Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    motokovic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    MT-07 F diye bi model yok şuan linkteki fotoda tahmini f modelidir, çünkü 4 tane yan ayna mevcut :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:37 ----------

Alıntı Redneck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 8 gün sonra teslim alacağım, fakat bazı arkadaşlardan duydum 17.500 olarak biryer fiyat mı vermiş ne öyle bir söylentiler geçiyordu,canımı sıktı açıkcası yani,aslı varmı yokmu bilgisi olan varmı ?

17900 17500 e ineceklerini hiç sanmıyorum ancak eşe dosta yaparlar...

8 gün bişey değilmiş sen hangi ildesin bana 20 si gümrükten çekeceklerini 1-2 gün sonrada evrakların hazır olacağını söylediler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün çıplak gözle görme fırsatı buldum,alet gayet yakışıklı duruyor, blok ve şasi kalitesi son derece güzel ama kimse bana kızmasın plastik işini pek kıvırdıklarını söyleyemem :/

Daha 3günlük motosikletin sağı solu oynuyordu, depo pedi yapıştırılmasın diye koydukları o şey neredeyse yerinde tur atacak durumda, sele kenarı deri dönüşleri bi acaip, sele ilk okul sırası gibi,

artçı selesi hakkında yorum yapmasam daha iyi, artçımla denedik direk ben buna binmem dedi ...

Oturuş pozisyonu güzel, gidon ve ayak kontrolleri yerli yerinde, ayna açılarıyla epey oynadım ama bitürlü geniş görüşü sağlayamadım kör noktası çok.

Fuarda çok kurcalanmıştır falan diyenler olacaktır ama ben gittiğimde direk denedim 2-3 kişide bakınıyordu, NC 750 de sıra vardı bilen bilmeyen herşeyini kurcalıyordu ama bu tür bi sıkıntı hiç görmedim (özellikle sertçe kurcaladım)

Artık bi zahmet CC olarak bakmazsak duruma kıyaslayabileceğim en yakın motosiklet CB 500 dür, tam anlamıyla detay ve bitiş kaliteleri birebir benim gözümde.

Özellikle çıplak isteyen biri olsam CB 500 F (hiçbir yeri yinede oynamıyor) e karşın yinede dikkatli ve titiz kullanmayı göze alıp, yüksek vergiyi görmezden gelip, fazla yakıt tüketmeyi sallamayıp, daha yumuşak sele konforunu çözeriz deyip,

HP kesinlikle aramasam bile MT 07 alırdım, alet açık ara yakışıklı.

Hafiften artçımıda alıp uzun yola giderimi düşünüyorsam CB 500 X in gideri var. Tabi tüm kıyaslarım ABS olmak şartıyla ki zaten MT nin ABS liside halihazırda ortalarda yok bikaç ay beklemek lazımmışmış... ...

Özetle, nispeten genç işi ( veya genç hisseden ) şehir içi motosikleti olmaktan başka pek bi senaryo kuramadım MT 07 üzerine.

Şahsi fikrimdir, bunları bilerek alan kişi parasının karşılığını alır, fiyat performansı bu anlamda iyi değil "normal" veya dolu tarafından bakarsak kötünün iyisi. Alan arkadaşlara hayırlı olsun, güzel tercih
    Cb500x güzel de hacı-TR2ye gelmeyecek(gelmeyecekse niye sergilersin ki gerizekyalı uşağım)?...mt07'nin plastik kalitesi evet biraz düşük-ama bir sebebi var-kilo(nc700 gibi kamyon ağırlığında değil ki),yakıtı da nc700'le nerdeyse aynı veriler var(14lt depo ile mantıklı kullanımda 330 km)-35 kg hafif,20 bg kuvvetli,3.000 lira ucuz(abs li versiyon) ve en önemlisi bence otomobil gibi 6.500 d/dk değil....700cc çift silindir ama 200km/h yapabilmeli-evet bu YAPIYOR usta(Honda'nın kamyonu gibi 185-190 ıkına kıkına değil)....daha çok şey var ama hepsini yazmayayım(sonuçta garajımda 2 adet Honda marka motosikletim var...).
    The Power of The Dreams.

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    istanbuldayım,ilk gelen partiden vereceklerini söylediler

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    Alıntı Ertug07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlamadığım her partide 5 tane mi geleceği söyleniyor?
    Bahsettiğiniz bayiiye 5 adet..doğrumu anladım?
    Arkadaşlar fotoğraflardan bahsetmişsiniz ama henüz hiç paylaşmamışsınız..bekliyoruz
    evet doğru anladığınız gibi her bayiye maksimum 5 adet dediler bana. ben maltepe tuna dan aldım ve ilk partiden kalan son motoru aldım. anladığım ve buradan okudugum kadarıyla benden sonra daha çok alan olmuş. aslında normal zira fuarın haftasonu kısmında alanlar perşembe ve cuma alanlardan kat be kat fazla olacaktır. herkese hayırlı uğurlu olsun.

karamsarlık yapmak istemem ama yamaha geçtiğimiz yıllarda tedarik sorunu yaşayan bir firmaydı. tuna nın sahibi olan beyefendi bana ilk parti mart'ın ilk 15 günü içerisinde gelir dedi. daha sonraki partiden teslim alacak arkadaşlara eğer mart sonu diyebildilerse bu sene tedarik sorunu olmayacak demektir. eğer geçen seneki gibi olursa tedarik durumu tarihler sarkabilir.

bu arada yıllar yılı sofor motor almayan alamayan sürekli acaba diyen benim motorun canlısını hatta videosunu görmeden, fuata gitmeye üşenip alması da benim için büyük ironı oldu. aslında yamaha mt-07 buydu deyip hh planet getirmesinler de

atıp tutmaya alışmış, mikrofonu ele geçirmişken bir de fuarı eleştirmek istiyorum. bu yıl fuara hiç gitmedim bile. zira o kadar saçma sapan bir kalabalık toplanıyor ki içeri girmek bile imkansız oluyor. yıllar önce bir kez kapıdan dönmüş içeri dahi girememiştim o gün moto fuarı bitti bende. aynı olay tüyap kitap fuarı için de geçerli. ilkokul ortaokul çocuklarını zorla dolduruyorlar içeri.
    how can you know what the things are worth?
    ıf your hands won't move to do a days work.

Wolvie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tenere 660
    Motoru birebir gorenlere bir sorum olacak; boyum 187 kilo 100. Sizce ufak kacar mi bu alet.

Voodoo Child - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Peki fuara giden arkadaşlar. Bir sorum olacak: turkiye ye gelecek olanlarda hangi marka/model lastik takılı olacak mış? Ecnebilerin yaptıkları testlerde michelin pilot road 2 var gibi gözüküyor amma...

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Wolvie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru birebir gorenlere bir sorum olacak; boyum 187 kilo 100. Sizce ufak kacar mi bu alet.
    Görmeden bişey söylemek zor ama motor büyük bi motor değil ha küçükde değil ama görmek lazım...

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benım boyum 1.74 benım boylara tam oldugunu düşünüyorum 1.84 boyun altında cılız kalabılır zaten biraz ufak tefek bir makına ama yinede ustune bınıp kendin görmen daha dogru

Wolvie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tenere 660
    Eyvallah bayilere geldiğinde deneyeceğim ama motorun fiyatı ve görüntü-kalite -performans oranı çok başarılı küçük dursa da şeytana uyabilirim

tanerim27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı phradrel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu kadar çok aldım diyeni duymak hiç garip gelmedi. arkadaş ne güzel motosiklet yapmışlar

mt-07 bu fiyattan satılıyorsa cb500 serisinin ederi kesinlikle 15-16 bindir! hondanın kalite iyice düşmüş ama fiyatların maşallahı var.
    kesinlikle katılıyorum size honda sitesinde cb500f fiyatı 19.450TL amaçları ne anlamadım, bende 16-17 arası olur diyordum,cbr250r ın ardından bu giderdi ama sanırım satma niyetleri yok, duygular ve mantık MT-07 diyor...

echtsasori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 / Keeway Superlight 150
    Fuara gitme şansım oldu ve ilk denediğim motor MT-07 oldu. Bence şehirde ve şehirler arası yollarda kullanılabilecek harika bit motor.

Oturuş pozisyonu rahatsız edici değil. Çift Ayak yere kolaylıkla ulaşıyor. Selesi oldukça rahat. olması gerektiği gibi yani.

İlk bakışta sanki küçük gibi geliyor göze ancak üstünde otururken "hadi len gazlayalım hemen" moduna geçiyor insan

Fiyat mı ? Diğer markalara göre şaka gibi geldi fiyatı ama gerçekmiş. 17.900.-TL CBR500R a 20.900.-TL vermektense bunu almak doğru karar olur.

dyavol-77 ve Redmoon bunu beğendiler.

grubu kurdum hadi hayırlısı https://www.facebook.com/groups/790467140981302/

Yamaha MT-07 Türkiye

cajamarca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benım boyum 1.74 benım boylara tam oldugunu düşünüyorum 1.84 boyun altında cılız kalabılır zaten biraz ufak tefek bir makına ama yinede ustune bınıp kendin görmen daha dogru
    Ben motorun uzun boylular için sorun teşkil etmeyeceğini düşünüyorum, kendim de 1.86 boyundayım denedim ve sıkıntı olmadı

Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    Hatırladığım kadarıyla Michelin Pilot vardı üzerinde.... Motor rahat ve ergonomik, uzun boylular rahat eder mi bilemem ama görüntü takıntısı olan uzun boylularda sıkıntı olabilir, şöyle ki Ktm Duke boyutlarında aşağı yukarı, mesela bir NC 700S'den bariz ufak....

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı echtsasori adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fuara gitme şansım oldu ve ilk denediğim motor MT-07 oldu. Bence şehirde ve şehirler arası yollarda kullanılabilecek harika bit motor.

Oturuş pozisyonu rahatsız edici değil. Çift Ayak yere kolaylıkla ulaşıyor. Selesi oldukça rahat. olması gerektiği gibi yani.

İlk bakışta sanki küçük gibi geliyor göze ancak üstünde otururken "hadi len gazlayalım hemen" moduna geçiyor insan

Fiyat mı ? Diğer markalara göre şaka gibi geldi fiyatı ama gerçekmiş. 17.900.-TL CBR500R a 20.900.-TL vermektense bunu almak doğru karar olur.

http://i1038.photobucket.com/albums/...2-28174617.jpg

http://i1038.photobucket.com/albums/...2-28174642.jpg

http://i1038.photobucket.com/albums/...2-28174704.jpg

http://i1038.photobucket.com/albums/...2-28174710.jpg
    +1 katılıyorum-Honda amca kafayı yedi bu sene..cb500fa ile mt-07 abs aynı fiyat(pardon-honda 50 lira ucuz)İkiside sportif naked bike ve fakat biri 47 bg,giğeri 75 bg yani bir üst klasman...cbr 250 den sonra mt07 vahşi bir at gibi gelir adama..Honda 500 serisinin akibeti; hatırlayanlar bilir: 2009'da VTR 250'nin gibi olur...Geldikleri gibi giderler(3-5 enayı çıkar tabii).

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:40 ----------

Alıntı Volki34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hatırladığım kadarıyla Michelin Pilot vardı üzerinde.... Motor rahat ve ergonomik, uzun boylular rahat eder mi bilemem ama görüntü takıntısı olan uzun boylularda sıkıntı olabilir, şöyle ki Ktm Duke boyutlarında aşağı yukarı, mesela bir NC 700S'den bariz ufak....
    Duke 'den baya bir iri bence...Nc'den bir tık ufak..(not: NC-bunun yanında kamyon gibi kalır,ağırlık sebebiyle)...
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Voodoo Child adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki fuara giden arkadaşlar. Bir sorum olacak: turkiye ye gelecek olanlarda hangi marka/model lastik takılı olacak mış? Ecnebilerin yaptıkları testlerde michelin pilot road 2 var gibi gözüküyor amma...
    Daha önce fark etmemiştim Bunda Bridgestone BT023 var sanırım...

xawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 690
    duke den iri değil hemen hemen aynı.

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Wolvie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim de boy 1.93 ve kilo 102-103 civarı. Alet altımda yok oldu.. Hiçte rahat edemedim açıkçası.
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

xawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 690
    duke nin biraz küçük gözükmesin sebebi depo daha yatsı ve arka sele bölümü daha kısa durduğundan.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    resmi çeken arkadaş şanslı'imiş cumartesi günü o motorun etrafında insanlardan oluşan kalın bir çember vardı öyle'ki motoru inceleyemedik.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler