Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaslar merhaba, led far takan var mi aranizda? Ben kendim taktim ancak kisadayken onumde far huzmesi gorunmuyor uzundayken kisaymis gibi gorunuyor..Boyle bir sorun yasayan oldu mu? Ankara'dayim, nasil cozebilirim yonlendiren olursa cok sevinirim..Tesekkurler,

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    Selam arkadaşlar, ben de aranıza Ankara'dan katıldım. 2018 ABS bir MT07 sahibiyim. Yakında ilk bakıma gideceğim. Yamaha Baydar konusunda tavsiyeleri, deneyimleri olan var mıdır? Kılavuzu yaladım yuttum ama servis konusu beni hep korkutuyor. Bir de egzoz düşünüyorum, bütçem çok da fazla değil, yani akrepe falan hak getire. Tiger düşünüyorum ama bir yandan da iki katı fiyatına Akrapovic Racing Line ilgimi çekmiyor değil. Sizce değer mi? Tiger kullanan arkadaşlar memnun mudur?

Gazı hafif açınca bir hödö hödö edip zıplama hali var, acaba bu normal mi? Bir de Yamaha mail atmıştı, arka zincir muhafaza vidalarında hata var değişime getirin diye, gittim ancak 1000 bakımında hallederiz dedi Yamaha Baydar. Acaba böyle bir değişim yaptıran var mı?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı canoz67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar, ben de aranıza Ankara'dan katıldım. 2018 ABS bir MT07 sahibiyim. Yakında ilk bakıma gideceğim. Yamaha Baydar konusunda tavsiyeleri, deneyimleri olan var mıdır? Kılavuzu yaladım yuttum ama servis konusu beni hep korkutuyor. Bir de egzoz düşünüyorum, bütçem çok da fazla değil, yani akrepe falan hak getire. Tiger düşünüyorum ama bir yandan da iki katı fiyatına Akrapovic Racing Line ilgimi çekmiyor değil. Sizce değer mi? Tiger kullanan arkadaşlar memnun mudur?

Gazı hafif açınca bir hödö hödö edip zıplama hali var, acaba bu normal mi? Bir de Yamaha mail atmıştı, arka zincir muhafaza vidalarında hata var değişime getirin diye, gittim ancak 1000 bakımında hallederiz dedi Yamaha Baydar. Acaba böyle bir değişim yaptıran var mı?
    Baydar'ı kimse sevmez ama ben bi yanlışlarını görmedim. Garanti kapsamındaysa başka seçeneğin yok zaten.

Akrep alıcak bütçe varsa başka birşeyle ilgilenme, mivv speed edge veya akrep titanyum - carbon mt07de kullanılacak egzozlar gerisi yaramaz.

Silkelemede normal, 4 silindire geçince anladım bende 😊

Motosikleti
    MT-07
    Yoshimura’yı neden es geçiyorsunuz? Bende gayet güzel ses veriyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    Çok teşekkürler. Mivv'e de bakacağım. Tork zıplaması değil zaten o anlaşılıyor ama alışacağız bakalım

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:51 ----------

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yoshimura’yı neden es geçiyorsunuz? Bende gayet güzel ses veriyor.
    Yoshimurayı bir kez gördüm, dinledim ama sanki egzoz sesini tizleştiriyor gibiydi biraz. Evet bir gümbürtü var ama, özellikle aradığım gaz kesişlerindeki o patlama aslında benim. O yüzden Yoshiyi hiç katmadım :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:52 ----------

Alıntı sabracadabra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar merhaba, led far takan var mi aranizda? Ben kendim taktim ancak kisadayken onumde far huzmesi gorunmuyor uzundayken kisaymis gibi gorunuyor..Boyle bir sorun yasayan oldu mu? Ankara'dayim, nasil cozebilirim yonlendiren olursa cok sevinirim..Tesekkurler,
    Ben de takmak istiyorum, kendiniz mi taktınız yoksa bir yerde mi? Kaliteli, güzel birşey bulmak lazım, çok yakışır diye düşünüyorum. Zaten bu fiyata neden hala LEDsiz satıyorlar anlamış değilim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    Arkadaşlar, geçen aklıma geldi bakayım dedim. MT07 2018 ABS, yurtdışı fiyatı olarak 9491 Euro gibi bir fiyat. E Şimdiki kur ile hesapladığınızda neredeyse 66.000 TL'yi geçiyor. Acaba 2019 model ne kadara gelecek. Bence bayi ve yeni model konusunda ciddi sıkıntı yaşanacak. Siz ne düşünüyorsunuz ?

gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Yakın zamanda Mt 07 min zincir ve dişli setini değiştirmek istiyorum. Yakın zamanda değiştirmiş olup fiyat konusunda yardımcı olabilecek kimse var mıdır ?

Motosikleti
    MT07
    Akü bitmişti şarj edip geri bağladım.Kontak açtığımda 5b__30 şeklinde bir arıza kodu arıza lambası ile geldi.Motor çalışmadı.
    İnternetten ilgili koda baktığımda ise latch up detected şeklinde bir açıklama buldum ancak başka herhangi bir bilgi bulamadım.Konuyla alakalı bilgisi olan var mı ?

Not:Akünün - kutbuna bağlı ne olduğunu bilmediğim ince bir kablo takılıydı.İlk başta o nu takmamışım.Takınca düzeldi.o kablonun da ne olduğunu bilmiyorum.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Yatma-devrilme açı sensörüymüş. Burada bahsediliyor.;
    https://fz07.org/thread/127/yamaha-f...oday/?page=489
    StiF bunu beğendi.

Motosikleti
    MT07
    Sensorle ilgili bi problem olacağını düşünmüyorum.Muhtemelen ECU dedikleri parçada (beyin oluyor heralde) bir anlık bir sıkıntı oldu.Tekrar takınca kabloları düzeldi sanırım.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Problem yani arıza falan demiyorlar zaten, 10 sn. bekleyip, bir şey yapınca düzeliyormuş. Tam okumadım.

nightshift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    selamlar arkadaşlar
    mt 07 2018 ile aranızdayım. Bu motoru yapanlardan Allah razı olsun
    enjoy your ride and enjoy forever

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı nightshift adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar arkadaşlar
    mt 07 2018 ile aranızdayım. Bu motoru yapanlardan Allah razı olsun
    Hayırlı olsun. Merakımdan soruyorum. 2017 model ile 2018 model arasında TR'De fark var mı? Yoksa 2018'ler Avrupa'da revizyona uğradı, TR'ye 2019'da mı gelecekler?

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Merakımdan soruyorum. 2017 model ile 2018 model arasında TR'De fark var mı? Yoksa 2018'ler Avrupa'da revizyona uğradı, TR'ye 2019'da mı gelecekler?
    Bu aralar Mt07 konusunda dolaniyorsun.

2014 model yipranmamiş olani iyi gider hee..100den 200e uzarken,bedendeki tüm kurtları döker

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu aralar Mt07 konusunda dolaniyorsun.

2014 model yipranmamiş olani iyi gider hee..100den 200e uzarken,bedendeki tüm kurtları döker
    En kötü bir tane bulayım. Zincir dişli seti değişir, üstüne en kötü ön çatal değişir die bakıyorum. Motorunu öldürebileceklerini sanmıyorum aletin. Yalnız Abs olmazsa olmaz gözümde

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:49 ----------

Bu sayfada ölmüş. Sorumuza cvp alamayacağız anlaşılan :(

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Yamaha Türkiye sayfasında "ön çatallar sportif bir karakter için yenilenmiş ayarları içerir" yazıyor. Eski amortisör ayarlarının çok yumuşak olduğundan bahsedilirdi; sportif demek sert demek. Bence yenilenmiş haliyle Türkiye'de.
    Angrypower bunu beğendi.

nightshift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    fark var. herşeyden önce kasa tamamıyle değişti. ön çatal amortisörleri de değişti fark vs bağa var. yurtdışında da aynı ama 2 versiyonu var. 1 tanesi ehliyet sınıfına göre 35 beydir ( hatırladığım ) diğeride bizim bildiğimiz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:21 ----------

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha Türkiye sayfasında "ön çatallar sportif bir karakter için yenilenmiş ayarları içerir" yazıyor. Eski amortisör ayarlarının çok yumuşak olduğundan bahsedilirdi; sportif demek sert demek. Bence yenilenmiş haliyle Türkiye'de.
    kesinlike yenilenmiş hali bir de euro 4 standartı var tabi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:22 ----------

var mı Tek,rdağ çevrelerinde oturan arkadaşlar. Ara ara gazlarız
    enjoy your ride and enjoy forever

Motosikleti
    MT-07
    Ben motoru alabilsem sürekli Uçmakdere'de görürsünüz beni. Karşıya geçeceğim zaman 488tl kitliyorlar. Köprü parasıda cabası. Bundan sebeptirki; Uçmakdere candır, gerisi heyacan
    nightshift bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Uuu haritadan baktım da feci virajlı yollar var orada.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:52 ----------

Uzak ama; iki viraj yapacağım diye gitmem ben, geçerken olur ama

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uuu haritadan baktım da feci virajlı yollar var orada.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:52 ----------

Uzak ama; iki viraj yapacağım diye gitmem ben, geçerken olur ama
    İşte sabah depo fulleyip, gidip 3-5 tur atıp, Silivri'ye dönüp kahvaltı ve nargile ile günümü iç ediyorum. Yoksa can sıkıntısından sağa sola sarıyorum ve gene kovuyorlar. Biraz mecburiyetten gidiyorum bende

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler