Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı asomuncu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zaman desenize ilk partiler bu kadar gecikiyorsa nisanın ortası ve sonundaki partiler alır başını gider:/... bazen de kendimi kandırmaya çalışıyorum acaba hepsi bir gelebilir mi diye :/ ama imkansız galiba ya ... korkuyordum bir cbr250 hikayesine döner mi diye ama .. çok yaklaştı...
    Nisan başı veya sonu gibi konuşmalar bence aylar öncesinden ilk parti içindi fakat bu şekilde süreç bekletilemez ve müşteri kaybedilir.

Bana daha fuarda mart sonu denilmişti bu benim Türkçem ile Nisan başı demekti zaten :/

Bende SR400 sormuştum aylar önce, fuara yetişecek kısmetse dediler, fuara gittim yetişmedi yolda 1 haftalık takıntı oldu tanıyamadı insanlar motosikleti falan denildi üstüne bukadar zaman geçti yetişeceğide yalanmış, inanmam için yazılan senaryoda, bir haftalık takıntı falan zaten yalanmış :/

Tek tesellim Yamahanın bunu hep yaptığını biliyor olmam.

Bu yüzden halen SR yi çıplak gözle görmek kurcalamak sonra son kararımı vermek için beklemedeyim.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bende SR400 sormuştum aylar önce, fuara yetişecek kısmetse dediler, fuara gittim yetişmedi yolda 1 haftalık takıntı oldu tanıyamadı insanlar motosikleti falan denildi üstüne bukadar zaman geçti yetişeceğide yalanmış, inanmam için yazılan senaryoda, bir haftalık takıntı falan zaten yalanmış :/

Tek tesellim Yamahanın bunu hep yaptığını biliyor olmam.

Bu yüzden halen SR yi çıplak gözle görmek kurcalamak sonra son kararımı vermek için beklemedeyim.
    SR400'ün fiyatını duydun mu?

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SR400'ün fiyatını duydun mu?
    18 lira malesef :/

Ama 18 liraya başka Mustang yok, Camaro yok, Challenger yok bu yüzden çaresizliğin gözü kör olsun.

Gerçi bu yıl gri ve siyah geliyor, SR de sevdiğin renkleri sırala deseler en yakıştırmadığım iki renk gelecek sadece
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

SudoThrottle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    abs'li fiyatı mı 18?

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    18 lira malesef :/

Ama 18 liraya başka Mustang yok, Camaro yok, Challenger yok bu yüzden çaresizliğin gözü kör olsun.

Gerçi bu yıl gri ve siyah geliyor, SR de sevdiğin renkleri sırala deseler en yakıştırmadığım iki renk gelecek sadece
    moral bozmak istemem ama bana göre sr400 için 18.000 tl mantıksız bir fiyat. malum cc250 yi geçince vergi dilimi değiştiğinden 400 - 500 cc gibi hacimlerin fiyatları garip oluyor. ben de cafe racer ve benzeri oldies tarzları seviyorum. bu yüzden az da olsa xv950a yı inceledim. bunun 0 km 2013 üne de 26 gibi bir fiyat verdiler (yamaha tuna - siyah renk). genelini başarılı bulsam da benim beğenmeme sebebim ön amortisörünün uzun ve ön tekerin ince olması. ama bu kişisel bir zevk meselesi.

yani çok uzun lafın kısası 18 verip de 26 ya çıkabilecek olana xv950a yı öneririm. maalesef sr400 cafe racer havasına çok az sahip bir "eski" commuter olmuş gitmiş.
    how can you know what the things are worth?
    ıf your hands won't move to do a days work.

ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Hacı dayı naaptın sen ya 18 nereeeee 26 nere! Bir de şu var ki xv950 bobber tarzı bir motosiklet olup, sr400ün yerini tutmaz. O iş sakat, oralara çok girmemek gerek. Hem 26 veren 30u da verir Triumph bonneville alır

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı SudoThrottle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abs'li fiyatı mı 18?
    Gitmeyen bir motosiklete ABS takmamaları normal ;)

izmirian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Euro dustu secimler gecti hadi yamaha hadi artik

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    az önce yine aradım,motorlar gümrükte yığılmış ,evraklarda karışıklık olmuş,ama o karışıklık bugün falan düzeltilmiş,ama motorlara ne zaman kavuşacağımız belli değil,firma yamahaya mail atmış birşeyler olmuş,ybr bile sokamadıklarını söylediler(zerre kadar inanasım gelmiyor) özetle en az 1 haftası var yani,hatta bu belirsizlikle bence 1 ay dahası var ama ümidi kaybetmemek lazım.

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Redneck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybr bile sokamadıklarını söylediler(zerre kadar inanasım gelmiyor)
    Alıntı izmirian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 Nisan 2014 - Dun Yamaha bayisine bir kamyon motor geldi 5 xmax 2 tenere mt07 yoktu. Dagitim basladi haftaya biter bu isler diyor bayi
    ..........

motokovic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Yamaha Türkiye bu işi eline yüzüne gözüne bulaştırdı... ilk defa mı bu işler yapıyorlar... bekle bekle geberdim . bu iştede bir hayır vardır elbet...

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Motosikletlerin gelmemesine ilişkin bana söylenileni yazayım; yamaha, lojistik firmasını değiştirmiş, mallar gümrükten çekilmiş ve lojistik firmasının deposundaymış ve ortalık çok karışıkmış, bu yüzden teslimat yapılamıyormuş vs.vs... Ben diyecek laf bulamadım, yorum sizin.

Motosikleti
    Triumph Street Triple
    Biliyorum çok zor beklemek ama malesef daha piyasaya sürülmemiş motosiklette yada yeni sürülende olan hep bu honda da da pcx için veya cbr250 için ilk geldiğinde baya bir beklemişlerdi. uzun lafın kısası az sabır daha arkadaşlar motorlarınız geliyor, beklemek zor olsada iyi bir iş yaptyınız. keyifle sürüş yapacağınız bir yaz sizi bekliyor.

Motosikleti
    Er6n
    Mart ayı teslim diye kapora verdik motorlar bir türlü gelmiyor. Gelsede mat gri rengini aldık bayi mat grinin daha hangi renk olduğunu bilmiyor, race blue rengiyle karıştırıyor veya ben ingilizce bilmiyorum Artık kaporamı geri alıp muadili başka bir motor almayı düşünüyorum. Bilmediğimden tahmin yürütüyorum; Eğer motoru satın alırken verilen sözler tutulmuyorsa servisinde bir parçası değişeceğinde başıma neler gelir diye düşünüyorum. Arkadaşlar varmıdır bu fiyat-performans civarlarında önereceğiniz başka motor? Artık heves fln bırakmadılar

Arkadaşlar aranızda yeniyim çoğu yazılarınızı okudum mt 7 ile ilgili sizden ricam bana almam konusunda ne dersiniz uzun süredir scooter kullanıcısıyım yaklaşık 15 senedir ve vitesli motorda kullanıyorum çok iyi değilim ama yapı itibari ile şöyle izah edebilirim altımda 1000 cc bir makina dahi olsa asla sürat yapmayı sevmiyorum benim için sürat sadece 1 2 3 vitesleri arası : ) ve sağlarkendir.Boyum 1.90 105 kiloyum siz ne dersiniz ben fuarda baktım ettim ama aranızda deneyimli arkadaşlar bana fikir verebilirse sevinirim.

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı İBG adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar aranızda yeniyim çoğu yazılarınızı okudum mt 7 ile ilgili sizden ricam bana almam konusunda ne dersiniz uzun süredir scooter kullanıcısıyım yaklaşık 15 senedir ve vitesli motorda kullanıyorum çok iyi değilim ama yapı itibari ile şöyle izah edebilirim altımda 1000 cc bir makina dahi olsa asla sürat yapmayı sevmiyorum benim için sürat sadece 1 2 3 vitesleri arası : ) ve sağlarkendir.Boyum 1.90 105 kiloyum siz ne dersiniz ben fuarda baktım ettim ama aranızda deneyimli arkadaşlar bana fikir verebilirse sevinirim.
    Durum scooterdan çok farklı bunu biliyorsunuz zaten. Vitesli kullanımında çok iyi değilim diyen birine göre çok tehlikeli bence MT.

Siz nekadar uysal kullanıyor olsanızda MT 07 1. viteste tekere kalkıp 80km yapabilen bi alet.

Boya kiloya MT nasıl durur diye düşünmek bence şu durumda en son düşünmeniz gereken şey

Inazuma falan gibi birşeyler baksanız yada tepkileri daha uysal bi yol motosikleti

Haklısınız böyle düşünmekle yukarıda esasen şöyle yazmam gerekiyordu yanlış bir anlatım oldu ben şehir içinde ve şehir dışında kullandım vitesli sorun yok ama iyimisin derseniz hayır daha alışmam gerekiyor ama ilk motor olarak artık düşük cc bir motor istemiyorum sadece kafama taktığım nokta boyut maalesef.

senc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 650 Versys 2011.. KTM 200 Duke 2012...
    gecen pazar gunu autodrom'da bu aletin test surusunu yaptim - iBG arkadasim sana bu makine biraz ufak gelebilir.. almadan once bir yerde bulup kesin denemen lazim.. ben 1.80 74 kiloyum, sikinti cekmedim ama ben bile biraz daha iri olsa daha rahat olabilirim diye dusundum..
    kontrolu ve donusleri cok rahat.. yavaslarken 3'den 2'ye gecince direk arka atiyor.. sehir ici guclu, kivrak bir naked arayanlar icin ideal bir makine.. uzun yola pek gitmez, oturusu pek rahat degil..

arkadaşlar benim eşim yamaha bayiinde işe başladı birkaç gün oluyo.... bu salı yamaha yetkilileri buradaydı eşim bizzat sormuş ne zaman gelecek motorlar diye cevap aynen şu.. mallar gümrükten geçti ama hepsini geçiremedik.. bu haftasonu, en geç önümüzdeki hafta başı gelmiş olur demişler.. neden hepsi geçmedi onu bilemiyoruz.. eşim orda çalışmasına rağmen bilemiyoruz....

yani yarın gelebilir diye umudum var benim... bizde tenere bekliyoruz.. gri bekliyoduk şimdi ne çıkarsa bahtıma gelsin de yeter.. ben sizler gibi kaporo da vermedim paranın tamamını yılbaşında verdim... çatladım beklemekten.. :S

asomuncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Alıntı Bercode adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mart ayı teslim diye kapora verdik motorlar bir türlü gelmiyor. Gelsede mat gri rengini aldık bayi mat grinin daha hangi renk olduğunu bilmiyor, race blue rengiyle karıştırıyor veya ben ingilizce bilmiyorum Artık kaporamı geri alıp muadili başka bir motor almayı düşünüyorum. Bilmediğimden tahmin yürütüyorum; Eğer motoru satın alırken verilen sözler tutulmuyorsa servisinde bir parçası değişeceğinde başıma neler gelir diye düşünüyorum. Arkadaşlar varmıdır bu fiyat-performans civarlarında önereceğiniz başka motor? Artık heves fln bırakmadılar
    çok kesin konuşmayım ama genelde yeni çıkan bir motor için başa gelenler her marka için aynı bence . yani forumu hep takip ederim genelde olan bu ne bileyim artık bütün talepleri mi karşılamaya çalışacaklar bilmiyorum ama benim aklımdaki bu... yoksa bukadar süre bekletip 40-45 günde sadece 5 adet göndereceklerse işte ozaman kötü.... yoksa ben yaz sonu derim iyi ihtimal yani... umarım 15 nisana kadar herşey belli olur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler