Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 456781656106 ... SonuncuSonuncu

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    motokovic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Alıntı lubof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar .
    Isvecte satista 59 900 sk
    reklami vardi bugun :-)
    ki burasi avrupada yuksek vergiyi uygulayan ulkelerden biri
    18000 ytl civari
    Hmm yüksek vergi derken bizimkinden yüksek olamaz dimi :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsedildiği fiyattan giriş yaparsa, fiyatına göre detaylar hiç fena değil gibi, bu fiyata arka maşası kutu profil olmayan bi motosiklet aklıma bile gelmiyor şuan

montajda çok tatmin edici bence, farklı kalite plastik birleşimlerinde bile kusur veya çapak falan yok...

Sizlere ters gelebilir ama MT-09' dan daha tutarlı hatlara sahip bence Daha bi Roadster MT aile üyesi duruşu var

Beğenmediğim noktalar çıksada Yamaha' nın MT ailesini (09 hariç ) tasarım anlamında hep taktir etmişimdir zaten, bu aile bireyini de gayet beğendim.

Umarım fiyat-performans anlamında sınırları zorlamakla kalmaz aşar Böcek kabuğu morcivertini yediğim MT si bildiğin güzel olmuş

http://k1311.hizliresim.com/1h/7/u9m5x.jpg

http://m1311.hizliresim.com/1h/7/u9lz3.jpg

http://k1311.hizliresim.com/1h/7/u9m31.jpg

http://o1311.hizliresim.com/1h/7/u9m42.jpg
    Sen scooter motorlu çakma ''racing''e binmeye devam et dostum.. MT senin neyine gerek...
    The Power of The Dreams.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı motokovic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hmm yüksek vergi derken bizimkinden yüksek olamaz dimi :D
    Bizimkinden yüksek olması lazım hocam Danimarka,Norveç ve İsveç gibi ülkeler hayatın çok pahalı olduğu ülkeler ben erasmusa gitmiştim normal avrupa ülkelerine giderken 300-400 euro hibe veren devlet bana Danimarkada 650 euro vermişti.Birçok şey bize görede oldukça pahalı maaşları dolgun olmasa halleri harap :D

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen scooter motorlu çakma ''racing''e binmeye devam et dostum.. MT senin neyine gerek...
    Aslında aynen öyle Dyavol, insanoğlunun maymun iştahı işte

Yinede 12.000 e alınır bu, 3000 devir fıtı fıtı gezilir, çünkü rengi güzel

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    La havle... herkes kafasına göre yorum yapıyor hala

16.000 dediysek 16 bin olacak o kadar!!!
    16.000 i sizden öğrenecek değiliz !!

Alıntı çelikatlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    16ya vermesinler diye yırtınıyoruz
    Siz hala distribütörlerin buraları okuyarak fiyatlarda etkilendiğini mi düşünüyorsunuz...

Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    belki de.

arkadaşlar,1.si 16.000 fiyatını veren ben değilim,BÖLGE SATIŞ MÜDÜRÜ,2.si,burada tartışma yaratmak yada reklam yapmak değildi amacım.bana gelen bilgileri sadece sizlerle paylaştım.ama şimdi düşünüyorum da acaba hata mı ettim. tabii ki burada herkes fikrini söyleyecek ama klavye delikanlılığı yapmadan,saygı ve edep çerçevesinde.
    Yazdıklarımda saygı ve edep ?? çerçevesinde sorun olmuşsa kusura bakmayın.

Gelelim yeni yazacaklarıma;

Burada 5.500£ (18.000 TL) altına satılacağı söyleniyor haberde. http://www.motorcyclenews.com/MCN/News/newsresults/New-bikes/2013/November/nov0513-yamaha-trio-revealed-in-milan/_/R-EPI-142279

Bu videoda ise "gelecek sene 5.000£(16.365TL) dan satılacak İngilterede" deniliyor http://www.youtube.com/watch?v=jPZWIVHS2tQ

Bu fiyatlar ile bahsi geçen 16.000 TL mantıllı gibi görünse de,

Model---------İngiltere fiyatı ------------TR fiyatı -------------FARK

ER6...............5600£(18.330TL)................8 000€(21.890TL)........3560TL (%19.5 fazla) 2si de ABS'siz

NC700S.........5350£((17.510TL)ABS..........20.850 TL ABS............3340TL (%19.0 fazla) ABS 2ülkede de standart.

XJ6N.............6000£(19.640TL).................1 9.200 TL................-440 TL (%2 ucuz !!) 2si de ABS'siz

FZ8..............8000£(26.185TL).................2 3.400 TL................-2785 TL (%10.6 ucuz!!) 2si de ABS'siz

MT-09..........6800£(22.255TL).................24.000 TL ABS............1.745TL (ABS farkı var)

Honda ve Kawa TR'de ~%20 daha pahalıya satarken Yamaha ingiltere ile aynı fiyata (hatta daha ucuza) TR fiyatlandırması yapmış. Bu durumda;

MT-07..........5.000~5.500£...................16.365~ 18.000 TL ...... gibi bişey oluyor.

XJ6 ve FZ8 in fiyatlarına bakarak 18.000 TL nin altını beklemek mantıklı gibi !

Eh tabiki bu durumda söylemeye gerek yok sanırım; bu parayı vereceğine 16 küsüre yeni 650cc Mondial almak daha mantıklı
    Bulent78, Seko, deep_far ve 4 diğerleri bunu beğendiler..
    #sürenadam

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Bu fiyata gelirse super olur ki zaten 20 liranin altinda 4 silindir bir motor satarak bunu yapabileceklerini ispatlamis durumdalar aslinda. Valla 16-17 gibi bir fiyata er6 yi siler gibi geliyor bana. Bir de adamakilli testlerini gorebilsek, iyi mi kotu mu bir fikrimiz olacak en azindan.

Motosikleti
    BURGMAN UH 200
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eh tabiki bu durumda söylemeye gerek yok sanırım; bu parayı vereceğine 16 küsüre yeni 650cc Mondial almak daha mantıklı
    En mantıklısı mondial tabi

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben mondiale kapora yatirdim disburutor bile şaşırdı )) biz bunu fuarda bayide sergilemek için emanet aldık kardeş dediler.Zaten iyi olan hiçbir motor gelmiyor turkiyeye :(

motokovic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Kaynak

Linkte ki siteye(ciddi bir siteye benziyor) göre MT-07 Danimarka da 75000 Kron MT-09 ise 125000 Kron basit bir oran orantı ile Türkiye fiyatının 14376 TL olacağını hesapladım :D Haydi hayırlısı diyelim

125000 kron 45500 TL ye denk geliyor nasıl bi memleketse :D

Not az önce ankarada deprem oldu

hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    16000'e gelirse ybr125 ten bile çok satar bu motor

Motosikleti
    HONDA 2018 CRF 1000 Africa twin
    Arkadaslar bir konuya dikkatinizi cekmek isterim. Avrupada bazi ulkelerdeki vergi oranlari ulkemizden fazla ama oradaki motorsiklet ve urunlerinin fiyatlari buradan daha ucuz. Avrupadaki fiyatlarin uzerine kdv ve otv koyarak hesap etmek hic dogru bir yaklasim degil. Her ulke motorsikleti fabrikadan ayni fiyata aliyor ulkeye sokarken o ulke vergi sistemine gore maliyet biniyor. Ulkemizde hep fazla denen vergi avrupanin sadece bir kac puan ustunde vede sundan emin olun avrupada kar marji yuksektir. O yuzden avrupa fiyatlari dunyanin en yukarisindadir. turkiyedeki astronomik fiyatlar en dogrusu vergilerin yaninda cok fahis kar marjlarindan kaynaklaniyor. Bazi Firmalar isletme giderleri yaninda kar edebilmek icin %100 den bile fazla kar koyuyorlar. Turkiyedeki satis adetleri dusuk koskoca firmalar giderleri karsilamak icin az sayida makineden karlilik dusunuyorlar. Siz birakin 16 yi adamlar istese 12 rahat satarlar. 125CC ve altini saymazsaniz ulkemizdeki satis adetlerine bakarsaniz markalarin neden cok yuksek kar oranlari uyguladigini daha iyi anlarsiniz. Bu ise o kadar alistikki normal kar orani bize malda bir kusurmu var diye dusunduruyor. Onaltiya cok rahat satarlar parada kazanirlar. Avrupayi bos verin dunyadaki fiyatlara hele hele uzak doguya fiyatlara bakin sok olursunuz. O ulkelerde vergi olmadigini sakin dusunmeyin vergisiz bir ulke yok. 0.1 krs satilan bir poset eger motorsiklet sekterunde kullaniliyorsa hemen fiyatin bir liraya cikabilecegi ulkemizde ancak biz motorsiklet sevdalilarinin bilinclenmesiyle bu durumdan kurtuluruz. Birde size bir ornek vereyim ilk bahar baslangicinda nc700x serisi yok satarken ben bir honda tanidigim vasitasiyla 21 kusure satilan makineyi 19500 e aldim hemide kredi kartiyla. banka bu satistan komisyon almadimi bayi para kazanmadimi yada honda fabrika hayrinami satti saniyorsunuz yanilirsiniz. Emin olun odedigimiz bedeller cok yukarda.
    RODWIN250R, Seko ve xawa bunu beğendiler.

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Alıntı Kayasus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bir konuya dikkatinizi cekmek isterim. Avrupada bazi ulkelerdeki vergi oranlari ulkemizden fazla ama oradaki motorsiklet ve urunlerinin fiyatlari buradan daha ucuz. Avrupadaki fiyatlarin uzerine kdv ve otv koyarak hesap etmek hic dogru bir yaklasim degil. Her ulke motorsikleti fabrikadan ayni fiyata aliyor ulkeye sokarken o ulke vergi sistemine gore maliyet biniyor. Ulkemizde hep fazla denen vergi avrupanin sadece bir kac puan ustunde vede sundan emin olun avrupada kar marji yuksektir. O yuzden avrupa fiyatlari dunyanin en yukarisindadir. turkiyedeki astronomik fiyatlar en dogrusu vergilerin yaninda cok fahis kar marjlarindan kaynaklaniyor. Bazi Firmalar isletme giderleri yaninda kar edebilmek icin %100 den bile fazla kar koyuyorlar. Turkiyedeki satis adetleri dusuk koskoca firmalar giderleri karsilamak icin az sayida makineden karlilik dusunuyorlar. Siz birakin 16 yi adamlar istese 12 rahat satarlar. 125CC ve altini saymazsaniz ulkemizdeki satis adetlerine bakarsaniz markalarin neden cok yuksek kar oranlari uyguladigini daha iyi anlarsiniz. Bu ise o kadar alistikki normal kar orani bize malda bir kusurmu var diye dusunduruyor. Onaltiya cok rahat satarlar parada kazanirlar. Avrupayi bos verin dunyadaki fiyatlara hele hele uzak doguya fiyatlara bakin sok olursunuz. O ulkelerde vergi olmadigini sakin dusunmeyin vergisiz bir ulke yok. 0.1 krs satilan bir poset eger motorsiklet sekterunde kullaniliyorsa hemen fiyatin bir liraya cikabilecegi ulkemizde ancak biz motorsiklet sevdalilarinin bilinclenmesiyle bu durumdan kurtuluruz. Birde size bir ornek vereyim ilk bahar baslangicinda nc700x serisi yok satarken ben bir honda tanidigim vasitasiyla 21 kusure satilan makineyi 19500 e aldim hemide kredi kartiyla. banka bu satistan komisyon almadimi bayi para kazanmadimi yada honda fabrika hayrinami satti saniyorsunuz yanilirsiniz. Emin olun odedigimiz bedeller cok yukarda.
    dfd bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Yamaha'nın fiyat poltikası genel olarak diğer markalara nazaran daha insaflı, o yüzden 16 bin TL benim kafama yatmaya başladı.

Jeeztro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - XV 950 Cafe Racer
    Bosuna kandiriosunuz kendinizi en az 20000

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Artık idealimdeki motor xj6 değil. Scooteri de çok sevmiştim. Ama bu motor aklımı karıştırdı.

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    15 e bağlayak

Gerçekten merakla beklediğim bir motor ve fiyat düzeyi

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    izlemedeyim merkez

"Mondi kalbim seni sevdi.."

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    izlemedeyim merkez

"Mondi kalbim seni sevdi.."
    Ajan MT-007,,,

16 lira diyolla Rıza baba...
    Green Arrow bunu beğendi.
    #sürenadam

melcor09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha Tenere 660
    yamahanın yıllardır satış politikası bu yonde ben kesin gozuyle bakıyorum 16000 rakamına acıkcası, zamanında xj600 diversionda ciktiginda 16.500 civarıydı

Linwelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    çoluğu çocugu satar alırım morunu 16ya çıkarsa..
    Forumun çikolata renkli bi maddeye donmesi sonucu pek fazla takılmayı düşünmüyorum artık. İsteyen iletisimdeki facebook veya skype adreslerinden iletisebilir. Sağlıcakla..

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 456781656106 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler