Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    koray gfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda dylan - CBR 250R
    Merhaba sayın mt-07 kullanıcıları,
    2019 sıfır mt-07 44 bin lira olmuş bugünkü kurlar ile, sıfır almaya değer mi ?
    Yada 2. El temiz mi almalıyım çok kararsızım :/
    Değerli yorumlarınızı bekliyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı koray gfb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba sayın mt-07 kullanıcıları,
    2019 sıfır mt-07 44 bin lira olmuş bugünkü kurlar ile, sıfır almaya değer mi ?
    Yada 2. El temiz mi almalıyım çok kararsızım :/
    Değerli yorumlarınızı bekliyorum...
    İmkan varsa tabi ki sıfır. ikinci elleri 40 civarlarında zaten daha düşük fiyatlısı 2015-2016 model oluyor
    Ayrıca 2018 sıfırları bazı bayilerde 42 bine satılıyor araştırın derim

Motosikleti
    MT-07
    Bu motora egzoz takılınca alt devir performansında veya son süratte falan düşme oluyor mu? Ses alacağız die sinir olmak istemiyorum açıkçası.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motora egzoz takılınca alt devir performansında veya son süratte falan düşme oluyor mu? Ses alacağız die sinir olmak istemiyorum açıkçası.
    O işi hakkıyla yapmak biraz kesenin ağzını açmak gerektiriyor. Bir sürü ürün var da bir örnek olarak yandakini verebilirim: Dynojet Power Commander products for Yamaha FZ-07 / MT-07 2018

Bu üründe fuel mapping'i tamamen kendin de yapabilirsin veya hazır map'lerden birini kullanabilirsin. (Arrow full system için hazır map var mesela...)

Senin sistemine en uygun map'i üretmek için Auto Tune Kit de alabilirsin.

Benzer başka bir çok ürün var; mesela EJK Fuel Controller, süpermoto / enduro kullanıcılarında görmüştüm. Araştırmak lazım.

Ama kesenin ağzını açmadan olmuyor, daha doğrusu optimum şekilde olmuyor diyelim...

Motosikleti
    MT-07
    Egzozun altına hoparlör bağlayıp, BMW i8 gibi sanal ses çıkartmayı düşünmek daha ucuza gelir kanımca

Motosikleti
    09
    Son hızı etkilemez ama olayı alt devirler olan bir sokak motorunun alt devirlerini etkileyebilir. Ona uygun yazılım attırabilirsin illa 2500e dynojet ürünü almana gerek yok ama ECU tuning de 1500 den aşağı tutmayabilir.
    Mt07 ye bu işlemi yapan bir eleman vardı
    https://youtu.be/T7trx4Ihx_0

Power commanderi tesisata bağlamak daha zor. Birsuru kabloya ek yapılıyor tesisatı oynama taraftarı değilim O yüzden ECU tuning daha mantıklı.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son hızı etkilemez ama olayı alt devirler olan bir sokak motorunun alt devirlerini etkileyebilir. Ona uygun yazılım attırabilirsin illa 2500e dynojet ürünü almana gerek yok ama ECU tuning de 1500 den aşağı tutmayabilir.
    Mt07 ye bu işlemi yapan bir eleman vardı
    https://youtu.be/T7trx4Ihx_0

Power commanderi tesisata bağlamak daha zor. Birsuru kabloya ek yapılıyor tesisatı oynama taraftarı değilim O yüzden ECU tuning daha mantıklı.
    İyi de eleman zaten ECU'ya Dynojet Power Commander sitesinden indirdiği bir map yüklüyor. Benim gönderdiğim map'i kendin oluşturmak için kullanacağın cihazlar...

Motosikleti
    09
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi de eleman zaten ECU'ya Dynojet Power Commander sitesinden indirdiği bir map yüklüyor. Benim gönderdiğim map'i kendin oluşturmak için kullanacağın cihazlar...
    mapi oluşturmak uzun ve uğraştırıcı bir süreç bende aynı şeyi diyorum power commandere gerek yok sitede yer alan hazır maplerden birini ecuya yüklemek yeterli ama bunu yapmak için ecuya ulaşmak gerek ecu tune kitler var onlarda bir power commander parası bu işi yapan birisine hazır maplerden birisi yükletilebilir ama yine pahalıya patlar

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mapi oluşturmak uzun ve uğraştırıcı bir süreç bende aynı şeyi diyorum power commandere gerek yok sitede yer alan hazır maplerden birini ecuya yüklemek yeterli ama bunu yapmak için ecuya ulaşmak gerek ecu tune kitler var onlarda bir power commander parası bu işi yapan birisine hazır maplerden birisi yükletilebilir ama yine pahalıya patlar
    Aynı şeyi söylüyoruz aslında

@Angrypower, bu ECU map vs. işlerini yaparsan alt devirlerin ölmez ancak özellikle olmasını istediğin gaz kapattığında patırdama patlama sesleri de olmaz. (Olmaması iyi zaten; o sesler oluyorsa motor çok fakir veya çok zengin çalışıyordur, ilkinde aşırı ısıtma ve ömründen yeme ihtimali ikincisinde de verimsiz yakıt sarfiyatı artıyor...) @uzay gemisinin paylaştığı videoda eleman motor freni kalmadı ve alt vites devir tepkisi çok iyileşti diyor ECU remap yapılmış motorda.

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Merhaba,

yamaha mt07 için şöyle bir akü karşılaştırması yaptım burada bulunsun diye ekliyorum.

Marka Unibat
    Model CTZ10S-BS
    Volt 12
    Amper 8,6
    CCA 190
    En 87
    Boy 150
    Yükseklik 93
    Fiyat 440

Marka BS
    Model BTZ10S-BS
    Volt 12
    Amper 8,6
    CCA 190
    En 88
    Boy 150
    Yükseklik 93
    Fiyat 280

Marka VARTA
    Model TTZ10S-BS
    Volt 12
    Amper 8
    CCA 150
    En 87
    Boy 150
    Yükseklik 93
    Fiyat 390

Marka Yuasa
    Model YTZ10s
    Volt 12
    Amper 8,6
    CCA 190
    En 87
    Boy 150
    Yükseklik 93
    Fiyat 890

Marka Bosch
    Model YTZ10S-BS
    Volt 12
    Amper 8
    CCA 150
    En 87
    Boy 150
    Yükseklik 93
    Fiyat 385
    maktama ve french press bunu beğendiler.

XGAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    N-Max 155
    New 2020 Yamaha MT-07 Spied Testing
    https://www.motorcyclistonline.com/n...spied-testing/

Motosikleti
    MT-07
    Merakımdan soruyorum Mt-07'lerinize ne lastik taktınız? MT-60 RS Corsa kullanan oldu mu?

Motosikleti
    MT-07
    Jant'ta sürüyorsunuz. O da güzelmiş

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Aldın mı Corsa'ları? Hayırlı olsun. Tahminimce arka lastik çabuk bitebilir, oldukça yumuşak bir meret...

Motosikleti
    MT-07
    Yok yahu ne alması. Ne alacağıma da karar veremiyorum. Nede olsa değiştiririm die de arka lastiği yanlamaktan da tırsmıyorum. Şimdilik battlaxlar iyi ama bakacağız. En kötü road4'e yürürüm herhalde. Bildiğim lastik zaten.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Çok fiyat farkı yoksa Road 5 al, 4'lerden hallice iyiler...

drejj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O işi hakkıyla yapmak biraz kesenin ağzını açmak gerektiriyor. Bir sürü ürün var da bir örnek olarak yandakini verebilirim: Dynojet Power Commander products for Yamaha FZ-07 / MT-07 2018

Bu üründe fuel mapping'i tamamen kendin de yapabilirsin veya hazır map'lerden birini kullanabilirsin. (Arrow full system için hazır map var mesela...)

Senin sistemine en uygun map'i üretmek için Auto Tune Kit de alabilirsin.

Benzer başka bir çok ürün var; mesela EJK Fuel Controller, süpermoto / enduro kullanıcılarında görmüştüm. Araştırmak lazım.

Ama kesenin ağzını açmadan olmuyor, daha doğrusu optimum şekilde olmuyor diyelim...
    Yamahalar da Ecu'ya yazılım atmak için ayrıca power comander gibi ikinci ecu almanıza gerek yok.Stock ecu ya da yazılım atabilirsin,tabi aparatların varsa.Şimdi gelelim asıl can alıcı noktaya,kendi map'ni oluşturabilir hatta fazladan 15-20 hp bile güç alabilirsin amaaa motor içinde ki fazladan bu artışı motorun içinde ki aksamlar kaldırabilir mi?elin de dyno olmadan ne kadar hava ne kadar yakıt verdiğini tam yük de neler olduğunu nasıl göreceksin?Test edilip lisans almamış fazla güç için yapılmış her map elin de sonun da en zayıf bulduğu yerden patlak verecektir.ya subaplardan ses gelecek,ya segmanların erken bitecek ya da kol boşaltacak ama elin de sonun da bir yerden patlak verecek.
    bir arkadaş ft ecu nun lisanslı test edilmiş yazılımlarını atıyor.100 dolar sadece lisans bedelini ft ecu ya veriyorsun 400-500 tl de arkdaş alıyor.
    Site bu https://ftecu.com/shop/category/fz-7-yamaha/
    Haa alt devirlerin ve üst devirlerin iyileşecek ama hele ki katalizör falan da yoksa motor frenin azalacak ve gazı kestiğin de patır patır sesler artacak bunun sebebi arkdaşın dediği gibi düzensiz zengin fakir karışım çünkü yazılımla oksijen müşürü de devre dışı kalıyor.
    bir ihtimal daha var istersen o patırdama tak çat silah sesi gibi sesleri istersen yazılımda kapattırabiliyorsun ve motor daha da iyi yürüyor.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Bu güzel işte, ama Dyno gerekiyor:

En az 3 tur lazımmış, her turda aletin yaptığı map'i ECU'ya atıyorsun, sonraki turu yapıyorsun, böylece optimum map'a erişiyorsun.

Motosikleti
    CBR650R 2020
    Yok yahu ne alması. Ne alacağıma da karar veremiyorum. Nede olsa değiştiririm die de arka lastiği yanlamaktan da tırsmıyorum. Şimdilik battlaxlar iyi ama bakacağız. En kötü road4'e yürürüm herhalde. Bildiğim lastik zaten.
    Hocam battlaxlar çok zor ısınıyor ama sonrası gerçekten güzel. Bende bu sezonu geçirip anlas ya da mitas tarzı üretimlere bakacağım. Forumda kullananlar çok memnun. Fiyatlarda güzel. Değişim ya da araştırma falan yaparsanız paylaşın lütfen. İyi forumlar.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Aga,cst lastiklerede bir bak

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler