Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı tayko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dünyadaki durumu bilmem ama Türkiye'de NC'nin fiyatında bir balon olduğu kesin. Hele 500'lük cb serisini de iyi fiyata gazlayabilmek için yapılan son oyunlar malum. Bu arada olan canım sıralı dörtlere oldu. Bassan gitmez, sıksan durmaz, yatsan dönmez NC serisine ettiğim bedduaların gerçek oluşudur bu MT-07. Yamaha'nın Türkiye'ye kendisinin gelmesinin ilk faydasını gördük bence. Honda azıcık aklını başına alır. NC'ye saydırdığıma bakmayın, sinirden Yoksa bir ara yakıt ekonomisi şehir içi kullanım pratikliği falan acaba mı dedirtmişti bana da. Ama kimse fiyatını bana anlatamaz. Ben bu segmentte bir motor alacak olsam MT-07 dururken NC serisinin yanından geçmem, motosiklet önce motor bloğu sonra sürüş dinamiğidir bana göre. Fiyat performans karşılaştırması yaparken seledeki sıcak damga çok önemli değil. Bu arada MT-07 gerçekten 19.500 TL'mi arkadaşlar, Yamaha Türkiye'de göremedim, boşa methiye düzmüş olmayalım.
    Evet; 19,500- ABS, siz 17.900 anahtar teslim(mtv hariç)...
    tayko bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    SUPERDUKER
    Alıntı deadline adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabi lan. Avrupadaki daha çok kazanıyor diye Yamaha zararına satsın motoru. Aristo mantığı mı öğrettiler size okulda? Bi zahmet antik yunanda yaşayın o halde belki işe yarar. Kıbrıs rumlarının vergisi olsun her yerde ha? 600 cc üstü cc başına 1.71 vergi kendinize kapak olsun diye mi?

Allah akıl fikir versin diyeceğim ama olmayacak duaya da amin denmez derler.
    yinede dualarım seninle
    ne saçmalıyosun sen, her yerin vergilerinimi hesaplıyacam sana, bu ingiltere ile aynıdır kültür bilgisi ile alakalı tabi bilmiyorsun diye suçlayamam.
    %6 ve %18 eklenir
    orda cc başına 1.71 gördün diye beyninde elektiriksel bişeyler hissetin diye sevindin galiba analitik zeka yoksunu seni
    o senin gördüğün de kilometre ve yaşa bağlı olarak inidirm yapılır.
    anlatmaya gerek yok aşağıdaki example 2 ya bak zeka küpüm benim
    trde vergiler çarpılarak çoğalır ama başka yerleder eklenerek çoğalır.
    bayi statış fiyatının 2 katından fazlasını ödüyorsun burada orda ,1/2 fazlasını ödüyorsun
    yani Tl olarak 10000tl lik motoru 15,16e alırken
    20ye 21e alıyorsun burada yıllık gelirininde az olması cabası bu sebepten dolayı
    adam incik cuncuğuna kadar hesaplıcak 2-3 yılını o motor vericek parasal anlamda
    faizlerinde avrupaya oranla nasıl olduğunuda herkez biliyor.
    sen kimsin beyenmezseniz almayın olur biter,almamak mazeretmi arıyosunuz diye ukalalık yapıyorsun
    barkını örnek göstermiş bide adam tr standartlarında örnek veriyor parası iyi diye dünya standartında vermiyor. barkın öyle dedi tr fiyatların iyi olduğunumu sanıyosun ,garibim benim
    tr vatandaşı olmayan birisi bu fiyatları görse götüyle güler.bide bu fiyatları savunan birinin gördümü iştahı kabarır bu insanlar benim yanımda çalışsalarda bi güzel domaltsam diye.

Alıntı zheroen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yinede dualarım seninle
    ne saçmalıyosun sen, her yerin vergilerinimi hesaplıyacam sana, bu ingiltere ile aynıdır kültür bilgisi ile alakalı tabi bilmiyorsun diye suçlayamam.
    %6 ve %18 eklenir
    orda cc başına 1.71 gördün diye beyninde elektiriksel bişeyler hissetin diye sevindin galiba analitik zeka yoksunu seni
    o senin gördüğün de kilometre ve yaşa bağlı olarak inidirm yapılır.
    anlatmaya gerek yok aşağıdaki example 2 ya bak zeka küpüm benim
    trde vergiler çarpılarak çoğalır ama başka yerleder eklenerek çoğalır.
    bayi statış fiyatının 2 katından fazlasını ödüyorsun burada orda ,1/2 fazlasını ödüyorsun
    yani Tl olarak 10000tl lik motoru 15,16e alırken
    20ye 21e alıyorsun burada yıllık gelirininde az olması cabası bu sebepten dolayı
    adam incik cuncuğuna kadar hesaplıcak 2-3 yılını o motor vericek parasal anlamda
    faizlerinde avrupaya oranla nasıl olduğunuda herkez biliyor.
    sen kimsin beyenmezseniz almayın olur biter,almamak mazeretmi arıyosunuz diye ukalalık yapıyorsun
    barkını örnek göstermiş bide adam tr standartlarında örnek veriyor parası iyi diye dünya standartında vermiyor. barkın öyle dedi tr fiyatların iyi olduğunumu sanıyosun ,garibim benim
    tr vatandaşı olmayan birisi bu fiyatları görse götüyle güler.bide bu fiyatları savunan birinin gördümü iştahı kabarır bu insanlar benim yanımda çalışsalarda bi güzel domaltsam diye.
    Anladım, aristo mantığını bile öğrenememişsin. 2. el fiyatından mı bahsediyorduk? Dingiltereyle aynıymış, da bıdı bıdı. İyi git orada yaşa o zaman amatör demagog. Ama bir zahmet pound cinsinden değeriyle kuru çarpıver de kapak olsun sana TL karşılığı. Gerçi bu olmayan mantık bilgisiyle matematik zeka da olması beklenmez ama bir daha yazayım da en azından okuduğunu anlama özrüne rağmen diğer okuyanlar gerçeği görsünler: 17.900 liraya satılan motorun vergisiz fiyatı 11 bin lira. 20-21 liralık hesap yapabildiğine göre ilkokulu çayır üstünde otlayarak geçirdin. Bayi satış fiyatının 2 katını nasıl hesapladık? At o abaküsü sen, kullanmayı bile beceremiyorsun.

Avrupa faizleri, vergi oranları cart curt diyip Yamahaya laf atmak ise ya öküz altında buzağı aramak ya da o buzağının sen olmasından başkası değil. Sadece Barkın değil Saffet, Rahmi ve tüm dünyada test edenlerin bu paraya bu motor çok yorumu da sana kapak olmadığına göre ne geniş bir alışın var senin birader? Kim genişletti bu kadar seni de şirazen tutmuyor bir türlü? Avrupa fiyatları orada 5500-5700 euro arası değişiyor. Onun da yaklaşık TL karşılığı 17 bin lira civarında, matematik bilmez armutla elma karıştırıcı seni. Türkiyenin ekonomik durumunun, vergi oranlarının suçlusu Yamaha olmadığına göre kalın mı geldi fiyatı sana, almazsın olur biter, bıdı bıdı yapma dedik zoruna gitmesin veya vazgeçtim zoruna gitsin...

He canım he. Bir de 4500 euroyu kurla çarp bakayım ne oluyor senin hesapla buradaki vergiler düşmüş fiyat arasındaki fark. Gazoz kapaanı serin tüket

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    ikinci el motora eli gitmeyen, sıralı 4 silindir takıntısı olmayan, tipsizliğine aldırmayan birisi için fiyat, performans ve hafifliğini düşünürsek 20bin lik bütçe ile alınabilecek en iyi sıfır motor bence

Motosikleti
    SUPERDUKER
    Alıntı deadline adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    He canım he. Bir de 4500 euroyu kurla çarp bakayım ne oluyor senin hesapla buradaki vergiler düşmüş fiyat arasındaki fark. Gazoz kapaanı serin tüket
    aralık ayının başında bayılerin belirlediği 2.5 kuru üzerinden hesaplarsan
    euro kurunda 7300 eu ediyor almanya 5500 ise
    sen 1800 eu fark ödüyosun gerçi 3ten hesaplasanda aynı

Halan enişten miydi senin? Matematik hala zayıf. Otur sıfır...

doziz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Konuyu dağıtırsak biraz
    http://attapirati.com/blog/the-dark-side-of-japan-mt-07/
    http://attapirati.com/blog/test-2014-yamaha-mt-07-daha-ucuza-daha-fazla/

astral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera, Derbi, Yamaha, Piaggio, Aprilia, Ducati, F
    Ducati mevzusu geçmiş, yaklaşık 1 sene Ducati 696 kullandım, genelde bu zamana kadar İtalyancıyım diyebilirim. Şuan Fazer8 kullanıyorum. Ducati 696 kalite vs. şöyle böyle konusuna açıklık getireyim. Ducati 696 kullandığı ekipman ile kalitelidir, mesela freni Brembo set kullanır, lastikleri herzaman orta üst seridir,amortisör sistemi markadır vs vs.. kısaca ekipmanları dışradıdan alır ve kendi motor ve şasesine bunları uydurur.Fiyatı bu nedenle biraz yüksek kaçar ama o donanımı standart bir markaya koysanız onunda fiyatı Ducati kadar olur. Kısaca kullandığı plastik,işçilik vs Ducati'nin fiyatını arttırmaz. Hele işçilik diyorsanız, inanın komedidir,kendi başıma geldiğinden bir örnek vereyim; abs kablosunu tutan parça bende olmadığından kablo diske deydi ve abs kısa devre yaptı,plastik derseniz depo plastiğine ve orta şeride bir bakın derim, arkadaşım motoru kaç kişi plastiği için alır.Sele deseniz iskeleti demir olan sele mi kaldı? sele kaplaması deri-damga değilmiş, 696'ya bakın vinil! ve ortası potluk yapar vs vs...Motor alıyorsanız; donanıma,motor özelliklerine,frenlerine,yürürüne ve birazda şekline bakılır,benim içinde plsatik şöyle böyleymiş bir anlamı yoktur. Ki o kaliteyi biz anlayamayız,ucuz görünür ama belki en iyi malzemedir nereden biliyoruz! Sonuçta Ducati 696 en son 22 bin TL ile sezonu kapadı ve gerçekten güzel sattı,gidişi-motoru,yol tutuşu mükemmel bir motordu. Bu fiyatla kalsaydı,ki bu imkansız MT07'den pay kapabilirdi...Kısaca 696'da kullandığım için MT07 gördüğüm ve teknik özelliklerine göre sınıfında gerçekten rakipsizdir!
    Volki34 ve Seko bunu beğendiler.

skystar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Sevgili yamaha senden 250 lik güzel bir naked getirmeni bekliyorum şöyle fiyatı 10.000 tl den olsun bizim olsun

astral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera, Derbi, Yamaha, Piaggio, Aprilia, Ducati, F
    Zamanında ybr 250'yi akıl almaz fiyata getirdi ve kaç tane sattı ortada! Bunlardan pay çıkardılar ki MT07'yi yurtdışı fiyatına yakın bir fiyata piyasaya sürdüler amaç burada satış yapmak ve piyasayı ele geçirmek! Yamahaya fiyat vs konusunda kızan arkadaşlar, cbr 500 yurtdışında 6000 dolar; yaklaşık 13.000TL, ülkemizde ise 21.000TL, Yamaha'nın stratejisini buradan anlamak da mümkün bence...Ducati'de en son elinde kalan 696'ları 22.000'den verdi,bu motorda önceden 24 bin'e satılıyordu,istenildiğinde indirim de oluyor kısaca. Mesela Ducati'ye bakın 2014 sonu motorları elinden kaça çıkaracak!
    Volki34 bunu beğendi.
    İtalyanlar sadece motorları değil, hayalleri de yaratırlar

Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    İngiltere fiyatlarına bakıyorum da MT-07 ABS'siz ile CBR 500R( ABS standart) aşağı yukarı aynı para gibi... Burada ise MT-07 ABS'li bile CBR 500R'dan ucuz... CBR 500R'ın değeri maksimum 18,000 olmalıydı ki bu rakamı da illaki "ABS" ve "Grenaj" isteyen bir kesim versin... CBR 250'mi geçen sene 0km almıştım ve bu fiyatlarla sadece MT-07'ye fark vermeye değer... Onun dışında 2. ellere( XJ-6 F, Monster 696, NC 700S vs) bakarım...

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    beyler Tuna'yı aradım. ilk gelecek 5 motorluk partideyim teslimat 26 mart dediler. ona göre herkes kendi teslimat tarihini hesaplasın.

zanyoscar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı copycat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler Tuna'yı aradım. ilk gelecek 5 motorluk partideyim teslimat 26 mart dediler. ona göre herkes kendi teslimat tarihini hesaplasın.
    Motoru teslim aldıgında buradan bi haber verebilirsen çok sevinirim.Çünkü ben de Tuna'dan aldım ama mor rengini sipariş ettigim için nisan ayında gelecek benimkisi.İnşallah çok ileri atmazlar tarihleri.
    Şimdiden hayırlı olsun.Güle güle kullan.

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    her yamaha bayisi 5 motosiklet mi getirecek yoksa memlekete toplamda 5 adet mt 07 mi gelecek anlayamadım yani,bende ilk gelen partideyim,ama bu gidişle yazın ortasında anca alıcaz galiba motorlar

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    Alıntı zanyoscar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru teslim aldıgında buradan bi haber verebilirsen çok sevinirim.Çünkü ben de Tuna'dan aldım ama mor rengini sipariş ettigim için nisan ayında gelecek benimkisi.İnşallah çok ileri atmazlar tarihleri.
    Şimdiden hayırlı olsun.Güle güle kullan.
    bana ilk başta her partide her bayiye maksimum 5 motor her renkten birer tane dediler. o yüzden ben de kırmızı istediğim halde beyaza ok dedim. sen kaçıncı partide olduğunu öğren. ama bir ihtimal talep çok diye bir seferde herkesinkini bir anda getirebiliyorlarsa sorun yok. yalnız oradaki arkadaş tüm param nakit bana arada bir sıra bulun diye hazırda bekleyen iki müşteri olduğunu söyledi. yani talep o biçim.

Alıntı Redneck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her yamaha bayisi 5 motosiklet mi getirecek yoksa memlekete toplamda 5 adet mt 07 mi gelecek anlayamadım yani,bende ilk gelen partideyim,ama bu gidişle yazın ortasında anca alıcaz galiba motorlar
    valla yukarıda da dediğim gibi ilk başta her bayiye 5 motor dediler ama son durum ne bilmiyorum. yalnız yamaha tedarik sorunu yaşayan ve yaşatan bir firma bunu anladık.
    how can you know what the things are worth?
    ıf your hands won't move to do a days work.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Yamahadan sadece bu motosiklet için değil ne alırsak alalım atıyorum yeşil sipariş ettiyseniz tarihide belliyse genellikle tarihte atma ve o gelen partide yeşil olmama ihtimali çok yüksek oluyor.

Kaparosunu veren arkadaşlar hangi bayiden kesin söz aldılar acaba fiyatların değişmeyeceğine dair.

Ben heryeri aradım gerekirse o gün kaparonuzu geri veririz ama fiyat sabit kalamaz denildi

Tüm parasını nakit ödeyeyim dedim isterse mayısta gelsin dedim, renkle ilgili liste ABS için kesin değil, hiçbir söz veremeyiz,

o gün fiyat artmışsa ekstrasını yinede ödersiniz ödemeyecekseniz paranızı geri iade ederiz falan dediler

Hatta nakit ödeyeyim bankaya yatırın faizi kadar artar en fazla faiz birikirse üstü kalsın dedim o da kesmedi, ne kadar artacaksa artık

Anlaşılan Yamaha dan sırf bana yokuş var, yada benim konuştuğum tüm bayi yetkilileri çok açık sözlü

Yokuş dediysem satmıyoruz demiyorlar tabi :

* Kaparomu yatırırsam ( 5000 lira yatıran arkadaşım var )

* Renk ne gelirse gelsin ağlamayacaksam,

* İstediğim renk gelmemişse tarih ne olursa olsun bekleyeceksem,

* Fiyat nekadar artarsa artsın itiraz etmeyeceksem... ...

satıyorlar

Voodoo Child - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    ferdınandd kardeş böyle bir uygulama ya da muamele yok yahu. hangi yamaha bayiisiymiş o ?
    ben izmoto ile konuştum fiyat bu diyorlar. kaparo olarak 500 tl yatırdık. bana verdikleri imzalı sipariş formunda da fiyat olarak 17900tl yazıyor, ayrıca renk olarak raceblu yazıyor. yani herşey imzalı ve yazılı, öyle kafalarına göre kim fiyat arttırabilir ya?!
    bana kalırsa da sırf sana yokuş var gibi gözüküyor...
    Redneck bunu beğendi.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Bildiğim kadarıyla motosikleti teslim aldığınız günkü fiyat ne ise ödeyeceğiniz para da o.
    Siz kapora bıraktınız ve misal 1 ay sonra teslim alacaksınız. Motorun siz kapora verirkenki fiyatı da diyelim 10.000.
    1 ay geçti ve geri kalan ödemeyi yapıp motorunuzu teslim alacaksınız. Ama motora zam geldi ve fiyat 10.500TL oldu. İşte o 500 papeli de kanırta kanırta alıyorlar beyler.

Honda böyle yapıyor. Yamaha'yı bilmem.

Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Ben de bugün itibarı ile Yamaha mt07 sahibi olmak için adım atmış durumdayım. İç Anadolunun mütevazi bir ili olan Aksaray'da oturuyorum. Dolayısıyla en yakın bayiler olan Ankara ve Konya ile irtibata geçtim. Konya'daki Yamaha bayisini aradım ama sahibi ile bir türlü irtibata geçemedim. Ankara'daki bayiyi aradığımda ise 1000-2000 tl civarında kapora istediğini motosiklet fiyatı zamlandığında da Motosikletimi almadığım takdirde kaporamın yanacağını ifade etti. Ben de 2. memleketim olan Adana'daki Gizerler Yamaha Bayisini aradım burada Çetin isimli kişi ile görüştüğümde kapora olarak 500 tl nin yeterli olduğunu zam gelmesi durumunda da istediğim takdirde kaporamı alabileceğimi ifade etti. 1. partide gelecek olan motosikletlerde sıranın dolduğunu 2. parti motosikletlerin nisanın sonunda geleceğini ve bu dönem motosikletimi alabileceğimi ifade etti. Bu arada yakın ilgisi ve bilgilendirmesinden dolayı Çetin'e teşekkür ediyorum. Sonuçta race blu rengini sipariş vermiş durumdayım. İnşallah Mayıs ayında motosikletimi sürebileceğim.
    deep_far bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler