Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Forumda Nazilli'den mat gri mt 07 alıp bursa plaka çıkartan arkadaş bana ulaşabilir mi 05304922210

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda NC 700 XA
    isterseniz 30 haziranda alın ocak-temmuz vergisini ödersiniz.

ulubatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt 07 Race Blue
    mtv konusuna bukadar takılmamaklazım sonuçta alan öderse ek masraf çıkmış olur satan öderse aksesuarlar için biraz daha para cebimiz de kalır sonuçta birisi ödeyecek bunu şimdi biz motorlarımızın sefasını sürelim (daha alamamış olsam da)
    xismailaydin bunu beğendi.

35sdk89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT09
    Alıntı Redneck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben inatla mtv ödenmiyor diyorum, mtv yılda 2 kere ödenmiyormu,biri temuzda biri ocakta, yeni araç alır almaz ödeyin mtv yi diye bir kanun veya ona benzer birşey aradım ama yok
    Arkadaşın dediği doğru Mtv ödenmiyor ben Mt09`umu Ekim ayında aldım ve 2013 2. 6 ay taksiti otomatik ödenmiş durumda idi. Ama motoru trafiğe 2014 Ocak`ta çıkarsaydım eğer kendi cebimden 2014 2. yarıyıl taksitini ödemek zorunda kalacaktım. 4. ayda Mt07 alan arkadaşların cebinden ödemeleri gereken ilk Mtv 6. ayda gelecek olan 2014 2. yarıyıl taksitidir
    Redneck bunu beğendi.
    Bİ selektöre BİN manita

deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    Alıntı apulco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmir'de benden başka ilk partiden motor bekleyen var mı?
    BEN İKİNCİ PARTİDEN BEKLIYORUM :/

SEN İLK PARTİDEN ALAMADIYSAN BİZ NASIL ALACAĞIZ BE HOCAM :((

35sdk89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT09
    Alıntı deep_far adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BEN İKİNCİ PARTİDEN BEKLIYORUM :/

SEN İLK PARTİDEN ALAMADIYSAN BİZ NASIL ALACAĞIZ BE HOCAM :((
    İzmir`de ki ilk partiler dağıtıldı boşuna ilk parti beklemeyin ))))))
    Bİ selektöre BİN manita

numan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    st rs
    Şair sigortadan kasko teklifi aldım : 2950tl
    Sigortam.net'ten de trafik sigortası teklifi aldım: 510 tl

senelik 3.500 tl + 500tl= 4000tl, otopark aylık 150*12 senelik 1800tl

5800 ~ 6000 tl senelik masrafım çıkıyor; mükemmel.
    sevgin82 ve fearlesboyy bunu beğendiler.

Voodoo Child - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    arkadaşlar herkese merhabalar;
    motorumuz güzel bir motor, çok canlı ve kıvrak. benim gibi 168cm boyunda olan birisi için bile çok rahat bir oturma pozisyonuna sahip. dik duruşlu motoru özlemişim açıkçası.
    gidonu oldukça yüksek geldi ve rahat. ayrıca hafif, dolayısıyla yönlendirmeleri falan çok rahat ve kolay.
    gidon turu o kadar da fazla değil. şehir içi trafiği için çok uygun motor ama "kilitli" trafikte aralardan slalom için çok uygun olmayabilir. yani bi cg commuter rahatlığı beklemeyin.
    kullanma kılavuzu hem ingilizce hem de türkçe olarak veriliyor. orada max hız olarak 207 km/h belirtilmiş. ama yurtdışı testlerdefalan 210u çok rahat gördüğü sıkıştırıldığında 220leri devirebileceğinden bahsediliyor.
    benim hoşuma gitmeyen bazı yerlerinden bahsedeyim;
    1. aynaları: daha şık, daha agresif, motora daha yakın ufak falan filan ama ne yaparsam yapayım iyi bir görüş açısı yakalayamadım. aynaları çok alçakta kalıyor ve geri görüş sıkıntılı.
    2. korna: biliyorsunuz türkiye trafiğinde "görünmez" olduğumuz için biz motorcular sık sık korna çalarız. fakat bunu kornası çok küçük ve yuvarlak bir tuş olarak dizayn edilmiş, üstelik yer olarak ta sinyal tuşunun da sağına konulduğu için kullanmakta oldukça zorlandım. ha bi de küçük ellerim olduğu da bir gerçek ama hiç bu kadar kötü bir korna yeri görmedim. onun dışında kornanın sesi güzel ve yüksek desibelli çıkıyor. o iyi.
    3. eksoz: eksozun son susturucu kısmı çok güzel, boğaz ve headers kısmı da güzel fakat o ara bölmenin kaynakları hep dıştan yapılmış ve bana kalırsa çok da estetik durmuyor. tamam naked motor her yeri gözükecek ama işte o sürücü ayaklıklarının altında kalan eksoz kısmının kaynakları içten ve daha güzel yapılabilirdi. şu alt sakal olayı gelince taktırmayı düşünüyorum.

güzel yerleri tabi ki çok çok çok fazla ama yukarıdaki eksiklikleri de yazmazsak olmaz.

ben de bridgstone lastikler var. daha ilk 5 km de arka tekerlek falan anında kilitlendi. o yüzden ilk 100 km hakikaten çok dikkatli olunup lastik rodajı iyi yapılmalı (uzun düzlükte sağ sol slalom yata yata, yanakları da güzelce aşındırmalı)

ekranı ve yol bilgisayarı çok güzel, arkadan komple aydınlatmalı ve çok okunaklı. ihtiyacınız olan her bilgiyi gösteriyor. hatta ihtiyacınız olmayanı bile, zira o yol bilgisayarını kurcalamaya çalışırsanız da sürekli oradaki bilgileri takip ederseniz kazaya davetiye çıkarırsınız ona göre.
    şimdilik bu kadar, herkese iyi gazlamalar

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    artık mt-07 kullanıcıları ilgili forum başlığına doğru yol almaya başlasınlar
    Yamaha MT-07 Kullanıcıları Başlığı

tuzsuzdeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    arkadaşlar bugün plaka,sigorta ve ruhsat işlemlerini yaptım,

sigorta 170 tl
    ek1 ek2 belgesi toplam 20 tl
    ruhsat parası 162 tl
    plaka bastırma parası 12.5 tl
    otopark parası 6 tl
    1 bardak çay 1 tl

toplamda 371.5 tl tutuyor, kardeşler motorun bana plaka parası olarak söylediği fiyat 700 tl idi,hatırı sayılır derecede fark var bence kendiniz yapın işlemleri,

ayrıca kardeşler motor(rami şubesi) motorumu en erken 3 gün sonra hazırlayabileceklerini söylediler,kimin keyfini bekliyorum anlamış değilim,zaten herşeyi geç yaptılar motorun faturasını daha geçen cuma alabildim,motorumu aldıktan sonra kardeşlerin kapısının dahi önünden geçmem birdaha, sizin de bilginiz olsun
    Seninle aynı durumdayım.
    Geçen salı günü motor bayiye (Kardeşler Motor) geldi.
    Çarşamba fatura bize gelir, Cuma'ya teslim ederiz gibi dediler.
    Cuma akşam aradım ki, "biz daha faturayı kesmedik, yarına hazır olur" dediler.
    Sözde dün ruhsat plaka işlemlerine başlayacaklar bugün de teslim edeceklerdi.
    Sinirim tepeme çıkmasın diye arayıp sormuyorum artık.
    Dünyaya şahit olmanın yolu, maceranın kendisinden başka bir şey değildir. Çünkü dünyadaki en büyük mutluluk, bu dünyanın şahidi olmaktır.

Terapist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlaşıldığı üzere yakıt cok fazla ve frenler kotu :( ( genel olarak)
    iyi olan tarafı tork gücü ve fiyatı
    700 cc için yakıt kötü mü? ne yaksın 2 litremi yaksın? Ki bu aletlerin hiç birinin rodajı bile bitmedi bu kadar peşin hükümlü olmayın 4.5 lt yaksa bile çok normal

tuzsuzdeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    ben inatla mtv ödenmiyor diyorum, mtv yılda 2 kere ödenmiyormu,biri temuzda biri ocakta, yeni araç alır almaz ödeyin mtv yi diye bir kanun veya ona benzer birşey aradım ama yok
    Abi inadın bu konu ile ne alakası var. Yazılı çizili gayet net bir olay.

- 2014'ün ilk taksidini ödeyeceksiniz
    - Temmuz ayında da 2014'ün ikinci taksidini ödeyeceksiniz.

Ha, ilk taksidi kendiniz mi ödeyeceksiniz yoksa bayiye mi ödeteceksiniz bu sizin bileceğiniz iş. Ama şunu söyleyeyim alanların 99%'u kendiniz ödeyeceksiniz.

Bayi bunun parasını sizden alıp sizin adınıza yatırabilir, bana böyle bir seçenek sındular mesela.
    Dünyaya şahit olmanın yolu, maceranın kendisinden başka bir şey değildir. Çünkü dünyadaki en büyük mutluluk, bu dünyanın şahidi olmaktır.

bikehoper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT-250(zeki,çevik ve ahlaklı)
    Yorumlarınızın devamını bekliyorum.
    Alışmadan zorlamamak gerektiğini öğrenmiş durumdayım.
    DİKKAT diyorum.
    motorsikleti, felsefesini hissederek kullanabilen herkes özgürdür ve kardeştir.

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    arkadaşlar herkese merhabalar;
    motorumuz güzel bir motor, çok canlı ve kıvrak. benim gibi 168cm boyunda olan birisi için bile çok rahat bir oturma pozisyonuna sahip. dik duruşlu motoru özlemişim açıkçası.
    gidonu oldukça yüksek geldi ve rahat. ayrıca hafif, dolayısıyla yönlendirmeleri falan çok rahat ve kolay.
    gidon turu o kadar da fazla değil. şehir içi trafiği için çok uygun motor ama "kilitli" trafikte aralardan slalom için çok uygun olmayabilir. yani bi cg commuter rahatlığı beklemeyin.
    kullanma kılavuzu hem ingilizce hem de türkçe olarak veriliyor. orada max hız olarak 207 km/h belirtilmiş. ama yurtdışı testlerdefalan 210u çok rahat gördüğü sıkıştırıldığında 220leri devirebileceğinden bahsediliyor.
    benim hoşuma gitmeyen bazı yerlerinden bahsedeyim;
    1. aynaları: daha şık, daha agresif, motora daha yakın ufak falan filan ama ne yaparsam yapayım iyi bir görüş açısı yakalayamadım. aynaları çok alçakta kalıyor ve geri görüş sıkıntılı.
    2. korna: biliyorsunuz türkiye trafiğinde "görünmez" olduğumuz için biz motorcular sık sık korna çalarız. fakat bunu kornası çok küçük ve yuvarlak bir tuş olarak dizayn edilmiş, üstelik yer olarak ta sinyal tuşunun da sağına konulduğu için kullanmakta oldukça zorlandım. ha bi de küçük ellerim olduğu da bir gerçek ama hiç bu kadar kötü bir korna yeri görmedim. onun dışında kornanın sesi güzel ve yüksek desibelli çıkıyor. o iyi.
    3. eksoz: eksozun son susturucu kısmı çok güzel, boğaz ve headers kısmı da güzel fakat o ara bölmenin kaynakları hep dıştan yapılmış ve bana kalırsa çok da estetik durmuyor. tamam naked motor her yeri gözükecek ama işte o sürücü ayaklıklarının altında kalan eksoz kısmının kaynakları içten ve daha güzel yapılabilirdi. şu alt sakal olayı gelince taktırmayı düşünüyorum.

güzel yerleri tabi ki çok çok çok fazla ama yukarıdaki eksiklikleri de yazmazsak olmaz.

ben de bridgstone lastikler var. daha ilk 5 km de arka tekerlek falan anında kilitlendi. o yüzden ilk 100 km hakikaten çok dikkatli olunup lastik rodajı iyi yapılmalı (uzun düzlükte sağ sol slalom yata yata, yanakları da güzelce aşındırmalı)

ekranı ve yol bilgisayarı çok güzel, arkadan komple aydınlatmalı ve çok okunaklı. ihtiyacınız olan her bilgiyi gösteriyor. hatta ihtiyacınız olmayanı bile, zira o yol bilgisayarını kurcalamaya çalışırsanız da sürekli oradaki bilgileri takip ederseniz kazaya davetiye çıkarırsınız ona göre.
    şimdilik bu kadar, herkese iyi gazlamalar
    ukiran35 bunu beğendi.

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaklaşımınıza hayran kaldım.

Rodaj esnasındaki tüketimi nihai yakıt tüketimi olarak görmek bence yanlış. Kaç kişi rodajı bitirdi de yakıt ortalaması veriyor? Ayrıca 4 Lt/100 Km değerlerini yakalamak için ECO modunda sürmeniz gerekiyor ki bu da 4000 devir altı demek. 6. vites 4000 devirde motosiklet 90 filan yapıyor sanırsam ;)

Frenler kötü diyen arkadaşlar, SS motosikletlerin de balataları değiştirdiğinizde ilk 50-100 Km frenler kötü tutar. Sıfır Km bir motosiklette de kullanılmış balata olmayacağına göre, balataların biraz hissiz olması normaldir. Ki buna rağmen bazı arkadaşlar da ABS'siz modelin frenlerinin "kilitlendiğini" söylüyor. Açıkçası ben iki tarafa da katılmıyorum.

Amortisörlerin sert olması, motosikletin daha sportif olmasını, virajlara daha hızlı girebilmeyi sağlar. Cbr 250'den biraz daha sert ve bence tam kıvamında.

Bence "Tork Ustası" denmesinin sebebi motosikletin 3000 devirden itibaren gücünü hissettirmesi. Düşük devirli ECO modunun devrede olduğu sürüşlerde bile motosiklet hiç zorlanmıyor. Devir seçmiyor ve her an patlamaya hazır bir bomba gibi!

Kısaca amatör motosikleti değil. Dikkatli olmakta fayda var.
    mt07 de sürüş modu olup olmadığını sormuştum. bir arkadaş mt09 daki modların olmadığını söylemişti.
    kafam karıştı. 3 farklı sürüş modu var mı yok mu?

bikehoper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT-250(zeki,çevik ve ahlaklı)
    Malesef yok. :(
    motorsikleti, felsefesini hissederek kullanabilen herkes özgürdür ve kardeştir.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Arkadaşlar merhaba. Motosikletini alan ve kullanmaya başlayanlara hayırlı olsun. Bekleyenlen arkadaşlarda insallah en kısa sürede motosikletine kavusurular.

Şu anda bilgi paylaşımı yapılan başlık "Moto Sohbet" kısmında. Konuya daha rahat ulaşabilmeniz adına mevcut başlık "Motosiklet Modelleri/Yamaha/Yamaha Mt-07 Kullanıcıları ve Bilgi Paylaşım Başlığı'na" taşınacaktır.

Mesajlarınıza ve bilgi paylaşımınıza açılacak olan yeni başlıktan devam edebilirsiniz.

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı okanius adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mt07 de sürüş modu olup olmadığını sormuştum. bir arkadaş mt09 daki modların olmadığını söylemişti.
    kafam karıştı. 3 farklı sürüş modu var mı yok mu?
    Dostum, sürüş modu yok ancak motosikleti 4000 devir altında sürünce göstergede ECO diye bir uyarı çıkıyor.

Kullanım kılavuzuna göre motosikletin en az yaktığı, en az kirli gaz salınımı yaptığı, çevreye duyarlı bir mod ECO. Ancak ECO moda kilitlenemiyor, 4000 devir altında kendin sürüş yapıyorsun.

Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. Motosikletini alan ve kullanmaya başlayanlara hayırlı olsun. Bekleyenlen arkadaşlarda insallah en kısa sürede motosikletine kavusurular.

Şu anda bilgi paylaşımı yapılan başlık "Moto Sohbet" kısmında. Konuya daha rahat ulaşabilmeniz adına mevcut başlık "Motosiklet Modelleri/Yamaha/Yamaha Mt-07 Kullanıcıları ve Bilgi Paylaşım Başlığı'na" taşınacaktır.

Mesajlarınıza ve bilgi paylaşımınıza açılacak olan yeni başlıktan devam edebilirsiniz.
    Bilgilendirme için teşekkür ederim Uğur. Ayrıca konu görselleri ve açıklamaları çok güzel olmuş. Hemen oraya geçiyoruz

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    MT-07 Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı konumuz hayırlı olsun arkadaşlar

Diğer sayfada paylaştığım fotoğraf ve videoları burada da paylaşayım: Yamaha MT-07 Race Blu

deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    e buradakii asıl bilgiler tecbüreler paylaşılımlar da önemli yeni motor alacaklar için asıl referans bu sayfada kalcak

hadi bakalım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler