Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Bu makinaya benim görüşüm ve tecrübelerimden sonra Michelin, Pirelli, Metzeller gayrısı yaramaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:29 ----------

Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış düşünüyorsunuz bence Kısıtlanmış versiyonu getirseler HERKES ALIR, çünkü hem daha düşük fiyatlı olmak zorunda olacaktır(diye düşünüyorum) hem vergi dilimi düşüyor ve yıllık 6yüz küsür tl vergi yerine 3yüz küsür vergi veriyorsunuz motorun kw değeri düştüğü için, hem de kısıtlamaları kaldırabilme imkanı var. Bjunun için:

-motor hava girişini 30mm'den 41 mm'Ye çıkartılıyor(basit bir operasyon),
    -gaz kolunun %75'e kadar dönmesini kısıtlayan metali değiştirip %100 dönmesini sağlıyorsunuz,
    -ayrıca beyni yeniden programlıyorsunuz(kısıtsız versiyonun map'ini yüklüyorsunuz),200$-250$'a satılan bilgisayara bağladığınız bir alet bu işi ve motor beyni ile alakalı herşeyi yapabiliyor(bahsettiğim alet için 1 alet sadece 1 motor için kullanılabiliyor).

Türkiye'ye kısıtlı versiyonun getirmeme sebeplerinden biride eminim ki kısıtlanmış bu motorların kısıtlamalarının alan kişiler tarafından kaldır(ttır)ılıp normal mt07 düzeyinde kullanılması olasılığıdır.
    Düşünsenize, hem fiyatı ucuz, hem vergisi az.
    Arkadaşım ülkemize vergi dilimi HP/KW/GÜÇ değil silindir hacmine CC göre hesaplanmakta.
    700cc lik bir makina isterese 3 beygir olsun litrelik makina vergisi ödemek zorundasın.
    Bu yüzden bizim milletimiz 3 kr. fazla olsun iyisi olsun der..
    Kimse o dediklerinle uğraşmaz..
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı mchi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3000tl fiyat çekilmiş 2. el temiz akrep full bogazdan seti pazarlık sonucu 2600tl 'ye aldım. Şekil olarak on numara gözüküyor. Ses olarak susturucusuz mükemmel sesi olmasına rağmen çok bağırıyor. Susturucusunu taktırdım öyle geziyorum tatlı bir sesi var ama normal egsozdan biraz hallice ses çıkarıyor taktıranların hemen hepsi susturucusuz kullanıyorlarmış. Teknik bilgim yok ama ferik egsoz savaş abi susturucuyla muayeneden geçer dedi.

Teşekkür ederim. O zaman Rosso 3 mü rosso corsa mı ?

Gaz tepkimesine alıştım. Benim asıl canımı sıkan kafam sürekli lastikte yok ısındımı yok suda kayarmı. Yatabileceğim yerde bile yatmaya çekiniyorum. Değiştireyim en iyisi. Teşekkürler yorum için.
    Cevabın için teşekkürler.
    Bu arada 2600e yeni mi aldın egzozunu?

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .....
    ..
    Arkadaşım ülkemize vergi dilimi HP/KW/GÜÇ değil silindir hacmine CC göre hesaplanmakta.
    700cc lik bir makina isterese 3 beygir olsun litrelik makina vergisi ödemek zorundasın.
    Bu yüzden bizim milletimiz 3 kr. fazla olsun iyisi olsun der..
    Kimse o dediklerinle uğraşmaz..
    Aklımda 650cc altına da düşüyor diye kalmış kısıtlamalı versiyon , ancak 655cc'ye düşüyorsadece(kısıtlamalı versiyonda bazı daraltmalar var motorda, bore reduction olarak geçiyor). Ama Yine birşey farketmiyor bizim için, o konuda sen haklısın.(ne planlar vardı aklımda, hepsi öldü böylece)
    Benim kafa vergi olayında niye kw/ehliyet alma olayına gitti ki?!
    ZümeR bunu beğendi.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Jantları plasti dip ile neon sarıya boyamak istiyorum.
    Yaptıran varmıdır kullanışlı olurmu basınçlı yıkamada atarmı?

Bindiği motorun fiyatını yükselten arkadaşlara duyurulur!!! Eşyanın tabiatına aykırıdır, eskiyince veya kullanılınca zam yemesi. Bir buçuk aylık temmuz başında aldığım motoru bandrolü ödenmiş, üstüne takoz takılmış, üstüne mtv si ödenmiş, plaka masrafı yapılmış hesabını siz yapın aşağı yukarı 2500lira zararla satıyorum, zevkimi aldım, 20bine alıp külüstüre çevirip 22ye satmaya çalışanlara kapak olsun. Varmı ötesi berisi 2016 temmuz çıkışlı abs li. İlan numarası 333339892.

2016 Yamaha iron max motorum var 3000 km de mt07 ile takas düşünen varsa takas yapabiliriz, eger düşünen arkadaş varsa ozelden mesaj yazabilir,2016 model 3000 km de motor hakkında acıklama yapmaya gerek varmı bilemedim neyse bakalım

Fiyat olayi gercekten can sıkıcı insanlar neyin pesinde anlamak mumkun degil 2015 modellere 22-22,5 isteyen bile var cildirmislar yani.2 gun once 2015 model 2900 km de abssiz mor ciziksiz hasarsiz sifir gibi motoru 19750 ye aldim hic pazarlik yapmadan olmasi gereken fiyat bu zaten daha fazlasini vermeyin gidin sifir alin.sigorta da bekledigimden cok daha dusuk cikti 380 tl odedim

fantasik34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt07 abs Titanium akrapovic-Apache rtr 150
    Alıntı YaSeRr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende sordum 1 2 yere. Supap ayari yapmak gerekliymis. Sifir motorlarda bin 2 bin km den sonra bosluk olusuyormus. Tekrar bi ayar yapildimi sikinti kalmiyor dediler. Genelde bin bakiminda soyleyince yapiyorlarmis. Benim sesi tam anlami ile fark etmem zaman aldi. Egzozun sesinden ambulansi bile duyamiyordum bu citirtiyi fark etmem zaman aldi.
    mrb arkadaslar; aynı muhtemel supablardaki ufak boşlukdan dolayı supab sesinden (çıt çıt çıt şeklinde ) çok net bi şekilde bende duyuyorum.motor 5600 km de. bu durumdan kaynaklı supab ayarı yaptıran oldumu? Yoksa bu mt ye göre normal mi .

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fantasik34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb arkadaslar aynı muhtemel sibob sesinden (çıt çıt ) yogun bi şekilde bende duyuyorum.motor 5600 km de sibob ayarı yaptıran oldumubu durum tam olarak normal mi yada çözüm getiren oldumu...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:09 ----------

supab sesi
    Subap sibop egzantrik vuruntu siz beyninizi yakadurun ben olayi aciklayayim: Ses crossplane zamanlamadan oturu egzantrik zincirinden geliyor dostlar. ve bu son derece normaldir. o ses de bugun gelir yarin gelmez. bunun da sebebi egzantrik zinciri motosiklet zinciri gibi manuel gerilmez, motor onu zamanla kendi kendine gerer gevsetir. siz sesi bu gevsetme vaktinde duyarsiniz.

07, 09, r1 ve mt-10da bulunur. kendinizi uzmeyin.
    tinerci ve 35clr09 bunu beğendiler.

Ben de yeni araniza katildim. Yurtdisindan birkac aksesuar getirdim. Elektrik aksamiyla ilgili oldugu icin kendim takmak istemiyorum. Istanbul'da onereceginiz bir yer var mi? Tum Yamaha servisleri yapabilir herhalde degil mi?

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Subap sibop egzantrik vuruntu siz beyninizi yakadurun ben olayi aciklayayim: Ses crossplane zamanlamadan oturu egzantrik zincirinden geliyor dostlar. ve bu son derece normaldir. o ses de bugun gelir yarin gelmez. bunun da sebebi egzantrik zinciri motosiklet zinciri gibi manuel gerilmez, motor onu zamanla kendi kendine gerer gevsetir. siz sesi bu gevsetme vaktinde duyarsiniz.

07, 09, r1 ve mt-10da bulunur. kendinizi uzmeyin.

Çok orjinal bir açıklama olmuş, teşekkürler bilgi için. Benim kafama takılan birkaç birşey var,

1. Dediğiniz kadarıyla bu alet kayış değil, zincir kullanıyor. O halde egzantrik veya kam mili diye adlandırılan component'e bağlı bu zincirin gergisi nasıl bir gergidir ki zamanla zinciri gerer?

2. zamanlama ile kastınız nedir? Ateşleme zamanı mı, yoksa egzantirik dişlisinin montajı sırasındaki krank'a göre zamanlaması?

3.Power conversion kısmı için herhangi bir çizelge/şema var mı elinizde? Bu bilgiye nerden ulaştınız?

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı 35clr09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok orjinal bir açıklama olmuş, teşekkürler bilgi için. Benim kafama takılan birkaç birşey var,

1. Dediğiniz kadarıyla bu alet kayış değil, zincir kullanıyor. O halde egzantrik veya kam mili diye adlandırılan component'e bağlı bu zincirin gergisi nasıl bir gergidir ki zamanla zinciri gerer?

2. zamanlama ile kastınız nedir? Ateşleme zamanı mı, yoksa egzantirik dişlisinin montajı sırasındaki krank'a göre zamanlaması?

3.Power conversion kısmı için herhangi bir çizelge/şema var mı elinizde? Bu bilgiye nerden ulaştınız?
    1- Egzantrik zinciri motosiklet zinciri gibi calistikca gevser. 2nci sorunun da cevabi olarak cam chain tensioner icinde bir yay bulunur. zincir gevsedikce yay gericiyi iter ve bu gergi zinciri olmasi gereken degere gerer. egzantrik dislisinin kranka hizalanmasiyla hic bir alakasi yok bunun.

3- Power conversion? Patlamalar farkli siralamada gerceklestigi icin alt devirlerde de yuksek tork sagliyor bu sistem. Crossplane sistemini soruyorsaniz:
    Nathan bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İnanılmaz bir hafta sonu , harika bir makine
    Perşembe gecesi otobüs ile Antalya.Sabah Antalya dan motoru alarak Sakarya karasu ya geliş.Oradan da İstanbul. Toplamda 1.000 km yol yaparak eve getirdim.Başta Metehan kardeşim olmak üzere,bana yardımcı olan herkese teşekkürler.
    Ek olarak trafik sigortam 316 TL çıktı

tinerci ve ZümeR bunu beğendiler.

Branda tavsiye edebilecek var mıdır? Hangi boy alınmalı. Xl var sanırım bende hem büyük geliyor pisleniyor branda hem de lastiklere falan elimle sarmak zorunda kalıyorum.

Teşekkürler

Sirinbaba34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt07
    Selamlar arkadaşlar , istanbul içerisinde motosiklet egozsu montajı yapacak işin ehli bizim motorları tanıyan ve bilen neresi var ??Montaj için ortalama maliyet nedir?

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Egzoz söküp takmak çok zor bir olay değil, o yüzden çok iyi bir usta aramana gerek yok bence. Benim egzozu arkadaşımın dükkanında söküp takmıştık

Beyler merhaba. Akrapovic titanium arıyorum (lazer yazılı olanından) ikinci el satan arkadaşlar var ise görüşmek isterim.
    0538 975 00 09

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Alıntı fedos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnanılmaz bir hafta sonu , harika bir makine
    Perşembe gecesi otobüs ile Antalya.Sabah Antalya dan motoru alarak Sakarya karasu ya geliş.Oradan da İstanbul. Toplamda 1.000 km yol yaparak eve getirdim.Başta Metehan kardeşim olmak üzere,bana yardımcı olan herkese teşekkürler.
    Ek olarak trafik sigortam 316 TL çıktı

http://i.hizliresim.com/qEPGMZ.jpg

Severim tuttuğunu koparan karakterleri. Sonunda döndün dolaştın aldın kavuştun.
    Hayırlı olsun üstad tekerine taş deymesin.

Kaç model, km, fiyat, ABS, egzoz ne var ne yok, nasıl canavar ??
    biraz senden dinleyelim..

Mikrofon sende..
    fedos bunu beğendi.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah razı olsun kardeşim .
    Babamın bir sözü var: "İyi insan iyi insanlarla karşılaşır" der. Benimki bu kez böyle bir şey oldu . Antalya terminale beni almaya, güzel bir SUV araç ile geldi motor sahibi . Evine götürdü önce motora bakmaya . Motor gerçekten de varmış resim değil yaani. Bir site içinde kapalı garaj içinde duruyordu.2015 model 4.000 km de radyatör ve koruma takozları var .Ön camı yoktu.Yanımda Ön cam da alıp gitmiştim. Önce ödemeyi yapıp Noter satışını hallettik. Daha sonra motoru servise götürüp Camı taktırıp Zincir yağlayıp(ücretsiz) Saat 11:00 gibi yola düştüm. Hediye olarakta depoyu da fulledi kardeşimiz .Sağolsun .Yolda ,yolun hakimi olmak ve dilediğini yapmak-yapabilmek gücünü elinde bulundurmak- gerçekten güzelmiş. Yalnız acil tarafından kıyafeti de bu yüksek hıza ve güce uygun şekilde yenilemem gerektiğini anladım .Egzos orijinal bana yeterli geldi. Uzun yolda gürültüsünü çekemem .Kendi iç sesim yetiyor bana

Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Severim tuttuğunu koparan karakterleri. Sonunda döndün dolaştın aldın kavuştun.
    Hayırlı olsun üstad tekerine taş deymesin.

Kaç model, km, fiyat, ABS, egzoz ne var ne yok, nasıl canavar ??
    biraz senden dinleyelim..

Mikrofon sende..
    ZümeR bunu beğendi.
    güzel bakan , güzel görür.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler