Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    astral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera, Derbi, Yamaha, Piaggio, Aprilia, Ducati, F
    Ya da sıfır motor almayı düşünen arkadaş 20bine Honda alacağına, 18 verip MT07 alır. Arada kalan fiyat farkıda, fazladan ödeyeceğiniz vergi farkı için sizi 6 sene idare eder, tabi bu motoru 6 sene kullanmayı düşünüyorsanız. Düşünmüyorsanız zaten fazlası ile kara geçersiniz
    Birde vergiyi düşünen arkadaş, bu fiyata, bu performansta ve bu teknoloji de sıfır bir seçenek verirse bizi de aydınlatmış olur! 2. el seçenekleri var diye lafa girerse şunu belirteyim, aldığı her 2. el motorda illaki bir masraf olacaktır. Bir lastik takımının 1000 TL, zincir-dişlinin 400TL, bakımında en az 250 TL olduğunu varsayarsak yine MT07 karlı bir seçenek oluyor. Bunların yanında vergi garkı bence atla deve bir para değil, üstüne birde garanti kapsamında, daha önce ellenmemiş bir motorunuz oluyor!
    adanalı, ukiran35 ve Voodoo Child bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    Alıntı astral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya da sıfır motor almayı düşünen arkadaş 20bine Honda alacağına, 18 verip MT07 alır. Arada kalan fiyat farkıda, fazladan ödeyeceğiniz vergi farkı için sizi 6 sene idare eder, tabi bu motoru 6 sene kullanmayı düşünüyorsanız. Düşünmüyorsanız zaten fazlası ile kara geçersiniz
    Birde vergiyi düşünen arkadaş, bu fiyata, bu performansta ve bu teknoloji de sıfır bir seçenek verirse bizi de aydınlatmış olur! 2. el seçenekleri var diye lafa girerse şunu belirteyim, aldığı her 2. el motorda illaki bir masraf olacaktır. Bir lastik takımının 1000 TL, zincir-dişlinin 400TL, bakımında en az 250 TL olduğunu varsayarsak yine MT07 karlı bir seçenek oluyor. Bunların yanında vergi garkı bence atla deve bir para değil, üstüne birde garanti kapsamında, daha önce ellenmemiş bir motorunuz oluyor!

açıkcası motorumu sattım sırf mt 07 alabilmek için elimde 18500 para var

ama bi türlü bayiye gidip yazılamadım mt 7 ye

hala aklımda sorular sorular

ikinci el de 3000 de 5000 binde bi bi motor almak aklımı çok karıştırıyor vergi dilimi olarak bir alt katogoriye giren bi motor.

Motosikleti
    3-5 binde, alt vergi dilimine giren ve MT07 ayarında ve fiyatında ne gibi bir motor buldunuz örnek verirseniz, yardımcı olalım! Zaten 650cc altı artık pek bir seçenek kalmadı, bizim vergi sistemimiz hacime göre düzenlendiğinden ve üreticilerde aman Türkiye'de böyle bir sistem var hacim yükseltmeyelim demiyeceğinden yakında 650cc altı ve güçlü pek birşey kalmayacak!

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:37 ----------

Benim aklıma MT07'ye yakın, 2.el, alt vergi diliminde iki seçenek geliyor. Yamaha XJ6N ve Kawasaki ER6N, bunlara bakarken MT07'nin yepyeni bir motor olduğunu ve senelerdir üretilmediğini de düşünebilirsiniz.
    İtalyanlar sadece motorları değil, hayalleri de yaratırlar

Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    aynen bende bir haftadır er6n tartışıyorum

daha dün muglada 3000 km kırmızı bir tane vardı 18500 e satıldı:/

şu anda alabileceğim ( sahibinden de ) hiç motor kalmadı supersport bi motorda düşünsem honda 600f modeli olabilir ama oda aynı şekilde 22 bin den aşağıya yok yani mt 7 nin rakibi yok ama vergide bi dezavantaj

gerçekten yakıtta ekonomik olduğunu bilsem bi nebze rahatlayıp mt 7 ye karar vereceğim

Motosikleti
    Ben yamaha fanatiği vs değilim,şimdiye kadar İtalyan ağırlıklı motorlarım oldu, bunu baştan belirteyim! Kawasaki iyi bir marka olmasına rağmen, ülkemizde eski durumunda değil, yamaha servis ve 2. el'de Kawasaki'den daha iyi, bakın süper demiyorum,onda da 2. el harici özellikle servis,parça sorunları olabiliyor! Teknik özellikler ise baya uzun, fren kawa'da kağıt üstü daha iyi görünüyor ama Yamaha yaklaşık 30kg daha hafif bunu da dikkate almak lazım. Lastikler; fark er6n 160 arka lastiğe sahip. Motor desek 2006'da neyse er6n'de aynı motor duruyor,tüketimine az diyorlar ama mt07'de bence farklı değildir belki daha azdır,yurtdışı testleri 4-4.1litre civarında,bu arada hafifliğinin yanında mt07 az daha güçlü.mt07 komple yeni bir motor, er6n ise 2006'dan beri botokslanan bir motor.Görüntü'de er6n daha heybetli duruyor ama mt07 daha hafif ve kıvrak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:57 ----------

Genel olarak MT07 yeni ve modern bir motor, daha hafif,daha güçlü,görünüşe göre baya iyi satış rakamları görecek(arkadaşım bile aldı). Gidişi de bence er6n'den daha iyi olacak çünkü; mt07 daha yüksek torka sahip ve bu torku daha düşük devirde veriyor, motoru biraz daha güçlü ve daha yüksek devir çeviriyor, bunlara ilave arada kg farkı baya fazla!
    ukiran35, deep_far ve Seko bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    Alıntı astral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben yamaha fanatiği vs değilim,şimdiye kadar İtalyan ağırlıklı motorlarım oldu, bunu baştan belirteyim! Kawasaki iyi bir marka olmasına rağmen, ülkemizde eski durumunda değil, yamaha servis ve 2. el'de Kawasaki'den daha iyi, bakın süper demiyorum,onda da 2. el harici özellikle servis,parça sorunları olabiliyor! Teknik özellikler ise baya uzun, fren kawa'da kağıt üstü daha iyi görünüyor ama Yamaha yaklaşık 30kg daha hafif bunu da dikkate almak lazım. Lastikler; fark er6n 160 arka lastiğe sahip. Motor desek 2006'da neyse er6n'de aynı motor duruyor,tüketimine az diyorlar ama mt07'de bence farklı değildir belki daha azdır,yurtdışı testleri 4-4.1litre civarında,bu arada hafifliğinin yanında mt07 az daha güçlü.mt07 komple yeni bir motor, er6n ise 2006'dan beri botokslanan bir motor.Görüntü'de er6n daha heybetli duruyor ama mt07 daha hafif ve kıvrak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:57 ----------

Genel olarak MT07 yeni ve modern bir motor, daha hafif,daha güçlü,görünüşe göre baya iyi satış rakamları görecek(arkadaşım bile aldı). Gidişi de bence er6n'den daha iyi olacak çünkü; mt07 daha yüksek torka sahip ve bu torku daha düşük devirde veriyor, motoru biraz daha güçlü ve daha yüksek devir çeviriyor, bunlara ilave arada kg farkı baya fazla!
    teşşkürler gerçeğini görebilseydim keşke oda büyük etken gerçeğini göremeden gidip yazılamıyorum =)

Motosikleti
    Ben gerçeğini fuarda gördüm, er6n daha yapılı duruyor,bu daha ince ama abartı bir ebata sahip olmayanlar için bence kıstas olmamalı! Bence bakılması gereken nokta,teknik özellikleri ve modernliği!

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Abi hepsinin artısı eksisi var esas mevzu sen ne arıyorsun

Sürekli botokslanarak son halini almış bi motor yeni çıkan bi motordan daha risksizdir mesela bana göre.

Arkadaşım madem niyetin vardı birde o baktığın Er6 ABS liydi, MT alırsan ABS de olmayacak olsun dersen 20.500 civarı biyerlere patlayacak ama sık sık düşüyor için rahat olsun

Eski durumunda değil dediğiniz kawa sadece pahalıdır, her iki markanın aynı sayıda satan modellerinin egzantrik gergilerini sipariş edin yamaha getirene kadar sezon biter...

Bunun gibi çok örneği var, Kawa ise yasal süreçte getirmeyi başarır ama pahalıdır. Paranla rezil olmak, paranla bari rezil olmamaktan iyidir

Blok herşeye rağmen kagıt üstünde kawa dan daha albenili görünüyor umarım yanıltmaz. Yukarıda bahsedilen Ekonomi modu Kawa da var, umarım hakikaten MT dede vardır.

Kawa uzaylımsı, MT de çocukluğumuzun plastik transformers oyuncakları gibi duruyor bence bukadar gençleştirmemeliler bu sınıfı,

sonuçta 20-22.000 lira harcayıp ilk sağa dönüşte yatırmayı kaç 18 yaş göze alabilir ki.

Karakterde agresif, bu karakteri gençe verirsen ön teker başına geçer buda çok net.

Ekonomi modları falan koyuyorlar demekki aklı başında bi yaş aralığına hitap var, o zaman bu şekil şemal... neyin peşindeler çözemiyorum

Herşeye rağmen bu sınıfta güzel motosikletler bulmak sevindirici :D

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sürekli botokslanarak son halini almış bi motor yeni çıkan bi motordan daha risksizdir mesela bana göre.

Arkadaşım madem niyetin vardı birde o baktığın Er6 ABS liydi, MT alırsan ABS de olmayacak olsun dersen 20.500 civarı biyerlere patlayacak ama sık sık düşüyor için rahat olsun

Eski durumunda değil dediğiniz kawa sadece pahalıdır, her iki markanın aynı sayıda satan modellerinin egzantrik gergilerini sipariş edin yamaha getirene kadar sezon biter...

Bunun gibi çok örneği var, Kawa ise yasal süreçte getirmeyi başarır ama pahalıdır. Paranla rezil olmak, paranla bari rezil olmamaktan iyidir

Blok herşeye rağmen kagıt üstünde kawa dan daha albenili görünüyor umarım yanıltmaz. Yukarıda bahsedilen Ekonomi modu Kawa da var, umarım hakikaten MT dede vardır.

Kawa uzaylımsı, MT de çocukluğumuzun plastik transformers oyuncakları gibi duruyor bence bukadar gençleştirmemeliler bu sınıfı,

sonuçta 20-22.000 lira harcayıp ilk sağa dönüşte yatırmayı kaç 18 yaş göze alabilir ki.

Karakterde agresif, bu karakteri gençe verirsen ön teker başına geçer buda çok net.

Ekonomi modları falan koyuyorlar demekki aklı başında bi yaş aralığına hitap var, o zaman bu şekil şemal... neyin peşindeler çözemiyorum

Hocam demeyim diyorum ama,
    şu fiyat açıklandığından beri şu motora etmedik laf bırakmadın gibi
    ANGARAJ

Motosikleti
    Bence şu durumda,özellikle fiyat/nitelik oranı ile kendi sınıfında MT07'nin bir rakibi görünmüyor. Düşük beygirli modu,100 Euro gibi opsiyonla alıyorsunuz, o da yurtdışı ehliyet sınıfları için oluşturulmuş bir versiyon. Mesela Almanya'da scooterları durdurup,dyno testi yapıyor polisler! Eğer motorda oynama var ve ehliyet bu HP'ye yeterli değilse cezası büyük oluyor. Bence usturuplu gidildikten sonra hiçkimsenin başına geçmez bu motor, tehlike sadece motor gücü değildir. Tehlike birçok şeye bağlıdır, mesela ağırlığa (ER6N) ile 30kg fark var, kullanılan lastiklerin kalitesine, ebatına bile bağlıdır! Kısaca ağır motorda tehlikelidir.

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam demeyim diyorum ama,
    şu fiyat açıklandığından beri şu motora etmedik laf bırakmadın gibi
    Yok abi fiyat açıklandığında esas bozulduğum yamahaydı MT değil

Bu fiyata ne gelecek diye beklerken 2. ye fuarda bi darbe yedim, +20.000 eşiğini geçtirttin madem almak isteyeceğim güzelim teknolojiyi basit detaylarla öldürme demi.

Bi MT 03 ün selesine bak allah aşkına, kırmızı dikişlerine, matlaştırılmış ton sur ton derisine, yakarak deriye preslenmiş logosuna falan (Yıl 2006 / 10-20.000 aralığı) birde üst gömlek MT nin ( Yıl 2014 / 20.000 - 30.000 aralığı)

İlk ucuz olacak dediklerinde sevindim harbi ucuz olacak zannettim, sonra ucuza satmak yerine malzemeden kalite eksiltmişler oysa ki

birde üstüne ucuz falan olmayınca, şuan tek beğendiğim yanı motor bloğu

Fiyatınıda her markanın standartlaştırmaya çalıştığı ABS yi söküp verdiklerinden hakikaten ucuz gibi bakan birsürü arkadaşımız var :/

Yani bende alırım almam değil ama alternatifsiz değil, ucuz değil, servis falan ne olduğunu biliyoruz az çok, işçiliğin kötü olduğu detaylar var, malzeme kalitesi yer yer yerlerde... ... buna rağmen bunu bilerek alırım. Bu yüzden kawadan falan ucuz zaten bence.

He niye diye sorulacak şimdi Sırf 2. elde rahat satılabileceğini düşündüğümden !!! Yani herşey ters tepip elimdede patlayabilir orası ayrı

Yani hakkaten tam ortaya geçip "markayı, verdiği hizmeti, aldığım malzemeyei, konforu, ekonomiyi, motosikletin bütününü... ..." ince ince değerlendirmeye çalışıyorum hepsi bu aslında, 50-60.000 liralık markaların işinide beklemiyorum yamahadan sadece 10 yıl önce ne yapıyorsa onu yapsın yeter
    xawa bunu beğendi.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Ötv si olmayan avrupa satış fiyatı 5700 euro olan motorun %37 ötv de dahil TR satış fiyatı 17.900 TL. (kdv ler hemen hemen aynı avrupa ve Türkiyede)

Ucuz derken ne bekliyordunuz ki? Üste para mı vermelerini?

Beğenmediyseniz almazsınız olur biter. Nedir bu mazeret bulma merakı? Kendinizi mi kandırıyorsunuz yoksa?
    dockerengin, motokovic, Redneck ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    HONDA CBR 600
    Motorsikleti deneme imkanı veren firma varmı acaba.

Motosikleti
    SUPERDUKER
    Alıntı deadline adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ötv si olmayan avrupa satış fiyatı 5700 euro olan motorun %37 ötv de dahil TR satış fiyatı 17.900 TL. (kdv ler hemen hemen aynı avrupa ve Türkiyede)

Ucuz derken ne bekliyordunuz ki? Üste para mı vermelerini?

Beğenmediyseniz almazsınız olur biter. Nedir bu mazeret bulma merakı? Kendinizi mi kandırıyorsunuz yoksa?
    örnek olarak 1500tl net maaş alan birisi yemden içmeden 1 yılda alırken
    avrupa daki yemeden içmeden 2,5 ayda alıyor
    http://www.mof.gov.cy/mof/customs/cu...8?OpenDocument
    buda vergileme sistemleri
    saçmalamak bedava dimi
    okuda öğren önce

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı screamaykut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorsikleti deneme imkanı veren firma varmı acaba.
    Borusan ve nadiren KTM sanırım
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

motokovic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Alıntı deep_far adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkdaşlar 540 lira vergiyi düşünmeden alan arkdaşlar nasıl aldı ?

ne yapmayı planlıyorsunuz
    Vergisini bilmeden alan biri olduğunu hiç sanmıyorum... Ayrıca güzeli seven vergisine katlanır :D

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110

ABS'li mt-07= 19,500 tl arkadaş(anahtar teslim ), sıkmayalım lütfen...

abs'li mt 07= 19.500 tl, 20.500 nerden çıktı...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:53 ----------

Yok abi fiyat açıklandığında esas bozulduğum yamahaydı MT değil

Bu fiyata ne gelecek diye beklerken 2. ye fuarda bi darbe yedim, +20.000 eşiğini geçtirttin madem almak isteyeceğim güzelim teknolojiyi basit detaylarla öldürme demi.

Bi MT 03 ün selesine bak allah aşkına, kırmızı dikişlerine, matlaştırılmış ton sur ton derisine, yakarak deriye preslenmiş logosuna falan (Yıl 2006 / 10-20.000 aralığı) birde üst gömlek MT nin ( Yıl 2014 / 20.000 - 30.000 aralığı)

İlk ucuz olacak dediklerinde sevindim harbi ucuz olacak zannettim, sonra ucuza satmak yerine malzemeden kalite eksiltmişler oysa ki

birde üstüne ucuz falan olmayınca, şuan tek beğendiğim yanı motor bloğu

Fiyatınıda her markanın standartlaştırmaya çalıştığı ABS yi söküp verdiklerinden hakikaten ucuz gibi bakan birsürü arkadaşımız var :/

Yani bende alırım almam değil ama alternatifsiz değil, ucuz değil, servis falan ne olduğunu biliyoruz az çok, işçiliğin kötü olduğu detaylar var, malzeme kalitesi yer yer yerlerde... ... buna rağmen bunu bilerek alırım. Bu yüzden kawadan falan ucuz zaten bence.

He niye diye sorulacak şimdi Sırf 2. elde rahat satılabileceğini düşündüğümden !!! Yani herşey ters tepip elimdede patlayabilir orası ayrı

Yani hakkaten tam ortaya geçip "markayı, verdiği hizmeti, aldığım malzemeyei, konforu, ekonomiyi, motosikletin bütününü... ..." ince ince değerlendirmeye çalışıyorum hepsi bu aslında, 50-60.000 liralık markaların işinide beklemiyorum yamahadan sadece 10 yıl önce ne yapıyorsa onu yapsın yeter
    MT-03 dediğin motoru 2010'da Yamaha 18.200'den sattı(tek silindir 48 hp-bu 2 silindir 75 hp) ve 4 yıl önceki mt-03 fiyatında 300 lira daha ucuz..Ayrica mt-03 İtalyan montajdı-bu ise JAPAN....kapiş....
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    kaporasını verip motorunu bekleyen arkadaşlara hayırlı olmasını dilerim...fakat daha öncede belirttim mt-07 nin malzeme kalitesi sınıfına göre ortalama-vasat hatta biraz alt seviyelerde...özellikle plastik aksamların Bajaj dan bir farkı yoktu bakınca! bazı yorumlarda rakipleri hakkında botokslama yapılmış vs.gibi terimler var bunada katılırım.ama neticede botokslanan model rüştünü ispat etmiştir.fakat şahsi fikrim bu motorunda botokslanacak bir takım problemleri baş gösterecektir.her yeni modelde bu risk var illa bir kaç jenerasyon sonrasında tam oturacaktır.zamanla kullanıcalardan gelen feedback lerle anlaşılır kazın ayağı.bekleyelim görelim
    xawa bunu beğendi.

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motorların vergisini vakti geldiği zaman ödemeyi düşünüyoruz,yani bu hareketi planamayı gerektirecek bir durum yok

ferdinand,senin amacını anlayamadım ben

Edit: arkadaşlar şu motorun malzeme kalitesini hangi labaratuar da ölçtürdünüz bir adres verin de biz de gidelim oraya
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı Redneck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorların vergisini vakti geldiği zaman ödemeyi düşünüyoruz,yani bu hareketi planamayı gerektirecek bir durum yok

ferdinand,senin amacını anlayamadım ben

Edit: arkadaşlar şu motorun malzeme kalitesini hangi labaratuar da ölçtürdünüz bir adres verin de biz de gidelim oraya
    Adam Honda sempatizanı-ne yaparsın(ilk 2 motoru Honda marka)?-onu da böyle seveceğiz artık....
    The Power of The Dreams.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler