Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kargaburun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 MT-07 ABS Race Blu
    Motor 38.000 km'yi geçmişken sübap ayarı yaptım. Egsoz sübapları çok sıkı çıktı. Bir dahakine 40.000 km beklemem ömrüm vefa ederse. 20 binde bir kontrol edilmeli.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ülker.halley davidson
    Alıntı Kargaburun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor 38.000 km'yi geçmişken sübap ayarı yaptım. Egsoz sübapları çok sıkı çıktı. Bir dahakine 40.000 km beklemem ömrüm vefa ederse. 20 binde bir kontrol edilmeli.
    Subab ayarı kaç paraya yaptı Yamaha servisi

Kargaburun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 MT-07 ABS Race Blu
    Kendim yaptım. Ufak bir kaza sonrası mecburen gittiğim servis tecrübesi yetti bana.
    Cyan bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Merhabalar kolay gelsin. Plakalığım kırıldı, katlanır ve sinyalli plakalık önerisi olan var mı? Zaten sevmiyordum plakalığı, böylece kurtulmuş oldum

Motosikleti
    MT-07
    Ölmüş buralar ölmüş!.. MT-07'ye Mitas lastik takımı kullanan var mı? Malum lastik fiyatları 7500tl'lere gidiyor istediğim takım için, Mitas kullanıp memnun olan var mı? Şimdiden alayım, seneye Road 4 'leri değiştirirken bunu kullanırım diyorum. Malum seneye 10000tl olur bir takım lastik!..

mandarake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-650
    Dostum,bende fiyatlar uçunca burun kivirdigim anlas viento taktırdım 4 ay önce.
    Anlas beni şaşırttı açıkçası...tutuşu çok hoşuma gitti.uzun vadede ne olur bilemiyorum ama şimdilik çok memnunum.tavsiye ederim.
    Angrypower bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Bizim oksijen sensörünün muadili var mıdır? Herhangi bir araçla veya modelle aynı olan? Oksijen sensörümü bozdum ve yenisini almam gerekiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:44 ----------

Aklıma gelmişken, lastik konusunda da tüm lastikleri satan ve güvendiğim bir bayi ile konuştum. 5000km'deki Mitas ile 20000km'deki Road 4'ün aynı tutuşa sahip olduğunu, gerekirse daha yüksek bütçe ile lastik almamı önerdi. Senelerdir lastiklerimi hep aynı yerden alır ve tamir ettiririm.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Aboo, 5000'deki Mitas hiç tutmuyor o zaman. Lastik mühim, paraları bayılacağız demektir. Acaba tutar mı acaba durur mu acaba kayar mı diye motosiklet kullanmak kâbus gibi bir şey.

Sonradan ekleme:
    Bu arada süspansiyon kalitesi ve ayarı da çok mühim. Yani dandik süspansiyonlu bir motosiklete en iyi lastiği taksan bile verim alamayabilirsin. @Angrypower bu motosikleti elinde tutmayı planlıyorsan bir şekil bir Hyperpro ön yay seti ve komple arka amortisör yükseltmesi düşünebilirsin. Artan kurlarla birlikte sağlam bir harcama (6-700€ tutar sanırım...), bütçe uygunsa her kuruşuna değer ama. Maslak Oto Sanayi'de Motoface satış ve montajını yapıyor bu ürünlerin...
    espresso bunu beğendi.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aboo, 5000'deki Mitas hiç tutmuyor o zaman. Lastik mühim, paraları bayılacağız demektir. Acaba tutar mı acaba durur mu acaba kayar mı diye motosiklet kullanmak kâbus gibi bir şey.

Sonradan ekleme:
    Bu arada süspansiyon kalitesi ve ayarı da çok mühim. Yani dandik süspansiyonlu bir motosiklete en iyi lastiği taksan bile verim alamayabilirsin. @Angrypower bu motosikleti elinde tutmayı planlıyorsan bir şekil bir Hyperpro ön yay seti ve komple arka amortisör yükseltmesi düşünebilirsin. Artan kurlarla birlikte sağlam bir harcama (6-700€ tutar sanırım...), bütçe uygunsa her kuruşuna değer ama. Maslak Oto Sanayi'de Motoface satış ve montajını yapıyor bu ürünlerin...
    Bizim NC grubunda road4'ten herkes memnun,anlaş capra çok eleştiriliyor memnuniyet seviyesi düşük.
    İyi bir yol arkadaşınız varsa hiçbir yol uzak değildir.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sonradan ekleme:
    Ön süsp.içindeki yağin viskozitesi ve yay torsiyonu ile oynasak yol tutuşa bir faydasi olur mu acaba?

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön süsp.içindeki yağin viskozitesi ve yay torsiyonu ile oynasak yol tutuşa bir faydasi olur mu acaba?
    Mutlaka, özellikle (ağırlığa uygun değilse) yay, viskozite ve bırakılan hava boşluğu da amortisörün hareketlerini etkiliyor. Benim NC mesela durduğu yerde ön freni sıkıp gidondan diplenip serbest bırakıldığı zaman durana kadar 3 kere gidip geliyordu. Eskimiş 10 yağı Hyperpro'nun verdiği 15'e değiştirip Hyperpro'nun tavsiye ettiği hava boşluğun bırakarak dolum yapınca olması gereken şekilde yukarı çıkıp duruyordu - olması gereken de bu zaten. Ama bu müdahaleleri işten anlayan birinin yapması lazım. (Yani ne ve ne kadar mevzuu...)
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Türkiye'de amortisör yağı değiştirmek yasak değil miydi ya? :D

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5000km'deki Mitas ile 20000km'deki Road 4'ün aynı tutuşa sahip olduğunu,
    Kurduğu cümle tam olarak bu muydu gerçekten? Yine şaşırtmadı öyleyse, Türkiye'de gerçekten lastikçiler kadar lastikten anlamayan bir kesim yok. Daha bir tane lastikçinin arabanın lastiklerini istediğim basınçta şişirmesini sağlayamadım, bir tane yok bir.
    Sport Force gayet güzel ama evet kısa ömürlü bir lastik. "Spirited" sürüş yapılırsa MT-07'de 5000'de düşüş başlar evet. Ancak düştüğü hali bile 20bin'i geçtim 5bin'deki road4'ten daha iyi, kuruda.

Bu arada eski mesajmış onun da fiyatı artmıştır ama 1000TL'ye akü görünce bir an gülümsedim :D
    https://www.feyizoglu.com/bs-li-04-lithium-ion-battery-motosiklet-akusu_54965.html

Motosikleti
    Kawasasaki ZX-6R

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Anfibi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pirelli mt60 rs öneririm
    Şu lastiği tek takan adam, foruma girip önerisini sunmadı gitti

Galiba ben de Pirelli Mt60rs Corsa takacağım. Takan var mıdır? Artık lastiklerim yolu tutmadığı için mecbur erkenden girişeceğim lastik olayına.

Motosikleti
    MT-07
    Neyse Rosso IV taktım motora.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    şuna da motor diye biniyorlar var ya :D

geçen gün ışıklarda tokatladım bir tanesini, en son aynadan bakarken hüngür hüngür ağlıyordu, annesini çağırıyordu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler