Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı memoly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ah be kardeş böyle konuşuyorsunya iyi güzel amortisörleri kötü diyorsunda, bende mt 07 stock kullanıyorum şu an giremediğim viraj çıkamadığım viraj olmadı AEA ı izlemişsin belli ) sana şöyle söyliyim virajlar çok ürkütücü değil he bir 1000 cc makinayla karşılaştırırsan yada 600 lük ss le dediğin doğru ama netice itibari ile bu naked! kaldı ki stock lastiklerini normal yolda sıfıra kadar indiren biriyim senin o çok kötü dediğin amortisörlerle! Bu tamamen sürücü ile alakalı bir durum çok köü değil yani amortisörler, kaldı ki bu motoru alanların %85 i zaten viraj için almıyordur eminim( Bu arada ben amortisörleri değiştirmeyi düşünüyorum ama neden bizim çocuklarda hep 1000cc var biraz yakın gitmek için virajda ) )

Yani demem o ki frenler ve amortisörler iyi dir arkadaşlar alacak olanlar sakın tedirgin olmasın.
    Kesinlikle katılıyorum. Absli versiyonda frenler çok başarılı erken devreye girmiyor abs.
    Benim amortisörler en sert ayarda ve virajda hiç tedirgin etmedi beni.
    Michelin lastiklerle dibi görmüşlüğüm var.
    Geçen bi amca yolda bana diyoki bende bundan alcaktım ama almadım.
    Ee neden almadın amca?
    Şasisi ince bunun esniyor ondan beğenmedim.
    ağzımdan 2 kelie döküldü. Hayırlısı olsun amca..
    memoly bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Alıntı mrt20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle katılıyorum. Absli versiyonda frenler çok başarılı erken devreye girmiyor abs.
    Benim amortisörler en sert ayarda ve virajda hiç tedirgin etmedi beni.
    Michelin lastiklerle dibi görmüşlüğüm var.
    Geçen bi amca yolda bana diyoki bende bundan alcaktım ama almadım.
    Ee neden almadın amca?
    Şasisi ince bunun esniyor ondan beğenmedim.
    ağzımdan 2 kelie döküldü. Hayırlısı olsun amca..
    Frenlerin başarısıyla ABS ilişkisini açıklayabilir misin?

Lastikte dip görmeyle şasi esnemesinin ilişkisinide?
    Sokollu bunu beğendi.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar Geçenlerde motora folyo kaplama uygulamıştım .Resimlerini yakından yükleyememiştim ancak fırsatım oldu. Bir iki noktada kenardan kalkmalar oldu. Onları parmağımla bastırarak yapışmasını sağladım. Hiç de fena durmuyor.Bu bayramda Eşimle birlikte üzerinden inmedik desem yeridir. Çok keyifliymiş gerçekten

Eagle7 bunu beğendi.

Alıntı fedos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar Geçenlerde motora folyo kaplama uygulamıştım .Resimlerini yakından yükleyememiştim ancak fırsatım oldu. Bir iki noktada kenardan kalkmalar oldu. Onları parmağımla bastırarak yapışmasını sağladım. Hiç de fena durmuyor.Bu bayramda Eşimle birlikte üzerinden inmedik desem yeridir. Çok keyifliymiş gerçekten

http://i.hizliresim.com/3A6QXr.jpg
    O rüzgar kesiciyi nereden aldınız acaba?Bende bir tane düşünüyorum ama internette çok göremedim markası modeli falan nedir?

meapa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Titan, Honda CBF 150, Yamaha MT07, Bajaj Box
    Resimdeki cam puig mi acaba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:09 ----------

Alıntı deadline adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu anda fiyatları birbirine yakın 3 capon askeri de er6-n, mt07 ve sv650 bu pazarda güzel ürünler ve kullanıcısını üzmezler. Ben bugün alacak olsam sanırım gene 07 alırdım çünkü eğlence faktörü diğer 2 rakibine göre daha yüksek. Fiyat olarak bu 3 motora göre pahalı kaçan ktm 690r duke eğlence açısından 07'yi de döver
    Merhaba, bir 'eğlence'dir söylenip duruyor. Mt07 eğlenceli derken ne denmek isteniyor anlamadım. Eğlence kavramını açar mısınız biraz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:29 ----------

Alıntı karamarat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O rüzgar kesiciyi nereden aldınız acaba?Bende bir tane düşünüyorum ama internette çok göremedim markası modeli falan nedir?
    Bence bu model puig'in windsheld naked modeli. Puig'in ürünlerini Türkiye'ye mototaş diye bir firma getiriyor. Ama nedense firmanın şeffaflık seçenekleri olmasına karşın Türkiye'ye çoğunlukla ya siyahını ya da koyu fümesini getiriyor.

Alıntı meapa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, bir 'eğlence'dir söylenip duruyor. Mt07 eğlenceli derken ne denmek isteniyor anlamadım. Eğlence kavramını açar mısınız biraz.
    Kısa şase, hafif ıslak ağırlık ve düşük devirden itibaren dolu dolu gelen tork. Bu nedenle ani hızlanma ve kıvraklığı diğer rakiplerine göre oldukça iyi ve sürüşü daha eğlenceli hale getiriyor. Trafikte oldukça seri ve kıvrak bir şekilde kullanabiliyorsunuz ve adrenalin dolu bir seyahat oluyor
    fedos ve aquarist4 bunu beğendiler.

aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    Arkadaşlar size bir sorum olacak MT07 ye yan çanta filan koyanınız varmı acaba oluyormu

Ben ikinci aldım . Üzerinde "biadil" yazıyor. http://biadil.com/

Birde Sultanbeyli de GP kompozit var .Sahibi ,Evren.
    Motorcu bi kardeş , efendi çocuk.Bir çok aksam üretimi mevcut .Sanırım fiyatları 150-200 arası değişir.

Alıntı karamarat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel bakan , güzel görür.

meapa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Titan, Honda CBF 150, Yamaha MT07, Bajaj Box
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet merak edenler için yazayım depomuz F trip lerde yanıp sönmeye başlayınca 76 km gidebiliyoruz arkadaşlar. Sonrasında motor çekişten düşüyor ve stop ediyor.
    Ardından kaskımızı çıkarıp aynaya takıyor ve başlıyoruz en yakın petrole doğru yürümeye. Sabah sporumuzu yapmış oluyoruz.
    Petrolde doldur diyoruz ve fabrika verilerinde 14 lt tank kapasitesi gösterilen depomuz 12.7 litre ile doluyor.
    1.5 LT lik hacim nerede ?
    veya yerinde ise doldurulamayan yada kullanılamayan alan neden hesaplara dahil ediliyor ?

http://s9.postimg.org/s87uswyhb/screenshot_28.jpg

Toplam km 310
    Depo 53 TL ile dolmuştu.
    17 kr. gibi bir sarfiyat km başına.
    Şehir içi tam depo ile sıfırladım. F trip'e geldiğinde tam 200 km'deydi. Kullanmaya devam ettim. Benzincinin önünde benzin bitti ve motor durdu. F trip 54 km'deydi. İçinde hiç benzin yok iken tam depo benzin aldım. Toplam 13.01 litre aldı. Buradan da F trip hesaplamasının -yanıp sönmeye başlama zamanının- çok net olmadığı, tahmini bir değer olduğu ortaya çıkıyor. Deponun ise 14 litre olmadığı... Yurt dışı sitelerde F trip için ortalama 50 km. gidilebilir, deniyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:48 ----------

Önceki mesajların birinde bir üye 2014 model için motorlu taşıtlar vergisinin 2017'de düşüp düşmeyeceğini sormuştu. Baktım, gerçekten de neredeyse yarı yarıya düşecek. Çünkü 3 yaşını doldurmuş oluyor.
    Şimdi o sıkıcı piyasa konusunu tekrar hortlatmış gibi olacağım ama, bu durumda 2013 ve 2014 modeller 2. el piyasasında daha revaçta olabilir diye düşündüm. Sadece aklıma geldi diye yazıyorum

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Evet arkadaşlar ABS li bir modele sahip arkadaşımız ön tekerin sağ ve sol yanını net bir şekilde çekip resmi yükleyebilir mi ?
    Görmek istediğim şey sol taraftaki hidrolik boru, merkez, sağ tarafa giden atlama, bunları tutan tutucular ve konumları ayrıca kaliper bağlantıları.

Teşekkürler..
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Motosikleti
    Yamaha MT 07 Matt Grey
    Alıntı aonal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar size bir sorum olacak MT07 ye yan çanta filan koyanınız varmı acaba oluyormu
    Ben de bu aralar ciddi ciddi çanta olayını düşünüyorum. Yan ve arka çanta için bağlantı demirleri var, onları da almak gerekiyor, demirler 1000 tl civarında. http://www.motosikletim.com.tr/GIVI-PLX2118-YAMAHA-MT-07-14-YAN-CANTA-TASIYICI,PR-133432.html

2118 kodu ile aratırsan Mt-07 için olan ekipmanlar çıkıyor. Demirler ve arka-yan çanta takımı ortalama 3000-3250 tl arası tutuyor.

Evet arkadaşlar ABS li bir modele sahip arkadaşımız ön tekerin sağ ve sol yanını net bir şekilde çekip resmi yükleyebilir mi ?
    Görmek istediğim şey sol taraftaki hidrolik boru, merkez, sağ tarafa giden atlama, bunları tutan tutucular ve konumları ayrıca kaliper bağlantıları.

Teşekkürler..
    Yarin motora bindigimde gonderirim hocam ozelden cebini yaz video atiyim.

Motosikleti
    Me Te Doquz
    Alıntı mchi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarin motora bindigimde gonderirim hocam ozelden cebini yaz video atiyim.
    Video ya gerek yok dediğim gibi lastik ve çamurluk tam görünecek şekilde yandan tek resim yeterli olur..

Örnek bu şekilde ama bu resim sağ tarafa ait bana sol taraf lazım..

Merhaba Zümer ,
    Nereye varmaya çalışıyorsun. İçime kurt düştü

Teşekkürler..

Motosikleti
    Me Te Doquz
    Merhaba Zümer ,
    Nereye varmaya çalışıyorsun. İçime kurt düştü

Hiç sorma

Amortisör yağlarını değiştirmek için dağıttım topladım ama sol tarafta 2 tutucu demir var yerlerinden emin olamadım saçma sapan bir şekilde taktım içime sinmedi..
    Ona bakacam..

Hmm serviste değiştirseydin daha iyi olmaz mıydı ?
    Allah muhafaza ...

Hiç sorma

Amortisör yağlarını değiştirmek için dağıttım topladım ama sol tarafta 2 tutucu demir var yerlerinden emin olamadım saçma sapan bir şekilde taktım içime sinmedi..
    Ona bakacam..

Motosikleti
    Me Te Doquz
    Hmm serviste değiştirseydin daha iyi olmaz mıydı ?
    Allah muhafaza ...
    Servisle çok iyi anlaştığımız için pek uğramam
    Böyle ufak tefek şeyleri kendim yaparım.

Motorumu benden daha dikkatli davranarak söküp takacak kimse yoktur.
    Gider vidayı sıyırır, çarpar boruyu çizer canımı sıkar.. Gerek yok.

Evet arkadaşlar kimsede ABS li motor yok mu resim gönderip yardımcı olacak ?

ABS li motor yok mu resim gönderip yardımcı olacak ?
    Malum İstanbul bir haftadır yağmurlu,Umarım işine yarar.

ZümeR bunu beğendi.

Motosikleti
    Me Te Doquz
    Enteresan ABS rotoru bizim aletlerde sağ tarafta iken sensör kablosu sol tarafa getirilip U şeklinde terar dönerek sağ tarafa geçiyor..

Sökerken dikkat etmemişim. Sağ tarafa indirdim kabloyu ve kablo neden bu kadar uzun diye kafama takılıyordu.
    Sola indirip saçma bir hareketle U dönüşü ile bende tekrar sağa aldım ama kafama takılmıştı.
    Doğru yapmışım demek..

Teşekkürler arkadaşım..

Teşekkürler arkadaşım..
    İşine yaradı ise ne mutlu bana.

Selamlar
    Heinz
    ZümeR bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler