Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Fiery_boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 ABS
    Alıntı mrsavas02 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, ben 2018 sıfır olarak mt07 alacağım fakat dün internetde tanıtıcı videolar var izledim keremahero nun ve bir fuar videosu bunlarda yeni mt07 de akropoviç egzoz ve elcikler eklenmiş ama sahibinden bakınca 2018 olarak satılan hiç bir motorda o egzoz ve elcikleri göremedim acaba o tanıtılan 2018 le bunların farkı ne?

Video bu

https://youtu.be/3oNPfHeZcbY
    hocam fuara gelen motosikletlerin çoğu modifiyeli şekilde gelir ve üzerindeki tüm herşey extradır. orada da üzerine takılmış parçalar dahil satılıyor. mesela ben 2016 senesinde fuarda sarı renk Yamaha xv950 racer görmüştüm üzerinde akro egzoz spor manetler ve aynalar vardı fakat bayi satışı böyle olmuyor. ben hiç modifiyeli sıfır motor satan görmedim. fuar hariç

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mccxcix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Arkadaşlar iyi forumlar, motorumu satıyorum ilgilenen arkadaşlar ulaşabilirler.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...6345029/detay/
    "Olmadı Diye Sızlandığın Duaya,Gün Gelir Olmadı Diye Şükredersin."Şems-i Tebrîzî

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Şimdi biz alışmışız düşük cc tek silindir motorlara, redline 140 'ta kendimizi Rossi sanıyoruz. Bugün Yamaha Mt-Tour etkinliğinde Mt-07'yi test ettim. Oha bu nasıl motor böyle.. 17 km sürdüm, hayatımda bu kadar korktuğumu hatırlamıyorum, ayı gibi gidiyor mübarek..

Boşver hocam 40.000 tl lik ampüllü sinyal kakalayan yamaha türkiye'den motor alınmaz.

Motosikleti
    MT 07 NF 2018
    Antalya burdamısın ???? Antalya mt gezi grubuna denk gelmedim hiç kuralım diyorum dm pls

Fiery_boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 ABS
    istanbul anadolu yakasında süren mtcilerdm atabilir grup murup yaparız. lastik yakmak serbest ��

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi biz alışmışız düşük cc tek silindir motorlara, redline 140 'ta kendimizi Rossi sanıyoruz. Bugün Yamaha Mt-Tour etkinliğinde Mt-07'yi test ettim. Oha bu nasıl motor böyle.. 17 km sürdüm, hayatımda bu kadar korktuğumu hatırlamıyorum, ayı gibi gidiyor mübarek..
    Aynen Mt7 yere tutunmadan gidiyor,170km/h kadar kesintisiz yardir yardir uzuyor..sonrasi ruzgarla dans başliyor...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:52 ----------

Alıntı mccxcix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar iyi forumlar, motorumu satıyorum ilgilenen arkadaşlar ulaşabilirler.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...6345029/detay/
    Usta motorun çiçek gibi,hayirli muşterin olsun..izmirdeki kuzen geçen hafta nc yi satip 2015 mt7 aldi 18.000 km 30.750 tl,tam senin forumda yazdigin zamanlar daha evvel gorseydim senin motor tam alinmalikmiş..nasip kismet..

Arkadaslar tracer7 ya da mt07 ile en uzun yapilan km yurt içi, yurt dışı kac km gördünüz? Bizim motorlarin iyi bir kullanim ile kac km omru vardir acaba?

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı emre xt125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar tracer7 ya da mt07 ile en uzun yapilan km yurt içi, yurt dışı kac km gördünüz? Bizim motorlarin iyi bir kullanim ile kac km omru vardir acaba?
    Ömrünü tüketecek kadar benzin paran var mı?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı emre xt125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    225bin km.

Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ömrünü tüketecek kadar benzin paran var mı?
    Sanirim var. Bi 400.000 görür mü?

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    190.000 km. satılık ilanı görmüştüm.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben 32 binde satmistim. Saat gibiydi hala. Avrupada 250 binde hala tikir tikir isleyen ornekler var.

MT serisi (mt-25i dahil etmiyorum cunku MT serisiyle alakasi yok o blogun ama 07,09,10 r1 vs) muthis bir muhendisliktir kolay kolay bozamazsiniz oyle tekerle devir kesiciye alip alip gezmeyle.

Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 32 binde satmistim. Saat gibiydi hala. Avrupada 250 binde hala tikir tikir isleyen ornekler var.

MT serisi (mt-25i dahil etmiyorum cunku MT serisiyle alakasi yok o blogun ama 07,09,10 r1 vs) muthis bir muhendisliktir kolay kolay bozamazsiniz oyle tekerle devir kesiciye alip alip gezmeyle.
    Cok teşekkürler, guzel bilgiler için. Teker yapmiyorum, kesici filan hiç gormez bile motorum. Sakin kullaniciyim, motoru isitmadan hareket etmem. Ani gaz vs yapmiyorum. Hizlanacaksam bile kademeli hızlanıyorum. Umarim sorunsuz uzun yillar kullanabilirim.cunku motorumu satmayi düşünmüyorum. Benimle yaşlansin

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:38 ----------

Alıntı -Black- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    190.000 km. satılık ilanı görmüştüm.
    Turkiye'de 204.000 km de mt 07 vardi ilanda. Yabanci motosiklet sitelerinde daha uzun kmler vardir belki

mccxcix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen Mt7 yere tutunmadan gidiyor,170km/h kadar kesintisiz yardir yardir uzuyor..sonrasi ruzgarla dans başliyor...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:52 ----------

Usta motorun çiçek gibi,hayirli muşterin olsun..izmirdeki kuzen geçen hafta nc yi satip 2015 mt7 aldi 18.000 km 30.750 tl,tam senin forumda yazdigin zamanlar daha evvel gorseydim senin motor tam alinmalikmiş..nasip kismet..
    Nasip değilmiş dostum demekki, ilanı güncelledim şuraya linkini bırakıyorum.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...96345029/detay
    "Olmadı Diye Sızlandığın Duaya,Gün Gelir Olmadı Diye Şükredersin."Şems-i Tebrîzî

Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    Selam arkadaşlar,

Evlenirken borçlanmadan ev mobilyası ve beyaz eşya alabilmek için DL 650 V-Strom'umu satmıştım. Aradan 7 yıl geçti, bir aksilik olmaz ise 1-2 hafta içerisinde Tracer 700 alarak yeşil sahalara geri dönüş yapıyorum. Tracer 700 için de ayrı bir forum başlığı var ancak çok aktif değil, buraya Tracer 700 kullanıcılarını da kabul ediyor musunuz yoksa "burası çıplaklar kampı, karenajlı motor giremez" mi dersiniz bilemedim.

Neyse, çevrenizde düşük km'li 2017 Tracer 700 satan varsa haberdar edin beni, paramın vadesinin dolmasını bekliyorum. Ardından ilk iş motoru alıyorum.

- Cenk Menderes
    oialdemir ve dogacıdogan bunu beğendiler.
    Kralını tanımam. Edirne Motorcycle Club!!!

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar abs li versiyonunu almak istiyorum.Güzel gazlaması vardır orası kesin.Dominardan sonra umarım bana büyük gelmez.Yalnız kafama takılanlar var cevap alabilirsem baya bilgi sahibi olurum.Abs nasıl?Arka tekerdede abs varmı?Gece aydınlarması nasıl stock lambalar ile?Sele konforu nasıl?Motor dengesi nasıl?Varsa kronik sorunu?İkinci el alırsam dikkat etmem gereken nelerdir?Siz tecrübeli Mt07 sahiplerinin birinci elden görüşlerini merak ediyorum.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Bu MT07' de ki arkadaş kimse çok hoş sohbet bir insandı. Umarım eve sağlam gitmiştir

https://www.youtube.com/watch?v=ik4ZUYNR704&t=89s

https://www.youtube.com/watch?v=ik4ZUYNR704&t=89s" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

Metilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar abs li versiyonunu almak istiyorum.Güzel gazlaması vardır orası kesin.Dominardan sonra umarım bana büyük gelmez.Yalnız kafama takılanlar var cevap alabilirsem baya bilgi sahibi olurum.Abs nasıl?Arka tekerdede abs varmı?Gece aydınlarması nasıl stock lambalar ile?Sele konforu nasıl?Motor dengesi nasıl?Varsa kronik sorunu?İkinci el alırsam dikkat etmem gereken nelerdir?Siz tecrübeli Mt07 sahiplerinin birinci elden görüşlerini merak ediyorum.
    Şimdiden hoş geldin kabileye Arka tekerde abs var ve arka fren dozajlaması çok rahat. Gece aydınlatması halojen far göz önüne alındığında fena değil. Ağırlığa göre arka amortisör ayarını yapmayı/yaptırmayı unutma yoksa ağırlıkla ön far daha yukarıyı aydınlatıyor. En uzun yolculuğum aralıksız 100 km civarında oldu. Sele konusunda hiç bir rahatsızlık hissetmedim. (70 kilo civarıyım) boya göre gidonu yükseltmek isteyebilirsin belki ama çok da olmazsa olmaz değil. Aynalar bana göre biraz alçakta kalıyor ve omuz gösteriyor. Gidonu yükseltme ile bu sorun da çözülüyor. Motorun dengesi gayet yerinde. Süspansiyonların yumuşak oluşu virajlarda hafif huzursuzluk yaratabilir ama güzel bir asfaltta gayet keyifli viraj almak da mümkün. Kronik sorun yok. İkinci el alırsan özellikle ön amortisör keçelerine dikkat et. Torklu makina ve tekteker seven birinin elinden çıktıysa ön takım zorlanmış olabiliyor. Artçı için pek keyifli bir motor olmadığını bil. Dominardan sonra biraz temkinli olduğunda hiç bir sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum. Zaten her yeni motorda alışma sürecinde temkinli olmakta fayda var.

Aklına takılan bir şey olursa cevaplarım.

fantasik34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt07 abs Titanium akrapovic-Apache rtr 150
    Güncel whatsapp grubu varmi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler