Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tuzsuzdeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    @xismailaydin'in söylediklerine ek olarak, lastiklerin de henüz yeni olduğunu, 300-400 km'den önce tam performans göstermeyeceğini eklemekte fayda var.
    Rodaj dediğini şey de 1000km'ye gelince, bıçakla kesilir gibi kesilmez. Etkileri azalarak devam eden bir süreçtir. Ne arabada ne de motosiklette 2000'li kilometrelerden önce yakıt ile ilgili çok net birşey söyleyemezsiniz. Sadece fikriniz olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:54 ----------

Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum ben onu Türkiye'de yaptırmayı düşünüyorum. Çok ucuza mâl edebiliriz sanırsam. Yapınca sana da haber veririm. Tabi bizimkinde MT sembolü olmayabilir ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:50 ----------

Sen bi de videoyu gör

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:29 ----------

Yamaha MT-07 Angaraj.com'da

Makine gelsin, ben de koruma takozlarını piyasada kendim yaptıracağım.
    4 tane takoza 560 lira verilmez.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:59 ----------

Alıntı Nyleo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben mototr ye Mart ortasında sipariş verdim abs li daha alamadım Pazartesi bir sevkiyat daha varmış anladığım kadarıyla yamaha bayilere sipariş ettikleri değil kafasına göre sevkiyat yapıyor
    Vay anasını
    Ben fuarda sipariş verdim, Mart ortasında teslim ederiz dediler.
    Kardeşler Motor, "vay fatura gelmedi, vay geldi de bizden çıkmadı" vs diye diye, hala ilk partide gelen motoru teslim edemedi ya la. Alet 1 haftadır bayide yatıyor. Yarın teslim alırsam öpücem de başıma koyacam.
    xismailaydin ve ake bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı tuzsuzdeli adlı üyeden alıntı
    Vay anasını
    Ben fuarda sipariş verdim, Mart ortasında teslim ederiz dediler.
    Kardeşler Motor, "vay fatura gelmedi, vay geldi de bizden çıkmadı" vs diye diye, hala ilk partide gelen motoru teslim edemedi ya la. Alet 1 haftadır bayide yatıyor. Yarın teslim alırsam öpücem de başıma koyacam.
    En ballı benim sanırsam. 1 Nisan'da Ankara bayisini aradım. 15-20 Nisan teslim dedi, 18 Nisan'da da teslim etti ;)

Benim plaka sıkıntım var şu an. Plakanın Kocaeli'de çıkarılması gerekiyormuş, şimdi onunla uğraşıyorum
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    arkadaşlar bir konuda bilgimi ya da fikrimi paylaşmak istiyorum. rodaj 1000 km değil 1000 mildir. bu da 1600 km yapar. bu da iki ayrı döneme ayrılır. dilerseniz kullanma kitapçıklarınıza da bakabilirsiniz.

ayrıca motorun eksilerini arıyorsak eğer ben kornanın yerini beğenmedim. bence sinyalin sağında zor yerde kalıyor.
    xismailaydin bunu beğendi.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı mhmt_gngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorun suan da 250 km ye geldi bi gunde yaptım size kendimce birkaç yorum yapacağım.

# Yakıt olarak 5.7 5.9 arasında şuanda ama muhtemelen 4.5 ile 5.0 arasına düşecektir rodaji sonrasında.

... Sevgilerle
    Yakıt tüketiminiz rodaj bittikten sonra yada 2000 km sonra ~1 litre düşerse şaşırırım. Ben bukadar fark beklenmeisini mantıklı bulmuyorum. Hatta gözlermlerim rodaj sonrasında yakıtın pek de düşmediğini, aslında değişmediğini gösteriyor. KALDI Kİ siz şuanda 4-5.000 d/d'i geçmiyorsunuz bile.

Bana göre bu devirlerde kullanıma karşılık motorun verdiği 5.7 ve 5.9 değerleri oldukça! yüksek. Belki yakıt tüketimi yapan bilg. çok sağlıklı ölçüm yapamıyor olabilir. Bir ara manuel ölçmekte fayda var.

Buarada Bridgestones'ların "neşeli" tavırları rodaj sonrasında da devam edebilir. Bazı modellerinin genel karakterleri böyle galiba.

Fren olarak da ~100 km bile yeterli bir süreç rodajın tamamlanması için. Hem balata hem lastik. Ama ya adam gibi fren performansı test edilemedi bu motorun yada bilmiyorum,,, yabancı videolarda özellikle arka frenin çok güçlü olduğ vurgulanıyordu mesela.

Güle güle kullanın bu arada

armağan** - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha mt-07 racing red
    arkadaşlar motorda mod seceneği varmı.motoru teslim alan kişiler net bilgi verirse sevinirim

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Arkadaşlar
    Nisan sonu motor teslim olarak anlaşanlar bir haber var mı?
    Ben tuna ya siparis verdim hala bekliyorum,gerçi ilk partide hala işlemleri uzayan, alamayan var motorlarını...
    beklemeye devam

doziz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Düzce Dadaş Motordan sipariş vermiştim 8 Martta...20-30 Nisan arası gelir dediler 16 Nisanda haber verdiler motor geldi diye, Faturasını verdiler bende önce ruhsat ve plaka işlerini halledeyim istiyorum... Dadaş Motor baştan beri söylediği tarihi istikrarlı bir şekilde devam etti söylemeye ve daha öncesinde geldi... Kısmetse bu hafta içi kullanırım keratayı

armağan** - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha mt-07 racing red
    Alıntı doziz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düzce Dadaş Motordan sipariş vermiştim 8 Martta...20-30 Nisan arası gelir dediler 16 Nisanda haber verdiler motor geldi diye, Faturasını verdiler bende önce ruhsat ve plaka işlerini halledeyim istiyorum... Dadaş Motor baştan beri söylediği tarihi istikrarlı bir şekilde devam etti söylemeye ve daha öncesinde geldi... Kısmetse bu hafta içi kullanırım keratayı
    hocam şimdi aradım dadaş motoru ay sonu gibi gelicek dediler sen hangi partiye yazılmıştın acaba

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    Alıntı armağan** adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motorda mod seceneği varmı.motoru teslim alan kişiler net bilgi verirse sevinirim
    mod yok sadece ekonomik kullanım sergilersen eco ibaresi ekranda beliriyor. ancak 09 daki gibi motorun sürüş karakterini değiştiren mod seçeneği yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:27 ----------

Alıntı shadowdanger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar
    Nisan sonu motor teslim olarak anlaşanlar bir haber var mı?
    Ben tuna ya siparis verdim hala bekliyorum,gerçi ilk partide hala işlemleri uzayan, alamayan var motorlarını...
    beklemeye devam
    ben tuna ya fuarın ikinci günü -şubat sonu oluyor sanırım- sipariş verdim. geçen c.tesi aldım hesap et. ama bugün tuna ya bir sipariş daha vermek istedim. siparişi bile alamadılar 15 kişi sıradaymış.

taglis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Simson + Boxer + CB250R
    Alıntı mhmt_gngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorun suan da 250 km ye geldi bi gunde yaptım size kendimce birkaç yorum yapacağım.
    # Öncelikle motorun torku çok fazla yeni başlayanlar için büyük tehlike yaratabilir nc700 serisinden daha hissedilir ve dolu bir güç var.
    # Benim motorda Abs yok ve suan arka fren hiç olmasa daha iyiymiş diyorum tabiki daha fren ve lastik rodaji bitmedi
    # Şehir içindeki kullanım kolaylığı bence cbf150 den bile daha rahat bisiklet gibi çok kolay alisilabilecek bir motor.
    # Motorun süspansiyon sistemi bana biraz sert geldi ama f650 gs le kıyasladigim için olabilir ama genel olarak yeterli.
    # Vites araliklari gayet yeterli tabi şuanda 5 bin devri gecmedigim için size net bişey soyoeyemiyecegim.
    # Lastikleri bridgestone ve suan hala fabrikada ki mutlu kaygan hali olduğu için performansı düşük tutunamiyor ama bu ilerleyen km lerde düzelir michellin alanlar be durumda bilmiyorum.
    # Yakıt olarak 5.7 5.9 arasında şuanda ama muhtemelen 4.5 ile 5.0 arasına düşecektir rodaji sonrasında.
    # Artçı konforu bekledigimden daha iyi çıktı arkaya binenler SS lere göre çokcok rahat ve güven veriyor.
    # Motorun hafifliği dolayı artçı arkada yokmuş gibi ama aşırı torklu bir makine olduğu için arcinin eldiven takmasi ve iyi tutulması şart.
    # Egzoz olarak düşük devirlerde ve boştayken veya durduğu yerde ilk sesi beklediğimn çokcok üstü yani motordan v motor gibi dolu bi ses çıkıyor ama bence egzoz takıntısı olanlari tatmin etmeyebilir performans egzoz dusunebilirler ancak benim için gayet yeterli
    # 0-100 hızlanması rodajda ötürü çok verimli olmayabilir ancak motor gerçekten gaza baktıkça şunu diyor { Baz Gazima sen ne kadar istersen ben giderim hangi viteste istersen emrine amadeyim} diyor.
    # Son olarak motorun en kötü özelliği Aynaları. Benden 10 üzerinden 3 u zor aldı. Dünden beri kendimi izliyorum yani aynalar % 50 omuzlarimi % 10 motoru %40 arkayi gösteriyor. Gerçekten bu aynalarla kullanmayı düşünmüyorum.
    Genel olarak mt 07 beni kismetse uzun zaman götürür çünkü motor tamamen eğlence üzerine tasarlanmış yani ayağa kalk ve sür mantığı süper. (Ben ikinci viteste ayağa kalktım elim gazı çok açtı az kalsın tekere gelip uçacaktım özellikle büyük motor kullanmayan arkadaşların benim gibi çoook dikkat etmesi gerekiyor unutmayın motorun adı torkun ustası. Sizde onun ustası olana kadar dikkati aman bırakmayın frenler abssiz durmayabiliyor aman dikkat diyorum başkada bişey demiyorum Sevgilerle
    Yorumlarınızı bizimle paylaştığınız için çok teşekkürler.
    Kartallar yalnız uçar...

doziz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Alıntı armağan** adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam şimdi aradım dadaş motoru ay sonu gibi gelicek dediler sen hangi partiye yazılmıştın acaba
    Benimki absli olduğu için ilk parti malı değildi sonraki gelen 2. parti olması lazım...

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Şu plaka ve ruhsat işleri amma uğraştıracak beni yaa :S

Ben şu an Ankara'dayım ama ikamet Kocaeli'de olduğu için arkadaşa vekalet verdim tescil işlemleri için. Bakalım, inşallah halledebilir sorun çıkmadan.

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar bugün plaka,sigorta ve ruhsat işlemlerini yaptım,

sigorta 170 tl
    ek1 ek2 belgesi toplam 20 tl
    ruhsat parası 162 tl
    plaka bastırma parası 12.5 tl
    otopark parası 6 tl
    1 bardak çay 1 tl

toplamda 371.5 tl tutuyor, kardeşler motorun bana plaka parası olarak söylediği fiyat 700 tl idi,hatırı sayılır derecede fark var bence kendiniz yapın işlemleri,

ayrıca kardeşler motor(rami şubesi) motorumu en erken 3 gün sonra hazırlayabileceklerini söylediler,kimin keyfini bekliyorum anlamış değilim,zaten herşeyi geç yaptılar motorun faturasını daha geçen cuma alabildim,motorumu aldıktan sonra kardeşlerin kapısının dahi önünden geçmem birdaha, sizin de bilginiz olsun
    xismailaydin ve cocukozgur bunu beğendiler.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    ben ilk parti 07 leri çoktaaan teslim ettim.2.partileri bekliyorum,zaten hepsi satıldı.

asomuncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    sonunda bende teslim aldım ankaradayım . oran'dan çıktım konya yolu çetin emeç derken kocatepeye geldim inanılmaz tatlı bir canavar ya bukadar kolay sürüleceğini hiç tahmin etmezdim hiiiçç... ama yeni botlarım yüzünden biraz sorun yaşadım aklım orda kaldı tabanı baya kalınmış insan gibi bir hissiyat bulamadım frende ve viteste.. herkese tekrardan hayırlı olsun. kazasız belasız sürüşler boy yds diablo 11 gtx.. ilk defa uzun bot kullanıyorum ve çok zorlandım :S.. sorun bende de olabilir.
    Pain ve motokovic bunu beğendiler.

numan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    st rs
    hocam emniyetteki işin ne kadar sürdü? online randevu ile cumaya anca sıra alabildim.

Alıntı Redneck adlı üyeden alıntı Mesajı göster

sigorta 170 tl
    ruhsat parası 162 tl
    otopark parası 6 tl
    1 bardak çay 1 tl

toplamda 371.5 tl tutuyor, kardeşler motorun bana plaka parası olarak söylediği fiyat 700 tl idi,hatırı sayılır derecede fark var bence kendiniz yapın işlemleri,

ayrıca kardeşler motor(rami şubesi) motorumu en erken 3 gün sonra hazırlayabileceklerini söylediler,kimin keyfini bekliyorum anlamış değilim,zaten herşeyi geç yaptılar motorun faturasını daha geçen cuma alabildim,motorumu aldıktan sonra kardeşlerin kapısının dahi önünden geçmem birdaha, sizin de bilginiz olsun

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben dün şansa randevu aldım bugün için ben randevu saatimden 1 saat önce gittim,sıra olmadığı için beni aldılar,yapılan işlem 10 dakika falan sürüyor,erken giderseniz aynı gün içindde ruhsatı alabilirsiniz,ben 10 dakika ile ruhsatı kaçırdım yarın alıcam,ama şöyle birşey var, ruhsat işlemini hallettikten sonra plakayı almak için seni başka biyere yolluyolar,ben bakırköy ilçe emniyete bağlıyım,beni bağcılar şöförler odası cemiyeti diye biryere yolladılar bağcılarda,orada da plakayı alıcağınız yere gidiyosunuz,polisin size verdiği plaka kağıdını adama veriyosunuz,10-20 dakika içinde size plakayı veriyor, bir scooter falan varsa hayat kurtarır,ben arabayla gittim(pişmanım) bakırköydenn bağcılara 1 saatte gidebildim çok trafik vardı

edit: nekadar çok "ben" yazmışım

Motosikleti
    2014 honda cbr600rr c-abs

sigorta 170 tl
    ruhsat parası 162 tl
    otopark parası 6 tl
    1 bardak çay 1 tl

mtv yi kim ödüyor 267 tl yi unutma:-)

asomuncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    bu arada aynalar ..... :(:(:( yorum yok
    xismailaydin bunu beğendi.

numan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    st rs
    ruhsatla eş değer geçici bir belge falan vermediler mi?

ben dün şansa randevu aldım bugün için ben randevu saatimden 1 saat önce gittim,sıra olmadığı için beni aldılar,yapılan işlem 10 dakika falan sürüyor,erken giderseniz aynı gün içindde ruhsatı alabilirsiniz,ben 10 dakika ile ruhsatı kaçırdım yarın alıcam,ama şöyle birşey var, ruhsat işlemini hallettikten sonra plakayı almak için seni başka biyere yolluyolar,ben bakırköy ilçe emniyete bağlıyım,beni bağcılar şöförler odası cemiyeti diye biryere yolladılar bağcılarda,orada da plakayı alıcağınız yere gidiyosunuz,polisin size verdiği plaka kağıdını adama veriyosunuz,10-20 dakika içinde size plakayı veriyor, bir scooter falan varsa hayat kurtarır,ben arabayla gittim(pişmanım) bakırköydenn bağcılara 1 saatte gidebildim çok trafik vardı

edit: nekadar çok "ben" yazmışım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler