarında XX bakarken buldum
    18-19 bin MT-7 yerine 2007 model gümüş gri bir CBR1100XX patlatsam titanic tadında otoyolda uzasam mı dedim bir an için )
    Sen Hayattamısın abi
    ANGARAJ

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen Hayattamısın abi
    bahar geldi ya motor kaşıntım tuttu Yunuscum
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

merman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X max İron max
    Saffetin garajı programında yamaha mt direktoru mt lerin bir ozelliginin de dusuk fiyat oldugunu belirtti ve bu motorlarla avrupa amaclanıyor dedi. Fiyat konusunda abartı bir zam beklemiyorum ben.
    Xismailaydın motor yagmur suyuyla iyi parlıyor o zaman
    Bu bir ay nasl geçecek bakalım.

asomuncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    şuan bir tanıdığım vasıtası ile çeşitli firmalardan kasko sordurttum ve 4000den aşşa fiyat çeken olmamış
    bende gittim güzel bir branda + grade 100 8mm (2m) makasla kesilmeyen zincir + abus çok çok sağlam yine kesilemeyen ve kırılamayan anahtarcının aşırı derecede garanti verdiği ve hatta kendi dükkanını koruma için kullandığı ve maymuncuklarıyla açamadılarını idda ettikleri bir asma kilit aldım.
    kapalı garaj evimde ve iş yerimde mevcut ama olur da farklı biryerlere gidecek olursam bunları kullanıp gerisine hayırlısı diyeceğiz kimse kusura bakmasın ama gerçekten kasko için 4000 veremem..

Motosikleti
    HONDA CBR 600
    MAYIS SONU HAZIRAN BASI DEDILER ARKADASLAR DELTO MOTOR ALICAKLARA DUYURULUR.

Motosikleti
    HONDA 2018 CRF 1000 Africa twin
    Merhaba T-shirtler nasıl acaba? Birde kısa kollu arkadaş bedeninin L olduğunda ısrar etti benim boyum 1.80 80 kg ağırlığındayım uzun kolluyu ben giydim.
    https://imageshack.com/i/n82rkhj
    https://imageshack.com/i/nhyy1lj
    https://imageshack.com/i/n6vu0tnj
    https://imageshack.com/i/nddhntj
    https://imageshack.com/i/nhm9h1j
    https://imageshack.com/i/nhi3fhj

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler