Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı motokovic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MT-07 den daha dandik derken Mt-07 dandik mi oluyor şimdi

Bayileri ve yamaha trye baskı yapmazsak 19 Mayısı bile zor görürüz
    Ya orada ben MT-07'ye dandik demek istemedim.

Sadece Hondaların dandikliğine nicelik katmak istemiştim, biraz yanlış anlaşılmaya mahal vermişim.
    motokovic bunu beğendi.
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Ya Yamahayı yüceltmek için Honda yı o cümleye hiç katmamak lazım çünkü bu şekilde yüceltilebilmesi imkansız değil mi

Şimdi Honda az yakıt sarfiyatını düşünür ve yapar, Yamaha nasıl bu ayarda bişey yapabilirime kasar,

Honda ekonomik uygun fiyatlı satılabilir hale nasıl getiririm der ve yapar, yamaha bunada kasmaya başlar eh işte olduğu kadar,

Honda otomobil üretir 1.000.000 km servise girmez, uçak üretir özel jet olur, insana en yakın robottan tut spor sponsorluklarından geç formuladan dön... C90 Cub u bile ikinci elde gözüm kapalı 200.000 de alabilirim, böyle ürün üreten bir firmadır.

100 efsane motosiklet say desen çoğu Honda dır. Motor teknolojisinden ilk akla gelen 3 firma nedir desen 100 kişinin 99 u Hondayı o ilk 3 te sayar, dünya çapında marka imajı ve bu imaj arkasındaki servis ve garanti hizmeti desen o konuya zaten hiç girmeyeyim...

Yamaha Honda ile kıyaslanabilecek kalitede ürün üretir "DOĞRU", ama Yamaha yı Yüceltmek için Honda yı yerin dibine sokmaya çalışmak, dandik demek ayıp olur. Honda dandik demek dünyada motor üreticisi yok demek gibi bişey Umarım bu sayfayı dünyadan kimseler okumaz büyük rezil oluruz adamlara hiçbişeyden anlamadığımızı falan zannederler

not : %99 Potansiyel Yamaha kullanıcısıyım
    Volki34, xawa ve aquarist4 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya Yamahayı yüceltmek için Honda yı o cümleye hiç katmamak lazım çünkü bu şekilde yüceltilebilmesi imkansız değil mi

Şimdi Honda az yakıt sarfiyatını düşünür ve yapar, Yamaha nasıl bu ayarda bişey yapabilirime kasar,

Honda ekonomik uygun fiyatlı satılabilir hale nasıl getiririm der ve yapar, yamaha bunada kasmaya başlar eh işte olduğu kadar,

Honda otomobil üretir 1.000.000 km servise girmez, uçak üretir özel jet olur, insana en yakın robottan tut spor sponsorluklarından geç formuladan dön... C90 Cub u bile ikinci elde gözüm kapalı 200.000 de alabilirim, böyle ürün üreten bir firmadır.

100 efsane motosiklet say desen çoğu Honda dır. Motor teknolojisinden ilk akla gelen 3 firma nedir desen 100 kişinin 99 u Hondayı o ilk 3 te sayar, dünya çapında marka imajı ve bu imaj arkasındaki servis ve garanti hizmeti desen o konuya zaten hiç girmeyeyim...

Yamaha Honda ile kıyaslanabilecek kalitede ürün üretir "DOĞRU", ama Yamaha yı Yüceltmek için Honda yı yerin dibine sokmaya çalışmak, dandik demek ayıp olur. Honda dandik demek dünyada motor üreticisi yok demek gibi bişey Umarım bu sayfayı dünyadan kimseler okumaz büyük rezil oluruz adamlara hiçbişeyden anlamadığımızı falan zannederler

Dostum bir yanlış anlaşılmaya daha mahal vermişiz.

Tamam Honda iyi, güzel hoş marka da Türkiye'de bu kadar çok satmasının asıl sebebi bunlar mı? Ayrıca Tayland'da ve Çin'de üretilen Hondalar'dan bahsediyorum ben.

CBR1000RR, CBR600RR, CBR600F, CB600 vs. nice efsane modeli olan bir markadan bahsediyoruz. Ki bu efsaneler diğer markalara oranla çok çok uygun fiyatlıydı her zaman.

Ama şu an Honda ne durumda? Cb 125 Ace gibi bir motosiklet üreten bir markadan bahsediyoruz. Ne işin var senin Çan Çin Çon ile?

Cbr 250 de Tayland'da üretilen bir motosikletti. Bu da parça kalitesi ve ömrü konusunda ister istemez düşüşe neden oldu. Şu an ayı fabrikaya Cb500, Cbr500 gibi motosikletler de ürettiriliyor. Kaliteleri de az çok Cbr 250 gibi olacaktır.

Ama şimdi gel 1992 CBR 250 RR ile 2012 CBR 250 RB'yi karşılaştır. Bu mu Honda kalitesi? Ya da bunlardan hangisi Honda?

Türkiye gibi araba/motosiklet gibi araçlara fetişist olarak yaklaşılan bir toplumda daha kötü de olsa emin ol Kawasaki, Suzuki vs markalar Honda'dan daha çok satardı. Honda'nın çok satmasının sebebi, optimum motosikletleri uygun fiyata satıyor olmasıydı.

Bahsi geçen tüm efsane Honda motosikletler optimum olma özellikleriyle ünlüdür.

Tamam, yıl olmuş 2014. Maliyet, fiyat/performans vs. bir sürü değişken var her alanda. Tayland fabrikasından da kalitesi kırpılmış motosikletler çıkıyor. Bunu anlıyorum. Ama sen bu motosikletleri -özellikle CB500 ve CBR500 modelleri- eskiden olduğu gibi fiyat/performans dengesiyle satmıyorsan, üstüne üstlük senden daha iyisini daha ucuza getiriyorsa o "Honda'ya ayak uydurmaya çalışan marka" ben tabii ki dandik derim. Hatta daha dandik de derim, çok dandik de derim.

Ayrıca Honda motosiklet ruhuna ters modeller üretirken, Yamaha ise özüne dönüp, ruhu olan motosikletler üretiyorsa burada "tacir" bakışı da devreye giriyor. Ki Honda, daha önce ucuz olduğu için tercih edildiğini yanlış anlayıp fiyatlara zam yaptıkça yapıyor.

Ha, biz Honda'ya küseriz, haberi olur mu? Olmaz. Ama daha önce iyi olan bir marka hep iyidir diyerek körü körüne kucağına oturamam, kimse kusura bakmasın.

Servis konusuna bence hiç girme. Türkiye'de otomotiv yetkili servisleri bile sıkıntılıyken bir markaya "motosiklet servisi iyi" demek en azından benim için pek akıl karı değil.

Servis ve yedek parça durumlarını iyi biliriz ;)

Sağolsunlar kendi motosikletimizin ustası yaptılar bizi.
    kani2 bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA- MT 07
    Alıntı zanyoscar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Simdi hepinize kilit bir soru sormak istiyorum Ben nisan partisindeyim renkten dolayi.Mart ayi partisini bekleyenlerin gelmedigine gore,benimki mayisi bulur mu sizce? yoksa bu motorlarin cogunu tek partide mi getirirler? gunlerdir bu sorularla kafayi yicem son 1 aydir bayiyi de aramadim. malum kimsenin bisi bildigi yok.

Bende öyle beyaz renk istediğim için nisan ayının partisindeyim. Bugün konuştum İSTANBUL TUNA İLE h.sonuna kadar ilk parti gelecek(ben 2. partideyim) sonra nisan sonunda gelecek imiş dedi

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110

Ferdi; 26.000 liran olsa 115 hp,devirli,alu şase ve alu arka maşa,full ayarlanabilir Upside Down ters çatallı,83 nm torklu 1,2 ve 3'üncü viteslerde tekere kalkan bir motosiklet mi,yoksa aynı paraya demir şaseli,demir arka maşalı(balkon demiri görüntüsünde,nefessiz 50 bg,düz(klasik)ön çatallı,200 km/h bile yapamayan(sıradan bir 1,6 lt lik aile otomobilini geçemeyen)-buna rağmen 1000cc vergisi ödenen,hava filtersine 200 lira,ön-arka fren balatasına(takım)-600 lira çekilen,tipi cbf 150'nin HORMONLUSU gibi duran motoru mu alırsın-seni bilmem ama ben az yakıyo diye sırf tipsiz NC almam-varsın yaksın AMA 700cc'nin hakkını versin diyerekten MT 07 yada 09 alırdım...Nokta
    ormankebabi, Ertug07 ve kani2 bunu beğendiler.
    The Power of The Dreams.

ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ferdi; 26.000 liran olsa 115 hp,devirli,alu şase ve alu arka maşa,full ayarlanabilir Upside Down ters çatallı,83 nm torklu 1,2 ve 3'üncü viteslerde tekere kalkan bir motosiklet mi,yoksa aynı paraya demir şaseli,demir arka maşalı(balkon demiri görüntüsünde,nefessiz 50 bg,düz(klasik)ön çatallı,200 km/h bile yapamayan(sıradan bir 1,6 lt lik aile otomobilini geçemeyen)-buna rağmen 1000cc vergisi ödenen,hava filtersine 200 lira,ön-arka fren balatasına(takım)-600 lira çekilen,tipi cbf 150'nin HORMONLUSU gibi duran motoru mu alırsın-seni bilmem ama ben az yakıyo diye sırf tipsiz NC almam-varsın yaksın AMA 700cc'nin hakkını versin diyerekten MT 07 yada 09 alırdım...Nokta
    Duygularıma tercüman oldun
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Gel de bu Honda'ya "kaliteli", "efsane" de.

Bence şurada yanlış yapıyoruz: Honda "kaliteliydi", "efsaneydi"... Bir zamanlar Honda :D :D :D Şekilsiniz ya hıa..... :D
    dyavol-77 bunu beğendi.
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

Motosikleti
    Honda NC S
    NC nin neresi tipsiz olm ya, motor bloğu zaten efsane eşi benzeri yok muhteşem bi artçı ile fıtı fıtı turlama motosikleti. Miss miss

Triumh Bonneville e alternatif, Moto Guzzi V7 Stone' a alternatif, Kawa W800 e alternatif ( NC S için konuşuyorum) + üstüne ağırlık merkzi daha aşagıda, Kombine ABS si var, ekstra bagajı var, 3 litre yakıt sarfiyatı var var oğlu var... ... ... ... Ayrıca birde üstüne diğerlerine ulaşamayanlar için ( ben ) çok daha cazip fiyata geliyor vs. vs olan güzel bir Commuter. Yani iddia ettiği yere babalar gibi adını yazdırmış durumda şimdiden Bakışaçısına göre değişir diycemde durum öyle de değil tam olarak NC S budur yani şimdi alıp uçar kaçar demek anlamsız olur zaten

Naked diye düşünürsen zaten olmaz, hiçbir SS Racing in kabuklarının soyulmuş hali, çıplak hali değil, ecnebice Naked değil

Şimdi bu saydığım tüm modellerin motor ömürlerine benim insan ömrüm yetmeyeceğinden bu adam düşer kalkar deyip, çekiçlenip düzeltilip kolay yoldan kaynatılabilir yapmaları en mantıklısı.

HP olayına pek giremem CBR 250 mesela benim için fazla beygirliydi

Arka maşaya katılıyorum iğrenç

Ön çatal fark yapmazdüz ters çapraz hepsi olur, bu saydığım motosikletlerin herhangi biri görüntüsünden çok uzaklaşmadığı sürece sorun yok

Kawa W800 favorim mesela 1.2cc 3 silindir binek aracı geçmesede alırımda pahalı pahalı

La bunlar MT başlığında konuşulcak şeylermi şimdi niye burdan sataşıosun

_ Ayrıca ben MT yi de alırım, düşük devirde süren dayılı vidyo izledim fıtı fıtı egzoz sesi vardı, pek öksürüp tıkanmış halide yoktu

2000-3000 devir takılınır gibi geldi bana Ürün gördüğüm dokunduğum ürüne göre pahalı, + artçı ve rahat etmelik sele + koruma demiri + çanta + + ruhsat plaka şu bu derken 25.000 lira ama yinede MT de tercihler arasında hala.

2014 olup zırt diye eskiyecek tasarım bişey alacaksamda bu paraları veresim yok, doğal olarak 2. ele bakınıyorum. E ordada henüz MT yok ama ben alana kadar 2. ele düşebilir takipteyim hemen gelmesini ve bu nası motor sesi la diyen birinden 2. el alabilirim aleti

115 hp olanı 26 değil 16.000 olsada, hiç ön çatalı olmasa lastik bağımsız gitsede almam yani, tarzım değil niye anlatamıyorum
    onuroz bunu beğendi.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Ben yoruldum, sıkıntı yaptım, mt-07 Türkiyeye gelmedi diye!

CEL1KYELEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer Z 800a CBR 650 F 1000 RR
    Burası baya ısınmıs fz6 fazer kullanıcısı olarak en az sizinkadar mt07 yi bende bekliyorun . Sizlerden gelicek yorumlar neticesinde fazerımı satım mt 07 almayı dusunuyorum hatta ılana joymustum 2 gun sonra geri cektım cunku hala TR ye 07 gelmedigi icin . ıyıkıde erkenden satmamısım sızın gibi kafayı yerdım gelmedi diye
    Havalarda mıs gıbı ohh acıyorum gazi ruzgyar uful uful kaskımı oksuyor bı sag bı sol trafıkte makas atıyorum duman dumana gidiyorum
    Kızmayın arkadaslar ortamı yumusatmak ıstedım sadece . 07 Yi gormeden hastası oldum yollarda gormek ıstıyoruz artık . Bende alıcam su canavardan . Sabır sabır dılıyorum hepınıze

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    Alıntı CEL1KYELEK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burası baya ısınmıs fz6 fazer kullanıcısı olarak en az sizinkadar mt07 yi bende bekliyorun . Sizlerden gelicek yorumlar neticesinde fazerımı satım mt 07 almayı dusunuyorum hatta ılana joymustum 2 gun sonra geri cektım cunku hala TR ye 07 gelmedigi icin . ıyıkıde erkenden satmamısım sızın gibi kafayı yerdım gelmedi diye
    Havalarda mıs gıbı ohh acıyorum gazi ruzgyar uful uful kaskımı oksuyor bı sag bı sol trafıkte makas atıyorum duman dumana gidiyorum
    Kızmayın arkadaslar ortamı yumusatmak ıstedım sadece . 07 Yi gormeden hastası oldum yollarda gormek ıstıyoruz artık . Bende alıcam su canavardan . Sabır sabır dılıyorum hepınıze
    senin fazer ı düşünebilirim abi aklında olsun :D

merakla bekliyoruz 07 leri.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    NC nin neresi tipsiz olm ya, motor bloğu zaten efsane eşi benzeri yok muhteşem bi artçı ile fıtı fıtı turlama motosikleti. Miss miss

Triumh Bonneville e alternatif, Moto Guzzi V7 Stone' a alternatif, Kawa W800 e alternatif ( NC S için konuşuyorum) + üstüne ağırlık merkzi daha aşagıda, Kombine ABS si var, ekstra bagajı var, 3 litre yakıt sarfiyatı var var oğlu var... ... ... ... Ayrıca birde üstüne diğerlerine ulaşamayanlar için ( ben ) çok daha cazip fiyata geliyor vs. vs olan güzel bir Commuter. Yani iddia ettiği yere babalar gibi adını yazdırmış durumda şimdiden Bakışaçısına göre değişir diycemde durum öyle de değil tam olarak NC S budur yani şimdi alıp uçar kaçar demek anlamsız olur zaten

Naked diye düşünürsen zaten olmaz, hiçbir SS Racing in kabuklarının soyulmuş hali, çıplak hali değil, ecnebice Naked değil

Şimdi bu saydığım tüm modellerin motor ömürlerine benim insan ömrüm yetmeyeceğinden bu adam düşer kalkar deyip, çekiçlenip düzeltilip kolay yoldan kaynatılabilir yapmaları en mantıklısı.

HP olayına pek giremem CBR 250 mesela benim için fazla beygirliydi

Arka maşaya katılıyorum iğrenç

Ön çatal fark yapmazdüz ters çapraz hepsi olur, bu saydığım motosikletlerin herhangi biri görüntüsünden çok uzaklaşmadığı sürece sorun yok

Kawa W800 favorim mesela 1.2cc 3 silindir binek aracı geçmesede alırımda pahalı pahalı

La bunlar MT başlığında konuşulcak şeylermi şimdi niye burdan sataşıosun

_ Ayrıca ben MT yi de alırım, düşük devirde süren dayılı vidyo izledim fıtı fıtı egzoz sesi vardı, pek öksürüp tıkanmış halide yoktu

2000-3000 devir takılınır gibi geldi bana Ürün gördüğüm dokunduğum ürüne göre pahalı, + artçı ve rahat etmelik sele + koruma demiri + çanta + + ruhsat plaka şu bu derken 25.000 lira ama yinede MT de tercihler arasında hala.

2014 olup zırt diye eskiyecek tasarım bişey alacaksamda bu paraları veresim yok, doğal olarak 2. ele bakınıyorum. E ordada henüz MT yok ama ben alana kadar 2. ele düşebilir takipteyim hemen gelmesini ve bu nası motor sesi la diyen birinden 2. el alabilirim aleti

115 hp olanı 26 değil 16.000 olsada, hiç ön çatalı olmasa lastik bağımsız gitsede almam yani, tarzım değil niye anlatamıyorum
    Yaa abicim uzun lafın kısası,lafı dolandırma; 26bine Eşşek mi(saman yer)-yoksa At mi(yonca sever-samana göre daha pahalı,masraflı)???
    Which one????...Not: bu arada Eşşek ve At aynı para(ona göre)...
    The Power of The Dreams.

CEL1KYELEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer Z 800a CBR 650 F 1000 RR
    Alıntı __redandblac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin fazer ı düşünebilirim abi aklında olsun :D

merakla bekliyoruz 07 leri.
    ;) gelsın bakalım su mt 07 ler de fazer ısı kolay
    __redandblac bunu beğendi.

asomuncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    bugün sabaha kadar mt07 ve mt09 sürdüm. bukadar rahat inanılmaz eğlenceli bir motor daha dünyada yok. dengesi duruşu gidişi dönüşleri bir harika ve inanılmaz eğlenceli... Hele ki tekeri mükemmel yaaa. özellikle arka peglere basıp da ayakta teker yaptığınızda ilgi odağı oluyorsunuz . sesi harika. benim sürdüğümde m4 egsoz vardı inanılmaz harika bir sesi vardı yani size anlatamam. benzincide falan durduğunuzda hemen gözler size dönüyor bu nedir falan .. yani o sürüşteki zewki yaşamanızı isterdim:D ama işte bunların hepsi bugün rüyamda oldu :D:D of.. şuan sadece rüyalarda :D:D
    MNS-FZ6 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı asomuncu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün sabaha kadar mt07 ve mt09 sürdüm. bukadar rahat inanılmaz eğlenceli bir motor daha dünyada yok. dengesi duruşu gidişi dönüşleri bir harika ve inanılmaz eğlenceli... Hele ki tekeri mükemmel yaaa. özellikle arka peglere basıp da ayakta teker yaptığınızda ilgi odağı oluyorsunuz . sesi harika. benim sürdüğümde m4 egsoz vardı inanılmaz harika bir sesi vardı yani size anlatamam. benzincide falan durduğunuzda hemen gözler size dönüyor bu nedir falan .. yani o sürüşteki zewki yaşamanızı isterdim:D ama işte bunların hepsi bugün rüyamda oldu :D:D of.. şuan sadece rüyalarda :D:D
    Bazısı alkışlarla yaşar, bazısı rüyalarla.

Ne ayaksınız olm???

asomuncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazısı alkışlarla yaşar, bazısı rüyalarla.

Ne ayaksınız olm???
    napalım :D giriyor melet rüyalara :D:D

doraemon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300 SE 2014, Honda CB125E 2012
    fish does not think, cause fish knows everything

Motosikleti
    Honda NC S
    4:19 'daki motor sesi nefiss, bu aletle kesin devirsiz devirsiz keyifle takılınabilir

CBR 250 sesinin biraz daha cılızı, onun sesinide çok severdimde bu tiz hali çok daha keyifli geliyor kulağa

merman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X max İron max
    Günler geçti şu makineyi net dışında hiçbir yerde göremedim. Bütün youtube videolarına baktım. 2 silindir bir makine her şeyi çok güzel gözüküyor. Alan ya da almak isteyen var mı? haberdar olalım. ybr 125 i satıp hyosung mu inazuma mı x max 250 mi diye düşünürken paraya kıyıp alacam bu makineyi çok motor değiştirecek birisi değilim. Alanlar paylaşım yapsınlar lütfen

madsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax 250
    ben almayı düşünüyorum aslında ama hala emin olamadığım bazı noktalar var. motorun sağlamlığından ya da performansından yana bir sorunum yok ama uzun yol performansı beni meraklandırıyor. 2 silindirli bir motor, yorar mı, titretir mi artçıyı çok bilemedim. çanta koyup yüklesek "ver elini antalya" yaptırır mı acaba. alternatif olarak cbf 600 lere bakıyorum, şehir içinde kullanırken zorlar mı diye düşünüyorum. bugün mt3 sahibi biriyle konuştum, kendisi uzunyol yapmış öyle çok yorucu değildi diyor ama bir yandan da satmak istiyor b*k sürmemek için mi öyle demiş de olabilir. velasıl kelam, kafama çok yattı bu motor, tarzı havası güzel. yedek parçası servisi sigortası verigis pahalı mıdır bilemem

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler