Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Öyle saçmalık olur mu yahu? Heyecandan dikkat etmemişsin, yol yakınken iste bari. Honda'daki gibi servis kaşeleri kılavuzdaysa kaşeletirsin...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Garanti kitapçığı var. Kaşelettiriyorum kavga dövüş. Sistemde işli diyorlar. Beni ilgilendirmez diyorum

İngizcesini anlıyorum die pek şeetmiyorum açıkçası. Lakin daha bir hoş, daha bir güzel oldu. Gazı her açtığımda başka bir haz veriyor. 6000rpm’yi geçmiyorum rodajın ikinci aşamasında die ama yok böyle bir tatlılık. 1-1 değilde 2-3 atlıyor km sayacı. Bu haliyle de isteklerimi yeteri kadar karşılıyor ve daha az yakıyor :

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    6.000'den sonra azgın...

Motosikleti
    MT-07
    Şuradan geçeceğim dediğimde oradan geçiyorum. Acaba gitmezmi die hiç kendi kendime hesap yapmıyorum. 120-140 arası saçma sapan gazlamalı 4,6lt yakıyor ki benim MT-25'e göre çok güzel bir değer bence. Aynı hatta daha az yakıyor.

Motosikleti
    CBR650R 2020
    Bugün gaza gelip susturucuyu çıkardım tiger 780 egzoz. Aga çok ötüyor ya. Valla ayıp ediyor gibi hissediyorum. Trafikte farkedilmek çok güzel ama caddede yürüyen insanlar arkadan neler diyorlardır. Ayda bir gaza gelip söküyorum akşamına geri takıyorum

Motosikleti
    MT-07
    Bende takacağım bir tane ahdım var. Lakin nereden alınır? Kime taktırılır? Ferik Egzoz ne kadardır? Bunları merak ediyorum. Polis çevirir diyen arkadaşları duyar gibiyim. Yunuslar hariç çevirmeye fazla denk gelmiyorum. Zaten zevk için sürdüğüm göz önüne alınırsa biraz zor görürler. İşe giderken ise zaten o saatlerde polis mümkün mertebe araç çevirmiyor emniyet şeridindeki abiler rahat gitsinler die.

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Motosikleti
    MT-07
    Benim motoruda 500km'den beridir yakaladığım bir ses var. 1000km'ye kadar zincirin bolluğuna bağladım ama bugün gene farkettim. 4500rpm'de fikfikfik die öten bir ses alıyorum. Nerede olduğunuda çözemedim. Gidişinde duruşunda da bir şey hissetmedim ama bununla karşılaşan var mıdır acaba?

numan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    st rs
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motoruda 500km'den beridir yakaladığım bir ses var. 1000km'ye kadar zincirin bolluğuna bağladım ama bugün gene farkettim. 4500rpm'de fikfikfik die öten bir ses alıyorum. Nerede olduğunuda çözemedim. Gidişinde duruşunda da bir şey hissetmedim ama bununla karşılaşan var mıdır acaba?
    Olası aklıma gelen şeyleri yazayım. Takoz taktırdıysan onun kapağını kontrol et(daha önce karşılaştırdım. başka motor), gidon - üst mesnet bağlantısı altındaki pul(alt tarafta - daha önce karşılaştım - mt07), orjinal olmayan manet taktırdıysan onların bağlantıları saçma olacak ama anahtarlık
    Angrypower bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Takozlar mevcut. Birde üst mesnete bakayım. Takozların zangırdaması muhtemel de üstünde dandik sticker var die hiç bakasın gelmedi. Aklımda bulunsun. Teşekkürler.

Motosikleti
    Mt 07
    Benım motor 60 bin km de. Önceki sahibi subap ayarı yaptırmamış bari ben 60 bin bakımında yaptırayım dedim. Debriyaj balataları da değişecekti 5000 tl fiyat verdi servis. Bu arada kitapçığa göre subap ayarı için 40 bin de bir denmiş. Bu iş canımı sıktı yok mudur bunun daha ekonomik yolu?

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı forumcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benım motor 60 bin km de. Önceki sahibi subap ayarı yaptırmamış bari ben 60 bin bakımında yaptırayım dedim. Debriyaj balataları da değişecekti 5000 tl fiyat verdi servis. Bu arada kitapçığa göre subap ayarı için 40 bin de bir denmiş. Bu iş canımı sıktı yok mudur bunun daha ekonomik yolu?
    5 bin lira neymiş öyle özel servislere sorabilirsiniz.

@angrypovir fikfikfik sesi motorun sesi olmasın. stok egzoz olunca fazla seste yok genelde motorun karakteristik krank uğultusu duyuluyor

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Yok artık..
    https://www.google.com/search?biw=12....0.q-CDf0H7-h8

Motosikleti
    Mt 07
    Subap ayarı için motoru indirmek zorundayız dedi servis. Alan dar olduğu için üst kapak , külbütör kapağı vs açılacakmış. Tüm bunların contası yenilenecek. Şimler tanesi 80 tl idi sanırım kaç tanesi değişecek açılınca tespit edilecek ve senkron ayarı yapılacak. Yağ değişecek, debriyaj balatası orjinali tam set 1000 tl üzeri. İşçilik 1500 + kdv gibi çıkar dedi. Yani debriyaj hariç 4000 tl ben debriyajı da kattım 5000 tl. Bu işler artık böyle mi yoksa bana mı fazla geldi bilemedim.

Nihayetinde EBC balata , motul yağımı alıp mahalledeki ustamla beraber bakım yapıp sezonu bitirmeye karar verdim.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ben 4.000'e nasıl gelindi anlamadım ama? 1500 + KDV'den sonrası nedir?

Motosikleti
    09
    Subap ayarı için motoru indirmek zorundayız dedi servis. Alan dar olduğu için üst kapak , külbütör kapağı vs açılacakmış. Tüm bunların contası yenilenecek. Şimler tanesi 80 tl idi sanırım kaç tanesi değişecek açılınca tespit edilecek ve senkron ayarı yapılacak. Yağ değişecek, debriyaj balatası orjinali tam set 1000 tl üzeri. İşçilik 1500 + kdv gibi çıkar dedi. Yani debriyaj hariç 4000 tl ben debriyajı da kattım 5000 tl. Bu işler artık böyle mi yoksa bana mı fazla geldi bilemedim.

Nihayetinde EBC balata , motul yağımı alıp mahalledeki ustamla beraber bakım yapıp sezonu bitirmeye karar verdim.
    Üst kapak çıkması için tüm motorun ineceğini pek sanmıyorum depo ve çoğu karenaj sökülür ama motor sabit kalır. Muhtemelen motoru indirmeden sökmek için alan vardır milimlede olsa kurtarması lazım. araçlar tasarlanırken servis uygulamalarinda yapılacak olan sökme takma işlemini kolaylaştırmak için parçaların çıkmasını sağlamak gibi amaçlarla alan bırakılır. yapılacak işlemler düşünülür. Her araç için geçerli değil tabi ki

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Art niyet kokuyor. Üst kapağın sökülmesine gerek bile yok normalde.

Motosikleti
    09
    aklımda iş fikri var Çin'den mt07 için gösterge koruyucu getirmeyi ve cüzi bir miktar kar ile satmayı düşünüyorum.
    Örnek ürün https://m.n11.com/yamaha-mt-09-ekran...ilm-P243985044
    Tabiki bu fiyata olmayacak yarı fiyatına olacak. aynı ürünün mt07 için olanından getirtebilirim merak ettiğim rağbet görür mu bu konuda görüşlerinizi merak ediyorum

Motosikleti
    MT-07
    Walla ben sipariş ettim geliyor. Para bağlayıp beklemek zorundasın...

Motosikleti
    09
    kimse salak değil şu ürünü AliExpress benzeri bir siteden kargo dahil 10-20 TL arası bulabilirken 70tl Türkiye'de verilmez. Tek sıkıntı kargonun geç gelmesinden dolayı bekleme süresi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler