Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Voodoo Child - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    yaptigim hesap ortada. 23bin civari olacaktir. ha belki fuar sebebiyle sabit kur yaparlar eski kurdan 2.7 falan o zaman da yine 21bin falan olur. ama zannetmiyorum oyle bir guzellikk yapsinlar.
    23bin arkadaslar bunu kabullenin artik

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    fiyatını uygun tutsunlar zaten 30 cc yüzünden yılda 500 kusur mtv ödeyeceğiz

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı Voodoo Child adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaptigim hesap ortada. 23bin civari olacaktir. ha belki fuar sebebiyle sabit kur yaparlar eski kurdan 2.7 falan o zaman da yine 21bin falan olur. ama zannetmiyorum oyle bir guzellikk yapsinlar.
    İddiaya giriyoz mu

Motosikleti
    YAMAHA MT-07 DEEP ARMOR ABS
    Anlamadığım bir konu var arkadaşlar,bu makine fuara çıktı Tokyo ve Milano da,hiç mi satın alan olmadı,hiç mi video çekilmedi,insan sesini ve her şeyini merak ediyor,ya artık diyorum ki cb500f mi düşünsem,ama oda belirsiz....

Motosikleti
    BMW F650 GS 2005 sonraki sahibinde mutlu :)
    Okadar iddalısınız ki, MT-09 nekadar olur sizce bu durumda?

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her seferinde,acaba fiyatı açıklandımı diye ümit ederek giriyorum ama,her seferinde birileri sıkıyor
    TwisTeD ve xawa bunu beğendiler.

hamzarat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F700GS
    Alıntı Redneck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her seferinde,acaba fiyatı açıklandımı diye ümit ederek giriyorum ama,her seferinde birileri sıkıyor
    Aynen ben de bu mevzuya hastayim.16bin dedi.kaynak olarak ta cok saglam temelleri vardi.bunu destekleyen aciklamalar yapildi.
    Bizim arkadaslar tabi inanmadi kendince sallamalara basladi.aralik o kadar genis ki.15bin den basliyor 26-27 devam ediyor.mt-09 un 24bin lira oldugu yerde,mt-07 26bin lira olacak diyen insanlarla neyi tartisacaksin o da muamma.
    EmrE_09 ve dyavol-77 bunu beğendiler.

EmrE_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Alıntı hamzarat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen ben de bu mevzuya hastayim.16bin dedi.kaynak olarak ta cok saglam temelleri vardi.bunu destekleyen aciklamalar yapildi.
    Bizim arkadaslar tabi inanmadi kendince sallamalara basladi.aralik o kadar genis ki.15bin den basliyor 26-27 devam ediyor.mt-09 un 24bin lira oldugu yerde,mt-07 26bin lira olacak diyen insanlarla neyi tartisacaksin o da muamma.
    AYNEN

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    valla kim ne fiyatlar sıkıyor ortada. ama biraz ekonomiyi takip eden bir insanın TL nin devalüasyona uğradığını bilmesi lazım. ekonominin e'sinden bihaber olan insan tabi euro 2,6 dan 3,1 e fırladığında oluşacak fiyat farkından da, 250cc üzeri motordaki ÖTV'den de haberi olmayacaktır. yukarıda detaylı olarak yazdım bir daha yineliyorum;

arkadaşlar euro 2.6 iken italyada xj6 5160 euroya satılmaktaydı. 5160euro x 2,6tl = 13416 TL den
    türkiyede ise aynı dönemde + %37 ÖTV eklersek 13416 x 1,37 = 18379 tl den satılması gerekirken aşağı yukarı 19000 tlye satıldı.
    şu an italyada xj6 ve mt07 fiyatları aynı, ki türkiyede de aynı olacaktır.
    mt-07 nin şu an açıklanan italya fiyatları;
    ABSsiz: 5690euro
    ABSli: 6190euro
    eğer renk olarak Deep ARmor ya da Racing Blue isterseniz arada bi 100 euro da renk farkı var.
    dolayısı ile;
    euro kuru 3,00 Tl olarak düşünğrsek...
    abs siz olanı 5690euro x 3,00tl = 17070tl
    artı %37 ÖTV ----> 17070tl x 1,37ÖTV = 23385TL olacaktır. Yamaha Türkiye bu fiyatı da 24000 bine yuvarlamak isteyecektir.
    23 binden daha aşağısını beklemeyin. hesap ortada... anlayana...
    not: ( ha belki 22,900 tl lansman fiyatı yaparlar onu bilemem)
    RODWIN250R bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    MT09'un 24 bin TL olduğu bir ortamda bu motor 20 bin altında olmazsa satmaz. MT09'un Fransa satış fiyatı 8500 €. Bizden daha yüksek yani. MT07 de 6 bin €'nun altında olacak diyor bir incelemede. Dolayısıyla felaket tellağına gerek yok. Moto pekala 16 bin'e satılır, Honda'ya da biraz kapak olur.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Şimdi MT09 a bikaçyüz TL zam yapılmış ya kur artışından dolayı 1000 lira bile etkilenmemiş ya satış fiyatı, ki geçen vardı 0km bayide satılık.

Demekki MT 07'ye de 100-200 lira fazla ödeyeceğiz, bikaç paket sigara içmeyiveririz

1. ihtimal -Bu durumda Yamaha Tr ve bayileri yanlış hesap yapıyor siz doğru bravo size

2. ihtimal - 16.000 TL ye gelecek dedik ama fiyatı şişirip bekleyenlere öyle veya böyle satarız bugüne kadarda ne fiyat çeksek sattık diyen Yamaha

foruma girip önce 23 bilmemne diyor ki ben 18.000 e razı olayım

Şahsen cevaplayacak olursam en olumsuz gelişme = Almayıveririm olur biter

Bu durumda en başa dönüyoruz " Yamaha herzaman yaptığı gibi satacağı kitleyi kendi belirliycek"

18.000 derse "Senin Yamaha ailesine katılmanı istemiyorum" diyor olur suratıma karşı, daha neyi zorlayayım ki şimdi ben

Yalnız sürecin şeyi çıktı, yüksek potansiyeli olan müşterileri patır patır dökülmeye başladı böylede bi strateji ilk kez görüyorum
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Mt-09 2013 modelleri euro kuru 2,6 iken 24bine sattilar. Simdi en az 27 tahmin ediyorum. Euro dayanmış 3,1 liraya... Şu an 0 km dediginiz mt-09 larda zaten 2013 yılı stoklarda kalmış motorlardir. 2014 değiller. O yüzden aynı fiyata satarlar.

numan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    st rs
    2014 modellerle ilgili genel olarak %8 ila %10 zam beklenildiği yönünde söylemler vardı.

Konu mt07 olduğunda ise bu zamların çok fazla mt07ye yansıtılmayacağı söyleniyordu.

Autodroma mt09 testi için gittiğimizde Rahmi Hoca'dan da benzer (16bin tl civarı olacağı yönünde) şeyler duydum.

Beklentim abs olmayan versiyonu için 17bin lira ve absli versiyonu için de 18.5 bin lira olacağı yönünde. Eğer Yamaha buna benzer bir fiyat

politikasında olursa büyük ihtimal bahar döneminde yani fuar sonrası dönem için fiyatları yukarıya çekecektir diye düşünüyorum.
    RODWIN250R bunu beğendi.

Ufuk ARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    tam anket konusu oldu bu konu. modlardan mt-07 fiyatı hangi aralıkta olacaktır diye bir anket konusu acılmasını talep ediyorum .

4justice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Euro-Tl paritesi göz önüne alındığında fiyatı 25 bin Tl den aşağı olmayacaktır.

EmrE_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    şu fiyat tahminlerinizi kendinize saklasanızda boşa laf yapıp forumu meşgul etmeseniz biri 16-17bin diyor diğeri 24-25bin diyor.demekki kimse bilmiyor,bekleyin yakında belli olacak zaten...

Motosikleti
    BMW F650 GS 2005 sonraki sahibinde mutlu :)
    Mt-09 2013 modelleri euro kuru 2,6 iken 24bine sattilar. Simdi en az 27 tahmin ediyorum. Euro dayanmış 3,1 liraya... Şu an 0 km dediginiz mt-09 larda zaten 2013 yılı stoklarda kalmış motorlardir. 2014 değiller. O yüzden aynı fiyata satarlar.

Arkadaşım mt09 çıktığında euro 2.7 idi..aralık ayında fırlamadan hemen önce ise 2.8 idi...suan 3.05..
    e şimdi 16.000 aralığında çıkış fiyatı deniyordu..mt09 a 24990 demiş bana bayii..ortalama 1000 lira artan mt09 a göre 7-8 bin lira mt07 nasıl atabilir? Sizinle aynı fikirde değilim..24 çıkış fiyatlı mt07 yi kimse almaz..ben de dahil..

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Ya iyi de zaten mt-07 16bine değil 19bin civarına çıkacaktı. Şimdi de pariteden dolayı 23bin civarı olacak. Bunda şaşılacak birşey yok. Yurtdışında oldugu gibi türkiyede de xj6n ve mt-07 hemen hemen aynı fiyattan satılacak. Yeni gelecek honda cb500f naked bile 20bine satılacak . Maalesef a dostlar, durum böyle. Gönül isterdi ki türkiyede ötv olmasın...
    RODWIN250R bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R
    nasil bi milletiz,bayideki butun yetkililer 16-17 civarinda bekliyoruz diyo; bizim millet fiyati zorla 24-25 yapacak,oyle olmasini istiyorlar cunku,neden derseniz aldiklari motorlar ellerinde patliyacak ondan korkuyolar, adamlar hala 2007-2008 fazetlara 17-18 cekiyolar,bunun gibi bi dunya motor sahibi var,hepsinin derdi bu diye dusunuyorum.insallah 17 civarinda gelecek fiyati ve hepsi o matematik hesaplarini kendi motorlari uzerinde yapacaklar. daha motoru gormeden motordan vazgecirecekler,inatla bekliyorum

Motosikleti
    Triumph Street Triple
    Arkadaşlar valla Yamaha yüksek fiyattan satarsa motorları bana fazladan komisyon vermiyor. Aslına bakarsanız bende daha ucuza gelmesini isterim ama Atladığınız bir şey var bu ülkede %30'a yaklaşan devalüasyon oldu ve bu sessiz sedasız oldu. Honda artık üretmediği nc700sa nın fiyatını 18600 den 21500 e kadar çıkardı bir sene içinde hani beğenilmeyen jazz motorunun ikiye bölünmesiyle yaptıkları motoru taktıkları motosiklet. biz sadece eldeki verileri yorumlayıp birşeyler yazmaya çalışıyoruz. Doğru çıkar yanlış çıkar ama bu ülkede bu derece devalüasyon yokken bile motosiklet fiyatları beklentilerimizin üstünde gelmedi mi hep, veya lansman fiyatı düşük bile olsa 4-5 motosiklet getirip sonrası için aylarca bakletmediler mi. biz sadece kendimizce bir değerlendirme yapmaya çalıştık sonucu yamaha türkiye fiyatları açıklayınca göreceğiz sonuçta.
    Voodoo Child bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler