Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Beyler merhaba. İkinci el akrapovic titanyum piyasası nedir bileniniz var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:09 ----------

Ek olarak mesajıma düzenleme yapamadım tekrar mesaj attım
    Yamahanın sitesinde şuan akrapovic titanium bulamadım da ingiliz sitesinde kenarda şöyle bişe yazıyor;
    Non street legal - for closed circuit use only - unless fitted with the optional catalytic converter

Bu katalitik konvertör dediğimiz silindirik küçük elemanın ne gibi bir işlevi var? egzozun yasal olması için bu zımbırtıyı mı taktırmamız lazım?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Lastik hava basınçları ön 20 psı arka 45 psı çıktı hemen 32 ön 36 arka yaptım motor normale döndü ama arka lastik de deformeler gördüm sanırım yuksek hava basıncından
    [IMG][/IMG]

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mt-07 ateşi sonunda beni de yakaladı.
    Bir yıl kullandığım o çok zevkli atletik kawasaki z250 sl motosikletimi ,mt-07 alabilmek için sattım bugün. Şu an da tek canımı sıkan gereksiz yıllık vergisi. Bildiğiniz tanıdığınız varsa uygun fiyata verebilecek, bana haber verebilirsiniz arkadaşlar . Yalnız 6-7 bin km yi geçmemiş olsun .

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Alıntı mchi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğin gibi abs devreye girdiğinde abs siz olsaydı ne yapardım diyorum. Battlax bt023 için yorumunuz nedir, rosso 3 almayı düşünüyorum ama bt023 bir süre kullanılırmı ?
    Bridgestone kesinlikle motorda yada arabada binilecek lastik değildir. Bu benim kendi tecrübelerimden edindiğim bir kanıdır.
    Sen gibi bugün yarın değiştircem derken maddi hasarlı 2 kaza yaşadım o aptal sert hamurlu lastikler yüzünden.

Alıntı fedos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mt-07 ateşi sonunda beni de yakaladı.
    Bir yıl kullandığım o çok zevkli atletik kawasaki z250 sl motosikletimi ,mt-07 alabilmek için sattım bugün. Şu an da tek canımı sıkan gereksiz yıllık vergisi. Bildiğiniz tanıdığınız varsa uygun fiyata verebilecek, bana haber verebilirsiniz arkadaşlar . Yalnız 6-7 bin km yi geçmemiş olsun .
    Vergi için 2014 modele bakın derim.
    Benim makina da 2014 model ama 1 yıl yatmış satılmamış.
    Trafiğe çıkış 2015 Nisan 1
    Bu şekilde satılmayan bekleyen bir şey bulursanız en azından seneye 1-3 yaş grubundan düşersiniz.

gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Gidon yükseltme yaptıran veya yaptırmayı düşünen oldu mu ? P.tesi günü yağ bakımı için servise giderken universal yükseltme kitlerinden taktırmayı düşünüyorum. Düşünceleriniz ve tavsiyelerinizi merak ediyorum.

universal yükseltme kitlerinden taktırmayı düşünüyorum.
    Hocam , gösterge panelinide yükseltmen gerekli.
    Kısacası aşağıdaki videodaki gibi bir ekipman gerek.

gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Alıntı HeinzBrausewetter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam , gösterge panelinide yükseltmen gerekli.
    Kısacası aşağıdaki videodaki gibi bir ekipman gerek.

https://www.youtube.com/watch?v=6_JApRQYIp0
    Cnc'den çıkarmak lazım. Bir kaç ustaya danışalım bakalım.

akbird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    youtube : motorcu hikayeleri (motovlog) youtube - facebook adaletsurucukursu / Antalya /

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı yigit61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:09 ----------

Yamahanın sitesinde şuan akrapovic titanium bulamadım da ingiliz sitesinde kenarda şöyle bişe yazıyor;
    Non street legal - for closed circuit use only - unless fitted with the optional catalytic converter

Bu katalitik konvertör dediğimiz silindirik küçük elemanın ne gibi bir işlevi var? egzozun yasal olması için bu zımbırtıyı mı taktırmamız lazım?
    ilk olarak; mesajınızı attıktan sonra düzenleme zamanı geçtiğinde araya başkasının mesajı girmeden tekrar mesaj atarsanız, 2 mesajınız birleştirilir ve yine "mesajı düzenleme seçeneği"niz aktif olur. Yani 2. mesaj olarak "akjsdhaksjdhjkas" yazıp yollayıp düzenleme seçeneği aktifleştirdikten sonra birleştirilen mesajı düzenleyebilirsiniz. Forumun bug'ını buldum

ikinci olarak;katalitik konvertör takma zorunluluğu canım ülkemde çok önemli değil, yani önemli de kontrollerden kalacak kadar falan önemli değil. Kimsenin acrapoviç'lere katalitik konvertörü taktırdığını görmedim, duymadım ben. Yanlışsam arkadaşlar düzeltsin lütfen.

3.olarak;motordaki Katalitik konventörü arabalardaki gibi iş yapar, en basit şekilde ekzoza gelen yanmamış gazları ekzozdan atmadan tekrar yakarak daha zararsız hale dönüştürür. Mesela CO(karbon monoksit)'yu yakarak CO2(Karbon dioksit)'ye, yanmamış yakıtı yakarak su ve CO2'ye ...vs dönüştürür . Çevre için iyi bir şey aslında.

4.olarak: ikinci el titanium piyasası 2500-3500tl arası falan olabiliyor(serbest piyasa, kimkime dumduma ). Tabi bu fiyatlara(3000tl civarına) ebay'den kargo ve gümrük vergisi DAHİL sıfır acrapovic titanium alabiliyordunuz paypal kapanmadan önce(italyan omnia-racing adlı satıcıdan mesela) . Şimdi paypal olmadığı için biraz daha zor yurtdışından almak, kredi kartı kabul eden bir satıcı bulmalısınız.

Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk olarak; mesajınızı attıktan sonra düzenleme zamanı geçtiğinde araya başkasının mesajı girmeden tekrar mesaj atarsanız, 2 mesajınız birleştirilir ve yine "mesajı düzenleme seçeneği"niz aktif olur. Yani 2. mesaj olarak "akjsdhaksjdhjkas" yazıp yollayıp düzenleme seçeneği aktifleştirdikten sonra birleştirilen mesajı düzenleyebilirsiniz. Forumun bug'ını buldum

ikinci olarak;katalitik konvertör takma zorunluluğu canım ülkemde çok önemli değil, yani önemli de kontrollerden kalacak kadar falan önemli değil. Kimsenin acrapoviç'lere katalitik konvertörü taktırdığını görmedim, duymadım ben. Yanlışsam arkadaşlar düzeltsin lütfen.

3.olarak;motordaki Katalitik konventörü arabalardaki gibi iş yapar, en basit şekilde ekzoza gelen yanmamış gazları ekzozdan atmadan tekrar yakarak daha zararsız hale dönüştürür. Mesela CO(karbon monoksit)'yu yakarak CO2(Karbon dioksit)'ye, yanmamış yakıtı yakarak su ve CO2'ye ...vs dönüştürür . Çevre için iyi bir şey aslında.

4.olarak: ikinci el titanium piyasası 2500-3500tl arası falan olabiliyor(serbest piyasa, kimkime dumduma ). Tabi bu fiyatlara(3000tl civarına) ebay'den kargo ve gümrük vergisi DAHİL sıfır acrapovic titanium alabiliyordunuz paypal kapanmadan önce(italyan omnia-racing adlı satıcıdan mesela) . Şimdi paypal olmadığı için biraz daha zor yurtdışından almak, kredi kartı kabul eden bir satıcı bulmalısınız.
    Cevabın için teşekkürler...

Motosikleti
    MT-07
    selamlar,

geçen yine konusu geçmişti, ama kafamı karıştırdı şu sitedeki özellikler,

https://www.yamaha-motor.eu/tr/products/motorcycles/hyper-naked/mt-07.aspx?view=featurestechspecs

şimdi bizim motorlar kısıtlanmış güçle mi satılıyor; yoksa 55kW dikkate almamız gereken beygir gücü mü?

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Bizim ülkede de bildiğim kadarıyla kısıtlanmış versiyon yok.
    Getirselerde zaten satamazlar
    Kimse almaz..

Ülkemizdekiler 55kw

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kısıtlanmış hali ile tekere geliyorsa eğer

Motosikleti
    Yamaha MT 07
    o sesı alman normal abs devreye gırdıgınde cıkıyo.. tabı mt 07 oldugunu varsayarak konusuyorum bende alıyorum o sesı ama cok nadıren duyuyorum genelınde sadece abs ısıgı yanıyo ama ses gelmıyo cok nedıren dedıgın gıbı bende tam emın deılım ama sorun olan bı durum deıl

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:00 ----------

Alıntı mchi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğin gibi abs devreye girdiğinde abs siz olsaydı ne yapardım diyorum. Battlax bt023 için yorumunuz nedir, rosso 3 almayı düşünüyorum ama bt023 bir süre kullanılırmı ?
    bence battlaxta bı sorun yok.. ben kullanıyorum hala aynı lastıkteyım hıc bı sorun yasamadım.. tabı bu senın kullanım seklıne gore deıskenlık gosterır yol durumu kullanım seklı gaz tepkısıne alıskenlıgın vs.. ama sorunsuz 40 45 derecelere kadar yatıyorum genel ortalama bı asfaltta kaymıslıgım olmadı..

Alıntı yigit61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

3000tl fiyat çekilmiş 2. el temiz akrep full bogazdan seti pazarlık sonucu 2600tl 'ye aldım. Şekil olarak on numara gözüküyor. Ses olarak susturucusuz mükemmel sesi olmasına rağmen çok bağırıyor. Susturucusunu taktırdım öyle geziyorum tatlı bir sesi var ama normal egsozdan biraz hallice ses çıkarıyor taktıranların hemen hepsi susturucusuz kullanıyorlarmış. Teknik bilgim yok ama ferik egsoz savaş abi susturucuyla muayeneden geçer dedi.

Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bridgestone kesinlikle motorda yada arabada binilecek lastik değildir. Bu benim kendi tecrübelerimden edindiğim bir kanıdır.
    Sen gibi bugün yarın değiştircem derken maddi hasarlı 2 kaza yaşadım o aptal sert hamurlu lastikler yüzünden.

Teşekkür ederim. O zaman Rosso 3 mü rosso corsa mı ?

Alıntı YAMAHA-MT adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bence battlaxta bı sorun yok.. ben kullanıyorum hala aynı lastıkteyım hıc bı sorun yasamadım.. tabı bu senın kullanım seklıne gore deıskenlık gosterır yol durumu kullanım seklı gaz tepkısıne alıskenlıgın vs.. ama sorunsuz 40 45 derecelere kadar yatıyorum genel ortalama bı asfaltta kaymıslıgım olmadı..
    Gaz tepkimesine alıştım. Benim asıl canımı sıkan kafam sürekli lastikte yok ısındımı yok suda kayarmı. Yatabileceğim yerde bile yatmaya çekiniyorum. Değiştireyim en iyisi. Teşekkürler yorum için.

Motosikleti
    Hornet 650
    Yamaha nın sitesinde MT07 abs' nin fiyatı 22.850 TL. olarak gözüküyor,

Sanki bir kaç ay önce abs li modelin fiyatı 25.000 TL. civarındaydı

Motorun fiyatı düştümü? yoksa benmi yanlış hatırlıyorum?

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim ülkede de bildiğim kadarıyla kısıtlanmış versiyon yok.
    Getirselerde zaten satamazlar
    Kimse almaz..
    ...
    Yanlış düşünüyorsunuz bence Kısıtlanmış versiyonu getirseler HERKES ALIR, çünkü hem daha düşük fiyatlı olmak zorunda olacaktır(diye düşünüyorum) hem vergi dilimi düşüyor ve yıllık 6yüz küsür tl vergi yerine 3yüz küsür vergi veriyorsunuz motorun kw değeri düştüğü için, hem de kısıtlamaları kaldırabilme imkanı var. Bjunun için:

-motor hava girişini 30mm'den 41 mm'Ye çıkartılıyor(basit bir operasyon),
    -gaz kolunun %75'e kadar dönmesini kısıtlayan metali değiştirip %100 dönmesini sağlıyorsunuz,
    -ayrıca beyni yeniden programlıyorsunuz(kısıtsız versiyonun map'ini yüklüyorsunuz),200$-250$'a satılan bilgisayara bağladığınız bir alet bu işi ve motor beyni ile alakalı herşeyi yapabiliyor(bahsettiğim alet için 1 alet sadece 1 motor için kullanılabiliyor).

Türkiye'ye kısıtlı versiyonun getirmeme sebeplerinden biride eminim ki kısıtlanmış bu motorların kısıtlamalarının alan kişiler tarafından kaldır(ttır)ılıp normal mt07 düzeyinde kullanılması olasılığıdır.
    Düşünsenize, hem fiyatı ucuz, hem vergisi az.

Motosikleti
    Tracer 900 2018
    Alıntı mhmtesk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha nın sitesinde MT07 abs' nin fiyatı 22.850 TL. olarak gözüküyor,

Sanki bir kaç ay önce abs li modelin fiyatı 25.000 TL. civarındaydı

Motorun fiyatı düştümü? yoksa benmi yanlış hatırlıyorum?
    abs siz fiyatı o. abs lisi hala 25100 tl

Motosikleti
    Hornet 650
    Alıntı hknsaritas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abs siz fiyatı o. abs lisi hala 25100 tl
    evet aynen öyleymiş

Motosikleti
    MT-07
    Battlax'lardan ben de çok tırsıyorum, özellikle su görünce. Motorun hırçınlığı belli, kalkışta hafif gaz açıyorum ayıptır söylemesi kıç ayrı yerde baş ayrı yerde.. bunu hissettikten sonra virajlarda stabil hızda giderken altımdan kayacakmış gibi hissettiğim çok oldu, hele su görünce bi hatim indiriyorum içimden. Belki bu benim acemiliğimdir ancak rosso veya metzeller performansını da görmek gerekiyor bence.
    ZümeR bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler